Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

Obserwacja cyklu 5 | Pomoce naukowe, aplikacje i kursy

 

No dobrze, temat obserwacji cyklu cię zainteresował, ale nie wiesz od czego zacząć? Rzeczywiście nie jest tak prosto znaleźć jakieś miejsce, gdzie można się nauczyć więcej i poradzić kogoś kompetentnego.

Obserwacja cyklu 4 | Pomiary temperatury

 

Gdy słyszymy, że jakaś kobieta mierzy temperaturę dla wyznaczenia swojej płodności, zakładamy, że po prostu mierzy sobie temperaturę pod pachą, tak jak w przypadku przeziębienia. Zastanawiamy się też, co ma właściwie temperatura ciała do naszej owulacji. Otóż bardzo wiele. To dzięki pomiarom tzw. podstawowej temperatury ciała jesteśmy w stanie określić koniec okresu płodnego, który trwa do następnej miesiączki. To pomiary temperatury mogą także posłużyć do potwierdzenia ciąży.

Obserwacja cyklu 1 | Po co obserwować swoje ciało?

 

OK, stało się. Dostałaś pierwszą miesiączkę albo miesiączkujesz już od kilku lat. Zapisujesz sobie w kalendarzyku dzień, gdy zaczyna ci się okres.

Obserwacja cyklu 2 | Płodność kobiety i mężczyzny

 

Słyszałaś albo czytałaś pewnie, że cykl kobiety powinien trwać 28 dni, a jajeczkowanie jest w 14 dniu cyklu? Zanim zaczniemy, wrzuć te zdania do kosza na śmieci, bo są mitem.

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

Nasi grantodawcy

X