Orgazm we śnie może przydarzyć się każdej osobie, niezależnie od płci i wieku. Zdarza się więc, że osoby z penisem mają w nocy wytryski nasienia, zwane polucją lub zmazą nocną. Dochodzi do nich konkretnie w fazie REM – tej, podczas której śnimy. Polucje nie muszą być jednak związane ze snami o charakterze erotycznym.

Polucje po raz pierwszy pojawiają się u osób w okresie dojrzewania. Ich brak nie jest jednak objawem choroby. Według badań to zjawisko występuje u około 80% populacji. 

Jeśli więc wstając rano, znajdziesz w okolicy penisa twardniejące plamy z lepkiej cieczy (spermy), nie przejmuj się tym – jest to całkowicie naturalne i zdrowe, tak jak poranne erekcje. 

2 komentarzy:
 1. Albert
  Albert says:

  Czesc! takie pytanie, Mam 14 lat i jeszcze nigdy nie miałem polucji nocnych, ale niedawno śniło mi się coś takiego osobistego i obudziłem się od razu w środku nocy mialem takie dziwne odczucie, nie miałem żadnego wzwodu.. w bieliznie, slipkach było naprawdę odrobinę czegoś takiego przezroczystego, wodnistego i klejącego. Myślałem że to polucje ale nie wiem ile spermy czy jak to się nazywa co wylatuje podczas polucji, bo w moim przypadku było to naprawde mało, że gdy się obudziłem wszystko to jakby wyschło. I chciałbym dodać, że to na pewno nie był sen 🙁 chciałbym wiedzieć jak często i jak dużo spermy będzie, jest podczas polucji? Wiem ze jest sperma, polucje, czy to to samo, jakis kolor, ilosc? Mam jakies dziwne polucje te dziwne odczucie wodniste wydzieliny. Proszę o odpowiedź, osobiscie w moim wieku jaka ma byc ilosc tego wytrysku? polucji, spermy.. moja sperma nie jest podobna na sperme mam jakies wodniste wydzieliny

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Polucja to mimowolny wytrysk spermy. Podczas wytrysku na zewnątrz wydobywa się kilka mililitrów spermy, a jej ilość jest kwestią indywidualną. Sperma ma białawy kolor. Przed wytryskiem z penisa wydobywa się preejakulat, który jest bezbarwny i trochę bardziej wodnisty. Być może to, co znalazłeś na bieliźnie, to właśnie preejakulat? W każdym razie nie musisz się martwić, to nic niepokojącego.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *