Często dostajemy pytania od osób obawiających się, że mogły zajść w ciążę, choć w rzeczywistości opisywana przez nie sytuacja nie wiązała się z ryzykiem zapłodnienia. Spróbujmy rozprawić się raz na zawsze z mitami dotyczącymi tego, jak można zajść w ciążę.

W jaki sposób MOŻNA zajść w ciążę?

Żeby zrozumieć, które zachowania nie wiążą się z możliwością zajścia w ciążę, warto najpierw zrozumieć, w jaki sposób dochodzi do poczęcia. Ciąża pojawia się, gdy połączą się ze sobą komórka jajowa i plemnik. Proces ten jest nazywamy zapłodnieniem i zachodzi on w jajowodzie. Komórka jajowa wędruje do jajowodu po tym, jak zostanie uwolniona z jajnika w momencie owulacji. A skąd w jajowodzie biorą się plemniki? Dostają się tam przez macicę, do której z kolei trafiają z pochwy. To znaczy, że aby doszło do zapłodnienia, plemniki muszą znaleźć się w pochwie. Może do tego dojść w wyniku stosunku waginalnego lub np. wytrysku w okolicy wejścia do pochwy.  

W jaki sposób NIE można zajść w ciążę?

 1. Przez ubranie

Niektóre osoby obawiają się, że pieszczenie się lub ocieranie o siebie w ubraniu (zakończone wytryskiem) może prowadzić do ciąży. To mit. Plemniki nie są w stanie przenikać przez tkaninę. Niektórzy mają wątpliwości – argumentują, że skoro na ubraniu po wytrysku pojawia się plama widoczna z dwóch stron materiału, to dlaczego z zewnętrznej strony miałoby nie być plemników. Można to łatwo wyjaśnić. Powodem jest wielkość cząsteczek wody i wielkość plemników. Cząsteczki wody są na tyle małe, że przenikają przez włókna tkaniny. Dlatego kiedy ktoś obleje się wodą, ma plamę z dwóch stron ubrania. Płyn, w którym znajdują się plemniki, w dużej mierze składa się z wody. Ale same plemniki są na tyle duże, że nie są w stanie przejść przez materiał. Woda przechodzi, plemniki zostają. W związku z tym dotykanie się przez ubranie nie stwarza ryzyka ciąży.

 1. Po tym, jak usiadło się na plamie spermy

Nie ma potrzeby, by rozważać możliwość ciąży po tym, jak usiądzie się na plamie spermy na prześcieradle, sedesie, w wannie czy gdziekolwiek indziej. Plemniki są w stanie przeżyć tylko w ludzkim organizmie. Na powietrzu sperma momentalnie wysycha, a tym samym giną plemniki. Jest to kwestia sekund czy nawet ułamków sekund. Martwy plemnik nie jest w stanie doprowadzić do zapłodnienia.

 1. Z powodu korzystania z jednego ręcznika

Działa tu ten sam mechanizm, co w poprzednim punkcie. Nawet jeśli na ręczniku znajdą się pozostałości spermy, to bardzo szybko wyschną, w związku z czym plemniki zawarte w nasieniu nie będą w stanie doprowadzić do zapłodnienia.

 1. W wyniku pettingu

Obawy budzi czasem sytuacja, gdy podczas pettingu penisa i łechtaczkę stymuluje się jedną dłonią. Niektórym wydaje się, że można by w takiej sytuacji niechcący przenieść preejakulat lub spermę do pochwy. Jednak i tu nie ma powodu do lęku, bo plemniki poza organizmem człowieka momentalnie giną. Dlatego nie istnieje możliwość przeniesienia plemników na dłoni do pochwy. Jeszcze mniej powinniśmy się obawiać ciąży, gdy np. stymulacja penisa miała miejsce kilkanaście minut czy kilka godzin przed pobudzaniem łechtaczki, a my zapomnieliśmy umyć ręce. Plemniki nie przeżyją na dłoni tyle czasu.

 1. Na basenie

Niektóre osoby boją się, że korzystanie z basenu publicznego może prowadzić do zapłodnienia, bo rzekomo plemniki miałyby pływać w wodzie. Po pierwsze, możemy chyba założyć, że raczej rzadko się zdarza, by ktoś miał wytrysk w basenie. Po drugie, nawet jeśli do wytrysku doszło, to plemniki nie są w stanie przeżyć w zwykłej wodzie, a co dopiero w chlorowanej! Nie trzeba się obawiać, że w tego typu miejscu przypadkowo zajdzie się w ciążę.

Jak sobie radzić z lękiem przed ciążą?

Lęk przed zajściem w ciążę jest powszechny wśród młodych osób. Nic w tym dziwnego – chcemy czerpać przyjemność z aktywności seksualnej, ale nie planujemy dziecka. Jak więc poradzić sobie z taką sytuacją?

 1. Poznaj mechanizm zapłodnienia. Wiedząc, w jaki sposób dochodzi do ciąży, będziesz podejmować pewne aktywności seksualne bez obawy, że doprowadzą do poczęcia.
 2. Decyduj się na podjęcie aktywności seksualnej, gdy czujesz się na to gotowy/gotowa. Trzeba wiedzieć, że seks wiąże się z ryzykiem ciąży i infekcji, i podjąć decyzję o współżyciu świadomie.
 3. Zabezpieczaj się. Na rynku dostępnych jest wiele metod antykoncepcji. Możesz wybrać tę, która najbardziej Ci odpowiada. Jeśli będziesz korzystać z antykoncepcji, ryzyko niechcianej ciąży niemal całkowicie zniknie (a używając prezerwatywy, zabezpieczysz się także przed infekcjami przenoszonymi drogą płciową).
 4. Rozmawiaj o swoich lękach. To może Ci pomóc w zmniejszeniu napięcia.
 5. Jeśli uważasz, że możesz być w ciąży, po prostu wykonaj test ciążowy. Zrób to jednak dopiero w dniu spodziewanej miesiączki lub później.

 

252 komentarzy:
 1. Natalia
  Natalia says:

  Czy można zajść w ciąże przez przypadek jeśli stosunek odbywa się w prezerwatywie i koniec jest też w niej poza pochwą ale po stosunku partner dotknie przez przypadek penisem np. mojego tyłka lub innej okolicy obok niego. Oraz czy jest szansa na zajście w ciąże przy starannym zabezpieczeniu prezerwatywą przy zachowaniu ostrożności przy jej założeniu, co wiąże się jako druga a zarazem jedyna na ten moment antykoncepcja po odstawieniu tabletek. Oraz ile czasu kobieta potrzebuje na odzyskanie płodności jeśli przez 11 miesięcy brała tabletki?

  Odpowiedz
 2. Anastazja
  Anastazja says:

  Czy można zajść w ciąże jeśli chodzi o pieszczoty w bieliźnie ? Mój partner nie doszedł. Martwi mnie jednak to ze mój okres spóźnia się 5 dni czasem mam lekkie mdłości chcę zaznaczyć ze miesiączkę mam nieregularna ale to była różnica 2/3 dni . Czy moje objawy mogą być spowodowane tym ze przez jakiś czas straciłam apetyt i po prostu nie jadłam tyle ile wcześniej lub obawa przed nie planowaną ciąża i lekkim stresem?

  Odpowiedz
 3. Karolina
  Karolina says:

  Czy zajście w ciąże jest możliwe, jeśli na przedmiotach, które dotknęłam mogła być sperma, aczkolwiek nie czułam jej na palcach, i wprowadziłam palce do pochwy w wyniku masturbacji? Okres spóźnia mi się 2 tygodnie, miałam pojedyncze przypadki krwi z śluzem, ale to nie był okres:( Jestem dziewica i nie miałam bezpośredniego kontaktu ze sperma, tylko boje się, ze mezczyzna z którym mieszkam mógł nie umyć rąk, dotknąć jakiejś rzeczy, której następnie ja dotknęłam i zapłodniłam się poprzez masturbacje. Czy to na pewno jest niemożliwe?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Nie, nie można zajść w ciążę w ten sposób. Okres może się spóźniać z wielu powodów, np. z powodu stresu.

   Odpowiedz
 4. Karolina
  Karolina says:

  Czyli na pewno nie można zajść w ciąże w wyniku przeniesienia plemników do pochwy na ręku z prześcieradła, klamki czy innego przedmiotu nawet jeśli minęło kilka minut od domniemanej masturbacji mężczyzny, który mógł zostawić po sobie resztki spermy? W internecie gdzie odpowiadają lekarze podają sprzeczne informacji co do żywotności plemników, ze żyją na powietrzu kilka, kilkanaście godzin i ze takie przeniesienie spermy jest ryzykiem zajścia w ciąże. Niby wiem ze przez dotyk tych samych przedmiotów jak prześcieradło nie da się zajść w ciąże ale pierwszy raz spóźnia mi się okres tak długo i żyje przez to w wielkim stresie a rozum płata figle i nachodzą mnie różne czarne myśli. Dziękuje za odpowiedz! Trochę mnie uspokoiliscie.

  Odpowiedz
 5. Ppp544
  Ppp544 says:

  Czy mogłam zajść w ciążę jeśli robiłam chłopakowi dobrze ustami a on mi, po chwili on dotknął swojego penisa żeby go poprawić i po chwili dotknął wejścia do mojej pochwy/ nie było wytrysku czy mógł mnie zapłodnić? Lub gdy dotykał okolic mojej pochwy żeby sobie rozszerzyć strony

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Jeśli w pochwie lub bezpośrednio przy wejściu do niej nie znalazła się świeża sperma, to ciąża jest niemożliwa.

   Odpowiedz
   • Kala
    Kala says:

    Mam pytanie czy jak usiadlam od razu po seksie na spermie czy moge zajsc w ciaze? Cztery miesiące temu urodzilam naturalnie i mialam przez dwa miesiące okres a teraz kolejne dwa miesiące nie mam okresu zrobilam test i nie wiem czemu wyszedl pozytywny

    Odpowiedz
    • Olga
     Olga says:

     Cześć! Jeśli spóźnia Ci się okres, a test wyszedł pozytywny, to tak – ciąża jest bardzo prawdopodobna. Warto udać się w tej sytuacji do lekarza, który ją potwierdzi lub wykluczy.

     Odpowiedz
 6. Ala
  Ala says:

  Cześć, czy możliwe jest ryzyko zapłodnienia jeśli mój chłopak ocierał się penisem o moją łechtaczkę, wargi sromowe i pochwę (nie doszło do penetracji ani wytrysku)? W pierwszym tygodniu przyjmowania Qlairy zwymiotowałam 5. tabletkę i mam obawy.

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Ocieranie się nagim penisem o pochwę można uznać za sytuację ryzykowną. Ocieranie się w ubraniu nie może zakończyć się ciążą. Jeśli po wystąpieniu wymiotów zastosowałaś się do schematu działania przedstawionego w ulotce, działanie antykoncepcyjne leku zostało zachowane i ciąża jest niemożliwa.

   Odpowiedz
   • Ala
    Ala says:

    Niestety nie wzięłam zapasowej ani kolejnej tabletki, ponieważ wymiotowałam do rana. Parę dni później uprawiałam z chłopakiem seks, ocierał się o mnie, ale stosunek był w prezerwatywie plus nie doszedł we mnie. Przez stres związany z problemami zdrowotnymi zapomniałam wziąć tabletkę dzień po stosunku, wzięłam ją rano, po ok. 13-14 godzinach. Przez ostatni miesiąc bardzo się denerwowałam, ciągle z tą myślą w głowie, biorę tabletki od kilku lat i pierwszy raz zdarzyło mi się zapomnieć aż dwóch tabletek. Nie mam przez to apetytu i potrafiłam ze zdenerwowania oddawać bardzo często mocz – miałam objawy okresu, ale zamiast tego była tylko lepka brązowa wydzielina ze skrzepami. Poprzedni okres też był bardzo skąpy (wykluczyłam ciążę za pomocą 3 testów ciążowych po odpowiednim czasie), jednocześnie przed miesiączkę przyjmowałam Hexatiab dopochwowo, czy on mógł osłabić obfitość miesiączki? Mam psychiczne opory przed zrobieniem testu, boję się, że nabawiłam się nerwicy na punkcie ciąży, ciągle czytam fora, czy aby preejakulat nie powoduje zapłodnienia. Proszę o poradę.

    Odpowiedz
    • Finka
     Finka says:

     Hej! Ogólnie w preejakulacie mogą znajdować się zdolne do zapłodnienia plemniki, więc ocieranie się penisem o pochwę niesie ze sobą niewielkie ryzyko. Natomiast z tego, co piszesz, wynika, że do ciąży nie doszło. Drugi seks nie był, z tego, co piszesz, ryzykowny. Pamiętaj też, że w czasie brania tabletek nie ma się miesiączki – następuje wtedy krwawienie z odstawienia, ale ponieważ tabletki blokują owulację – nie ma miesiączki 🙂 I tak, to krwawienie jest na ogół zdecydowanie mniej obfite; może też być jeszcze mniej obfite niż zwykle z powodu leków, stresu, chorób. Możesz zrobić jeszcze, dla własnego spokoju, kolejny test ciążowy, ale z tego, co opisujesz, wynika, że działanie antykoncepcyjne zostało zachowane, zwłaszcza że przyjęłaś antykoncepcję awaryjną w odpowiednim czasie!

     Odpowiedz
 7. Patrykos
  Patrykos says:

  Witam
  Serdecznie czy pozostawione resztki spermy na wannie mogą zapłodnić (jeżeli robiłem sobie dobrze) kobietę jezeli została na wannie ( większość wygrałem papierem kiedy wyszłam ona weszła za mną i zaczęła się kąpać

  Odpowiedz
 8. Weronika
  Weronika says:

  Witam,
  Czy jesli możliwa ciaza jesli chlopak dotykał swojego penisa a chwile później włożył palce do mojej pochwy? Bardzo sie boje prosze o odpowiedź

  Odpowiedz
  • Finka
   Finka says:

   Hej! Aby mogło dojść do zapłodnienia w opisywanej przez Ciebie sytuacji, na palcach musiałaby się znaleźć widoczna ilość spermy. Jeżeli takiej ilości nie było, a penis był po prostu wilgotny, to ryzyko jest bliskie zeru!

   Odpowiedz
 9. Kacper
  Kacper says:

  Czy w sytuacji gdy podczas pettingu poprawiłem ręką swojego penisa, który był delikatnie wilgotny a po 2-3 minutach zacząłem stymulować łechtaczkę i po 5-6 minutach włożyłem jeden palec na 6-7 cm jest możliwe zapłodnienie? Na palcu być może była śladowa ilość preejakulatu, ale nie jestem pewien czy przez 3 minuty zdążył wyschnąć i plemniki zginęły. Partnerka była w okolicach dni płodnych, ale nie wie dokładnie.

  Odpowiedz
  • Finka
   Finka says:

   Hej! Aby doszło do zapłodnienia w sposób, jaki opisujesz, musiałbyś na ręku mieć zauważalną ilość spermy. Jeżeli tylko dotknąłeś penisa, na którym nie było widocznej ilości spermy, a potem dotykałeś partnerki (a przedtem pewnie otarłeś rękę przypadkiem o ubranie/pościel/inny przedmiot/ciało), to ryzyko zapłodnienia jest bliskie zeru 🙂

   Odpowiedz
 10. Dominika
  Dominika says:

  Cześć! Bardzo dręczy mnie pewna sprawa… opisana przeze mnie sytuacja miała miejsce wtedy, gdy miałam już lekko mleczny śluz. Mianowicie miałam na ręku trochę spermy chłopaka i poszłam natychmiast umyć ręce do łazienki. Nie spłukałam spermy od razu, tylko nałożyłam na nią mydła w płynie, odkręciłam kurek i myłam ręce, ale coś nagle (jakaś kropelka) prysnęła mi w okolice intymne. Możliwe, że była to tylko woda, ale martwię się, ponieważ mydliłam wtedy ręce, na których znajdowała się chwilę wcześniej sperma i boję się, że być może ta kropelka mogła zawierać w sobie jej trochę… bardzo się martwię, bo wprawdzie był to moj 15 dzień cyklu, ale śluz był już dość mleczny, nieprzejrzysty. Czy istnieje jakies ryzyko w tej sytuacji?

  Odpowiedz
  • Finka
   Finka says:

   Hej! Sytuacja, którą opisujesz, nie jest ryzykowna. I to niezależnie od śluzu! Po prostu sytuacja, w której myjesz już ręce, masz na nich wodę i mydło, jest dla plemników nie do przeżycia. Kropelka pryskająca to też za mało, aby mogło dojść do zapłodnienia, zwłaszcza że jeżeli coś wówczas prysnęło na okolice intymne, to zakładam, że na wzgórek łonowy, a nie prosto do środka pochwy! A plemniki nie umieją przejść ot tak takich odległości (wzgórek – wnętrze pochwy) po skórze. Tak więc nie ma powodu do obaw!

   Odpowiedz
 11. Justyna
  Justyna says:

  Witam, uprawiałam z chłopakiem petting 2 dni pod rząd ponieważ mam dni plodne i wypadla akurat owulacja balismy sie współżyć . Ale tutaj tez ja akurat odczuwam stres . Byłam bez majtek, chłopak swoje
  mial na sobie,doszlo do wytrysku i zrobily sie cale mokre od spermy wszystko przesiaklo i wycieral to nieświadomie o moja pochwe . Czy aby Napewno plemniki nie mogą przejść przez majtki i zaplodnic ?jezeli bylo widac spermę po drugiej stronie majtek bialo- mleczna ? . Jeżeli ja jemu robiłam dobrze to ja mialam majtki a jak on mi to on mial . Byla jedna sytuacja ze nawzajem sobie robilismy dobrze ,ale w tym samym czasie i mozliwe ze prejakulat (ejakukat- resztki po wczesniejszym wytrysku) byl przeniesiony do mojej pochwy jego palcem . Jakie jest ryzyko w tych sytuacjach ?

  Odpowiedz
   • Justyna
    Justyna says:

    Nawet jeżeli przeniosl prejakulat lub resztki ejakulatu gleboko do mojej pochwy na palcach ( bylismy pod koldra ,bylo cieplo wiec temperatura utrzymana ). Na różnych stronach jest napisane,ze plemniki przechodzą przez bielizne i ze nie jest ochrona jezeli sa mega przesiakniete ile w tym prawdy ?

    Odpowiedz
 12. Anastazja
  Anastazja says:

  Czy podczas uprawiania stosunku w jeziorze gdy partner skończył w środku jest szansa na zajście w ciąże ?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Jeśli nie było żadnego zabezpieczenia, to tak – ciąża jest jak najbardziej możliwa. Miejsce uprawiania seksu nie ma znaczenia.

   Odpowiedz
 13. Rafael
  Rafael says:

  Ocieralem sie wraz z partnerką penisem o pochwę aż
  do mojego wytrysku, ona była naga a ja w bokserkach i spodniach, jaka jest szansa na ciążę?

  Odpowiedz
 14. Mariola
  Mariola says:

  Cześć, ostatnio mój chłopak robił mi dobrze palcami, przy okazji przebijając błonę dziewiczą (ból i krew). Dotykał wcześniej swojego penisa, który prawdopodobnie był delikatnie mokry. Penis ocierał się o moją pochwę, ale nie był wkładany. Później doszło do wytrysku na mój brzuch. Poszliśmy się szybko umyć. Czy istnieje możliwość, że jestem w ciąży? Czy jak się myłam mydłem to czy mogłam nieumyślnie przenieść spermę w okolice pochwy i przez to mogło dojść do zapłodnienia?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Z tego, co opisujesz, to nie ma ryzyka ciąży. Do zapłodnienia może dojść, jeśli świeża sperma lub preejakulat znajdą się w pochwie (musisz sama sobie odpowiedzieć, czy podczas ocierania się nagimi ciałami mogło dojść do takiej sytuacji).

   Odpowiedz
 15. Weronika
  Weronika says:

  Wzajeme stymulowanie sie petting chłopak dotyka swojego penisa gdzie kilka godzin wczesniej doszlo do wytrysku , dotyka siebie poprawia a potem głęboko wklada mi tam palce . byliśmy bez bielizny ale lezelisny kolo siebie dotykajac sie rekami . Mialam dni płodne wydaje mi sie ze dzien przed owulacja. Bylo to ok 11 dni temu a mam wrazenie ze czuje objawy ciąży mimo ze nie doszlo do bezposredniej penetracji ani wytrysku na pochwe czy drogi rodne ?

  Odpowiedz
 16. Kasia
  Kasia says:

  Cześć!
  Uprawiałam z chłopakiem peeting. Najpierw ja zrobiłam mu dobrze przez majtki, a następnie on mi także przez majtki. Nie jestem pewna czy pomiędzy jednym a drugim chłopak nie dotknął penisa przy zapinaniu spodni. Widziałam że miał na bokserkach male plamki preejakulatu. Czy jest w tym przypadku możliwość zajścia w ciążę?
  Pozdrawiam:)

  Odpowiedz
 17. mateusz
  mateusz says:

  Cześć ,mam pytanie czy odpowie mi ktoś jak myć dokładnie penisa po stosunku jeżeli był on w prezerwatywie a wytrysk na zewnątrz w chusteczce ?

  Odpowiedz
 18. MIKI
  MIKI says:

  Witam,
  Mam pytanie:
  Uprawiałam z moim chłopakiem peeting wytrysk był na zewnątrz ale chwile później poszłam domlazienki umyć miejsca intymne nie wiem Nie pamietam czy miałam jakieś krople spermy na dłoniach – czy istnieje możliwość ze w czasie mycia przeniosłam plemniki do pochwy i doszło do zapłodnienia. Bardzo proszę o pomoc

  Odpowiedz
 19. Kinga
  Kinga says:

  Dzień dobry czy możliwe jest znajscie w ciąży jesli chłopak doszedł wytarł penisa o koc i wszedł ponownie ? Załóżmy że zostały jakieś resztki spermy na członku a ja mam dni płodne czy jest duże ryzyko że jestem w ciąży ?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Jeśli był to stosunek niezabezpieczony, to przed wytryskiem mógł wydzielić się preejakulat, który może zawierać plemniki, a to z kolei może skutkować ciążą. Stosunek przerywany nie zabezpiecza przed zapłodnieniem.

   Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Jest to możliwe w przypadku bardzo krótkich cykli – wtedy owulacja może wypaść jeszcze w trakcie okresu lub tuż po. Jeśli w tym czasie doszło do niezabezpieczonego stosunku, to plemniki mogą przetrwać w drogach rodnych kilka dni do owulacji i doprowadzić do zapłodnienia.

   Odpowiedz
  • Klbu
   Klbu says:

   Cześć jeśli 7 godzin przed seksem przerywanym była masturbacja to jest możliwość zajścia? Seks był nie pełny tzn nie było pełnego wzwodu a doszedłem za pomocą ręki

   Odpowiedz
   • Olga
    Olga says:

    Cześć! Masturbacja 7 godzin przed stosunkiem nie ma żadnego wpływu na ewentualne zapłodnienie. Stosunek przerywany wiąże się z ryzykiem ciąży, ponieważ przed wytryskiem z penisa wydziela się preejakulat, który może zawierać plemniki.

    Odpowiedz
 20. Kasia
  Kasia says:

  Cześć,czy jest ryzyko ciąży jeśli wytrysk był w środek lubrykantu,a ja po jakimś czasie użyłam to do stymulacji łechtaczki w małej ilości? Czy nie przeżyją w takim środku zamknięte?

  Odpowiedz
 21. Sandra
  Sandra says:

  Hejka ! Jestem bardzo zestresowana dlatego to pytanie
  czy istnieje ryzyko zajścia w ciąże podczas samego ocierania się bez Ubrań gdy nie doszło do wytrysku ?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Zależy, jakie części ciała się o siebie ocierały. Zasadniczo żeby zaistniała możliwość zapłodnienia, świeża sperma albo preejakulat muszą się znaleźć w pochwie lub bezpośrednio przy wejściu do niej. Sama musisz sobie odpowiedzieć, czy mogło dojść do takiej sytuacji.

   Odpowiedz
   • Sandra
    Sandra says:

    Bardzo dziękuje za tak szybka odpowiedz 🙂
    Chciałam jeszcze zapytać czy generalnie jest duże prawdopodobieństwo aby zajść w ciąże przez samo ocieranie się

    Odpowiedz
 22. Julia
  Julia says:

  Czy istnieje ryzyko ciąży? Przy wzajemnej masturbacji doszło do wytrysku, chłopak wycierał chusteczką sperme z penisa, po czym ręką którą dotykał penisa przy wycieraniu i w której miał chusteczkę, dotknął mnie w okolicach łechtaczki. Nie czuł żeby miał na palcach dużą ilość spermy o ile w ogóle ją miał. Gdy zorientowalismy się do czego zaszło od razu wytarłam się w tych okolicach nową chusteczką. Miałam wtedy dni płodne.

  Odpowiedz
 23. Gniecha
  Gniecha says:

  Czy jeśli spóźnia mi się okres 7 dni, a z chłopakiem uprawiałam petting, nie pamiętam już czy doszło do wytrysku w okolicach pochwy, to jest możliwość że jestem w ciąży? Czy to opóźnienie się może być jedynie wynikiem dużej obawy i stresu przed ciąża?

  Odpowiedz
 24. Mango
  Mango says:

  Ostatnio uprawialiśmy petting z chłopakiem.
  Stymulowałam jego penisa ręką z lubrykantem. Chłopak nie doszedł. Jednak na penisie mógł znajdować się preejakulat. Kilka minut po tym dotknęłam ręką mojej łechtaczki. Czy mogłam w ten sposób zajść w ciążę? Dodam że jestem bardzo przewrażliwiona na temat ciąży, strasznie panikuje i się stresuję. Dodatkowo z nerwow spóźnia mi się okres.

  Odpowiedz
 25. Róża
  Róża says:

  Cześć. Kilka dni temu był u mnie mój partner. Leżeliśmy (ja w ubraniu, czyli: koszulka, majtki, spodnie typu jeggins) A on był nagi do połowy (miał tylko koszulkę) Zaczęłam dotykać mu członka, ale nie miał wytrysku bo tego nie chcieliśmy. Gdy czuł, że coś się zbliża włożył go do spodni. Wtedy poszłam umyć rękę mydłem z wodą, pomimo tego ,że miałam suchą rękę (bez spermy), była sucha. Potem już do niczego nie doszło. Gdy poszedł poszłam się załatwić (podtarłam się papierem) Później poszłam się wykąpać i wytarłam się tym ręcznikiem, którym przedtem wytarłam sobie rękę. Czy istnieje możliwość, że zaszłam w ciąże? Od podcierania się i wytarcia tym recznikiem? Dodam, że miałam dni płodne.

  Odpowiedz
 26. Ania
  Ania says:

  Czy jest możliwość przeniesienia spermy, bądź prejakulatu na rękach, jeśli około 30 min po wytrysku chłopaka poszłam się myć i zaczęłam od okolic intymnych?
  Oraz czy jest możliwość przeniesienia plemników na dłoni do pochwy po kilku minutach od dotknięcia prejakulatu, bądź spermy?
  Jak duże jest ryzyko ciąży w takiej sytuacji?

  Odpowiedz
 27. Jola
  Jola says:

  Czy można zajść w ciążę przez dotknięcie reka przez chłopaka pośladka? Czy jeżeli dotykalby się przyrodzenia i jakby miał plemniki na dłoni i zaraz dotknął nagiego posladka to czy istnieje jakieś ryzyko ciąży?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Nie, nie ma tu ryzyka ciąży. Plemniki (gdyby się tam jakieś znalazły) nie są w stanie “przewędrować” z pośladka do pochwy.

   Odpowiedz
 28. Ewka
  Ewka says:

  Czy jest możliwość zajścia w ciążę jeśli chłopak doszedł na mnie a mianowicie na twarz piersi brzuch i prawdopodobnie na górną część pochwy? Po tym podmyłam się odrazu ale nie mam pewności czy coś się nie dostało. Chłopak od 4 dni, ma orgazmy po dwa razy na dzień więc czy plemniki też mogą być oslabione i to zmniejsza szanse? Jestem po dniach płodnych, za około 8 dni mam okres. Jaka jest szansa?

  Odpowiedz
 29. Niepewny
  Niepewny says:

  Witam, ostatnio jak była u mnie moja dziewczyna, doszło do zbliżenia a mianowicie na początku ocierała się nago o mojego członka (ja byłem w bieliźnie) i miałem preejakulat na członku. Po ściągnięciu bielizny wytarłem w palce preejakulat, następnie w drugą część łóżka, po paru minutach zacząłem zadowalać partnerkę ustami jednak palce znalazły się blisko pochwy(nie dotykałem tą ręką bezpośrednio pochwy), czy ustami mogłem przenieść plemniki do pochwy? Potem nałożyłem prezerwatywę a zbiorniczek trzymałem palcami, którymi wcześniej(kilka minut)wytarłem w łóżko preejakulat, nałożyłem lubrykant i po paru minutach doszło do stosunku, czy w ten sposób istnieje ryzyko zajścia w ciążę?

  Odpowiedz
   • Niepewny
    Niepewny says:

    A co w drugiej sytuacji która opisałem?
    Wytarlem palce z preejakulatu w łóżko i ciało, były po tym suche lecz kilka minut później zakładając prezerwatywę tymi samymi palcami trzymałem zbiorniczek na nasienie w celu pozbycia się powietrza, czy to niesie ryzyko ciąży jeśli doszło do stosunku?

    Odpowiedz
 30. Adrianna
  Adrianna says:

  Dzień dobry, czy do zapłodnienia mogło dojść gdy partner dotykał swojego penisa ręką, ale bez wytrysku po czym zdjął mi(tą samą ręką) najpierw spodenki potem Majtki i włożył całe 2 palce. Czyli w skrócie mogłam zajść w ciąże przez przeniesienie preejakulatu na rękę do pochwy i jeszcze mój chłopak dotknął spodenki i majtki co na pewno trochę oczyściło mu delikatne dłoń. Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź

  Odpowiedz
 31. Asia
  Asia says:

  Hej. Mialam taka sytuację: dni owulacyjne. Najpierw miałam członka partnera w ustach. Następnie partner zakładał prezerwatywę, by mógł odbyć się stosunek, to nie trwalo dlugo i na pewno w tym czasie nie wytarl penisa o żaden materiał, i zanim to zrobil przypadkowo dotknął czubkiem penisa wejścia do pochwy, to była sekunda, szybko odskoczylismy. Czy jest możliwość zajścia w ciążę w taki sposób? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz
 32. Piter
  Piter says:

  Hejka, ostatnio uprawiałem sex z moja dziewczyna dodam, ze był to dzień po okresie no i spuściłem się jej na plecy całkowicie no i przechodząc do sedna na lewym palcu mogłem mieć naprawdę minimalne ilości spermy o ile w ogóle była i po chwili dotykałem jej warg sromowych, jest jakieś duże ryzyko, ze mogła zajść w ciąże czy raczej bardzo niskie szanse?

  Odpowiedz
 33. Michał
  Michał says:

  Witam, dotknąłem palcami wilgotnego członka, wytarlem palce z preejakulatu w swoje ciało, były po tym suche lecz kilka minut później zakładając prezerwatywę(szukając ją dłonią po łóżku mogłem jeszcze bardziej wytrzeć palce) tymi samymi palcami trzymałem zbiorniczek na nasienie w celu pozbycia się powietrza, czy to niesie ryzyko ciąży jeśli doszło do stosunku?

  Odpowiedz
 34. Ona
  Ona says:

  Witam czy jest ryzyko ciazy przy sexie analnym? Obawiam sie ze chlopak mogl w ustach przeniesc plemniki do mojej pochey, gdyz chwile wczesniej zrobilam mu przejemnosc a potem sie calowalismy, a potem on zrobil mi przyjemnosc. Nie mial wytrysku. Natomiast potem wzielismy wspolny prysznic i obawiam sie ze myjac swoje nazady imnymne woda oraz jego moglam przeniesc cos do pochwy. I chyba mial wytrysk pod prysznicem ale nie pamietam. Jesli cos trafilo to tylko na moj brzuch. Mialam wtedy dni nieplodne chyba. Nie wiem czy ze stresu czy jak ale okres spoznia mi sie 7 dzien, wczesniej mialam raczej regularne ewentualnie dzien lub dwa roznicy. Czy jest mozliwa ciaza.?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Seks analny (stosunek, w którym członek wchodzi w odbyt drugiej osoby) bez prezerwatywy niesie ze sobą ryzyko ciąży, ponieważ sperma może łatwo spłynąć w okolice pochwy. Seks oralny (pieszczoty narządów płciowych za pomocą ust lub języka), nie niesie ze sobą ryzyka ciąży, bo nie da się przenieść spermy w ustach. Samo wspólne mycie się pod prysznicem nie jest ryzykowne, o ile nie doszło do penetracji. Okres może się spóźniać z wielu powodów, m.in. z powodu stresu. Jeśli w tym cyklu nie uprawiałaś niezabezpieczonego seksu pochwowego, to ciąża jest raczej niemożliwa.

   Odpowiedz
 35. Afrigon
  Afrigon says:

  Uprawiałam z chłopakiem peeting, on byl w spodniach ja w bieliźnie, czy jest możliwość zajścia w ciążę? Okres spóźnia mi się 2 dzień, a cykle są regularne. Dodam że miałam grypę przed przewidywanym dniem owulacji.

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Nie, w ten sposób nie da się zajść w ciążę. Żeby doszło do zapłodnienia, świeża sperma musi się znaleźć w pochwie. Plemniki nie są w stanie przejść przez tkaninę.

   Odpowiedz
 36. Marta
  Marta says:

  Hejka, chciałam się tylko upewniać czy takie ocieranie się o siebie, coś w stylu peetingu w bieliźnie ( majtki)skutkuje możliwością zajścia w ciążę?

  Odpowiedz
 37. bellarousane
  bellarousane says:

  Czesc! Mam pytanie. Piescilismy sie z chlopakiem i w pewnym momencie on doszedl, ale wlozyl czlonka do majtek spowrotem. potem minelo kilka minut, wlozyl mi reke do majtek i zaczal stymulowac mi lechtaczke. czy jest szansa, ze moglo dojsc do zaplodnienia bo sie tak stresuje tym

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Żeby doszło do zapłodnienia, świeża sperma lub preejakulat muszą znaleźć się w pochwie. Jeśli nie doszło do sytuacji, w której byłoby to możliwe, ciąża jest wykluczona.

   Odpowiedz
 38. Amelia
  Amelia says:

  Cześć. Uprawiałam seks z chłopakiem kilka razy jednego dnia, kochaliśmy się bez zabezpieczenia. Boję się że na jego penisie zostały resztki spermy. Wiem że seks przerywany nie jest skuteczną antykoncepcją ale czy duże jest ryzyko zajscia w ciążę? Oczywiście nie skończył we mnie.

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Jeśli uprawiałaś seks bez żadnego zabezpieczenia, to istnieje ryzyko ciąży. To, jak duże, zależy od fazy cyklu, w której akurat byłaś.

   Odpowiedz
 39. XYZ
  XYZ says:

  Bez stosunku, tylko petting. Chłopak doszedł na mnie. Jest możliwość, że sperma znajdująca się na pachwinie, spłynęła na dół. Wytarłam chusteczką spermę z pachwiny, a następnie nową chusteczką wejście i okolice wejścia. Czy jeśli na nowej chusteczce znalazła się sperma lub była na moich palcach, to czy mogłam ją przenieść? I co z tą spermą, która mogła spłynąć z pachwiny na dół… Dodam, że byłam kilka dni (niewiele) przed owulacją. Jakie jest ryzyko ciąży?

  Odpowiedz
 40. On
  On says:

  Witam! Mam pytanie które nie daje mi spokoju. Ostatnio pieściłem się z dziewczyną dotknąłem przypadkowo majtki palcem gdzie miałem spermę. Od razu wytarłem palce w pościel z 3 razy a potem lekko zacząłem dotykać łechtaczki. Czy mam się martwić czy mogę być spokojny ?

  Odpowiedz
 41. Aga221998
  Aga221998 says:

  cześć mam pytanie mam 22 lala nurtuje mnie jedna sprawa 07.08 miałam miesiączkę trwała ona tydzień jak zwykle cykle mam można powiedzieć że troszkę nieregularne ponieważ okres raz jest tego samego dnia raz opóźni się o kilka dni lub pojawia się wcześniej przez co nie potrafię dokładnie wyliczyć dni płodnych czy owulacji 4 dni po okresie 18.08 doszło między mną a moim chłopakiem do pieszczot ocieraliśmy się o siebie do typowego stosunku nie doszło wytrysku też nie było ponieważ chłopak ma problem z dojściem. Nie stosuje antykoncepcji o prezerwatywie zapomnieliśmy…chodzi mi o preejakulat czy istnieje szansa że doszło do zapłodnienia jeśli płyn ten znalazł się przy ujściu do pochwy? gdy skończyliśmy po upływie 10 15 minut wytarłam się jednak dzień po tym zdarzeniu chłopak zaczął mieć wątpliwości co do opisanej sytuacji dwa tygodnie po tym zrobiłam test ciążowy był negatywny teraz jestem tuż przed miesiączką od półtorej tygodnia mam objawy pmsu i śluz na początku był obfity nieprzejrzysty teraz jest go mniej i jest w brązowawym kolorze dwa dni temu zrobiłam jeszcze jeden test również był negatywny dodam do tego wszystkiego że mam nadżerkę proszę o odpowiedź czy w takiej sytuacji ciąża jest możliwa
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Nie, w tej sytuacji ciąża nie jest możliwa. Test wykonany w terminie spodziewanej miesiączki dałby już wynik pozytywny, gdyby to była ciąża. Generalnie jeśli preejakulat znajdzie się w pochwie, to może dojść do zapłodnienia.

   Odpowiedz
   • Aga221998
    Aga221998 says:

    A jeśli test zrobiłam 3 dni przed miesiączka ? ogólnie od 4 dni miewam brązowawy śluz zdarzy się że są w nim niteczki krwi czy to może być plamienie implantacyjne?

    Odpowiedz
    • Aga221998
     Aga221998 says:

     teraz znów śluz jest żółty czy okres planowo spóźnia się jeden dzień ale jak mówiłam u mnie różnie bywa czy to mogą być zaburzenia hormonalne? objawów ciąży nie mam

     Odpowiedz
 42. Piotr
  Piotr says:

  Hej, w dzień którym mojej partnerce skończył się okres uprawialiśmy seks, spuściłem jej się na plecy(sperma nie spłynęła w okolicy pochwy czy tez do niej) i Nie jestem pewien czy na palcu miałem jakaś ilość płynu a nie dotykałem tego co było na plecach, a po chwili pocierałem jej tymi palcami o wargi sromowe, czy są szanse, ze przez takie coś zajdzie w ciąże? Pozdrawiam

  Odpowiedz
 43. Maja
  Maja says:

  Cześć. Wczoraj był u mnie mój chłopak. Leżelismy sobienna łóżku. Obydwoje byliśmy ubrani (majtki/bokserki, on miał spodnie a ja getry oraz koszulki) W pewnym pewnym momencie zaczął dłonią mnie pieścić przez getry. Nie ściągalismy ubrań, cały czas byliśmy ubrani. Nie wiem czy miał on wytrysk w swoją bieliznę i spodnie, ale boję się że mogłam zajść w ciążę…Jestem 9 dni przed okresem (wczoraj było 10) a według mojej aplikacji w telefonie jestem 5 dni po owulacji..Bardzo się boję, że mogę zajść w ciążę..mam 17 lat…Nie umiem sobie juz poradzić z tymi myślami…Nie mogr normalnie funkcjonować…chociaz wiem ze ciąża jest nie możliwa to i tak sobie wmawiam i mówię sobie ” a może jednak wtedy….a moze wtedy…” Mój partner cały czas zapewnia mnie że to nie możliwe ale to jakby mówił do ściany…Co mam zrobić? Czy jestem może zboczona i to moja wina? Moze nie powinnismy wcale sie dotykać?….

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Rozumiem, że Ci trudno. Absolutnie nie jest to kwestia niczyjej winy. Ciąża w takiej sytuacji jest niemożliwa. Być może pomogłoby Ci porozmawianie z kimś bliskim o swoich obawach? Warto też dogłębnie poczytać, w jakich sytuacjach ciąża jest możliwa (świeża sperma lub preejakulat musi się znaleźć w pochwie), a w jakich nie. Może to pomóc obniżyć poziom Twojego lęku.

   Odpowiedz
 44. Paula
  Paula says:

  Cześć! Próbowaliśmy z partnerem uprawiać seks w 19 dniu cyklu(miesiączki mam raczej regularne) bez zabezpieczenia. Natomiast był to mój drugi raz i po włozeniu penisa odczuwałam taki ból że partner musiał go od razu wyciągnąć. W ogóle nie było wytrysku. Czy ciąża jest możliwa?

  Odpowiedz
 45. Ewa
  Ewa says:

  Cześć! Męczy mnie jedna sytuacja, w pierwszy dzień mojego okresu wzięliśmy z chłopakiem wspólną kąpiel. Nie doszło tego dnia do wtrysku. Czy jeśli na penisie znajdował się preejakulat (członek nie dotknął bezpośrednio mojej łechtaczki) jest ryzyko zajścia w ciążę? Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

  Odpowiedz
 46. P123
  P123 says:

  Hej, tydzień temu doszło pierwszy raz do zbliżenia między mną a chłopakiem, a mianowicie chodzi o petting, oboje byliśmy w bieliźnie i ja dodatkowo miałam wkładkę higieniczną. Później pojechałam na kilka dni za granice gdzie trochę pracowałam fizycznie, rok temu też wyjeżdżałam i nie miałam później okresu przez miesiąc. Po moim powrocie miałam zatrucie pokarmowe które trwało jeden dzień. Dzisiaj powinnam dostać okresu ale jak na razie go nie ma i nie wiem czy to ze względu na tę zmianę czasu czy jednak jestem w ciąży .. gdzieś w internecie wyczytałam że zatrucie pokarmowe może byc pierwsza oznaką ciąży.. I już sama nie wiem czy nie potrzebnie zaczęłam panikować i czy jednak coś jest na rzeczy

  Odpowiedz
 47. Michał
  Michał says:

  Hej, mam pytanko uprawiałem seks z moja partnerka zawsze w prezerwatywie i dochodziłem poza nią do prezerwatywy jak można się domyślić i tutaj rodzi się pytanie bo dwa dni już spóźnia jej się okres, w między czasie tydzień temu miała problem z pochwa, świąd i szczypanie, wczoraj miała śluz z krwią, dziś w południe zrobiliśmy jeden test ciążowy koło godziny 12 wynik wyszedł negatywny, czy są szanse, ze może być w ciąży? Żadna sperma nie miała prawa się wylać, gumka nie pękła ani się nie zsunęła czy są szanse, ze faktycznie może być w ciąży? Proszę o jakaś odpowiedz bo chyba zwariuje

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Jeśli nie ma szans na to, by świeża sperma lub preejakulat znalazły się w pochwie, to ciąża jest niemożliwa. Być może warto jednak, by Twoja partnerka skonsultowała ten świąd i szczypanie z ginekologiem – mogą to być objawy jakiejś infekcji.

   Odpowiedz
 48. Truskawka
  Truskawka says:

  Hej. Chciałabym się zapytać czy istnieje jakakolwiek szansa na ciążę kiedy razem z chłopakiem byliśmy ubrani, on leżał a ja siedziałam mu na spodniach i wykonywaliśmy ruchy jak podczas seksu? Członek był w zwodzie, ponieważ to czułam, ale mój chłopak nie miał wytrysku (Nie było mokrej plamy, dodatkowo potem rozmawialiśmy i powiedział mi, że nie miał wytrysku) Tak czy inaczej cały czas mam w głowie, że mogę być w ciąży…Potem zaczął mnie pieścić przez getry dłonią. Czy jest jakaś szansa? Bardzo sie boję…To było 4/5 dni po owulacji…za 6 dni mam mieć okres i bardzo sie boję ze go nie dostanę. Mam 17 lat.

  Odpowiedz
 49. Agnes
  Agnes says:

  Cześć!
  Jestem strasznie zestresowana, ze byc może zaszłam w ciąże. Jestem zaledwie pare dni po owulacji. Zaznaczę, ze dopiero po całym wydarzeniu mój partner zapytał mnie o szanse, ze mogłam zajść ciąże, wiec nie pamietam, co dokaldnie działo się po kolei.
  Wczoraj stymulowała penisa mojego partnera i miał on wystrysk (prejakulat). Potem ja wilgotna rękę wytarłam jakiś o materiał. On natomiast poszedł do łazienki i umył ręce. Jednak jest szansa ze potem przypadkiem dotknął swojej bielizny lub paska. Wtedy zaczął robić mi petting. Później tez ja (chyba nieumytą lecz wtedy już najpewniej sucha ręka) przejechałam po swojej wulwie palcami. Moja dłoń najpewniej nie była wilgotna od prejakulatu, ale nie wiem już czy samoistnie wyschła czy przetarłam ja. Później poszłam do toalety i przed umyciem dłoni (które tez nie były mokre) wytarlam się papierem. Jestem dziewica. Bardzo boje się, ze przypadkiem jednak ktoś z nas przeniósł prejakulat do mojej pochwy. Naprawdę nie sadze, ze był on wilgotny, ale nie mam pewności, bo wtedy nie myślałam o tym. Zastanawiam się czy powinnam na wszelki wypadek starać się dostać tabletkę dzień po. Sama nie wiem, gdzie szukać pomocy – wstydzę się pójść do rodzinnego lekarza, a wcześniej nie byłam u ginekologa. Wykonałabym test ciążowy, ale przewidywany okres mam doperio za 2 tyg., a z tego co rozumiem – bezsensowne jest wykonywanie go wcześniej. Oby dwoje panikujemy. Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedz.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Z Twojego opisu wynika, że w tej sytuacji ciąża jest niemożliwa. Zgadza się – wykonywanie testu przed terminem spodziewanej miesiączki nie ma większego sensu. Co do wizyty u ginekologa – zachęcam do odwiedzenia go w dogodnym momencie ze względów profilaktycznych. 🙂

   Odpowiedz
 50. Nasia
  Nasia says:

  Witam, mam pytanie. 2 tygodnie temu probowalam z chłopakiem swoj pierwszy raz jednak nie udało nam sie, skończyło sie na tym ze chłopak swojego członka (na którym byla prezerwatywa) minimalnie włożył, a bardziej dotknął mojej pochwy. Następnie po zdjeciu prezerwatywy lekko ocierał swoim penisem o moje majtki. Gdy doszło do wytrysku spuścił sie na moje nogi. Wczoraj powinien byc moj pierwszy dzien okresu jednak pojawilo sie małe plamienie, dzisiaj juz nic. Okres mam zawsze regularnie, czy jest jakas możliwość ze jestem w ciąży? Dodam ze pierwszy raz mam taka sytuacje i strasznie sie denerwuję.

  Odpowiedz
 51. 22309
  22309 says:

  Hej, czy jeśli doszedłem i miałem trochę spermy na nodze w okolicach uda i po około 10 minutach dziewczyna na to usiadła to czy jest szansa na zajście w ciąże?

  Odpowiedz
 52. l51
  l51 says:

  Hej,
  czy siedząc u chłopaka na kolanach w ubraniach, i w momencie gdy on wsunął mi rękę w spodnie i dotknął pośladków jest ryzyko?

  Odpowiedz
 53. Karolina
  Karolina says:

  Cześć od miesiaca meczy mnie jedno. Uprawialam petting z chłopakiem, doszlo do wytrysku w chusteczkę ale on dotknal ja palcem a potem po pewnym czasie palec włożył mi do pochwy, mam cykle nie regularne, poszlam do ginekologa i dostalam tabletki antykoncepcyjne,04.07 poprzedni okres mi sie skoczył a sytuacja ze zblizeniem miala miejsce ok tydzien moze dwa po zakonczeniu poprzedniego okresu, 40 dni nie mialam okresu od tamtej daty, zrobilam test ktory wyszedl negatywny, dostałam okres( a przynajmniej wydaje mi sie ze to okres ) tydzień i 3 dni temu, oczywiscie od pierwszego dnia okresu o stałej godzinie biore tabletki anty. Ale okres powinien skonczyc mi sie 3 dni temu a ciągle widac brazowy śluz i różowe plamienie, oraz bola mnie piersi czy istnieje ryzyko ze jestem w ciazy czy to dzialanie tabletek, to moje pierwsze opakowanie?? Mam 16 lat i pomimo ze wszystko wskazuje na to ze nie jestem w ciazy a upewnia mnie w tym mama i chłopak oraz ginekolog nic nie zobaczyl to i tak w glowie mam takie ,,a moze jednak,, i przez to nie moge normalnie zyc, prosze o pomoc

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Nie, ciąża w tej sytuacji nie jest możliwa. Poza tym jeśli przyjmujesz tabletki antykoncepcyjne zgodnie z zaleceniami, to jesteś chroniona przed ciążą. Te objawy mogą być skutkiem ubocznym przyjmowania antykoncepcji.

   Odpowiedz
  • Sylwia
   Sylwia says:

   Cześć, 10 sierpnia miałam ostatni okres i trwał do 15 sierpnia. Dwa dni po zakończeniu okresu pierwszy raz uprawiałam seks ze swoim chłopakiem. Następnie w przeciągu dwóch tygodni zdażyło się to 4 razy. Zawsze w prezerwatywie, dodatkowo sprawdzaliśmy przed i po czy nie ma jakiejś wady. Do wytrysku dochodziło tuż po wyciągnięciu z pochwy. Dziś mija 7 dzień spóźnienia okresu, gdzie jeżeli się spóźniał to przeważnie 3 dni, nigdy nie miałam tak dużego opóźnienia. Ostatnio miałam dużo stresu także tego dotyczace ewentualnej ciąży. Dodam też, że w ostatnim dniu miesiączki czyli 15 sierpnia wróciłam z dwutygodniowych wakacji zagranicznych. Wiem, że podróż może wpłynąć na opóźnienie okresu, ale po takim czasie Chyba nie powinno mieć to Już znaczenia. Czy w takim wypadku mogę być w ciąży, czy nasienie mogło się jakoś przedostać, mimo, że prezerwatywa nie zsunęła się ani razu i nie zauważyliśmy żadnej dziurki, a wytrysk był Po wyciągnięciu z pochwy, ewentualnie sekundę po wyciągnięciu. Czy to opóźnienie okresu jest związane z silnym i długotrwałym stresem?

   Odpowiedz
   • Olga
    Olga says:

    Cześć! Jeśli prezerwatywa nie pękła i była włożona przez cały czas trwania stosunku, to ciąża nie jest możliwa. Dla pewności możesz wykonać test ciążowy – po terminie spodziewanej miesiączki da wiarygodny wynik. Tak, okres może się spóźniać z powodu stresu, podróży i wielu innych czynników.

    Odpowiedz
 54. Marlenka
  Marlenka says:

  Witam, czy jest ryzyko ciąży gdy mój chłopak nie doszedł, a penis był wilgotny, po jakiejś minucie dotknęłam swojej pochwy (tylko skóra, nie wargi sromowe) i on później z tego z tego miejsca włożył palce do pochwy? Nurtuje mnie ta sprawa, miałam trochę wilgotną rękę i się boję, że mógł przeniesc coś 🙁

  Odpowiedz
 55. 5433
  5433 says:

  Czyli jeśli ocierałem się wraz z dziewczyną o siebie i doszło do wytrysku, ale ja byłem w jeansach a ona w bieliźnie to zajście w ciążę jest niemożliwe ?

  Odpowiedz
 56. Xxxxx
  Xxxxx says:

  Hej,mam pytanie. Jeśli ja byłam naga a mój partner tylko w spodenkach, nie ocieraliśmy się o siebie i nie doszło do wytrysku jedynie mógł mnie przez przypadek dotknąć w okolicach pochwy. Dodam że spodenki były takie sportowe do ćwiczeń. Czy w takim przypadku jest ryzyko ciąży? Spóźnia mi się okres, przez ostatni tydzień miałam dużo stresu i wcześniej miałam nieregularne miesiączki.

  Odpowiedz
 57. Regina
  Regina says:

  Cześć. Wczoraj byłam z moim chłopakiem na wycieczce. Byłam ubrana w bieliznę, getry i bluzę.Kilka razy dotknął on mojego pośadka i miejsc intymnych przez getry. W głowie cały czas mam, że mogłam zajść w ciążę. Wymyślam sobie, że miał on na rękach sperme… Próbuje sobie przegadać, że to niemożliwe, ale ciągle mam te obawy. Czy to jest na pewno nie możliwe? Czy to , że tak ciągle myślę to jakaś choroba? Nie mogę normalnie funkcjonować. BŁAGAM O POMOC

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Nie, ciąża w tym przypadku jest niemożliwa.
   Jeśli takie myśli uniemożliwiają Ci funkcjonowanie, to być może warto poszukać pomocy. Może warto porozmawiać z zaufaną osobą lub zwrócić się do psychologa?

   Odpowiedz
 58. Pola
  Pola says:

  Hej. W niedzielę byłam z moim partnerem na weselu jako kelnerzy. W poniedziałek rano gdy się obudziłam zaczęłam sie masturbowac dotykając tylko i wyłącznie łechtaczki. W głowie mam, że kiedy dotykalismy sie rękoma w pracy to on miał sperma na dłoniach a ja rano wprowadziłam je do lechtaczki a stamtad przeszły do pochwy I jestem w ciąży. Czy to możliwe?

  Odpowiedz
 59. Karolina
  Karolina says:

  Hej
  Jeżeli ocierała się z chłopakiem nago mogę być w ciąży ? Nie było wytrysku, jednak preejakulat znajdował się przy mojej łechtaczce, a wiec nie bezpośrednio przy wejściu do pochwy. Proszę o odpowiedz ❤️

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Nie, ciąża w tym przypadku jest raczej niemożliwa. Na przyszłość – przy ocieraniu się nago warto jednak zadbać o zabezpieczenie.

   Odpowiedz
 60. Kasiaaa
  Kasiaaa says:

  Moj chlopak doszedł, wytarł sperme chusteczka z siebie i penisa, bo jakimś czasie zaczał sie ocierac o moje wargi srmowe i wlozył go do polowy. Czy moge byc w ciazy?

  Odpowiedz
 61. Paulina
  Paulina says:

  Czy jezeli zrobilam dwa testy ciazowe, jeden okolo 20 dni po stosunku a drugi ok. 2 miesiące po stosunku i mam drugi juz okres od czasu wykonania pierwszego testu ciazowego to moge byc w ciazy ?

  Odpowiedz
 62. Magda
  Magda says:

  Czy można zajść w ciążę gdy chłopak dotknie nagłego posladka dziewczyny a ona leży na boku i nie wiem czy miał plemniki na dłoni bo byłam w toalecie i jakby się dotknął penisa wtedy i potem zaraz mojego posladka to czy mogę zajść w ciążę? Czy plemniki podczas siły grawitacji mogą zejść w dół do pochwy? Starsznie się boje, prosze o odpowiedź

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Żeby doszło do zapłodnienia, świeża sperma lub preejakulat muszą się znaleźć w pochwie. Jeśli do tego nie doszło, ciąża jest niemożliwa.

   Odpowiedz
 63. Xyz
  Xyz says:

  Cześć, czy jest możliwość zajścia w ciąże jeżeli robiłam chłopakowi dobrze i na pałacach mogłam mieć delikatnie preejakulat. I po paru minutach przez minute sobie ( bo zapomial ze mogę mieć coś na palcach, możliwe ze wytatl to w kołdrę ale nie jestem pewna)później szybko umylam palce i pochwę. Ale później w prezerwatywie chłopak wszedl we mnie.Bardzo się boje bo to był mój pierwszy raz. Nie wiem czy brać tabletkę po.

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Nie, przeniesienie plemników po kilku minutach jest niemożliwe. Jeśli seks odbywał się w prezerwatywie, to było to wystarczające zabezpieczenie przed ciążą.

   Odpowiedz
 64. Zuzka
  Zuzka says:

  2 dni przed owulacja uprawiałam petting. Czy jeśli chłopak miałby odrobine preejakulatu na palcach, i następnie dotykał moich spodni i dopiero wsunął rękę po skórze pod majtki i stymulował łechtaczkę, a następnie okolice wokół pochwy jest szansa na ciąże? Dodam, że nie wkładał palców do pochwy. Prosze o odpowiedz bardzo się denerwuje

  Odpowiedz
 65. Mmarysia123
  Mmarysia123 says:

  Cześć mam pytanie. Mam 17 lat. Jestem strasznie zestresowane pare dni temu w dniu mojej owulacji uprawiałam z chłopakiem peeting. W niego przypadku nie doszło do wytrysku, jednak gdy dotykałam jego penisa ( był bez spodni) czułam pod palcami jego prejakulat. Chłopak pieścił moją łechtaczkę i czasami przejeżdżał palcami w okolicach wejścia pochwy ale nie wkładał mi co pochwy palców bo jestem jeszcze dziewicą a na głębszy stosunek mamy jeszcze czas. Czy istnieje możliwość że sama po dotykaniu chłopaka mogłam przemieść sobie na palcach plemniki na łechtaczkę aż do pochwi itd dotykają się pokazując chłopakowi co ma robić albo on gdy dotykał swojego krocza by mi pokazać co i jak. Jest szansa że jestem w ciąży ?

  Odpowiedz
 66. Zuzia
  Zuzia says:

  Dzień dobry! W swoje dni płodne (według aplikacji) uprawiałam kilka razy petting z moim chłopakiem. Nie doszedł nigdy na moją pochwę, zazwyczaj sperma znajdowała się na jego brzuchu, od razu też wycierał spermę chusteczką. Czy jest możliwe, że gdy wytarł spermę chusteczką a następnie włożył mi palec do pochwy, doszło do zapłodnienia? Możliwe, że podczas wycierania przypadkowo została malutka część spermy na palcu
  Bardzo się stresuję i zaczynam panicznie doszukiwać się objawów ciąży (okres powinnam dostać za tydzień), a zdarzenie miało miejsce 7 dni temu, więc nie jestem pewna czy już miałabym jakieś oznaki ciąży,

  Liczę na pomoc, pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Jeśli świeża sperma znajdzie się przy wejściu do pochwy lub w pochwie, a dana osoba ma akurat dni płodne, plemniki znajdą się w optymalnym dla nich środowisku – płodnym śluzie szyjkowym. W takich warunkach mogą się przemieścić do macicy i dalej – do jajowodu, gdzie (o ile trafią na komórkę jajową) może dojść do zapłodnienia.

   Odpowiedz
 67. Wiktoria.1234
  Wiktoria.1234 says:

  Dzień dobry mam bardzo ważne pytanie już naprawę odchodzę od zmysłów dwa dni temu kochałam się z moim chłopakiem a dzień przed stosunkiem skończył mi się okres. Najpierw był peeting po czym zrobiłam chłopakowi dobrze i sperma byla w moich ustach także żadnego kontakt z moja wagina nie miała chłopak po peetingu poszedł się dokładnie umyć (ręce oraz penis ) później zauważyłam przed stosunkiem dwie małe białe plamki na jego bokserkach a ja usiadłam na nim okrakiem bez bielizny czy w jakiś sposób nie określona biała plamka może spowodować ciąże. Później doszło do stosunku Chłopak założył prezerwatywę i wytrysk był na zewnątrz znowu w moich ustach także nie speram nie miała kontaktu z moja pochwa w żaden sposób. Dodam ze gumka nie pękła i wszystko było w porządku. Jest drugi dzień po stosunku cały czas mam odczucie pełnego pęcherza nie piłam żadnych płynów przez 4h a cały czas miała potrzebę żeby się wysikac. Na dodatek boli mnie brzuch i pod nim. Naprawdę nie wiem co mam myśleć strasznie się boje dodam ze byl to mój i jego pierwszy raz

  Odpowiedz
 68. Czajnik
  Czajnik says:

  Hej, wczoraj z moim chlopakiem dotykaliśmy się nawzajem. Pierw ja robiłam mu dobrze ręka i wypłynęło na nią trochę prejakulatu, mój chłopak wytarł moja rękę swoją a potem wytarł swoją o spodnie. Po ok. 5-10 minutach zrobił mi palcówkę. Dodam, że byłam dzień przed owulacją, dzisiaj właśnie nastąpiła. Czy istnieje ryzyko ciąży?

  Odpowiedz
 69. Mariaa
  Mariaa says:

  Hej. Uprawiałam seks z moich chłopakiem który miał założoną prezerwatywę, doszedł w niej ale juz poza pochwą. Mineły 4 minuty tak po stosunku, chlopak nadal miał założoną prezerwatywę z ejakulatem w środku. Było ciemno w pokoju i ja po tej chwili zaczełam wycierać swoją mokrą waginę chusteczkami, mój chlopak w tym czasie zdjął prezerwatywe, polozyl sobie na ciele i tez zaczął wycierać penisa. W pewnym momencie musiałam pomylić chusteczkę mokrą z tą prezerwatywą którą położył na ciele i zaczelam nią wycierac miejsce intymne, troche też w środku.. czy jest szansa że plemniki ktore byly w gumce mogly dostac sie do pochwy a co gorsza zaplodnić mnie?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli z prezerwatywy wypłynęła sperma i dostała się do Twojej pochwy, to istnieje pewne ryzyko ciąży. Jeśli nie – nie ma takiego ryzyka.

   Odpowiedz
 70. Oniboni
  Oniboni says:

  Cześć w sobotę razem z dziewczyną uprawialiśmy petting kiedy ja doszedłem poszedłem się wytrzeć w ręcznik nie umyłem ręki oczekaliśmy 5 min i ja zacząłem ją stymulować, później poszliśmy pod prysznic i tam też ją stymulowałem tylko że ja dotkonkłem członka penisa A na nim był preejakulat miałem na palcu to w bardzo małej ilości i chyba nie wytarłem tego tylko dalej masowałem partnerke po waginie nie wasadzalem palca do środka waginy. Czy jest możliwość zapłodnienia? Bardzo się martwię wtedy ona miała dni płodne A okres ma 2 tygodnie dopiero dodam że woda była ciepła pod prysznicem.

  Odpowiedz
 71. A
  A says:

  Witam, jaka jest szansa na ciążę w sytuacji gdy miałam preejakulat na dłoni i niechcący delikatnie dotknęłam dłoni partnera, który zrobił mi zaraz po tym palcówkę? Czy plemniki mogły zostać na dłoni chłopaka? Byłam wtedy w 5 dc, moje cykle trwają 30-32 dni. Z góry dzięki za odpowiedź!

  Odpowiedz
 72. Julia
  Julia says:

  Czesc! Uprawialam 2 dni temu peeting z chlopakiem lezelismy nago obok siebie on piescil moja lechtaczke i wkladal palce do pochwy a ja jego penisa po czym doszlo do wytrysku ktory wyladowal na moim brzuchu udzie i poscieli, jednak raczej nie na wargach gdyż chlopak trzymal na niej ręke. Dodaam ze byly to prawdopodobnie dni plodne. Jakie jest ryzyko? Czy po ewentualnym siadnięciu na sperme chwile po tym zdarzeniu na poscieli moze dojsc do zaplodnienia?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Żeby doszło do zapłodnienia, świeża sperma musi się znaleźć w pochwie. Jeśli nie doszło do takiej sytuacji, to ciąża jest niemożliwa.

   Odpowiedz
 73. Darop
  Darop says:

  Czy mogę być w ciąży jeśli ocieralismy się, doszło do wytrysku, natomiast ja miałam na sobie bielizne a chłopak bokserki? Proszę o odpowiedź.

  Odpowiedz
 74. Gwiazda
  Gwiazda says:

  Dzień dobry czy jest ryzyko ciąży jeżeli stymulowałam chłopaka miał wytrysk na swój brzuch lekki prawie bo na nim nie było. Następnie zapinał spodnie i możliwe że dotknął penisa w między czasie się wygłupialiśmy pewnie wycierał ręce o koc. Po ponad godzinie zaczął mi wkładać palce do pochwy, nie wiem czy wcześniej nie dotykać bądź nie poprawił sobie penisa. Czy jest możliwość zapomnienia? Proszę o odpowiedz

  Odpowiedz
   • Gwiazda
    Gwiazda says:

    Nawet gdy godzinę wcześniej minimalnie dotknął chłopak spermy nie umył rąk i później włożył mi je do pochwy?strasznie się boje

    Odpowiedz
     • Gwiazda
      Gwiazda says:

      Dostałam 16plamienia było skąpe lecz czerwone wieczorem już było sporo drugi i 3 dzień miałam natomiast nie duży i dziś czwart dzień mam i kilka skrzepów. Do tego krew czerwona czy to może być plamienie? Czy może wystąpić 19 dni od stosunku??

 75. xyz
  xyz says:

  Czesc,
  mam 17 lat, mam cykle nieregularne
  27.09 dostalam okresu a 30.09 mi sie on skonczyl – tego dnia uprawialam petting z chlopakiem.
  Jakos o godzinie 17 zrobilam mu dobrze, mialam bardzo mala ilosc preejakulatu na palcu, od razu to wytarlam, ale nie umylam po tym rąk.
  On mnie wtedy nie dotykal w miejscu intymnym i nie bylo mozliwosci, zeby cos sie dostalo do pochwy.
  Moje obawy zaczynaja sie w momencie, kiedy pomiedzy 19 a 20 zaczelam sie masturbowac i czy jest mozliwosc, zebym podczas wkladania sobie gleboko i intensywnie palcow do pochwy przeniosla plemniki zawarte w tym preejakulacie, ktore mialam wtedy na palcu i czy mogly one przezyc te 2 godziny na rece?
  I jesli to istotne to w momencie, kiedy wracalam do domu bardzo padal deszcz, mialam wilgotne rece i bylo mi bardzo zimno. Moglo sie to przyczynic do tego, ze w takich warunkach plemniki mogly przetrwac?
  I czy bylaby to kolosalna roznica, jesli zamiast malej ilosci preejakulatu mogla to byc bardzo mala ilosc spermy?
  I czy jest mozliwosc tego, ze moglam przez ta cala opisana sytuacje zajsc w ciaze nawet, jesli chyba byly to dni nieplodne?
  Prosilabym o odpowiedz, poniewaz bardzo sie martwie, bardzo dlugi czas zyje w ciaglym stresie z tego powodu i obawiam sie ze uroilam sobiej objawy.

  Odpowiedz
 76. Sylwia
  Sylwia says:

  Hej
  Kochałam się z chłopakiem w prezerwatywie i wytrysk był na zewnątrz . Spóźnia mi się okres i bardzo się boje . Czy możliwe ,abym była w ciąży ?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Jeśli prezerwatywa była prawidłowo założona, nie pękła, nie zsunęła się w żadnym momencie ani nie wydostała się z niej sperma, to jej skuteczność antykoncepcyjna wynosi nawet 98%, więc ciąża jest właściwie niemożliwa. Dla pewności możesz wykonać test ciążowy.

   Odpowiedz
 77. Katarzyna
  Katarzyna says:

  Dzień dobry,
  proszę o odpowiedź na pytanie. 6 dzień cyklu (dzień po miesiączce), na podstawie obserwacji półrocznej najkrótszy cykl to 25 dni, a najdłuższy 30, przy czym większość to 27-28 dni, 3 zabezpieczone prezerwatywą stosunki, przed jednym z kolei zbliżeń partnerka dotykała cyklicznie ręka penisa, ktory był wilgotny, przetarla ręka o ubranie a następnie dotykała zewnętrznej strony prezerwatywy ta sama dłonią (podczas zakładania prezerwatywy). Czy podczas stosunku, przy ew. znalezieniu się nasienia na zewnętrznej stronie prezerwatywy, mogło dojść w opisanym wyżej przypadku do zapłodnienia?
  Z góry dziękuję za Odpowiedź.

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Jeśli na zewnętrzną stronę prezerwatywy został przeniesiony świeży preejakulat lub świeża sperma, a następnie natychmiast doszło do stosunku pochwowego, to istnieje pewne ryzyko ciąży. W przeciwnym razie takiego ryzyka nie ma.

   Odpowiedz
 78. Patrycja
  Patrycja says:

  Odchodzę od zmysłów od około 3 miesięcy ponieważ, te 3 miesiace temu uprawialam z chłopakiem petting on włożył mi palce do pochwy po tym jak doszedl i martwie sie ze moglo byc na nich odrobine spermy, chociaż on. Mnie utwierdza w przekonaniu iz nie zrobilby czegos takiego i na pewno palec byl suchy, spoznial mi sie potem okres okolo 2 tygodnie, zrobilam test ciążowy, wyszedl negatywny, potem dostałam krwawienia i zaczęłam brac swoje 1 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, ale ciagle ta sytuacja nie dawala mi spokoju i zrobilam drugi test ciazowy ok. miesiac po ten sytuacji z pettingiem tez wyszedl negatywny , podczas brania tabletek plamiłam cale 28 dni, dostalam drugi okres, zaczelam drugie opakowanie i juz wszystko bylo w normie, niedawno dostalam 3 okres i niby wszystko jasne ze nie jestem w ciazy bo i testy i okres, ale czytalam ze krwawienie podczas ciazy moze wystepowac a testy moga byc niewiarygodne, zrobil mi sie tez trochę wiekszy brzuch i twardszy, gdy naciskam na niego ponizej pępka cos mi przeskakuje do gory jakby taka wieksza kulka i strasznie sie niepokoje przez ten brzuch ze moge byc w ciąży prosze o pomoc

  Odpowiedz
 79. Agata
  Agata says:

  Cześć! Czy mogłam zajść w ciążę, jeśli mój partner wytrysnął w prezerwatywie, ale kilka sekund później spłynęła ona do podstawy penisa, a ja siedziałam na nim okrakiem i stykałam się udami ze spermą?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Jeśli sperma znalazła się w pochwie lub tuż przy wejściu do niej, to istnieje ryzyko ciąży. Jeśli nie – takiego ryzyka nie ma.

   Odpowiedz
 80. FFF
  FFF says:

  Hej.Uprawiałam petting z chłopakiem i czy mogę być w ciąży jeśli jednego dnia chłopak mnie pieścił ja byłam naga on w bokserkach potem dotknął mnie ale suchą ręką nie było żadnego wytrysku ani nic. Drugiego dnia ja go pieściłam penis był jedynie wilgotny od preejakulatu po paru minutach zaczęłam się masturbować ale rękę wytarłam później on zaczął mnie pieścić. Powinnam dostać niedługo okres boli mnie brzuch i mam lekko biały śluz. Strasznie się stresuję i ciągle o tym myślę

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Nie, to nie była ryzykowna sytuacja – nie ma tu ryzyka ciąży. Żeby doszło do zapłodnienia, świeża sperma lub preejakulat muszą się znaleźć w pochwie.

   Odpowiedz
 81. Basia
  Basia says:

  Czy ciąża jest możliwa przy dwóch testach negatywnych ( zrobionych po miesiącu i 1,5 miesiącu), czterech miesiączkach w terminie- po tym jak chłopak dotknął moim miejsc intymnych penisem?

  Odpowiedz
 82. Dziewczyna5
  Dziewczyna5 says:

  Hej. Wczoraj był u mnie mój chłopak. Pieścił mnie przez majtki (zaraz po tym zalozylam spodnie ) a pozniej ja robilam mu dobrze ręka. (On byl nagi) poczulam ze mam lekko mokrą dłoń i przestałam to robić. Później nigdzie się nie dotykalam, bo.mialam na sobie spodnie…Za 4 dni.mam miec okres…boje sie jednak ze go nie dostane…czy jest tu szansa na ciążę? I Jeszcze jedno pytanie…czy nawet gdybym byla w ciąży to.moge i tak dostac okres? A np w Grudniu już nie? Jak to jest?

  Odpowiedz
 83. Anastazja
  Anastazja says:

  Przerwał swój orgazm, czyli mówił że za chwilę dojdzie ale tego nie bylo. Bo zostalo przerwane. Po 20 minutach kochaliśmy sie bez gumki i czy mimo że wcześniej nie doszedł jest możliwość że jednak coś juz tam miał? Tylko podkreślam nie doszedł we mnie na sam Koniec

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Skoro uprawialiście seks bez prezerwatywy, to istnieje ryzyko ciąży. Nawet jeśli nie doszło do wytrysku, to przed nim z penisa wydziela się preejakulat, który może zawierać plemniki. Dlatego stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcji – w takiej sytuacji i tak może dojść do ciąży.

   Odpowiedz
 84. Michał
  Michał says:

  Witam, moja dziewczyna we wrześniu zaczęła pracę w lombardzie przez co dostała wysypki od kwasów. Zaczęła brać leki przeciw alergii. Okres wtedy w październiku pojawił się ale nie było oznak pms. Teraz dzieje się coś dziwnego. Ten okres o którym była mowa był trzy tygodnie temu. Dwa tygodnie temu za to kochaliśmy się w ubraniu dodatkowo ja miałem chusteczke w bokserkach. Dwa dni później mojej dziewczynie zaczęło ssać w żołądku. Dodam że dzień przed miała styczność z koleżanką która miała jelitówke. Ale jednak moja dziewczyna się obawia ponieważ nie ma pms żołądek jej ssie a okres spóźnia się już drugi dzień. Boi się o ciążę czy to wgl możliwe? Zawsze Kochaliśmy się w ubraniu dodatkowo ja żeby zachować higiene dodatkowo w chusteczce lub prezerwatywie

  Odpowiedz
 85. Jula
  Jula says:

  Witam, wraz z moim chłopakiem 16 października postanowiliśmy uprawiać sex jednak do niczego nie doszło ponieważ nie byłam wystarczająco gotowa. Skończyło się na tym że założył prezerwatywę i dotknął moich miejsc intymnych. Włożył do pochwy dwa palce penis dalej był w prezerwatywie ale nie jestem pewna czy aby na pewno na palcach nie znajdował się prejakulant chociaż mój chłopak mówi że nie . Jakiś czas później po zdjęciu prezerwatywy zrobiłam mu dobrze ustami a on mnie pieścił wcześniej dotykając penisa, nie jego czubka lecz niżej, nie był on bardzo mokry. Boje się czy aby na pewno nic nie przeniósł mi do pochwy dodam że skończył na podłogę bez ,mojej pomocy, . W dniu planowanej miesiączki zrobiłam test bo bardzo się bałam, że mogę być w ciąży. Kupiłam, nie zrobiłam go rano lecz około godziny 13 wyjęłam go z opakowania i foli stwierdziłam że napije się jeszcze wody więc włożyłam go do torby i po około 10 min może mniej zrobiłam test był do test strumieniowy nie wiem czy zrobiłam go dobrze pokazała się leciutka prawie niewidoczna kreska nie wiem czemu czy przez to że po pierwszym kontakcie z moczem później znowu włożyłam go pod strumień moczu bo myślałam że moczu było za mało kreski na zdjęciu nie było widać chyba że przerabiałam rozjaśniałam i przyciemniałam zmartwiłam się więc szybko pobiegłam do sklepu i kupiłam drugi płytkowy. Wyszedł negatywny nie pokazało się kompletnie nic. Wykonałam go zgodnie z instrukcją i od razu po wyjęciu z opakowania dalej się bałam więc dzień później zrobiłam kolejny z samego rana wyszedł negatywny i później po południu kolejny, też negatywny dwa dni później 9 listopada zrobiłam znowu rano wyszedł negatywny i później 12 listopada ten sam wynik. Testy były o czułości 10 i 25 mlU/ml podobno bardzo czułe.
  Nadal nie mam okresu i boje się że jestem w ciąży dodam że okres miałam mieć 5 listopada.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 86. Aga
  Aga says:

  Witam! Choruje na fobie ciążową, dlatego nie jestem jeszcze gotowa na penetrację- lecz obawiam się jednej rzeczy/ czy jeżeli w dni płodne stymulowałam penisa partnera to mogło dojść do sytuacji że mogłabym tam coś przenieść do dróg rodnych? (partner zapewnia że nie było tego preejakulatu) a spermy nie było bo trwało to dość krótko

  Odpowiedz
 87. Kasia
  Kasia says:

  Witam, wczoraj z chłopkiem uprawialiśmy seks analny bez zabezpieczenia, sperma znalazła się we mnie jednak nie wyleciała, a nawet jeśli wyleciała to leżałam na boku/ plecach. odrazu wytarłam chusteczką, a następnie przemyłam okolice pochwy. Jaka jest szansa na ciąże ?

  Odpowiedz
 88. Patrycja
  Patrycja says:

  Czy na pewno wykonanie dwóch testow negatywnych, ok. 20 dni i miesiac po pettingu oraz wystapienia krwawienia 4 miesiece z rzędu wyklucza ciążę?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *