Orgazm we śnie może przydarzyć się każdej osobie, niezależnie od płci i wieku. Zdarza się więc, że osoby z penisem mają w nocy wytryski nasienia, zwane polucją lub zmazą nocną. Dochodzi do nich konkretnie w fazie REM – tej, podczas której śnimy. Polucje nie muszą być jednak związane ze snami o charakterze erotycznym.

Polucje po raz pierwszy pojawiają się u osób w okresie dojrzewania. Ich brak nie jest jednak objawem choroby. Według badań to zjawisko występuje u około 80% populacji. 

Jeśli więc wstając rano, znajdziesz w okolicy penisa twardniejące plamy z lepkiej cieczy (spermy), nie przejmuj się tym – jest to całkowicie naturalne i zdrowe, tak jak poranne erekcje. 

2 komentarzy:
 1. Albert
  Albert says:

  Czesc! takie pytanie, Mam 14 lat i jeszcze nigdy nie miałem polucji nocnych, ale niedawno śniło mi się coś takiego osobistego i obudziłem się od razu w środku nocy mialem takie dziwne odczucie, nie miałem żadnego wzwodu.. w bieliznie, slipkach było naprawdę odrobinę czegoś takiego przezroczystego, wodnistego i klejącego. Myślałem że to polucje ale nie wiem ile spermy czy jak to się nazywa co wylatuje podczas polucji, bo w moim przypadku było to naprawde mało, że gdy się obudziłem wszystko to jakby wyschło. I chciałbym dodać, że to na pewno nie był sen 🙁 chciałbym wiedzieć jak często i jak dużo spermy będzie, jest podczas polucji? Wiem ze jest sperma, polucje, czy to to samo, jakis kolor, ilosc? Mam jakies dziwne polucje te dziwne odczucie wodniste wydzieliny. Proszę o odpowiedź, osobiscie w moim wieku jaka ma byc ilosc tego wytrysku? polucji, spermy.. moja sperma nie jest podobna na sperme mam jakies wodniste wydzieliny

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Polucja to mimowolny wytrysk spermy. Podczas wytrysku na zewnątrz wydobywa się kilka mililitrów spermy, a jej ilość jest kwestią indywidualną. Sperma ma białawy kolor. Przed wytryskiem z penisa wydobywa się preejakulat, który jest bezbarwny i trochę bardziej wodnisty. Być może to, co znalazłeś na bieliźnie, to właśnie preejakulat? W każdym razie nie musisz się martwić, to nic niepokojącego.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *