Lęk przed zajściem w ciążę niejednej już osobie spędził sen z powiek. Często dostajemy pytania od osób obawiających się, że mogły zajść w ciążę, choć w rzeczywistości opisywana przez nie sytuacja nie wiązała się z ryzykiem zapłodnienia. Zapoznajmy się więc z mitami dotyczącymi tego, jak można zajść w ciążę; pokażemy również sytuacje, które często Wam się przytrafiają, ale nie są wcale ryzykowne.

W jaki sposób MOŻNA zajść w ciążę?

Żeby zrozumieć, które zachowania nie wiążą się z możliwością zajścia w ciążę, warto najpierw zrozumieć, w jaki sposób dochodzi do poczęcia. Ciąża pojawia się, gdy połączą się ze sobą komórka jajowa i plemnik. Proces ten jest nazywamy zapłodnieniem i zachodzi on w jajowodzie. Komórka jajowa wędruje do jajowodu po tym, jak zostanie uwolniona z jajnika w momencie owulacji. A skąd w jajowodzie biorą się plemniki? Dostają się tam przez macicę, do której z kolei trafiają z pochwy. To znaczy, że aby doszło do zapłodnienia, plemniki muszą znaleźć się w pochwie. Może do tego dojść w wyniku stosunku waginalnego lub np. wytrysku w okolicy wejścia do pochwy.  

W jaki sposób NIE można zajść w ciążę?

Zanim zapoznacie się z poniższą listą najczęstszych zachowań, które nie są ryzykowne, warto jeszcze odpowiedzieć na pytanie o żywotność plemników. Otóż plemniki są wyjątkowo delikatnymi komórkami. Potrzebują bardzo korzystnego środowiska nie tylko aby przeżyć, ale też aby być zdolnymi do zapłodnienia. Takie środowisko to świeża sperma, która musi się znaleźć szybko w pochwie. W internecie znajdziecie z pewnością wiele informacji dotyczących tego, ile żyją plemniki. Jak długo więc? To zależy – poza organizmem są w stanie przeżyć od około kilku minut do godziny. Ogólna zasada brzmi, że do zapłodnienia potrzebna jest widoczna ilość świeżej spermy, która znajduje się blisko pochwy lub u jej wejścia. W podanych poniżej sytuacjach te przesłanki nie są spełniane – albo mija zbyt wiele czasu i plemniki tracą zdolność zapładniania, albo znajdują się w niekorzystnym środowisku, albo nie dochodzi do kontaktu plemników z pochwą. Lęk przed zajściem w ciążę jest najprawdopodobniej nieuzasadniony, jeżeli znaleźliście się w którejś z poniższych sytuacji. Jak NIE da się zajść w ciążę?

 1. Przez ubranie

Niektóre osoby obawiają się, że pieszczenie się lub ocieranie o siebie w ubraniu (zakończone wytryskiem) może prowadzić do ciąży. To mit. Plemniki nie są w stanie przenikać przez tkaninę. Niektórzy mają wątpliwości – argumentują, że skoro na ubraniu po wytrysku pojawia się plama widoczna z dwóch stron materiału, to z drugiej strony ubrania mogłyby znaleźć się plemniki. Można to jednak łatwo wyjaśnić. Chodzi mianowicie o wielkość cząsteczek wody i wielkość plemników. Cząsteczki wody są na tyle małe, że przenikają przez włókna tkaniny. Dlatego kiedy ktoś obleje się wodą, ma plamę z dwóch stron ubrania. Płyn, w którym znajdują się plemniki, w dużej mierze składa się z wody. Ale same plemniki są na tyle duże, że nie są w stanie przejść przez materiał. Woda przechodzi, plemniki zostają. W związku z tym dotykanie się przez ubranie nie stwarza ryzyka ciąży.

 1. Po tym, jak usiadło się na plamie spermy

Nie ma potrzeby, by rozważać możliwość ciąży po tym, jak usiądzie się na plamie spermy na prześcieradle, sedesie, w wannie czy gdziekolwiek indziej. Plemniki są w stanie przeżyć tylko w ludzkim organizmie. Na powietrzu sperma szybko wysycha, a tym samym giną plemniki. Martwy plemnik nie jest w stanie doprowadzić do zapłodnienia. O ile nie usiądzie się centralnie wejściem pochwy na świeżej, widocznej spermie – czyli np. pośladkiem na wilgotnym od spermy prześcieradle – ryzyka nie ma!

 1. Z powodu korzystania z jednego ręcznika

Działa tu ten sam mechanizm, co w poprzednim punkcie. Nawet jeśli na ręczniku znajdą się pozostałości spermy, to bardzo szybko wyschną, w związku z czym plemniki zawarte w nasieniu nie będą w stanie doprowadzić do zapłodnienia.

 1. W wyniku pettingu

Obawy budzi czasem sytuacja, gdy podczas pettingu penisa i łechtaczkę stymuluje się jedną dłonią. Niektórym wydaje się, że można by w takiej sytuacji niechcący przenieść preejakulat lub spermę do pochwy. Jednak i tu nie ma powodu do lęku, bo plemniki poza organizmem człowieka szybko giną. Dlatego nie istnieje możliwość przeniesienia plemników na dłoni do pochwy. Trzeba byłoby mieć na dłoni świeżą, znaczną ilość spermy i od razu włożyć palce do pochwy! Na suchych, wytartych rękach nie ma już zdolnych do zapłodnienia plemników. Dlatego jeszcze mniej powinniśmy się obawiać ciąży, gdy np. stymulacja penisa miała miejsce kilkanaście minut czy kilka godzin przed pobudzaniem łechtaczki, a my zapomnieliśmy umyć ręce. Plemniki nie przeżyją na dłoni tyle czasu.

 1. Na basenie

Niektóre osoby boją się, że korzystanie z basenu publicznego może prowadzić do zapłodnienia, bo rzekomo plemniki miałyby pływać w wodzie. Po pierwsze, możemy chyba założyć, że raczej rzadko się zdarza, by ktoś miał wytrysk w basenie. Po drugie, nawet jeśli do wytrysku doszło, to plemniki nie są w stanie przeżyć w zwykłej wodzie, a co dopiero w chlorowanej! Nie trzeba się obawiać, że w tego typu miejscu przypadkowo zajdzie się w ciążę. Warto jednak pamiętać, że uprawianie seksu w basenie – gdy dochodzi do wytrysku w pochwie – faktycznie może prowadzić do ciąży, bo wówczas plemniki trafiają bezpośrednio do pochwy.

Jak sobie radzić z lękiem przed ciążą?

Lęk przed zajściem w ciążę jest powszechny wśród młodych osób. Nic w tym dziwnego – chcemy czerpać przyjemność z aktywności seksualnej, ale nie planujemy dziecka. Jak więc poradzić sobie z taką sytuacją?

 1. Poznaj mechanizm zapłodnienia. Wiedząc, w jaki sposób dochodzi do ciąży, będziesz podejmować pewne aktywności seksualne bez obawy, że doprowadzą do poczęcia.
 2. Decyduj się na podjęcie aktywności seksualnej, gdy czujesz się na to gotowy/gotowa. Trzeba wiedzieć, że seks wiąże się z ryzykiem ciąży i infekcji, i podjąć decyzję o współżyciu świadomie.
 3. Zabezpieczaj się. Na rynku dostępnych jest wiele metod antykoncepcji. Możesz wybrać tę, która najbardziej Ci odpowiada. Jeśli będziesz korzystać z antykoncepcji, ryzyko niechcianej ciąży niemal całkowicie zniknie (a używając prezerwatywy, zabezpieczysz się także przed infekcjami przenoszonymi drogą płciową).
 4. Rozmawiaj o swoich lękach. To może Ci pomóc w zmniejszeniu napięcia.
 5. Jeśli uważasz, że możesz być w ciąży, po prostu wykonaj test ciążowy. Zrób to jednak dopiero w dniu spodziewanej miesiączki lub później.

 

2375 komentarzy:
 1. Natalia
  Natalia says:

  Czy można zajść w ciąże przez przypadek jeśli stosunek odbywa się w prezerwatywie i koniec jest też w niej poza pochwą ale po stosunku partner dotknie przez przypadek penisem np. mojego tyłka lub innej okolicy obok niego. Oraz czy jest szansa na zajście w ciąże przy starannym zabezpieczeniu prezerwatywą przy zachowaniu ostrożności przy jej założeniu, co wiąże się jako druga a zarazem jedyna na ten moment antykoncepcja po odstawieniu tabletek. Oraz ile czasu kobieta potrzebuje na odzyskanie płodności jeśli przez 11 miesięcy brała tabletki?

  Odpowiedz
   • Marek
    Marek says:

    Cześć, z moja dziewczyna robiliśmy pozycje 69, podczas niej dotknąłem swojego penisa na samym dole tuż przy jajkach. Puściłem go i po jakiś 15 sekundach zacząłem robić placówkę. Moja dziewczyna mowi, ze poleciał preejajkulat, chociaż ja podczas dotykania go czułem, ze jest totalnie suchy na dole. Do owulacji zostało 5 dni. Co o tym sądzicie?

    Odpowiedz
     • Paula
      Paula says:

      Witam ostatnio z chłopakiem robiliśmy tzw.seks przez ubranie czyli ja leżałam na nim i po prostu imitowalismy ruchy podczas seksu i ocieralismy się o siebie.On miał majtki + jeansy a ja majtki + dresy + jeszcze dwie warstwy legginsów(byliśmy na śniegu,czyli 6 warstw) u jeśli miał wytrysk to istnieje ryzyko zajścia w ciąże? Wiem ze praktycznie to jest niemożliwe ale co o tym sądzicie? Mamy po 17 lat

     • Lidia
      Lidia says:

      Hej, czy jest mozliwe ze zaszlam w ciążę gdy podczas seksu oralnego chłopak skończył mi w ustach po czym ja to wyplułam i wypłukałam buzię wodą a nasteonie sie całowaliśmy i on zaczął robić mi dobrze ustami? Dodam, że było to podczas dni niepłodnych i ostatni raz był na poczatku listopada po czym miałam dwa razy normalny okres. Objawami które mnie nie pokoja to mdłości (mam od miesiącaz tym że bralam leki na zapalenie żołądka bo takie były objawy i mi pomagały) oraz tym, że okres w tym miesiącu był o 3 dni szybciej i trwał 1 dzień normalnie i inne dni to bardziej plamienia. Proszę o odpowiedź.

     • Olga
      Olga says:

      Cześć! Absolutnie nie ma tu ryzyka ciąży. Nie da się przenieść plemników z ust do pochwy – w ustach znajdują się enzymy trawienne, które działają na plemniki tak jak na jedzenie. Żeby w ogóle mogło dojść do zapłodnienia, w pochwie musi się znaleźć świeża sperma lub preejakulat – tu nie doszło do takiej sytuacji. Poza tym miałaś okres, a miesiączka oznacza, że w danym cyklu nie doszło do zapłodnienia. W ciąży nie można mieć okresu. Okres może się przesuwać nawet o 8 dni w każdą stronę i jest to uznawane za naturalne (podobnie może trwać dłużej lub krócej).

     • Olaaaa
      Olaaaa says:

      Czy jesli mój chłopak doknąl penisa na którym był preklujat pozniej wytarł o koc i prysnął spreyem do dezynfekcji ręce a po jakiejs minucie wlozyl mi palce do pochwy czy mogę być w ciązy? Czuję dziwne kucie od paru dni w podbrzuszu

     • Olga
      Olga says:

      Cześć! Nie, w tej sytuacji nie ma ryzyka ciąży. Żeby w ogóle mogło dojść do zapłodnienia, w pochwie musi się znaleźć świeża sperma lub preejakulat.

     • Laura
      Laura says:

      Witam chciałabym wiedzieć czy teoria z brakiem zajścia w ciąże przez ubranie jest jakoś potwierdzona?Na różnych forach od lekarzy piszą ze jakieś tam ryzyko jest i czy to prawda czy absolutnie to jest niemożliwe ?Z góry dziękuje na odpowiedzieć.

     • Olga
      Olga says:

      Cześć! Nie ma opcji, żeby zajść w ciążę przez ubranie. Plemniki są po prostu za duże, żeby przenikać przez tkaninę. Przenika za to woda, z której między innymi składa się sperma – stąd po wytrysku mokra plama po zewnętrznej stronie ubrania. Pamiętaj, że w internecie można znaleźć wiele nieprawdziwych informacji – to, że ktoś podaje się za lekarza, w sieci nie zawsze oznacza, że tym lekarzem jest.

     • Maria
      Maria says:

      Mam takie pytanie, ostatnio uprawiałam peeting z moim chlopakiem, dodam ze byl to dzien nie plodny, ocieralismy sie ( penisem o pochwe) lecz dodam ze ocieralam sie o trzon nie czubek( czyli kontakt z preejakulatem byl maly) w dadatku uzylismy lubrykanta. Do wytrysku nie doszlo. Jakie jest ryzyko ze plemniki z preejakulatu mogly sie przeniesc do pochwy? Prosze o szybka odpowiedz

     • Olga
      Olga says:

      Cześć! Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli podczas tego ocierania do pochwy dostał się preejakulat, to jest pewne ryzyko ciąży. Jeśli nie – takiego ryzyka nie ma.

     • Nati238
      Nati238 says:

      Cześć, moja ostatnia miesiączka skończyła się 10.02 (cykl trwał 28 dni) i dzisiaj mija 3 dzień odkąd powinien zacząć się nowy cykl (jest 30 dzień cyklu). W tym miesiącu uprawiałam seks dwa razy, oba były w prezerwatywie, wytrysk był poza mną. Po każdym razie sprawdzaliśmy czy gumka nie była uszkodzona i czy nie pękła. Także w trakcie seksu co jakiś czas upewnialismy się czy nie pękła czy zsunęła. Czy w takim razie mam jakieś powody to obaw czy mam spokojnie czekać na okres? Proszę o szybką odpowiedź.

     • Olga
      Olga says:

      Cześć! Jeśli prezerwatywa była użyta poprawnie i nie pękła, to nie ma powodu obawiać się ciąży. Okres może się spóźniać z wielu powodów, np. z powodu stresu.

     • Kamil
      Kamil says:

      Cześć, 3 tygodnie temu uorawialem sex z dziewczyną, miałem na sobie prezerwatywę (przed stosunkiem sprawdziłem czy wszystko jest git i ją poprawnie nałożyłem) skończyłem w gumce poprawnie ją zdjalem, czy jest przy tym ryzyko ciąży skoro spóźnia się jej okres od kilku dni

     • Aga
      Aga says:

      Cześć! Jeżeli – tak jak piszesz – prezerwatywa została użyta poprawnie, to nie ma tu ryzyka ciąży. Okres może się spóźniać z wielu innych powodów, a jednym z nich jest np. silny stres.

     • Brak
      Brak says:

      Jestem dziewicą, mieliśmy penetracje ale nie głęboko tylko trochę po czym on wyjął (trwało to może z 10 min) nie doszedł, jego penis był suchy, czy jest ryzyko zajscia w ciaze?

     • Aga
      Aga says:

      Przedstawiona sytuacja była ryzykowna, ponieważ mógł się wydzielić preejakulat. Dziewictwo nie chroni przed zajściem w ciążę.

     • Ola
      Ola says:

      Witam, mam 18 lat i ocierałam się miejscem intymnym o narząd płciowy chłopaka. Miesiączki mam nieregularne, ostatnia miała być 03.06 a do “zbliżenia” doszło 01.06. Do penetracji jako takiej nie doszło, ale czytałam, że nie musi. Czy jest szansa, że doszło do zapłodnienia?

     • Olga
      Olga says:

      Cześć! Żeby mogło dojść do zapłodnienia, w pochwie musi się znaleźć znaczna ilość świeżej spermy lub preejakulatu. Jeśli do tego nie doszło, ciąża jest niemożliwa.

     • Olaaaa
      Olaaaa says:

      Czy jesli robiłam swojemu chłopakowi dobrze ręką, nie dotykając początka penisa a po chwili doknęlam się tuż przy samej górze narządu u siebie to istnieje ryzyko ciąży? Wypada mi to w owulucje zdaje mi się że mialam suche dłonie

     • Olga
      Olga says:

      Cześć! Nie, to nie była ryzykowna sytuacja. Żeby mogło dojść do ciąży, świeża sperma lub preejakulat muszą się znaleźć w pochwie, a nie obok niej.

     • XXXX
      XXXX says:

      Witam, czy jest możliwść ciąży jeśli kochałam się z chłopakiem w prezerwatywie( nie pękła ani się nie zsunęła) a do tego użyliśmy durex extra safe oraz doszedł poza mną?

     • Olga
      Olga says:

      Cześć! Jeśli prezerwatywa była użyta prawidłowo, to nie ma potrzeby obawiać się ciąży.

     • Matador
      Matador says:

      Witam, moja dziewczyna dzis po obiedzie zaczęła wymiotować w ubiegłym tygodniu skonczyła owulację, nigdy nie robiliśmy “tego” zawsze tylko zabawa ręczna czasem zaczynala ona i potem ja ale zanim przeszedlem do dziela zawsze szedłem i wycierałem ręce w toalecie i przemywalem wodą samą czy jest tu jakies minimalne ryzyko ze jest w ciazy?

     • Olga
      Olga says:

      Cześć! Skoro nie doszło do sytuacji, w której wewnątrz pochwy znalazła się znaczna (zauważalna gołym okiem) ilość świeżej spermy lub preejakulatu, to ciąża jest niemożliwa. Może dziewczyna się czymś po prostu zatruła.

     • Zuzanna
      Zuzanna says:

      Hej,ostatnio z moim chłopkiem zastosowaliśmy petting. Potem chłopak zrobił mi minetke. Co prawda nie było żadnego wytrysku ale boje się że mógł mieć brudne ręce lub coś w tym stylu. Czy jest jakaś szansa na bycie w ciąży? Jest się czymś martwić??

     • Aga
      Aga says:

      Z tego, co zrozumiałam, pochwa nie miała kontaktu ze znaczną ilością świeżej spermy lub preejakulatu, co wyklucza możliwość zapłodnienia. Dodatkowo plemniki bardzo szybko giną poza organizmem człowieka, “na powietrzu”. Nie widzę więc w tej sytuacji ryzyka ciąży. 😉

     • Wiktoria
      Wiktoria says:

      Czy gdy uprawiałam seks oralny i chłopak doszedł mi w ustach a potem umyłam zęby i się pocałowaliśmy się a potem on pieścił mnie ustami i na chwilę włożył palce (bez żadnej spermy) to jest jakas możliwość ciąży? Nie pamiętam czy całowaliśmy się przed umyciem zębów ale między tymi aktywnościami była godzina przerwy, zżera mnie stres

    • mementomori
     mementomori says:

     Witam, 5 lipca uprawiałam z partnerem peeting, 4 lipca bby dzień najbardziej płodny. Ocieralismy sie o siebie bez ubrań. Nie doszedł i twierdzi ze nie miał zdjętej skory i nie ocieralam sie o czubek. Martwię się, bo miesiączka miała zacząć się 19, jest 24 i dalej jej nie ma.

     Odpowiedz
     • Aga
      Aga says:

      Cześć! Sytuacja niosła za sobą ryzyko ciąży, ponieważ mógł wydzielić się preejakulat. Najlepiej wykonać test ciążowy, po takim czasie będzie wiarygodny.

     • Zuza
      Zuza says:

      Hej, to znowu ja dziewczyna od prysznica xd w ciągu dalszym stresuje się ze jednak mogło dojść do zapłodnienia, chociaż mój partner zapewnią mnie ze nie miało jak do tego dojść. Mimo to robilam test po 7 dniach od tego zajścia ale wiem że powinno się go robić później. Za 6 dni mam dostać okres i czuje już kilka objawów bo tak jak co miesiąc bolą mnie piersi i dół podbrzusza. Ja jednak jestem straszna histeryczką i dalej martwię. Czytałam różne rzeczy w internecie i boję się ze sperma mogła jakoś wejść z moją wydzielina do środka, chociaż nie wiem czy w jakiś sposób działa to pod górę. Wątpię też czy miałam tam jakąś wydzielinę bo myłam się przedtem. Wątpię nawet czy sperma miałaby się tam jak dostać No bo partner zakończył w moich ustach.

     • Olga
      Olga says:

      Cześć! Nie rozumiem za bardzo, do jakiej sytuacji doszło pod prysznicem. W każdym razie ciąża jest możliwa, tylko jeśli w pochwie znalazła się znaczna ilość świeżej spermy lub preejakulatu. Samo wspólne branie prysznica nie jest ryzykowne.

     • Lilka
      Lilka says:

      Witam kochalam sie z mezem 1 dzien przed owulacja. Pierwszy stosunek byl w prezerwatywie jednak drugi raz po jakiejs godzinie napoczatku odbyl sie bez prezerwatywy. Finalnie zostala ona zalozona. Pytanie jakie jest prawdopodobienstwo ze moge zajsc w ciaze jesli partner nie umyl czlonka po 1 stosunku.

     • Aga
      Aga says:

      Dobry wieczór! W tym przypadku istnieje ryzyko ciąży. Nie wiąże się ono jednak z nieumyciem członka po pierwszym stosunku (plemniki w niesprzyjających warunkach poza organizmem człowieka bardzo szybko giną; po godzinie nie było już po nich śladu), lecz z możliwością wydzielenia się preejakulatu podczas drugiego stosunku. Ryzyko jest tu z jednej strony mniejsze niż przy pełnym wytrysku; z drugiej jednak wzrasta ze względu na czas okołoowulacyjny.
      Warto wykonać test ciążowy – najwcześniej po upływie 14 dni od sytuacji lub w dniu spodziewanej miesiączki.

    • Xyz
     Xyz says:

     Cześć czy mogę zajść w ciążę jeśli uprawialiśmy stosunek z prezerwatywą ale później ją zdjęliśmy i chłopak wszedł we mnie na dosłownie 5s żeby pokazać mi różnice a później wyszedł i założyliśmy nową prezerwatywę?

     Odpowiedz
     • Olga
      Olga says:

      Cześć! Tak, każdy niezabezpieczony stosunek (bez względu na to, ile trwał), wiąże się z ryzykiem ciąży. Nawet jeśli nie doszło do wytrysku, to mógł się wydzielić preejakulat zawierajacy plemniki. Dlatego warto się zabezpieczać przy każdym stosunku, jeśli nie planuje się ciąży.

   • Majka
    Majka says:

    Hej, czy plemniki można przemieść przez rękę do pochwy/jej okolic i w ten sposób zajść w ciążę? Czytałam już różne opinie i nie wiem w co wierzyć.

    Odpowiedz
    • Olga
     Olga says:

     Cześć! Jest to możliwe tylko wtedy, gdy natychmiast po wytrysku włoży się palec ze świeżą spermą głęboko do pochwy. Nie da się przenieść plemników do pochwy “przypadkiem”.

     Odpowiedz
     • Majka
      Majka says:

      Dlaczego więc lekarze (tak podejrzewam, czytałam opinie na portalu typu “znanylekarz”) twierdzą, że jest to możliwe? Mówią, że plemniki mogą zostać przeniesione ręką a w ślinie nie giną od razu albo żyją do kilku minut np. na skórze. Ciekawa jestem skąd takie informacje. Czytając Wasz portal (który swoją drogą mi pomógł i uwielbiam) mam wrażenie, że zderzają się dwa światy. Mam więc pytanie jak to w końcu jest z tą żywotnością i przeniesieniem plemników.

     • Majka
      Majka says:

      Jestem także ciekawa ile to jest znaczna ilość spermy lub preelakujatu, która może zapłodnić przez przeniesienie–tzn ile ml albo oznacza widoczną gołym okiem? . Drugie pytanie do jakiego czasu to jest świeża sperma, która przeniesiona może być do pochwy może zapłodnić- tzn od kilku sekund do minuty po wtrysku bądź (w przypadku preelakujatu) wydzielenia?

     • Olga
      Olga says:

      Cześć! Nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć, dlaczego ktoś podaje takie informacje w internecie. W sieci można znaleźć wiele prawdziwych i nieprawdziwych informacji, warto więc korzystać z zaufanych źródeł. Jak już mówiłam, przeniesienie spermy na dłoni jest możliwe tylko wtedy, gdy natychmiast po wytrysku włoży się palec ze świeżą spermą głęboko do pochwy. Nie da się przenieść plemników do pochwy “przypadkiem”. W ciążę można zajść, jeśli w pochwie znajdzie się znaczna ilość świeżej spermy lub preejakulatu. Znaczna ilość to taka, która jest zdecydowanie zauważalna gołym okiem – nie da się jej nie dostrzec. Świeża sperma to taka bezpośrednio po wytrysku, świeży preejakulat to taki, który właśnie się wydzielił.

     • Anonim
      Anonim says:

      Cześć, jak duże istnieje ryzyko zajścia w ciąże, gdy chłopak przed stosunkiem wytarł członka i nałożył prezerwatywę, rozpoczęliśmy stosunek, ale po chwili zauważyliśmy że jest ona pęknięta, ale nie u nasady tylko z boku

     • Olga
      Olga says:

      Cześć! Ta sytuacja wiąże się z ryzykiem ciąży, bo skoro prezerwatywa była pęknięta, to preejakulat lub sperma mogły się znaleźć w pochwie. Trudno powiedzieć konkretnie, jak duże jest ryzyko w tej sytuacji.

     • Nati238
      Nati238 says:

      Hej, miesiąc temu dzień po skończonej miesiące podczas stosunku pękła nam gumka więc od razu się zorientowaliśmy i przerwaliśmy seks. W trakcie tamtego cyklu zrobiliśmy to jeszcze dwa razy z tego raz dzień przed owulacją ale wtedy zabezpieczenie nie zawiodło. Okres dostałam w terminie jednak trwał dzień krócej i był mniej obfity ale nadal była to krew miesięczną ze skrzepami. Dodam że miałam niemało stresu przed okresem i myślałam że przez to miesiączka wyglądała nieco inaczej. Wykonałam też test ciążowy dzień przed okresem, jednak nie wiem czy mogę mu zaufać bo był robiony wieczorem i po wypiciu całkiem sporej ilości wody. Teraz jestem 5 dni po miesiączce i od kilku dni mam problemy z żołądkiem (objawy wskazują na refluks) który kiedyś już miałam ale został zaleczony. Niepokoją mnie jedynie mdłości które nasuwają mi tylko jedno na myśl. Głównie występują wieczorem. Czy pomimo tego wszystkiego mam się czym martwić albo zrobić jeszcze jeden test? Prosze o szybką odpowiedź 😉

     • Olga
      Olga says:

      Cześć! W ciąży nie jesteś. Miałaś okres, a to ją wyklucza (nie ma znaczenia, czy trwał krócej – cykle są różne i nie jest to powód do niepokoju). Mdłości mogą być związane z refluksem, o którym wspominasz, lub innymi problemami gastrycznymi.

    • Zuza
     Zuza says:

     Czy da się zapłodnić przez przypadek nie uprawiając seksu z penerracja i nie wkładając do środka palca z widoczną spermą lub bez spuszczenia się wprost na krocze?

     Odpowiedz
     • Zuza
      Zuza says:

      Wyżej, pisząc “to ja dziewczyna od prysznica ” chodziło mi o sytuavje opisane wcześniej już 16.08 kiedy pisałam o tym że nie doszło do penetracji i że partner doszedł mi w buzi i bałam się że po tym przez przytulenie sperma mogła x woda zlecieć na dół i jakoś wejść do środka chociaż wątpię że samo z siebie dałaby radę, nawet nie jesyem pewna czy coś miałam na brzuchu. Wcześniej o tym pisalam

     • Olga
      Olga says:

      Skoro już do nas pisałaś w tej sprawie, to z pewnością dostałaś odpowiedź. Prosimy o niedublowanie pytań.

     • Lioooo
      Lioooo says:

      Hej,bardzo pragne dziecka, chciałabym zapytać czy możliwa jest ciąża po spermie która po 40 min od wytrysku została w bardzo dużej ilości, z prezerwatywy włożona do pochwy przez petting?

     • Olga
      Olga says:

      Cześć! Nie, nie jest możliwa. Żeby zajść w ciążę, zasadniczo trzeba uprawiać seks bez zabezpieczenia.

    • Olga
     Olga says:

     Cześć! Nie, nie ma tu ryzyka ciąży. Układ pokarmowy nie jest połączony z układem rozrodczym – plemniki nie przedostaną się do jajowodu, gdzie dochodzi do zapłodnienia. Seks oralny nie wiąże się z ryzykiem ciąży.

     Odpowiedz
     • Kacper
      Kacper says:

      Cześć uorawialemcz moją dziewczyną petting i potem 69 zrobiła mi dobrze ustami wtedy poszła do toalety nie było jej z 10 min i gdy wróciła nabrało mnje na ochotę żeby włożyć penisa do środka czy przez te 10 min przez te 2-3 wprowadzenia członka do środka mógł i dojść do zapłodnienia? Robiliśmy to 2 dni przed miesiączka

     • Olga
      Olga says:

      Cześć! Każdy niezabezpieczony stosunek pochwowy (a za taki trzeba uznać każde włożenie penisa do pochwy bez zabezpieczenia, bez względu na czas trwania) wiąże się z ryzykiem ciąży. Jeśli po tej sytuacji dziewczyna miała okres, to znaczy, że do zapłodnienia nie doszło.

     • Zuza
      Zuza says:

      Cześć, brałam prysznic z chłopakiem kilka dni temu nie było żadnej penetracji ale był podniecony, przejechal penisem po mojej pupie nie wiem dokaldnie gdzie ale wiem że nie znalazł się on w środku. Czy jesy jakąś możliwość na zajście w ciążę?

     • Emilia
      Emilia says:

      Cześć!
      Aby doszło do zapłodnienia świeża sperma lub preejakulat muszą znaleźć się w pochwie lub wejściu do niej. Rozumiem, że w opisanej przez Ciebie sytuacji nie doszło do wytrysku w pochwie, mógł jednak wydzielić się preejakulat. Ryzyko ciąży jest więc zdecydowanie mniejsze niż przy wytrysku, ale istnieje. W preejakulacie mogą, ale nie muszą znajdować się plemniki – niestety nie da się tego ustalić w warunkach domowych. Kwestia współżycia dzień wcześniej czy oddanie moczu nie jest tu istotne. Liczenie dni jest przydatne w kontekście monitorowania cyklu i poznawania swojego ciała, nie jest jednak wyznacznikiem przy określaniu prawdopodobieństwa zajścia w ciążę. Rozumiem, że masz regularne cykle, jednak nasze organizmy są delikatne i może dojść do jego przesunięcia z wielu powodów np. przeziębienie, stres, brak snu, utrata wagi czy korzystanie z używek. Dlatego tzw. metoda kalendarzykowa nie jest metodą antykoncepcji. W warunkach domowych bardzo trudno jest wyliczyć kiedy dokładnie trwają dni płodne.
      Tak jak pisałam, ryzyko w opisanej przez Ciebie sytuacji nie jest duże. W razie potrzeby pamiętaj jednak, że w Polsce wciąż istnieją legalne i bezpieczne metody przerywania ciąży, za które nie grozi żadna odpowiedzialność karna. W przypadku nieplanowanej ciąży dostępne są dwie opcje – aborcja farmakologiczna (tzw. aborcja domowa) lub wyjazd na zabieg do zagranicznej kliniki. W Polsce działa wiele organizacji pomocowych działających w tym zakresie, więc niezależnie od tego, jaką decyzję podejmiesz, nie jesteś sama. Więcej informacji możesz znaleźć np. tutaj: https://federa.org.pl/aborcja-poradnik/ Jeżeli taka sytuacja powtórzyłaby się w przyszłości możesz też rozważyć skorzystanie z antykoncpecji awaryjnej, więcej informacji tutaj: https://federa.org.pl/awaryjna-poradnik/

   • Ewela
    Ewela says:

    Witam! Podczas pieszczot facet wytrysnal na moje spodnie w okolicach pochwy czy moglo dojsc do zaplodnienia bylo to w dni plodne. Prosze o odpowiedź

    Odpowiedz
    • Olga
     Olga says:

     Cześć! Plemniki nie przechodzą przez tkaninę, nie ma tu ryzyka ciąży. Żeby w ogóle mogło dojść do zapłodnienia, świeża sperma lub preejakulat muszą się znaleźć w pochwie.

     Odpowiedz
     • Xxx
      Xxx says:

      Chcialam jeszcze zapytac jezeli facet dotykal moj odbyt A mial na palcach prejkulant to czy mogło dojsc do zapłodnienia miało to miejsce w dni polodne.prisze o odpowiedź

     • Olga
      Olga says:

      Nie, nie ma tu możliwości ciąży, bo żeby mogło dojść do zapłodnienia, sperma lub preejakulat musi się znaleźć w pochwie, a nie w odbycie.

   • anonim557
    anonim557 says:

    Czy istnieje możliwość zapłodnienia gdy po stosunku partner wyjął penisa i po wyjęciu z gumki wylała się sperma i poleciała mi na tyłek.. Byłam tez cała mokra z przodu nwm
    Czy to była sperma czy po prostu to co wydziela kobieta podczas stosunku.

    Odpowiedz
    • Olga
     Olga says:

     Cześć! Nie potrafię Ci odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli świeża sperma znalazła się w pochwie, to istnieje ryzyko ciąży. Jeśli nie, takiego ryzyka nie ma.

     Odpowiedz
     • Ewela a
      Ewela a says:

      Witam! Piescilam się z chłopakiem po czym on się podniecil, A ja bylam w spodenkach czy moglo dojsc do zaplodnienia? Proszę o odpowiedź

     • Olga
      Olga says:

      Cześć! Ciąża jest niemożliwa w tym przypadku, plemniki nie przechodzą przez tkaninę.

   • Nati238
    Nati238 says:

    Cześć, drugi miesiąc z rzędu moja miesiączka trwa trzy dni, z czego dwa pierwsze to zwykłe, nieco bardziej skąpe niż zawsze krwawienie, a reszta dni to brązowy śluz. Miesiąc temu mieliśmy wpadkę z pęknięta gumką, jednak nie było wytrysku i był to 6dc (cykle zazwyczaj 29dni). Reszta stosunków bez wpadek a w tym miesiącu jedynie kilka dni przed okresem. Czy to jakimś cudem może być ciąża? Żadnych innych objawów nie mam. Proszę o pomoc.

    Odpowiedz
    • Olga
     Olga says:

     Cześć! Nie, to nie brzmi jak ciąża. Czasem obfitość i długość okresu się zmienia z miesiąca na miesiąc i nie jest to powód do niepokoju.

     Odpowiedz
     • Hubert
      Hubert says:

      Dzień dobry, dzisiaj w nocy z dziewczyną sprawialismy sobie przyjemność ( ja jej palcami A ona mi ręką) boimy się czy nie zaszła w ciążę, ja doszedłem pierwszy na chusteczkę i prześcieradło, powycierałem członka i palce ze spermy i zacząłem pieścić jej łechtaczkę przez majtki. Czy jest możliwość że zaszła w ciążę? Proszę o odpowiedź bo dziewczyna jest przerażona i ja też.

     • Aga
      Aga says:

      Cześć! Aby mogło dojść do zapłodnienia, w pochwie musi znaleźć się znaczna ilość spermy lub preejakulatu. Z opisu sytuacji wynika, że nie miało to miejsca, więc nie widzę tu ryzyka ciąży. Wytarcie spermy unieszkodliwia plemniki. Plemniki nie przenikają też przez tkaniny.

     • Damian
      Damian says:

      Uprawialiśmy seks z dziewczyna doszedłem w prezerwatywie po czym została ona zdjęta i włożyłem penisa do pochwy na jakieś 10 sekund, czy jest ryzyko ciąży?

     • Olga
      Olga says:

      Cześć! Tak, każdy stosunek bez zabezpieczenia (bez względu na czas trwania) wiąże się z ryzykiem ciąży.

     • Zuza
      Zuza says:

      Cześć, niedawno brałam prysznic z chłopakiem, nie dotykał mnir po okolicach intymnych. Ja zrobiłam mu dobrze buzią i tam też skończył, później się tylko przytuliliśmy czy jexy możliwość że podczas przytulenia miałam na brzuchu trochę spermy, spłynęła na dół i mogło jakoś dojść do zapolenienia?

     • Zuza
      Zuza says:

      Czyli nie ma możliwości że plemniki w jakiś sposób podczas prysznica plemniki w jakiś sposób mogły spłynąć na dół i wejść do środka? Partner najpierw był podniecony i przejechał mi penisem w okolicach odbytu a następnie dokończył w mojej buzi i przytulił, boję się że coś zostało na brzuchu podczas przytulenia i spłynęło na dół. Wydaje mi się to nie możliwe ale wolę się zapytać

     • Aga
      Aga says:

      Nie, nie ma takiej możliwości. Tak jak napisała wyżej Olga, plemniki nie “wędrują” po ciele i nie byłyby w stanie same przedostać się do pochwy.

     • Marta
      Marta says:

      czy jeśli chłopak ma na palcach sperme, ale zostanie ona wytarta i po jakiejś godzinie wsadzi palec do pochwy dziewczyny to istnieje szansa zapłodnienia? dzieje się to w dni płodne

     • Julia
      Julia says:

      Dzień dobry, mam pewną sprawę, która nie daje mi spokoju. W nocy z 31 na 1 stycznia ocieraliśmy się o siebie z chłopakiem. Zaznaczę że ocierałam się tylko o trzon penisa, mój chłopak raczej nie wydziela prejakulatu, potem robiłam mu dobrze buzią i doszedł. Czy jest jakieś ryzyko, zaznaczę że biorę tabletki antykoncepcyjne ale w te kilka dni brałam je o innych godzinach niż zawsze. Dziś mamy 14 stycznia a ja od dwóch dni mam brązowe plamienia z pochwy, co to może być ?

     • Olga
      Olga says:

      Cześć! Nie, ta sytuacja nie wiąże się z ryzykiem ciąży. Jeśli jesteś w trakcie przerwy między opakowaniami, to brązowe plamienie jest najwyraźniej krwawieniem z odstawienia.

   • Anonim240521
    Anonim240521 says:

    Cześć. Ja z pytaniem czy jest tutaj jakiekolwiek ryzyko ciąży? Mianowicie wczoraj w nocy z dziewczyną doświadczyliśmy pettingu (chyba tak to się pisze). Robiliśmy sobie dobrze w tym samym momencie, ja doszedłem pierwszy na prześcieradło i chusteczkę. szybko powycierałem członka a na pościel położyłem ręcznik żeby nie było wilgotno na łóżku. Następnie wytarłem palce z nasienia, wrzuciłem chusteczki do kosza (“sprzątanie” trwało może z 5 minut) i wróciłem do pieszczenia dziewczyny. Robiłem to przez bieliznę na której dodatkowo miała wkładkę higieniczną ze względu na to iż świeżo skończył się jej okres. I teraz bardzo ważne dla nas pytanie. Czy jest możliwe ze doszło do zapłodnienia jeżeli robiłem jej to przez bieliznę na której była wkładka higieniczna a wcześniej wytarłem palce w chusteczkę higieniczną? Dodam że dziewczyna jest dziewicą a palce zagłębiałem jej na głębokość max 1cm poniżej warg sromowych. Proszę o szybką odpowiedź bo dziewczyna jest strasznie zestresowana czekając 3 tygodnie na okres który by ją utwierdził w fakcie iż nie jest w ciąży.

    Odpowiedz
   • Ola
    Ola says:

    cześć, jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę od ocierania wilgotnego czubka penisa o odbyt (bez wytrysku)?

    Odpowiedz
    • Ola
     Ola says:

     dodam, że byłam 2 dni przed oczekiwanym okresem, teraz spóźnia mi się 2 dni, jednak mam nieregularne cykle (średnio trwające 31 dni)

     Odpowiedz
     • Olga
      Olga says:

      Cześć! Nie ma tu żadnego ryzyka. Żeby mogło dojść do ciąży, sperma musi się znaleźć w pochwie.

   • xyz
    xyz says:

    Hej! tydzień temu doszło miedzy mną a chłopakiem do pieszczot, niepokoją mnie następujące sytuacje – w pierwszej z nich chłopak przyłożył swojego penisa (na sekundę) do mojego odbytu tak, że jego czubek był nieco powyżej odbytu a trzon penisa i jądra (które byly suche, wilgotna była tylko końcówka) lekko dotykały moich warg sromowych. od razu gdy to poczułam, wstałam i poszłam się tam opłukać. W jeszcze jednej sytuacji dotknęłam przez przypadek dłonią, (którą wcześniej, jakieś 3 min przed tym pocierałam członka chlopaka) moich warg sromowych, na dosłownie sekundę. Bardzo się niepokoję, bo wszystko miało miejsce 2 dni przed spodziewanym okresem (miesiączki mam jednak nieregularne a cykle wynoszą średnio 31 dni), który do tej pory, czyli tydzień później nie przyszedł. Jednak wczoraj wieczorem zauważyłam na moich majtkach brązowawe zabarwienie (dosłownie 2 kropelki)i na początku pomyślałam, że jest to okres, jednak teraz minęło od tego momentu jakieś 9 godzin (jest 6 rano) i nie mam nadal okresu. po zauważeniu tego plamienia od razu zrobiłam jeszcze test ciążowy, na którym napisane było że można zrobic go już 6 dni po zapłodnieniu (robiłam go 7 dni po zblizeniu) I wynik był negatywny. mimo wszystko bardzo się stresuje bo naczytalam się różnych rzeczy w internecie. z góry dziękuję za odpowiedź

    Odpowiedz
    • xyz
     xyz says:

     dodam jeszcze, że już przed opisanym zbliżeniem zaczęłam mieć bóle podbrzusza świadczące o nadejściu miesiączki, które miewam aż do teraz. Mam również inne objawy PMS, takie jak zmiennosc nastrojów, zwiększona wrażliwość piersi, zwiększony apetyt, zwiększona częstotliwość oddawania moczu. nie wiem czy to objawy pms, czy wczesnej ciąży, ale z reguły właśnie takie objawy dokuczały mi przed okresem

     Odpowiedz
     • xyz
      xyz says:

      jeszcze dodam jedną rzecz, podczas zbliżenia nie doszło ani razy do wtrysku a czubek penisa był tylko troszkę wilgotny w preejakulacie

     • Olga
      Olga says:

      Cześć! W ten sposób nie można zajść w ciążę. Prawdopodobnie wkrótce dostaniesz okres.

   • Marlena
    Marlena says:

    Mam pytanie czy jest możliwość zajścia w ciążę przez to że od końca prezerwatywy coś wypłynie czy nie mam się o co martwić?

    Odpowiedz
   • Milena
    Milena says:

    Cześć! Mam pytanie. Uprawiałam seks analny z moim chłopakiem bez prezerwatywy i chciałabym się dowiedzieć czy jest ryzyko zajścia w ciążę? Dodam tylko, że mialam wtedy okres i tampona.

    Odpowiedz
    • Olga
     Olga says:

     Cześć! Ciąża jest możliwa tylko wtedy, gdy w pochwie znalazła się świeża sperma. Jeśli sperma nie spłynęła z odbytu do pochwy, to nie ma ryzyka ciąży.

     Odpowiedz
   • Eleonora 123
    Eleonora 123 says:

    Witam uprawiałam seks z partnerem doszło do wytrysku ale na prześcieradło potem poszliśmy się umyć i znowu byl seks dodam że byłam 3 dni po okresie czy jest s,ansa ba zahscue w ciaze

    Odpowiedz
    • Olga
     Olga says:

     Cześć! Jeśli uprawialiście seks z penetracją bez zabezpieczenia, to ciąża jest możliwa, nawet jeśli wytrysk nastąpił poza pochwą (przed wytryskiem wydziela się preejakulat, który może zawierać plemniki). Stosunek przerywany nie zabezpiecza przed ciążą.

     Odpowiedz
     • Aga
      Aga says:

      Nie do końca rozumiem pytanie… Jeżeli osoba nie podejmuje zachowań, aktywności mogących doprowadzić do ciąży, to ciąża nie jest możliwa.

     • Eleonora 123
      Eleonora 123 says:

      Chodziło mi o to że nie jestem aktywna non stop w seksie tylko raz na jakiś czas i czy kobieta po 46roku życia jak uprawia seks i partner po wytrysku idzie się myć I znowu jest seks to czy wtedy jest możliwe że będę w ciąży

   • Julka
    Julka says:

    Dzień dobry, mam pewną sprawę, która nie daje mi spokoju. W nocy z 31 na 1 stycznia ocieraliśmy się o siebie z chłopakiem. Zaznaczę że ocierałam się tylko o trzon penisa, mój chłopak raczej nie wydziela prejakulatu, chociaż sama już nie wiem. Potem robiłam mu dobrze buzią i doszedł. Czy jest jakieś ryzyko, zaznaczę że biorę tabletki antykoncepcyjne ale w te kilka dni brałam je o innych godzinach niż zawsze (czyli z kilka godzinnym opóźnieniem). Dziś mamy 21 stycznia a ja od 9 dni mam brązowe plamienia z pochwy i wzdęcia w brzuchu. Były dwa dni, w których brązowego plamienia praktycznie nie było. Krwawienie z odstawienia powinnam dostać za dni, co to może być ?

    Odpowiedz
   • Adighs
    Adighs says:

    Jeśli mój partner się o mnie obcierał i on był w bieliźnie, a ja bez i we dwoje bylismy pobudzeni, bo ja też tam miałam swoje te płyny i później nagle poczułam jego te płyny na sobie w sensie na pochwie sporo część i szybko to umyłam po tym to czy mogę zajść w ciążę? Dodam, że jestem dziewicą proszę o pomoc, bo się martwię

    Odpowiedz
   • Kasia
    Kasia says:

    Mam pytanie wczoraj chłopak włączył
    raz swojego członka do pochwy a potem założył gumkę czy przez ten jeden ruch bez mogło.dojsc do zapłodnienia

    Odpowiedz
    • Aga
     Aga says:

     Cześć! Sytuacja jest potencjalnie ryzykowna, ponieważ mogło dojść do wydzielenia się preejakulatu zawierającego żywe plemniki. Ryzyko jest oczywiście mniejsze niż przy pełnym wytrysku, ale nie można go wykluczyć.

     Odpowiedz
   • Kamila
    Kamila says:

    Hejka, w trakcie owulacji ocieralam się z chłopakiem przez ubrania-doszlo do wytrysku.
    Miesiączka spóźnia się już 3 dni. Powinnam mieć jakieś obawy?

    Odpowiedz
   • Marek
    Marek says:

    Cześć, czy jest możliwość przedostania się plemników na dłoń przez wycieranie spermy chusteczką z penisa? Nie było bezpośredniego kontaktu dłoni ze spermą

    Odpowiedz
    • Olga
     Olga says:

     Cześć! Nie rozumiem pytania. Jeśli podczas wycierania penisa chusteczką po wytrysku poczujesz na dłoni wilgoć, to tak, masz na dłoni spermę.
     Wkrótce przestaniemy odpisywać na pytania zadawane w komentarzach pod artykułami. Zapraszamy do korzystania z naszego forum (https://ponton.org.pl/forum/) lub zadawania pytań mailowo (porady@ponton.org.pl).

     Odpowiedz
   • Ola
    Ola says:

    Cześć, około 5 dni temu uprawiałam seks z moim chłopakiem. Zabezpieczyliśmy się i biorę tabletki, ale są one raczej przepisane na trądzik a nie jako sama antykoncepcja (aidee). Mój chłopak doszedł we mnie w prezerwatywie, nie robiliśmy tego pierwszy raz ale jednak obawiam się tym razem i od 5 dni boli mnie brzuch (możliwe że od stresu wywołanego przez to), dodam że robiliśmy to w dniu kiedy po 7 dniach nie brania tabletek, 8 dnia kiedy miałam je wziac.

    Odpowiedz
    • Sofia (ona/ jej)
     Sofia (ona/ jej) says:

     Cześć! Tabletki antykoncepcyjne, takie jak Aidee, są skutecznym sposobem antykoncepcji, jeśli są stosowane zgodnie z instrukcjami. Ważne jest, aby pamiętać o regularnym przyjmowaniu tabletek w tym samym czasie każdego dnia, aby zapewnić ich skuteczność. W trakcie 7-dniowej przerwy w braniu tabletek antykoncepcyjnych, tabletki zachowują swoje działanie antykoncepcyjne, o ile zostały przyjmowane zgodnie z zaleceniami lekarza/ lekarki. Jednakże, ważne jest, aby po tej przerwie rozpocząć kolejny blister w wyznaczonym czasie, aby utrzymać ciągłość stosowania antykoncepcji.

     Jeśli używaliście prezerwatywy, to jest to w Waszym przypadku podwójne (tabletki+ prezerwatywa) zabezpieczenie przed ryzykiem niechcianej ciąży. Możesz być spokojna 🙂 Tak jak piszesz, ból brzucha może być spowodowany stresem lub innymi przyczynami typu niestrawność czy zapalenie pęcherza. Jeśli bolesność utrzymuje się w dalszym ciągu, pomocna może być konsultacja lekarska.

     Odpowiedz
  • Zuzia
   Zuzia says:

   Czy moge byc w ciąży?
   Witam. Jestem dziewicą, moj chlopak tez nie uprawiał jeszcze seksu. Stosujemy petting. Ostatnia miesiączkę miałam 30 listopada. Według kalendarzyka okres spoznia sie o 2 dni. Na początku ja ocieralam sie o członka i on doszedł. Pozniej minęło ok.5 minut i chlopak lezal na mnie i ocieral swoim członkiem moja pochwe i lekko wlozyl czlonka, ale bardzo balo-takze doszlam. Czy jest duża szansa na ciaze? Dodam, że przeważnie mam regularny okres, którego srednia długość cyklu trwa ok.28 dni. Kiedy stosowalismy petting były dni nie płodne i dwa dni pozniej mialam miesiączkę.przepraszam, ze troche chaotycznie. Proszę o odpowiedź, bo odchodzę od zmysłów

   Odpowiedz
   • Olga
    Olga says:

    Cześć! Skoro miałaś okres, to nie jesteś w ciąży. Na przyszłość – każdy stosunek bez zabezpieczenia (nawet włożenie penisa do pochwy na chwilę, nie w całości) wiąże się z ryzykiem ciąży, dlatego warto korzystać z wybranej przez siebie metody antykoncepcji. O antykoncepcji możesz poczytać tutaj: https://ponton.org.pl/antykoncepcja/.

    Odpowiedz
    • Olaaaa
     Olaaaa says:

     Czy mogę być w ciązy jeśli uprawiałam z chłopakiem petting w dni płodne on doszedł a później doknal ręka penisa który był w spermie a następnie poszedł umyć penisa i ręce i zaraz zrobił mi palcowke czy mogę być w ciązy

     Odpowiedz
     • Olga
      Olga says:

      Cześć! Żeby mogło dojść do zapłodnienia, świeża sperma lub preejakulat muszą się znaleźć w pochwie. W tej sytuacji, jak rozumiem, do tego nie doszło, więc ciąża jest niemożliwa.

     • Natalia
      Natalia says:

      Cześć, 12 grudnia miałam swój ostatni stosunek, odbył się w gumce i bez wytrysku. Przed tym jednak ocieraliśmy się o siebie i stąd mój strach. Boje się że preejakulat dostał się dalej. Miesiączkuje bardzo nieregularnie bo dwa razy a miesiącu z odstępami dwutygodniowymi, ostatnia przerwa wynosiła 25 dni. Od tygodnia boli mnie brzuch a okres nie nadchodzi poza tym nic niepokojącego nie zauważyłam. To był mój drugi raz i bardzo panikuje. Poza tym w ostatnim czasie miałam trochę stresu. Czy mogliśmy wpaść jakimś cudem? Proszę o szybką odpowiedź.

     • Olga
      Olga says:

      Cześć! Żeby mogło dojść do zapłodnienia, świeża sperma lub preejakulat muszą się znaleźć w pochwie. Jeśli do tego nie doszło, ciąża jest niemożliwa.

     • Zuza
      Zuza says:

      Czyli żeby było jakiekolwiek zagrożenie to wyprysk musi być odrazu na części intymne? Bo nie ma możliwość żeby superman spłynęła pod wpływem wody do okolic intymnych?

     • Olga
      Olga says:

      Jeśli świeża sperma spłynie do pochwy, to tez jest ryzyko ciąży. Zdarza się tak np. przy sensie analnym bez prezerwatywy.

    • Karolina
     Karolina says:

     Hej, mam pytanie
     Oceraliśmy się z moim chłopakiem w ubraniach, dotknęłam go jak był w spodniach w miejsce intymne a wtedy miał on wilgotne spodnie.
     Potem jak wróciłam do domu dotknęłam się po swoim miejscu imtymnym ale byłam wtedy bez ubrań.
     Chciałabym jeszcze dodać że nie jestem pewna czy miałam dni płodne czy nie
     Czy mogę być w ciąży?
     Proszę o szybką odpowiedź, jestem zestresowana

     Odpowiedz
     • Julka.12432
      Julka.12432 says:

      Cześć mam pytanie robiłam chłopakowi loda przepraszam za słownictwo ale nie wiem jak to profesjonalnie nazwać, i doszedł połknełam troche spermy a resztę wyplułam i lekko wytarłam o jego członka i zaczeliśmy sie o siebie ocierać nie zaszła żadna penetracja wewnętrzna czy jest ryzyko zajścia w ciążę?

     • Olga
      Olga says:

      Cześć! Nie ma za co przepraszać, rozumiem, o co chodzi 🙂 Na przyszłość – robienie loda to inaczej seks oralny lub fellatio. Sam seks oralny nie wiąże się z żadnym ryzykiem ciąży. Przewód pokarmowy nie jest połączony z układem rozrodczym, więc plemniki z buzi nie przedostaną się do jajowodów, gdzie dochodzi do zapłodnienia. Tą częścią nie musisz się więc przejmować. Jeśli chodzi o ocieranie, to istnieje pewne ryzyko ciąży w przypadku ocierania się nagimi genitaliami. Ryzyko istnieje tylko w przypadku wydzielenia się preejakulatu lub wytrysku w okolicy pochwy. Jeśli taka sytuacja nie miała miejsca, to ciąża jest niemożliwa.

     • Olga
      Olga says:

      Cześć! Żeby mogło dojść do zapłodnienia, w pochwie musi się znaleźć znaczna ilość świeżej spermy lub preejakulatu. Jeśli na palcach znajdowało się dużo świeżej spermy lub preejakulatu i zostały one natychmiast włożone do pochwy, to istnieje w tym przypadku ryzyko ciąży.

    • Ania
     Ania says:

     Cześć, czy gdy chłopak włożył mi penisa na dosłownie pare sekund do pochwy bez zabezpieczenia zaraz na początku zbliżenia ale później go szybko wyjeliśmy to jest możliwość zajścia w ciąże? Nie doszło do żadnego wytrysku

     Odpowiedz
     • Olga
      Olga says:

      Cześć! Tak, taka sytuacja wiąże się z ryzykiem ciąży. Każda penetracja bez zabezpieczenia wiąże się z takim ryzykiem (bez względu na to, jak długo trwała), bo może się wydzielić preejakulat zawierający plemniki.

    • Xyz
     Xyz says:

     Witam, czy jest możliwa ciąża jeśli ocierałam się z partnerem o jego członek, ale nie doszło do wytrysku? Upewniłam się czy wszystko jest suche i dotykałam tylko trzona penisa, nie wyżej. Mam na ogół regularny okres. W tym momencie spóźnia sie juz 8 dni. A dodam, że zauważyłam, że miedzy 25 a 27 dniem cyklu miałam bardzo obfity i mokry śluz, a zatem dni płodne mogły być później niz wykle. Czy możliwe jest w takim razie takie przesunięcie sie okresu w czasie czy moge sie obawiać o ciąże?

     Odpowiedz
     • Olga
      Olga says:

      Cześć! Ryzyko ciąży istnieje, gdy w pochwie znajdzie się znaczna ilość świeżej spermy lub preejakulatu. Jeśli do tego nie doszło, ciąża jest niemożliwa. Tak, jest możliwe takie przesunięcie owulacji, a w związku z tym okresu.

  • Jan
   Jan says:

   Hej,moja dziewczyna skończyła w tamtym miesiącu miesiączkę. Ja miałem cienkie spodenki a ona nic i pocieralem prąciem o jej wargi i waginę. Czy jest szansa a zajście w ciążę?

   Odpowiedz
   • Olga
    Olga says:

    Cześć! Nie, nie jest to możliwe, ponieważ do zapłodnienia dochodzi w jajowodach, a nie w ustach. Plemniki nie przejdą z ust do jajowodów. Seks oralny nie wiąże się z ryzykiem ciąży.

    Odpowiedz
  • julka
   julka says:

   Cześć tydzień temu wraz z moim chłopakiem robiliśmy sobie dobrze,bylo troche seksu oralnego,pettingu i generalnie w pewnym momencie on dotknal moich miejsc intymnych członkiem. Nie włożył go do środka tylko jeździł nim po moich narządach przez kilka sekund. Mialam uczucie ciepła i było troszeczkę mokro ale mam wrażenie że to poprostu wydzielina odemnie. Chlopak nie doszedł jednak ciagle mam obawy i boje się że mogę być w ciąży. Okres niby mi się spóźnia ale to normalne bo od 4 lat on jest bardzo nieregularny i moja owulacja trwa czasami jakos 20 czy 30 dni i ciagle mam różne odstępy

   Odpowiedz
   • Olga
    Olga says:

    Cześć! W ciążę można zajść, jeśli w pochwie znajdzie się znaczna ilość świeżej spermy lub preejakulatu. W przypadku ocierania się nagimi genitaliami istnieje pewne ryzyko, że przy wejściu do pochwy dojdzie do wytrysku lub wydzielenia się preejakulatu. Wtedy jest to sytuacja ryzykowna. Jeśli jednak ocieranie się nie wiąże się z takimi sytuacjami, to ciąża nie jest możliwa. Skoro masz nieregularne cykle, to może po prostu niedługo dostaniesz okres. Jeśli ta sytuacja bardzo Cię stresuje, to możesz wykonać test ciążowy – po terminie spodziewanej miesiączki da on wiarygodny wynik. Przy okazji – owulacja nie może trwać 20-30 dni, przeczytasz o tym tutaj: https://ponton.org.pl/cialo/miesiaczka/owulacja/.

    Odpowiedz
  • Magda
   Magda says:

   Hej, moj chlopak doszedł, dotknął spermy a pół godziny pozniej robił mi placówkę, nie miał świeżej spermy na dłoni ale czy ciąża jest możliwa? Okres spóźnia mi sie juz tydzien.

   Odpowiedz
   • Aga
    Aga says:

    Cześć! Nie, ciąża w tej sytuacji nie jest możliwa, bo przez 30 minut sperma zdążyła bardzo dawno wyschnąć, a tym samym obecne w niej plemniki obumarły. Nie mogło więc dojść do zapłodnienia. Żeby w ogóle mogło do niego dojść, w pochwie musiałaby się znaleźć znaczna ilość świeżej spermy lub preejakulatu, a tutaj taka sytuacja nie miała miejsca. 🙂 Brak okresu może być natomiast spowodowany innymi czynnikami – jednym z nich może być np. silny stres.

    Odpowiedz
  • Ada
   Ada says:

   Hi
   Ostatnio uprawialm sex z moim chlopakiem i używaliśmy prezerwatyw . On raz doszedł i po tem poszedł umyć siebie bardzo dokładnie i puzniej założył odrazu prezerwatywę na swojego członka i tak musiał ściągnąć ponieważ nie mógł włożyć do końca tej prezerwatywy po jego penis był owiendly . Jak mu stanol za lozylismy nową tylko to now po kilku minutach mu spadła i założyłam tam tom którym zakładka na umytego członka po wytrysku ktorom sciognol po jego penis który był owiedly . I zaczęliśmy kontynolowac sex
   Czy mogę być w ciąży???

   Odpowiedz
   • Olga
    Olga says:

    Cześć! Nie do końca rozumiem, o co pytasz. Żeby w ogóle mogło dojść do zapłodnienia, w pochwie musi się znaleźć znaczna ilość świeżej spermy lub preejakulatu. Jeśli np. na zewnętrznej stronie prezerwatywy była świeża sperma lub preejakulat, to ciąża jest możliwa. Jeśli do pochwy nie dostały się plemniki, to ciąża nie jest możliwa.

    Odpowiedz
  • Xyz
   Xyz says:

   Witam, czy istnieje ryzyko ciąży jeśli partner włożył na chwile penisa i potem założył prezerwatywę ? Jest przekonany ze nie wydzielił preejakulatu prze ta chwile i dodam ze miałam owulacje

   Odpowiedz
   • Aga
    Aga says:

    Cześć! Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie… Jeżeli faktycznie nie wydzielił się wówczas preejakulat, takie ryzyko nie występuje; jeśli jednak preejakulat znalazł się wtedy w pochwie, ryzyko istnieje (i zwiększa je dodatkowo czas owulacji).

    Odpowiedz
  • Hania
   Hania says:

   Podczas robienia mojemu partnerowi loda, sperma z jego penisa skapnęła na spodnie w okolicach pochwy. Dodam, że był to 1 dzień miesiączki. Czy jest możliwość, że mogę zajść w ciążę?

   Odpowiedz
  • Xyz_zyX
   Xyz_zyX says:

   Witam
   3 tygodnie temu uprawiałam z moim chłopakiem stosunek udowy, miałam na sobie majtki i jego bokserki (ponieważ zapomniałam zabrać spodenek z domu). Kiedy zbliżał się wytrysk chłopak od razu zakrywał członka papierem toaletowym, przypadkiem tym samym papierem lekko przetarł mi wewnętrzną stronę ud (nie dotykał moich narządów płciowych).
   Czy jest ryzyko zajścia w ciążę?

   Odpowiedz
  • Paula
   Paula says:

   czy jestem w ciąży jeśli mój chłopak doszedł i wytarł członek i ręce papierem a po kilku minutach włożył palce do pochwy?

   Odpowiedz
   • Aga
    Aga says:

    Nie, ciąża w takiej sytuacji nie jest możliwa, ponieważ plemniki poza organizmem człowieka błyskawicznie giną, a wytarcie spermy dodatkio je unieszkodliwia. 😉

    Odpowiedz
  • Pomocy
   Pomocy says:

   17.04 ocieralismu się z moim chłopakiem on miał majtki i dresy ja również do samego końca, nie pamietam czy miał wytrysk. 23,04 dostałam okres natomiast teraz spóźnia mi się już 3dzien i się o to boje bo na internecie pisali ze jest możliwe zajście w ciąże jeśli byliśmy w ubraniach do samego końca i sperma była na moich majtkach proszę o pomoc

   Odpowiedz
   • Olga
    Olga says:

    Cześć! Nie da się zajść w ciążę w ten sposób. Plemniki nie przechodzą przez ubranie. Okres może się spóźniać z wielu powodów.

    Odpowiedz
  • Edka
   Edka says:

   Hej 🙂 bardzo się martwie i prosze o poradę. 17 dni temu odbył się petting z chłopakiem, obydwoje byliśmy w ubraniach jednak obawiam się ze chłopak mógł przez nieuwagę przenieś jakieś plemniki na palcach do pochwy. Wytrysk nie był na moim ciele tylko bardziej na jego brzuchu ja wytarlam sobie ręce a chłopakowi podałam chusteczkę i jakieś płatki kosmetyczne w celu tego aby wytarł również dlonie . Na dodatek dałam mu troszkę żelu antybakteryjnego. Niestety nie pamietam czy później przez przypadek nie dotknął zużytych chusteczek… później chwile leżeliśmy na łóżku przytulalismy się i Po jakiś 10-15 minutach chłopak zaczął robić mi dobrze poprzez włożenie palców do pochwy, czy jest jakieś ryzyko ze mogło coś się przenieś ? Czy ewentualne plemniki na palcach mogły już wyschnąć do tego czasu lub prawdopodobnie chłopak wytarł ręce o mnie lub pościel na której leżeliśmy Wydaje mi się ze miałam wtedy dni płodne… wykonałam testy ciążowe po tych 14 dniach od tej sytuacji obydwa z wynikiem negatywnym a okresu jak nie było tak nie ma i bardzo mnie to stresuje.

   Odpowiedz
   • Olga
    Olga says:

    Cześć! Nie ma tu żadnego ryzyka ciąży. Zapłodnienie w taki sposób jest wykluczone. Plemniki nie przechodzą przez tkaninę.

    Odpowiedz
  • Joanna
   Joanna says:

   Cześć! Liczę na dość szybką odpowiedź, nieco zżera mnie stres. Trzy dni temu miałam pierwszą próbę seksu ze swoim partnerem. Nazywam to próbą, ponieważ nie wszedł we mnie głęboko, lecz dosłownie w przedsionek pochwy (gdy poczułam ostry ból, wyszedł ze mnie). Wszystko odbyło się w prezerwatywie, a partner nie skończył. Jedyną obawą jest fakt, iż na początku źle ją zaczęliśmy zakładać, tj. złą stroną, ale szybko się opamiętaliśmy i została założona w dobry sposób. Zanim wszedł we mnie, odczekaliśmy chwilę. Jaka jest szansa w takim przypadku na jakiekolwiek dostanie się plemników z preejakulatu? Podejrzewam, że znikoma, ale wolę się upewnić. Okresu mam się spodziewać za dwa tygodnie, aczkolwiek w trakcie tego wydarzenia miałam dzień płodny.
   Pozdrawiam!

   Odpowiedz
   • Olga
    Olga says:

    Cześć! Zasadniczo po próbie założenia prezerwatywy złą stroną trzeba ją wyrzucić i użyć nowej. Z Twojego opisu wynika, że ryzyko ciąży jest znikome.

    Odpowiedz
  • Halina
   Halina says:

   Hejka generalnie to mam bardzo duży lęk przed ciążą. A więc sytuacja wyglądała tak że robiłam mojemu chłopakowi loda ( nie doszedł). Potem się całowaliśmy. Po czasie około 10 min zdjął mi spodnie, zaczął lizać pomiędzy ( nie pamiętam jak daleko zaszedł językiem w sensie czy dotykał pochwy czy tylko w okolicach odbytu) i macać rękami po pupie i zdaje mi się, że lekko dotknął pochwy jakby od tyłu. Nie wkładał palców, bo odrazu jak to poczułam to mu o tym powiedziałam, a on zabrał rękę. Stało się to dwa dni po zakończeniu okresu. Teraz jest 11 dzień cyklu (mam lekko nieregularne miesiączki jednak jestem w stanie podać że średnio mam 31 dni cyklu) Czytałam sporo na różnych forach, ale nigdzie nie było mojej sytuacji. Znam mechanikę zapłodnienia, jednak moja podświadomość mi mówi że coś jest nie tak ( boje się że jestem w ciąży). Trochę nie wierze samej sobie z moimi myślami i chciałabym przeczytać opinie osoby która bardziej się zna na tym ode mnie. Chciałabym wiedzieć jaka jest szansa na zapłodnienie w takiej sytuacji oraz jak pozbyć się lęku związanego z zajściem w ciążę

   Odpowiedz
    • Halina
     Halina says:

     Dziękuję za odpowiedź, ale nadal bardzo męczy mnie temat spermy w ustach. Czy ona zostaje “strawiona” bo tak było naisane na różnych stronach jednak były też takie które mówiły że plemniki w ustach na spokojnie mogą przeżyć i zostać przeniesione. Po prostu chec wiedzieć jaka jest prawda i czy zapłodninie poprzez przeniesienie plemników po seksie oralnym z ust partnerki, do ust partnera, a następnie do pochwy jest możliwe oraz w jaki sposób to rzeczywiście działa.

     Odpowiedz
     • Olga
      Olga says:

      Ze spermą w jamie ustnej dzieje się to samo co z jedzeniem – działają na nią enzymy trawienne. Nie da się przenieść plemników z ust do ust, a potem do pochwy.

  • Halina
   Halina says:

   Hej, ostatnio mam duży nalot zawałów związanych z ciążą. Wczoraj (30 dzień cyklu) uprawiałam peeting z moim chłopakiem. Następnie robiłam mu loda (doszedł) i odrazu poszłam do łazienki załatwić się. Rękę chyba miałam suchą, ale boję się że mogłam przenieść trochę spermy na palcach i dotknąć wewnętrznej strony majtek. Zapomniałam umyć ręce przed załatwieniem się i panikuje że mogę być w ciąży (dzisiaj jest 31 dzień cyklu, czyli mój teoretyczny dzień początku kolejnego cyklu) proszę o szybką odpowiedź bo naprawdę się denerwuje. I jeszcze chciałam się zapytać czy jeśli teoretycznie na palcach by coś było to czy po dotknięciu majtek w miejscu styku z wejściem do pochwy to czy w ten sposób jest możliwość zajścia w ciążę ?

   Odpowiedz
  • Lena
   Lena says:

   W ostatnim czasie nie zauważyłam u siebie owulacji, dodam ze nie praktykowalam nic poza pettingiem. Dotykałam się z moich chłopakiem tydzień przed spodziewana miesiączka. Na 4dni przed spodziewanym okresem również uprawialiśmy petting, ja byłam bez majtek, on miał na sonie bokserki, piescilismy się jednocześnie, potem doszło do wytrysku kiedy zrobiłam mu dobrze ustami, jednak od razu wytarlismy to chusteczka i się ubraliśmy. Okres spóźnia mi się już 5dni, bolą mnie piersi jak zawsze przed okresem, mam normalny przezroczysty śluz, a miesiączki nadal nie ma. Czy powinnam się stresować ? Wydaje mi się, ze nic nie dostało się do mojej pochwy, ale już sama nie wiem stresuje się.

   Odpowiedz
   • Olga
    Olga says:

    Cześć! Z Twojego opisu wynika, że nie doszło do żadnej niebezpiecznej sytuacji i ciąża jest niemożliwa. Okres może się spóźniać z wielu powodów, np. stresu.

    Odpowiedz
  • Gabi
   Gabi says:

   Witam. Tydzien temu ocieraliśny się z chlopakiem, co prawda wytrysku nie było, ale mógł wystapic preejakulat. Czy jest mozliwosc zapłodnienia jezeli przypdkiem troche preejakilatu dostalo sie do przedsinka pochwy? pozdraiwam

   Odpowiedz
   • Emilia
    Emilia says:

    Cześć!
    Jeżeli świeży preejakulat, z żywymi plemnikami znalazł się w pochwie lub jej bliskiej okolicy to może dojść do zapłodnienia. Jest to mniej prawdopodobne niż w przypadku wytrysku, ale wciąż jest możliwe. Właśnie dlatego, stosunek przerywany nie jest uważany za bezpieczną metodę antykoncepcji, plemniki znajdujące się w preejakulacie są zdolne do zapłodnienia. W przyszłości pamiętaj, że jeżeli z jakiegoś powodu dojdzie do ryzykownej sytuacji np. antykoncpecja nie zadziała lub jej nie będzie to możesz skorzystać z antykoncepcji awaryjnej. Ważne jest tylko, aby użyć jej możliwe szybko, w zależności od produktu zalecane jest to maksymalnie 72 lub 120h po. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: https://federa.org.pl/awaryjna-poradnik/

    Odpowiedz
 2. Anastazja
  Anastazja says:

  Czy można zajść w ciąże jeśli chodzi o pieszczoty w bieliźnie ? Mój partner nie doszedł. Martwi mnie jednak to ze mój okres spóźnia się 5 dni czasem mam lekkie mdłości chcę zaznaczyć ze miesiączkę mam nieregularna ale to była różnica 2/3 dni . Czy moje objawy mogą być spowodowane tym ze przez jakiś czas straciłam apetyt i po prostu nie jadłam tyle ile wcześniej lub obawa przed nie planowaną ciąża i lekkim stresem?

  Odpowiedz
 3. Karolina
  Karolina says:

  Czy zajście w ciąże jest możliwe, jeśli na przedmiotach, które dotknęłam mogła być sperma, aczkolwiek nie czułam jej na palcach, i wprowadziłam palce do pochwy w wyniku masturbacji? Okres spóźnia mi się 2 tygodnie, miałam pojedyncze przypadki krwi z śluzem, ale to nie był okres:( Jestem dziewica i nie miałam bezpośredniego kontaktu ze sperma, tylko boje się, ze mezczyzna z którym mieszkam mógł nie umyć rąk, dotknąć jakiejś rzeczy, której następnie ja dotknęłam i zapłodniłam się poprzez masturbacje. Czy to na pewno jest niemożliwe?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Nie, nie można zajść w ciążę w ten sposób. Okres może się spóźniać z wielu powodów, np. z powodu stresu.

   Odpowiedz
   • Zuza
    Zuza says:

    Hej, mam pytanie czy można zajść w ciążę jeżeli mój chłopak miał mokre spodnie, ja ich dotknęłam i potem tą ręką przejechałam przy wejściu do pochwy i nie jestem pewna czy miałam wtedy dni płodne.
    Okres spóźnia mi się już 19 dni ale jest on nieregularny. Jem od jakiś 3 lub 4 tygodni duże ilości jedzenia i mój brzuch się powiększył. I nie wiem czy jetsem w ciąży przez ten pierwszy powód z tym pettingiem czy dlatego że dużo jem i okres mi się zbliża.
    Proszę o szybką odpowiedź

    Odpowiedz
     • Magda
      Magda says:

      Cześć. Jestem dziewicą mój chłopak też nie uprawiał seksu ale czy jeśli spuścił mi się on na biodrach to jest możliwość że zaszłam w ciążę, że jakoś to tam spynelo? Jednak boję się strasznie iż tego stresu wszytsko mnie boli.

     • Olga
      Olga says:

      Cześć! Nie, w tej sytuacji nie ma żadnego ryzyka ciąży. Po pierwsze – plemniki nie są w stanie wędrować po ciele. Po drugie – nie przechodzą przez ubranie. Nie ma się czego obawiać, ciąża jest wykluczona.

     • Julia
      Julia says:

      cześć! dziś uprawiałam z chłopakiem petting, nie doszło do wtrysku. Niepokoję się, bo podczas pieszczot przyłożył mi na dosłownie sekundę swojego penisa (jego czubek był lekko wilgotny w preejakulacie) do odbytu. Jak to poczułam od razu przerwaliśmy stosunek i poszłam do toalety popłukać miejsca intymne. Niepokoi mnie jeszcze jedna sytuacja – po masowaniu członka (na którego końcówce było trochę ejakulatu) jakies 3 minuty później dotknęłam przypadkowo mojej pochwy, jednak nie włożyłam palca, dosłownie tylko się o nią otarlam. jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w opisanych sytuacjach?

 4. Karolina
  Karolina says:

  Czyli na pewno nie można zajść w ciąże w wyniku przeniesienia plemników do pochwy na ręku z prześcieradła, klamki czy innego przedmiotu nawet jeśli minęło kilka minut od domniemanej masturbacji mężczyzny, który mógł zostawić po sobie resztki spermy? W internecie gdzie odpowiadają lekarze podają sprzeczne informacji co do żywotności plemników, ze żyją na powietrzu kilka, kilkanaście godzin i ze takie przeniesienie spermy jest ryzykiem zajścia w ciąże. Niby wiem ze przez dotyk tych samych przedmiotów jak prześcieradło nie da się zajść w ciąże ale pierwszy raz spóźnia mi się okres tak długo i żyje przez to w wielkim stresie a rozum płata figle i nachodzą mnie różne czarne myśli. Dziękuje za odpowiedz! Trochę mnie uspokoiliscie.

  Odpowiedz
 5. Ppp544
  Ppp544 says:

  Czy mogłam zajść w ciążę jeśli robiłam chłopakowi dobrze ustami a on mi, po chwili on dotknął swojego penisa żeby go poprawić i po chwili dotknął wejścia do mojej pochwy/ nie było wytrysku czy mógł mnie zapłodnić? Lub gdy dotykał okolic mojej pochwy żeby sobie rozszerzyć strony

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Jeśli w pochwie lub bezpośrednio przy wejściu do niej nie znalazła się świeża sperma, to ciąża jest niemożliwa.

   Odpowiedz
   • Kala
    Kala says:

    Mam pytanie czy jak usiadlam od razu po seksie na spermie czy moge zajsc w ciaze? Cztery miesiące temu urodzilam naturalnie i mialam przez dwa miesiące okres a teraz kolejne dwa miesiące nie mam okresu zrobilam test i nie wiem czemu wyszedl pozytywny

    Odpowiedz
    • Olga
     Olga says:

     Cześć! Jeśli spóźnia Ci się okres, a test wyszedł pozytywny, to tak – ciąża jest bardzo prawdopodobna. Warto udać się w tej sytuacji do lekarza, który ją potwierdzi lub wykluczy.

     Odpowiedz
    • XXX
     XXX says:

     Uprawiałam seks z chlopakiem w dni płodne. On użył prezerwatywy i dodatkowo byl to stosunek przerywany. Jednak gdy zdjął zużytą prezerwatywę powycierał się papierem toaletowym. Od razu założył drugą i doszło do kolejnego stosunku. Czy istnieje możliwość ze plemniki z poprzedniego razu mogły przez dłonie dostać sie na nową prezerwatywę a następnie do pochwy? Czy mogło dojść do zapłodnienia?

     Odpowiedz
 6. Ala
  Ala says:

  Cześć, czy możliwe jest ryzyko zapłodnienia jeśli mój chłopak ocierał się penisem o moją łechtaczkę, wargi sromowe i pochwę (nie doszło do penetracji ani wytrysku)? W pierwszym tygodniu przyjmowania Qlairy zwymiotowałam 5. tabletkę i mam obawy.

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Ocieranie się nagim penisem o pochwę można uznać za sytuację ryzykowną. Ocieranie się w ubraniu nie może zakończyć się ciążą. Jeśli po wystąpieniu wymiotów zastosowałaś się do schematu działania przedstawionego w ulotce, działanie antykoncepcyjne leku zostało zachowane i ciąża jest niemożliwa.

   Odpowiedz
   • Ala
    Ala says:

    Niestety nie wzięłam zapasowej ani kolejnej tabletki, ponieważ wymiotowałam do rana. Parę dni później uprawiałam z chłopakiem seks, ocierał się o mnie, ale stosunek był w prezerwatywie plus nie doszedł we mnie. Przez stres związany z problemami zdrowotnymi zapomniałam wziąć tabletkę dzień po stosunku, wzięłam ją rano, po ok. 13-14 godzinach. Przez ostatni miesiąc bardzo się denerwowałam, ciągle z tą myślą w głowie, biorę tabletki od kilku lat i pierwszy raz zdarzyło mi się zapomnieć aż dwóch tabletek. Nie mam przez to apetytu i potrafiłam ze zdenerwowania oddawać bardzo często mocz – miałam objawy okresu, ale zamiast tego była tylko lepka brązowa wydzielina ze skrzepami. Poprzedni okres też był bardzo skąpy (wykluczyłam ciążę za pomocą 3 testów ciążowych po odpowiednim czasie), jednocześnie przed miesiączkę przyjmowałam Hexatiab dopochwowo, czy on mógł osłabić obfitość miesiączki? Mam psychiczne opory przed zrobieniem testu, boję się, że nabawiłam się nerwicy na punkcie ciąży, ciągle czytam fora, czy aby preejakulat nie powoduje zapłodnienia. Proszę o poradę.

    Odpowiedz
    • Finka
     Finka says:

     Hej! Ogólnie w preejakulacie mogą znajdować się zdolne do zapłodnienia plemniki, więc ocieranie się penisem o pochwę niesie ze sobą niewielkie ryzyko. Natomiast z tego, co piszesz, wynika, że do ciąży nie doszło. Drugi seks nie był, z tego, co piszesz, ryzykowny. Pamiętaj też, że w czasie brania tabletek nie ma się miesiączki – następuje wtedy krwawienie z odstawienia, ale ponieważ tabletki blokują owulację – nie ma miesiączki 🙂 I tak, to krwawienie jest na ogół zdecydowanie mniej obfite; może też być jeszcze mniej obfite niż zwykle z powodu leków, stresu, chorób. Możesz zrobić jeszcze, dla własnego spokoju, kolejny test ciążowy, ale z tego, co opisujesz, wynika, że działanie antykoncepcyjne zostało zachowane, zwłaszcza że przyjęłaś antykoncepcję awaryjną w odpowiednim czasie!

     Odpowiedz
 7. Patrykos
  Patrykos says:

  Witam
  Serdecznie czy pozostawione resztki spermy na wannie mogą zapłodnić (jeżeli robiłem sobie dobrze) kobietę jezeli została na wannie ( większość wygrałem papierem kiedy wyszłam ona weszła za mną i zaczęła się kąpać

  Odpowiedz
   • Patrykoss
    Patrykoss says:

    Oki dziękuję bardzo..
    A na przykład w jeszcze w takiej sytuacji kiedy koszulka w której znajdowała się sperma była na chwilę na wannie czy jest ryzyko

    Odpowiedz
     • Patrykoss
      Patrykoss says:

      To czyli nie muszę się bać o przypadkowe zajście w ciążę jezeli ktoś wszedł po mnie do łazienki i chwilę później np. Dotknęła przypadkiem swoimi narządami

     • Krzysztof
      Krzysztof says:

      Czy dziewczyna mogła zajść w ciążę jeśli dzień wcześniej robiłem sobie dobrze i miałem na palcach spermę a dzień później wkładałem palce do pochwy dziewczyny?

     • Gosia
      Gosia says:

      Cześć, czy jeśli mój partner ocierał się o moje wargi sromowe penisem(możliwe, że wydzielił się preejakulat, chociaż peni był suchy), wzięłam tabletkę dzień po jaką ś godzinę lub dwie po, to czy możliwa jest ciąża?

     • Aga
      Aga says:

      Cześć! Samo ocieranie się narządami bez zabezpieczenia stwarza ryzyko ciąży, jeśli sperma lub preejakulat znajdzie się bezpośrednio w pochwie. W tej sytuacji jednak wydaje się, że ryzyko jest naprawdę minimalne, praktycznie znikome…

     • Klaudia
      Klaudia says:

      Czy jest możliwość zajścia w ciąże, kiedy chłopak po seksie (w prezerwatywie) skończy na brzuchu ,pachwiny i na moich narządach rozrodczych(
      Łeschtaczka ,wargi -dosłowna oćiupinka” tego spadła) a ja wytarłam papierem brzuch i resztę ciała po czym poszłam się umyć. Jest możliwość w tej sytuacji do zapłodnienia?

     • Olga
      Olga says:

      Cześć! Jeśli świeża sperma dostała się do pochwy, to istnieje ryzyko ciąży. W przeciwnym razie takiego ryzyka nie ma.

     • Wiktoria12
      Wiktoria12 says:

      Dzień dobry mam pytanie. Jeśli nie miałam płodny a partner dotykał łechtaczki i bawił się nią a kilka minut wcześniej poprawiał czlonka to czy jest ryzyko ciazy ? I ile takie plemniki z preejakulatu moga żyć na palcu?

 8. Weronika
  Weronika says:

  Witam,
  Czy jesli możliwa ciaza jesli chlopak dotykał swojego penisa a chwile później włożył palce do mojej pochwy? Bardzo sie boje prosze o odpowiedź

  Odpowiedz
  • Finka
   Finka says:

   Hej! Aby mogło dojść do zapłodnienia w opisywanej przez Ciebie sytuacji, na palcach musiałaby się znaleźć widoczna ilość spermy. Jeżeli takiej ilości nie było, a penis był po prostu wilgotny, to ryzyko jest bliskie zeru!

   Odpowiedz
 9. Kacper
  Kacper says:

  Czy w sytuacji gdy podczas pettingu poprawiłem ręką swojego penisa, który był delikatnie wilgotny a po 2-3 minutach zacząłem stymulować łechtaczkę i po 5-6 minutach włożyłem jeden palec na 6-7 cm jest możliwe zapłodnienie? Na palcu być może była śladowa ilość preejakulatu, ale nie jestem pewien czy przez 3 minuty zdążył wyschnąć i plemniki zginęły. Partnerka była w okolicach dni płodnych, ale nie wie dokładnie.

  Odpowiedz
  • Finka
   Finka says:

   Hej! Aby doszło do zapłodnienia w sposób, jaki opisujesz, musiałbyś na ręku mieć zauważalną ilość spermy. Jeżeli tylko dotknąłeś penisa, na którym nie było widocznej ilości spermy, a potem dotykałeś partnerki (a przedtem pewnie otarłeś rękę przypadkiem o ubranie/pościel/inny przedmiot/ciało), to ryzyko zapłodnienia jest bliskie zeru 🙂

   Odpowiedz
   • Kornelia
    Kornelia says:

    Hej, w październiku od dnia 1 miałam okres, potem 8-9 uprawiałam z chłopakiem petting, włożył on suche palce które nie miały kontaktu z członkiem do mojej pochwy, po tej sytuacji miałam już dwie miesiączki lecz lek nadal we mnie siedzi, człowiek może duzo się na czytać o jakiś okresach przez pierwsze miesiące ciąży i nie wiem co robić proszę o odpowiedź i jakas radę, nie wiem sama już czy to sytuacja ryzykowna czy nie i czy jest możliwość pomylenia tego krwawienia w ciąży z miesiączka 🙁

    Odpowiedz
    • Kornelia
     Kornelia says:

     Okres w listopadzie mi się spóźnił o jeden dzień i w ten sam dzień wykonałam test ciążowy rano który pokazał wynik negatywny.

     Odpowiedz
     • Aga
      Aga says:

      Cześć! Skoro miałaś okres, to znaczy, że nie doszło do zapłodnienia, a więc nie jesteś w ciąży. W ciąży nie można mieć okresu, ponieważ miesiączka oznacza, ze w cyklu ją poprzedzającym nie doszło do ciąży. Dodatkowo opisana przez Ciebie sytuacja nie była ryzykowna.
      Jeśli chodzi o odróżnienie krwawienia menstruacyjnego, to zazwyczaj towarzyszą mu typowe dla danej osoby dolegliwości.

     • Kornelia
      Kornelia says:

      Dobrze, mam jeszvze jedno pytanie, czy śluz typowy na dni owulacyjne również może świadczyć o braku ciazy?

    • Kornelia
     Kornelia says:

     W czy jeśli to krwawienie w ciazy było to jesh to normalne żeby było obfite? Csy serio te krwiwenia są w terminie miesiączek? 😳

     Odpowiedz
     • Aga
      Aga says:

      Obfite krwawienie w ciąży byłoby objawem, który należałoby skonsultować z lekarką/lekarzem. Jednak w Twoim przypadku nie ma mowy o takim krwawieniu, ponieważ u Ciebie była to miesiączka. 😉

     • Kornelia
      Kornelia says:

      Nie wytrzymałam i wykonałam ulta czuły test rano.. Wynik negatywny lecz moje myśli takie same, czy mogę wierzyć testowi? I jak mogę sobie poradzić z tym sterem to mnie wykańcza, codzienny płacz..

     • Aga
      Aga says:

      Nie świadczy to o ciąży. Sytuacje, które opisałaś, nie wiązały się z jej ryzykiem, dlatego tym bardziej możesz zaufać negatywnym wynikom testów. Nie ma czego się obawiać. 😉

 10. Dominika
  Dominika says:

  Cześć! Bardzo dręczy mnie pewna sprawa… opisana przeze mnie sytuacja miała miejsce wtedy, gdy miałam już lekko mleczny śluz. Mianowicie miałam na ręku trochę spermy chłopaka i poszłam natychmiast umyć ręce do łazienki. Nie spłukałam spermy od razu, tylko nałożyłam na nią mydła w płynie, odkręciłam kurek i myłam ręce, ale coś nagle (jakaś kropelka) prysnęła mi w okolice intymne. Możliwe, że była to tylko woda, ale martwię się, ponieważ mydliłam wtedy ręce, na których znajdowała się chwilę wcześniej sperma i boję się, że być może ta kropelka mogła zawierać w sobie jej trochę… bardzo się martwię, bo wprawdzie był to moj 15 dzień cyklu, ale śluz był już dość mleczny, nieprzejrzysty. Czy istnieje jakies ryzyko w tej sytuacji?

  Odpowiedz
  • Finka
   Finka says:

   Hej! Sytuacja, którą opisujesz, nie jest ryzykowna. I to niezależnie od śluzu! Po prostu sytuacja, w której myjesz już ręce, masz na nich wodę i mydło, jest dla plemników nie do przeżycia. Kropelka pryskająca to też za mało, aby mogło dojść do zapłodnienia, zwłaszcza że jeżeli coś wówczas prysnęło na okolice intymne, to zakładam, że na wzgórek łonowy, a nie prosto do środka pochwy! A plemniki nie umieją przejść ot tak takich odległości (wzgórek – wnętrze pochwy) po skórze. Tak więc nie ma powodu do obaw!

   Odpowiedz
 11. Justyna
  Justyna says:

  Witam, uprawiałam z chłopakiem petting 2 dni pod rząd ponieważ mam dni plodne i wypadla akurat owulacja balismy sie współżyć . Ale tutaj tez ja akurat odczuwam stres . Byłam bez majtek, chłopak swoje
  mial na sobie,doszlo do wytrysku i zrobily sie cale mokre od spermy wszystko przesiaklo i wycieral to nieświadomie o moja pochwe . Czy aby Napewno plemniki nie mogą przejść przez majtki i zaplodnic ?jezeli bylo widac spermę po drugiej stronie majtek bialo- mleczna ? . Jeżeli ja jemu robiłam dobrze to ja mialam majtki a jak on mi to on mial . Byla jedna sytuacja ze nawzajem sobie robilismy dobrze ,ale w tym samym czasie i mozliwe ze prejakulat (ejakukat- resztki po wczesniejszym wytrysku) byl przeniesiony do mojej pochwy jego palcem . Jakie jest ryzyko w tych sytuacjach ?

  Odpowiedz
   • Justyna
    Justyna says:

    Nawet jeżeli przeniosl prejakulat lub resztki ejakulatu gleboko do mojej pochwy na palcach ( bylismy pod koldra ,bylo cieplo wiec temperatura utrzymana ). Na różnych stronach jest napisane,ze plemniki przechodzą przez bielizne i ze nie jest ochrona jezeli sa mega przesiakniete ile w tym prawdy ?

    Odpowiedz
 12. Anastazja
  Anastazja says:

  Czy podczas uprawiania stosunku w jeziorze gdy partner skończył w środku jest szansa na zajście w ciąże ?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Jeśli nie było żadnego zabezpieczenia, to tak – ciąża jest jak najbardziej możliwa. Miejsce uprawiania seksu nie ma znaczenia.

   Odpowiedz
 13. Rafael
  Rafael says:

  Ocieralem sie wraz z partnerką penisem o pochwę aż
  do mojego wytrysku, ona była naga a ja w bokserkach i spodniach, jaka jest szansa na ciążę?

  Odpowiedz
 14. Mariola
  Mariola says:

  Cześć, ostatnio mój chłopak robił mi dobrze palcami, przy okazji przebijając błonę dziewiczą (ból i krew). Dotykał wcześniej swojego penisa, który prawdopodobnie był delikatnie mokry. Penis ocierał się o moją pochwę, ale nie był wkładany. Później doszło do wytrysku na mój brzuch. Poszliśmy się szybko umyć. Czy istnieje możliwość, że jestem w ciąży? Czy jak się myłam mydłem to czy mogłam nieumyślnie przenieść spermę w okolice pochwy i przez to mogło dojść do zapłodnienia?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Z tego, co opisujesz, to nie ma ryzyka ciąży. Do zapłodnienia może dojść, jeśli świeża sperma lub preejakulat znajdą się w pochwie (musisz sama sobie odpowiedzieć, czy podczas ocierania się nagimi ciałami mogło dojść do takiej sytuacji).

   Odpowiedz
 15. Weronika
  Weronika says:

  Wzajeme stymulowanie sie petting chłopak dotyka swojego penisa gdzie kilka godzin wczesniej doszlo do wytrysku , dotyka siebie poprawia a potem głęboko wklada mi tam palce . byliśmy bez bielizny ale lezelisny kolo siebie dotykajac sie rekami . Mialam dni płodne wydaje mi sie ze dzien przed owulacja. Bylo to ok 11 dni temu a mam wrazenie ze czuje objawy ciąży mimo ze nie doszlo do bezposredniej penetracji ani wytrysku na pochwe czy drogi rodne ?

  Odpowiedz
 16. Kasia
  Kasia says:

  Cześć!
  Uprawiałam z chłopakiem peeting. Najpierw ja zrobiłam mu dobrze przez majtki, a następnie on mi także przez majtki. Nie jestem pewna czy pomiędzy jednym a drugim chłopak nie dotknął penisa przy zapinaniu spodni. Widziałam że miał na bokserkach male plamki preejakulatu. Czy jest w tym przypadku możliwość zajścia w ciążę?
  Pozdrawiam:)

  Odpowiedz
 17. mateusz
  mateusz says:

  Cześć ,mam pytanie czy odpowie mi ktoś jak myć dokładnie penisa po stosunku jeżeli był on w prezerwatywie a wytrysk na zewnątrz w chusteczce ?

  Odpowiedz
 18. MIKI
  MIKI says:

  Witam,
  Mam pytanie:
  Uprawiałam z moim chłopakiem peeting wytrysk był na zewnątrz ale chwile później poszłam domlazienki umyć miejsca intymne nie wiem Nie pamietam czy miałam jakieś krople spermy na dłoniach – czy istnieje możliwość ze w czasie mycia przeniosłam plemniki do pochwy i doszło do zapłodnienia. Bardzo proszę o pomoc

  Odpowiedz
 19. Kinga
  Kinga says:

  Dzień dobry czy możliwe jest znajscie w ciąży jesli chłopak doszedł wytarł penisa o koc i wszedł ponownie ? Załóżmy że zostały jakieś resztki spermy na członku a ja mam dni płodne czy jest duże ryzyko że jestem w ciąży ?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Jeśli był to stosunek niezabezpieczony, to przed wytryskiem mógł wydzielić się preejakulat, który może zawierać plemniki, a to z kolei może skutkować ciążą. Stosunek przerywany nie zabezpiecza przed zapłodnieniem.

   Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Jest to możliwe w przypadku bardzo krótkich cykli – wtedy owulacja może wypaść jeszcze w trakcie okresu lub tuż po. Jeśli w tym czasie doszło do niezabezpieczonego stosunku, to plemniki mogą przetrwać w drogach rodnych kilka dni do owulacji i doprowadzić do zapłodnienia.

   Odpowiedz
  • Klbu
   Klbu says:

   Cześć jeśli 7 godzin przed seksem przerywanym była masturbacja to jest możliwość zajścia? Seks był nie pełny tzn nie było pełnego wzwodu a doszedłem za pomocą ręki

   Odpowiedz
   • Olga
    Olga says:

    Cześć! Masturbacja 7 godzin przed stosunkiem nie ma żadnego wpływu na ewentualne zapłodnienie. Stosunek przerywany wiąże się z ryzykiem ciąży, ponieważ przed wytryskiem z penisa wydziela się preejakulat, który może zawierać plemniki.

    Odpowiedz
     • Olga
      Olga says:

      Cześć! Nie do końca rozumiem pytanie – o jakiej sytuacji mówisz? Żeby doszło do zapłodnienia, świeża sperma lub preejakulat muszą się znaleźć w pochwie. Jeśli nie doszło do niezabezpieczonego stosunku, to nie ma ryzyka ciąży.

  • Diana
   Diana says:

   Witam czy jest możliwa ciąża gdy piesciliśmy się z chłopakiem o siebie miałam na sobie stringi on bokserki była to pozycja na której siedziałam na chłopaku on w pewnym momencie doszedł dodam ze miałam jeszcze tampona włożonego był to 3 dzień miesiączki

   Odpowiedz
 20. Kasia
  Kasia says:

  Cześć,czy jest ryzyko ciąży jeśli wytrysk był w środek lubrykantu,a ja po jakimś czasie użyłam to do stymulacji łechtaczki w małej ilości? Czy nie przeżyją w takim środku zamknięte?

  Odpowiedz
     • Kamil
      Kamil says:

      Cześć, mam pytanie uprawiał sex z moją dziewczyna 2 dni po okresie z zabezpieczeniem, doszedłem poza nią w gumce po czym ja ściągnąłem, nie wielka ilość została mi na palcach przy ściąganiu, potem wziąłem druga gumkę wytarłem w swoje ciało ta rękę i chyba w poduszkę i założyłem ta 2 gumkę i znowu zaczęliśmy się kochac, czy mam się czegoś obawiać? Bo ciągle o tym myślę

 21. Sandra
  Sandra says:

  Hejka ! Jestem bardzo zestresowana dlatego to pytanie
  czy istnieje ryzyko zajścia w ciąże podczas samego ocierania się bez Ubrań gdy nie doszło do wytrysku ?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Zależy, jakie części ciała się o siebie ocierały. Zasadniczo żeby zaistniała możliwość zapłodnienia, świeża sperma albo preejakulat muszą się znaleźć w pochwie lub bezpośrednio przy wejściu do niej. Sama musisz sobie odpowiedzieć, czy mogło dojść do takiej sytuacji.

   Odpowiedz
   • Sandra
    Sandra says:

    Bardzo dziękuje za tak szybka odpowiedz 🙂
    Chciałam jeszcze zapytać czy generalnie jest duże prawdopodobieństwo aby zajść w ciąże przez samo ocieranie się

    Odpowiedz
    • Mimi
     Mimi says:

     Hej, nie mam zbytnio gdzie się zwrócić z tą sprawa a mnie bardzo to dręczy… okres skończył mi się 4-5 grudnia mam dość nieregularne cykle ale średnia wychodzi ze są co 26-28 dni. 6-7-8 i 12 grudnia chłopak doszedł we mnie 🙈 16-17.12 czułam jakieś takie Dziwne lekkie skurcze jakby miał okres przyjść lecz się nie pojawił. 18.12 wyleciało ze mnie dosłownie bardzo malutka ilość krwi. Krew była intensywnie czerwona. Pomyślałam ze to okres tyle później obliczyłam dni i coś mi to za szybko ma okres i spanikowałam trochę. Dzisiaj 19.12 od czasu do czasu czuje jakby mnie brało na okres ale tak jak wspomniałam na razie się nie pokazuje. Czy jest możliwe że jestem w ciąży? I czym była spowodowane wypłynięcie bardzo niewielkiej ilości krwi?
     Z giry dzięki za odpowiedz i pozdrawiam serdecznie 💖

     Odpowiedz
     • Olga
      Olga says:

      Cześć! Jeśli uprawialiście seks bez zabezpieczenia, to ciąża jest jak najbardziej możliwa. W takiej sytuacji najlepiej byłoby poczekać do daty spodziewanej miesiączki i jeśli się nie pojawi, to zrobić test ciążowy.
      Trudno powiedzieć, czym mogło być spowodowane takie krwawienie. Czasem zdarza się to np. w dniu owulacji.

 22. Julia
  Julia says:

  Czy istnieje ryzyko ciąży? Przy wzajemnej masturbacji doszło do wytrysku, chłopak wycierał chusteczką sperme z penisa, po czym ręką którą dotykał penisa przy wycieraniu i w której miał chusteczkę, dotknął mnie w okolicach łechtaczki. Nie czuł żeby miał na palcach dużą ilość spermy o ile w ogóle ją miał. Gdy zorientowalismy się do czego zaszło od razu wytarłam się w tych okolicach nową chusteczką. Miałam wtedy dni płodne.

  Odpowiedz
 23. Gniecha
  Gniecha says:

  Czy jeśli spóźnia mi się okres 7 dni, a z chłopakiem uprawiałam petting, nie pamiętam już czy doszło do wytrysku w okolicach pochwy, to jest możliwość że jestem w ciąży? Czy to opóźnienie się może być jedynie wynikiem dużej obawy i stresu przed ciąża?

  Odpowiedz
 24. Mango
  Mango says:

  Ostatnio uprawialiśmy petting z chłopakiem.
  Stymulowałam jego penisa ręką z lubrykantem. Chłopak nie doszedł. Jednak na penisie mógł znajdować się preejakulat. Kilka minut po tym dotknęłam ręką mojej łechtaczki. Czy mogłam w ten sposób zajść w ciążę? Dodam że jestem bardzo przewrażliwiona na temat ciąży, strasznie panikuje i się stresuję. Dodatkowo z nerwow spóźnia mi się okres.

  Odpowiedz
 25. Róża
  Róża says:

  Cześć. Kilka dni temu był u mnie mój partner. Leżeliśmy (ja w ubraniu, czyli: koszulka, majtki, spodnie typu jeggins) A on był nagi do połowy (miał tylko koszulkę) Zaczęłam dotykać mu członka, ale nie miał wytrysku bo tego nie chcieliśmy. Gdy czuł, że coś się zbliża włożył go do spodni. Wtedy poszłam umyć rękę mydłem z wodą, pomimo tego ,że miałam suchą rękę (bez spermy), była sucha. Potem już do niczego nie doszło. Gdy poszedł poszłam się załatwić (podtarłam się papierem) Później poszłam się wykąpać i wytarłam się tym ręcznikiem, którym przedtem wytarłam sobie rękę. Czy istnieje możliwość, że zaszłam w ciąże? Od podcierania się i wytarcia tym recznikiem? Dodam, że miałam dni płodne.

  Odpowiedz
 26. Ania
  Ania says:

  Czy jest możliwość przeniesienia spermy, bądź prejakulatu na rękach, jeśli około 30 min po wytrysku chłopaka poszłam się myć i zaczęłam od okolic intymnych?
  Oraz czy jest możliwość przeniesienia plemników na dłoni do pochwy po kilku minutach od dotknięcia prejakulatu, bądź spermy?
  Jak duże jest ryzyko ciąży w takiej sytuacji?

  Odpowiedz
 27. Jola
  Jola says:

  Czy można zajść w ciążę przez dotknięcie reka przez chłopaka pośladka? Czy jeżeli dotykalby się przyrodzenia i jakby miał plemniki na dłoni i zaraz dotknął nagiego posladka to czy istnieje jakieś ryzyko ciąży?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Nie, nie ma tu ryzyka ciąży. Plemniki (gdyby się tam jakieś znalazły) nie są w stanie “przewędrować” z pośladka do pochwy.

   Odpowiedz
 28. Ewka
  Ewka says:

  Czy jest możliwość zajścia w ciążę jeśli chłopak doszedł na mnie a mianowicie na twarz piersi brzuch i prawdopodobnie na górną część pochwy? Po tym podmyłam się odrazu ale nie mam pewności czy coś się nie dostało. Chłopak od 4 dni, ma orgazmy po dwa razy na dzień więc czy plemniki też mogą być oslabione i to zmniejsza szanse? Jestem po dniach płodnych, za około 8 dni mam okres. Jaka jest szansa?

  Odpowiedz
 29. Niepewny
  Niepewny says:

  Witam, ostatnio jak była u mnie moja dziewczyna, doszło do zbliżenia a mianowicie na początku ocierała się nago o mojego członka (ja byłem w bieliźnie) i miałem preejakulat na członku. Po ściągnięciu bielizny wytarłem w palce preejakulat, następnie w drugą część łóżka, po paru minutach zacząłem zadowalać partnerkę ustami jednak palce znalazły się blisko pochwy(nie dotykałem tą ręką bezpośrednio pochwy), czy ustami mogłem przenieść plemniki do pochwy? Potem nałożyłem prezerwatywę a zbiorniczek trzymałem palcami, którymi wcześniej(kilka minut)wytarłem w łóżko preejakulat, nałożyłem lubrykant i po paru minutach doszło do stosunku, czy w ten sposób istnieje ryzyko zajścia w ciążę?

  Odpowiedz
   • Niepewny
    Niepewny says:

    A co w drugiej sytuacji która opisałem?
    Wytarlem palce z preejakulatu w łóżko i ciało, były po tym suche lecz kilka minut później zakładając prezerwatywę tymi samymi palcami trzymałem zbiorniczek na nasienie w celu pozbycia się powietrza, czy to niesie ryzyko ciąży jeśli doszło do stosunku?

    Odpowiedz
 30. Adrianna
  Adrianna says:

  Dzień dobry, czy do zapłodnienia mogło dojść gdy partner dotykał swojego penisa ręką, ale bez wytrysku po czym zdjął mi(tą samą ręką) najpierw spodenki potem Majtki i włożył całe 2 palce. Czyli w skrócie mogłam zajść w ciąże przez przeniesienie preejakulatu na rękę do pochwy i jeszcze mój chłopak dotknął spodenki i majtki co na pewno trochę oczyściło mu delikatne dłoń. Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź

  Odpowiedz
 31. Asia
  Asia says:

  Hej. Mialam taka sytuację: dni owulacyjne. Najpierw miałam członka partnera w ustach. Następnie partner zakładał prezerwatywę, by mógł odbyć się stosunek, to nie trwalo dlugo i na pewno w tym czasie nie wytarl penisa o żaden materiał, i zanim to zrobil przypadkowo dotknął czubkiem penisa wejścia do pochwy, to była sekunda, szybko odskoczylismy. Czy jest możliwość zajścia w ciążę w taki sposób? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz
 32. Piter
  Piter says:

  Hejka, ostatnio uprawiałem sex z moja dziewczyna dodam, ze był to dzień po okresie no i spuściłem się jej na plecy całkowicie no i przechodząc do sedna na lewym palcu mogłem mieć naprawdę minimalne ilości spermy o ile w ogóle była i po chwili dotykałem jej warg sromowych, jest jakieś duże ryzyko, ze mogła zajść w ciąże czy raczej bardzo niskie szanse?

  Odpowiedz
 33. Michał
  Michał says:

  Witam, dotknąłem palcami wilgotnego członka, wytarlem palce z preejakulatu w swoje ciało, były po tym suche lecz kilka minut później zakładając prezerwatywę(szukając ją dłonią po łóżku mogłem jeszcze bardziej wytrzeć palce) tymi samymi palcami trzymałem zbiorniczek na nasienie w celu pozbycia się powietrza, czy to niesie ryzyko ciąży jeśli doszło do stosunku?

  Odpowiedz
 34. Ona
  Ona says:

  Witam czy jest ryzyko ciazy przy sexie analnym? Obawiam sie ze chlopak mogl w ustach przeniesc plemniki do mojej pochey, gdyz chwile wczesniej zrobilam mu przejemnosc a potem sie calowalismy, a potem on zrobil mi przyjemnosc. Nie mial wytrysku. Natomiast potem wzielismy wspolny prysznic i obawiam sie ze myjac swoje nazady imnymne woda oraz jego moglam przeniesc cos do pochwy. I chyba mial wytrysk pod prysznicem ale nie pamietam. Jesli cos trafilo to tylko na moj brzuch. Mialam wtedy dni nieplodne chyba. Nie wiem czy ze stresu czy jak ale okres spoznia mi sie 7 dzien, wczesniej mialam raczej regularne ewentualnie dzien lub dwa roznicy. Czy jest mozliwa ciaza.?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Seks analny (stosunek, w którym członek wchodzi w odbyt drugiej osoby) bez prezerwatywy niesie ze sobą ryzyko ciąży, ponieważ sperma może łatwo spłynąć w okolice pochwy. Seks oralny (pieszczoty narządów płciowych za pomocą ust lub języka), nie niesie ze sobą ryzyka ciąży, bo nie da się przenieść spermy w ustach. Samo wspólne mycie się pod prysznicem nie jest ryzykowne, o ile nie doszło do penetracji. Okres może się spóźniać z wielu powodów, m.in. z powodu stresu. Jeśli w tym cyklu nie uprawiałaś niezabezpieczonego seksu pochwowego, to ciąża jest raczej niemożliwa.

   Odpowiedz
 35. Afrigon
  Afrigon says:

  Uprawiałam z chłopakiem peeting, on byl w spodniach ja w bieliźnie, czy jest możliwość zajścia w ciążę? Okres spóźnia mi się 2 dzień, a cykle są regularne. Dodam że miałam grypę przed przewidywanym dniem owulacji.

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Nie, w ten sposób nie da się zajść w ciążę. Żeby doszło do zapłodnienia, świeża sperma musi się znaleźć w pochwie. Plemniki nie są w stanie przejść przez tkaninę.

   Odpowiedz
 36. Marta
  Marta says:

  Hejka, chciałam się tylko upewniać czy takie ocieranie się o siebie, coś w stylu peetingu w bieliźnie ( majtki)skutkuje możliwością zajścia w ciążę?

  Odpowiedz
   • Kacper
    Kacper says:

    Ostatnio spuściłem się dziewczynie na pachwinę i nie jestem pewien czy coś jej spłynęło czy jest szansa że mogła zajść w ciążę

    Odpowiedz
    • Olga
     Olga says:

     Cześć! Jeśli sperma nie znalazła się bezpośrednio w pochwie, to ciąża nie jest możliwa. Ja ci nie odpowiem, czy sperma spłynęła do pochwy.

     Odpowiedz
 37. bellarousane
  bellarousane says:

  Czesc! Mam pytanie. Piescilismy sie z chlopakiem i w pewnym momencie on doszedl, ale wlozyl czlonka do majtek spowrotem. potem minelo kilka minut, wlozyl mi reke do majtek i zaczal stymulowac mi lechtaczke. czy jest szansa, ze moglo dojsc do zaplodnienia bo sie tak stresuje tym

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Żeby doszło do zapłodnienia, świeża sperma lub preejakulat muszą znaleźć się w pochwie. Jeśli nie doszło do sytuacji, w której byłoby to możliwe, ciąża jest wykluczona.

   Odpowiedz
 38. Amelia
  Amelia says:

  Cześć. Uprawiałam seks z chłopakiem kilka razy jednego dnia, kochaliśmy się bez zabezpieczenia. Boję się że na jego penisie zostały resztki spermy. Wiem że seks przerywany nie jest skuteczną antykoncepcją ale czy duże jest ryzyko zajscia w ciążę? Oczywiście nie skończył we mnie.

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Jeśli uprawiałaś seks bez żadnego zabezpieczenia, to istnieje ryzyko ciąży. To, jak duże, zależy od fazy cyklu, w której akurat byłaś.

   Odpowiedz
 39. XYZ
  XYZ says:

  Bez stosunku, tylko petting. Chłopak doszedł na mnie. Jest możliwość, że sperma znajdująca się na pachwinie, spłynęła na dół. Wytarłam chusteczką spermę z pachwiny, a następnie nową chusteczką wejście i okolice wejścia. Czy jeśli na nowej chusteczce znalazła się sperma lub była na moich palcach, to czy mogłam ją przenieść? I co z tą spermą, która mogła spłynąć z pachwiny na dół… Dodam, że byłam kilka dni (niewiele) przed owulacją. Jakie jest ryzyko ciąży?

  Odpowiedz
 40. On
  On says:

  Witam! Mam pytanie które nie daje mi spokoju. Ostatnio pieściłem się z dziewczyną dotknąłem przypadkowo majtki palcem gdzie miałem spermę. Od razu wytarłem palce w pościel z 3 razy a potem lekko zacząłem dotykać łechtaczki. Czy mam się martwić czy mogę być spokojny ?

  Odpowiedz
 41. Aga221998
  Aga221998 says:

  cześć mam pytanie mam 22 lala nurtuje mnie jedna sprawa 07.08 miałam miesiączkę trwała ona tydzień jak zwykle cykle mam można powiedzieć że troszkę nieregularne ponieważ okres raz jest tego samego dnia raz opóźni się o kilka dni lub pojawia się wcześniej przez co nie potrafię dokładnie wyliczyć dni płodnych czy owulacji 4 dni po okresie 18.08 doszło między mną a moim chłopakiem do pieszczot ocieraliśmy się o siebie do typowego stosunku nie doszło wytrysku też nie było ponieważ chłopak ma problem z dojściem. Nie stosuje antykoncepcji o prezerwatywie zapomnieliśmy…chodzi mi o preejakulat czy istnieje szansa że doszło do zapłodnienia jeśli płyn ten znalazł się przy ujściu do pochwy? gdy skończyliśmy po upływie 10 15 minut wytarłam się jednak dzień po tym zdarzeniu chłopak zaczął mieć wątpliwości co do opisanej sytuacji dwa tygodnie po tym zrobiłam test ciążowy był negatywny teraz jestem tuż przed miesiączką od półtorej tygodnia mam objawy pmsu i śluz na początku był obfity nieprzejrzysty teraz jest go mniej i jest w brązowawym kolorze dwa dni temu zrobiłam jeszcze jeden test również był negatywny dodam do tego wszystkiego że mam nadżerkę proszę o odpowiedź czy w takiej sytuacji ciąża jest możliwa
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Nie, w tej sytuacji ciąża nie jest możliwa. Test wykonany w terminie spodziewanej miesiączki dałby już wynik pozytywny, gdyby to była ciąża. Generalnie jeśli preejakulat znajdzie się w pochwie, to może dojść do zapłodnienia.

   Odpowiedz
   • Aga221998
    Aga221998 says:

    A jeśli test zrobiłam 3 dni przed miesiączka ? ogólnie od 4 dni miewam brązowawy śluz zdarzy się że są w nim niteczki krwi czy to może być plamienie implantacyjne?

    Odpowiedz
    • Aga221998
     Aga221998 says:

     teraz znów śluz jest żółty czy okres planowo spóźnia się jeden dzień ale jak mówiłam u mnie różnie bywa czy to mogą być zaburzenia hormonalne? objawów ciąży nie mam

     Odpowiedz
 42. Piotr
  Piotr says:

  Hej, w dzień którym mojej partnerce skończył się okres uprawialiśmy seks, spuściłem jej się na plecy(sperma nie spłynęła w okolicy pochwy czy tez do niej) i Nie jestem pewien czy na palcu miałem jakaś ilość płynu a nie dotykałem tego co było na plecach, a po chwili pocierałem jej tymi palcami o wargi sromowe, czy są szanse, ze przez takie coś zajdzie w ciąże? Pozdrawiam

  Odpowiedz
 43. Maja
  Maja says:

  Cześć. Wczoraj był u mnie mój chłopak. Leżelismy sobienna łóżku. Obydwoje byliśmy ubrani (majtki/bokserki, on miał spodnie a ja getry oraz koszulki) W pewnym pewnym momencie zaczął dłonią mnie pieścić przez getry. Nie ściągalismy ubrań, cały czas byliśmy ubrani. Nie wiem czy miał on wytrysk w swoją bieliznę i spodnie, ale boję się że mogłam zajść w ciążę…Jestem 9 dni przed okresem (wczoraj było 10) a według mojej aplikacji w telefonie jestem 5 dni po owulacji..Bardzo się boję, że mogę zajść w ciążę..mam 17 lat…Nie umiem sobie juz poradzić z tymi myślami…Nie mogr normalnie funkcjonować…chociaz wiem ze ciąża jest nie możliwa to i tak sobie wmawiam i mówię sobie ” a może jednak wtedy….a moze wtedy…” Mój partner cały czas zapewnia mnie że to nie możliwe ale to jakby mówił do ściany…Co mam zrobić? Czy jestem może zboczona i to moja wina? Moze nie powinnismy wcale sie dotykać?….

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Rozumiem, że Ci trudno. Absolutnie nie jest to kwestia niczyjej winy. Ciąża w takiej sytuacji jest niemożliwa. Być może pomogłoby Ci porozmawianie z kimś bliskim o swoich obawach? Warto też dogłębnie poczytać, w jakich sytuacjach ciąża jest możliwa (świeża sperma lub preejakulat musi się znaleźć w pochwie), a w jakich nie. Może to pomóc obniżyć poziom Twojego lęku.

   Odpowiedz
 44. Paula
  Paula says:

  Cześć! Próbowaliśmy z partnerem uprawiać seks w 19 dniu cyklu(miesiączki mam raczej regularne) bez zabezpieczenia. Natomiast był to mój drugi raz i po włozeniu penisa odczuwałam taki ból że partner musiał go od razu wyciągnąć. W ogóle nie było wytrysku. Czy ciąża jest możliwa?

  Odpowiedz
 45. Ewa
  Ewa says:

  Cześć! Męczy mnie jedna sytuacja, w pierwszy dzień mojego okresu wzięliśmy z chłopakiem wspólną kąpiel. Nie doszło tego dnia do wtrysku. Czy jeśli na penisie znajdował się preejakulat (członek nie dotknął bezpośrednio mojej łechtaczki) jest ryzyko zajścia w ciążę? Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

  Odpowiedz
 46. P123
  P123 says:

  Hej, tydzień temu doszło pierwszy raz do zbliżenia między mną a chłopakiem, a mianowicie chodzi o petting, oboje byliśmy w bieliźnie i ja dodatkowo miałam wkładkę higieniczną. Później pojechałam na kilka dni za granice gdzie trochę pracowałam fizycznie, rok temu też wyjeżdżałam i nie miałam później okresu przez miesiąc. Po moim powrocie miałam zatrucie pokarmowe które trwało jeden dzień. Dzisiaj powinnam dostać okresu ale jak na razie go nie ma i nie wiem czy to ze względu na tę zmianę czasu czy jednak jestem w ciąży .. gdzieś w internecie wyczytałam że zatrucie pokarmowe może byc pierwsza oznaką ciąży.. I już sama nie wiem czy nie potrzebnie zaczęłam panikować i czy jednak coś jest na rzeczy

  Odpowiedz
 47. Michał
  Michał says:

  Hej, mam pytanko uprawiałem seks z moja partnerka zawsze w prezerwatywie i dochodziłem poza nią do prezerwatywy jak można się domyślić i tutaj rodzi się pytanie bo dwa dni już spóźnia jej się okres, w między czasie tydzień temu miała problem z pochwa, świąd i szczypanie, wczoraj miała śluz z krwią, dziś w południe zrobiliśmy jeden test ciążowy koło godziny 12 wynik wyszedł negatywny, czy są szanse, ze może być w ciąży? Żadna sperma nie miała prawa się wylać, gumka nie pękła ani się nie zsunęła czy są szanse, ze faktycznie może być w ciąży? Proszę o jakaś odpowiedz bo chyba zwariuje

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Jeśli nie ma szans na to, by świeża sperma lub preejakulat znalazły się w pochwie, to ciąża jest niemożliwa. Być może warto jednak, by Twoja partnerka skonsultowała ten świąd i szczypanie z ginekologiem – mogą to być objawy jakiejś infekcji.

   Odpowiedz
  • Kinga
   Kinga says:

   Cześć
   Mam pytanie czy jeśli prezerwatywa się lekko zsunęła, a chłopak nie miał wytrysku to jest możliwe zajście w ciążę? Chłopak miał okolo 3/4 prezerwatywy założonej za nią był śluz natomiast wiem że był mój, ponieważ przy robieniu mu loda poczułam swój śluz tam gdzie był koniec prezerwatywy

   Odpowiedz
 48. Truskawka
  Truskawka says:

  Hej. Chciałabym się zapytać czy istnieje jakakolwiek szansa na ciążę kiedy razem z chłopakiem byliśmy ubrani, on leżał a ja siedziałam mu na spodniach i wykonywaliśmy ruchy jak podczas seksu? Członek był w zwodzie, ponieważ to czułam, ale mój chłopak nie miał wytrysku (Nie było mokrej plamy, dodatkowo potem rozmawialiśmy i powiedział mi, że nie miał wytrysku) Tak czy inaczej cały czas mam w głowie, że mogę być w ciąży…Potem zaczął mnie pieścić przez getry dłonią. Czy jest jakaś szansa? Bardzo sie boję…To było 4/5 dni po owulacji…za 6 dni mam mieć okres i bardzo sie boję ze go nie dostanę. Mam 17 lat.

  Odpowiedz
 49. Agnes
  Agnes says:

  Cześć!
  Jestem strasznie zestresowana, ze byc może zaszłam w ciąże. Jestem zaledwie pare dni po owulacji. Zaznaczę, ze dopiero po całym wydarzeniu mój partner zapytał mnie o szanse, ze mogłam zajść ciąże, wiec nie pamietam, co dokaldnie działo się po kolei.
  Wczoraj stymulowała penisa mojego partnera i miał on wystrysk (prejakulat). Potem ja wilgotna rękę wytarłam jakiś o materiał. On natomiast poszedł do łazienki i umył ręce. Jednak jest szansa ze potem przypadkiem dotknął swojej bielizny lub paska. Wtedy zaczął robić mi petting. Później tez ja (chyba nieumytą lecz wtedy już najpewniej sucha ręka) przejechałam po swojej wulwie palcami. Moja dłoń najpewniej nie była wilgotna od prejakulatu, ale nie wiem już czy samoistnie wyschła czy przetarłam ja. Później poszłam do toalety i przed umyciem dłoni (które tez nie były mokre) wytarlam się papierem. Jestem dziewica. Bardzo boje się, ze przypadkiem jednak ktoś z nas przeniósł prejakulat do mojej pochwy. Naprawdę nie sadze, ze był on wilgotny, ale nie mam pewności, bo wtedy nie myślałam o tym. Zastanawiam się czy powinnam na wszelki wypadek starać się dostać tabletkę dzień po. Sama nie wiem, gdzie szukać pomocy – wstydzę się pójść do rodzinnego lekarza, a wcześniej nie byłam u ginekologa. Wykonałabym test ciążowy, ale przewidywany okres mam doperio za 2 tyg., a z tego co rozumiem – bezsensowne jest wykonywanie go wcześniej. Oby dwoje panikujemy. Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedz.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Z Twojego opisu wynika, że w tej sytuacji ciąża jest niemożliwa. Zgadza się – wykonywanie testu przed terminem spodziewanej miesiączki nie ma większego sensu. Co do wizyty u ginekologa – zachęcam do odwiedzenia go w dogodnym momencie ze względów profilaktycznych. 🙂

   Odpowiedz
 50. Nasia
  Nasia says:

  Witam, mam pytanie. 2 tygodnie temu probowalam z chłopakiem swoj pierwszy raz jednak nie udało nam sie, skończyło sie na tym ze chłopak swojego członka (na którym byla prezerwatywa) minimalnie włożył, a bardziej dotknął mojej pochwy. Następnie po zdjeciu prezerwatywy lekko ocierał swoim penisem o moje majtki. Gdy doszło do wytrysku spuścił sie na moje nogi. Wczoraj powinien byc moj pierwszy dzien okresu jednak pojawilo sie małe plamienie, dzisiaj juz nic. Okres mam zawsze regularnie, czy jest jakas możliwość ze jestem w ciąży? Dodam ze pierwszy raz mam taka sytuacje i strasznie sie denerwuję.

  Odpowiedz
 51. 22309
  22309 says:

  Hej, czy jeśli doszedłem i miałem trochę spermy na nodze w okolicach uda i po około 10 minutach dziewczyna na to usiadła to czy jest szansa na zajście w ciąże?

  Odpowiedz
 52. l51
  l51 says:

  Hej,
  czy siedząc u chłopaka na kolanach w ubraniach, i w momencie gdy on wsunął mi rękę w spodnie i dotknął pośladków jest ryzyko?

  Odpowiedz
 53. Karolina
  Karolina says:

  Cześć od miesiaca meczy mnie jedno. Uprawialam petting z chłopakiem, doszlo do wytrysku w chusteczkę ale on dotknal ja palcem a potem po pewnym czasie palec włożył mi do pochwy, mam cykle nie regularne, poszlam do ginekologa i dostalam tabletki antykoncepcyjne,04.07 poprzedni okres mi sie skoczył a sytuacja ze zblizeniem miala miejsce ok tydzien moze dwa po zakonczeniu poprzedniego okresu, 40 dni nie mialam okresu od tamtej daty, zrobilam test ktory wyszedl negatywny, dostałam okres( a przynajmniej wydaje mi sie ze to okres ) tydzień i 3 dni temu, oczywiscie od pierwszego dnia okresu o stałej godzinie biore tabletki anty. Ale okres powinien skonczyc mi sie 3 dni temu a ciągle widac brazowy śluz i różowe plamienie, oraz bola mnie piersi czy istnieje ryzyko ze jestem w ciazy czy to dzialanie tabletek, to moje pierwsze opakowanie?? Mam 16 lat i pomimo ze wszystko wskazuje na to ze nie jestem w ciazy a upewnia mnie w tym mama i chłopak oraz ginekolog nic nie zobaczyl to i tak w glowie mam takie ,,a moze jednak,, i przez to nie moge normalnie zyc, prosze o pomoc

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Nie, ciąża w tej sytuacji nie jest możliwa. Poza tym jeśli przyjmujesz tabletki antykoncepcyjne zgodnie z zaleceniami, to jesteś chroniona przed ciążą. Te objawy mogą być skutkiem ubocznym przyjmowania antykoncepcji.

   Odpowiedz
  • Sylwia
   Sylwia says:

   Cześć, 10 sierpnia miałam ostatni okres i trwał do 15 sierpnia. Dwa dni po zakończeniu okresu pierwszy raz uprawiałam seks ze swoim chłopakiem. Następnie w przeciągu dwóch tygodni zdażyło się to 4 razy. Zawsze w prezerwatywie, dodatkowo sprawdzaliśmy przed i po czy nie ma jakiejś wady. Do wytrysku dochodziło tuż po wyciągnięciu z pochwy. Dziś mija 7 dzień spóźnienia okresu, gdzie jeżeli się spóźniał to przeważnie 3 dni, nigdy nie miałam tak dużego opóźnienia. Ostatnio miałam dużo stresu także tego dotyczace ewentualnej ciąży. Dodam też, że w ostatnim dniu miesiączki czyli 15 sierpnia wróciłam z dwutygodniowych wakacji zagranicznych. Wiem, że podróż może wpłynąć na opóźnienie okresu, ale po takim czasie Chyba nie powinno mieć to Już znaczenia. Czy w takim wypadku mogę być w ciąży, czy nasienie mogło się jakoś przedostać, mimo, że prezerwatywa nie zsunęła się ani razu i nie zauważyliśmy żadnej dziurki, a wytrysk był Po wyciągnięciu z pochwy, ewentualnie sekundę po wyciągnięciu. Czy to opóźnienie okresu jest związane z silnym i długotrwałym stresem?

   Odpowiedz
   • Olga
    Olga says:

    Cześć! Jeśli prezerwatywa nie pękła i była włożona przez cały czas trwania stosunku, to ciąża nie jest możliwa. Dla pewności możesz wykonać test ciążowy – po terminie spodziewanej miesiączki da wiarygodny wynik. Tak, okres może się spóźniać z powodu stresu, podróży i wielu innych czynników.

    Odpowiedz
 54. Marlenka
  Marlenka says:

  Witam, czy jest ryzyko ciąży gdy mój chłopak nie doszedł, a penis był wilgotny, po jakiejś minucie dotknęłam swojej pochwy (tylko skóra, nie wargi sromowe) i on później z tego z tego miejsca włożył palce do pochwy? Nurtuje mnie ta sprawa, miałam trochę wilgotną rękę i się boję, że mógł przeniesc coś 🙁

  Odpowiedz
     • XDDDd
      XDDDd says:

      4 dni po okresie uprawiałam z chłopakiem peeting w ubraniach oboje w spodniach i majtkach strasznie boje się ciąży i odchodze od zmysłów a okres mam mieć dopiero za tydzień jakieś rady żeby się nie stresować i czy jest chociaż najmniejsze ryzyko na ciąże?

     • Olga
      Olga says:

      Cześć! Skoro byliście w ubraniach, to ciąża jest niemożliwa. Jeśli się stresujesz, to może warto porozmawiać o tym z jakąś zaufaną osobą? Możesz też poczytać, w jakich sytuacjach istnieje ryzyko ciąży, a w jakich nie – dzięki temu będziesz wiedziała, czy dane zachowanie w ogóle wiąże się z ryzykiem ciąży.

 55. 5433
  5433 says:

  Czyli jeśli ocierałem się wraz z dziewczyną o siebie i doszło do wytrysku, ale ja byłem w jeansach a ona w bieliźnie to zajście w ciążę jest niemożliwe ?

  Odpowiedz
 56. Xxxxx
  Xxxxx says:

  Hej,mam pytanie. Jeśli ja byłam naga a mój partner tylko w spodenkach, nie ocieraliśmy się o siebie i nie doszło do wytrysku jedynie mógł mnie przez przypadek dotknąć w okolicach pochwy. Dodam że spodenki były takie sportowe do ćwiczeń. Czy w takim przypadku jest ryzyko ciąży? Spóźnia mi się okres, przez ostatni tydzień miałam dużo stresu i wcześniej miałam nieregularne miesiączki.

  Odpowiedz
 57. Regina
  Regina says:

  Cześć. Wczoraj byłam z moim chłopakiem na wycieczce. Byłam ubrana w bieliznę, getry i bluzę.Kilka razy dotknął on mojego pośadka i miejsc intymnych przez getry. W głowie cały czas mam, że mogłam zajść w ciążę. Wymyślam sobie, że miał on na rękach sperme… Próbuje sobie przegadać, że to niemożliwe, ale ciągle mam te obawy. Czy to jest na pewno nie możliwe? Czy to , że tak ciągle myślę to jakaś choroba? Nie mogę normalnie funkcjonować. BŁAGAM O POMOC

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Nie, ciąża w tym przypadku jest niemożliwa.
   Jeśli takie myśli uniemożliwiają Ci funkcjonowanie, to być może warto poszukać pomocy. Może warto porozmawiać z zaufaną osobą lub zwrócić się do psychologa?

   Odpowiedz
 58. Pola
  Pola says:

  Hej. W niedzielę byłam z moim partnerem na weselu jako kelnerzy. W poniedziałek rano gdy się obudziłam zaczęłam sie masturbowac dotykając tylko i wyłącznie łechtaczki. W głowie mam, że kiedy dotykalismy sie rękoma w pracy to on miał sperma na dłoniach a ja rano wprowadziłam je do lechtaczki a stamtad przeszły do pochwy I jestem w ciąży. Czy to możliwe?

  Odpowiedz
 59. Karolina
  Karolina says:

  Hej
  Jeżeli ocierała się z chłopakiem nago mogę być w ciąży ? Nie było wytrysku, jednak preejakulat znajdował się przy mojej łechtaczce, a wiec nie bezpośrednio przy wejściu do pochwy. Proszę o odpowiedz ❤️

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Nie, ciąża w tym przypadku jest raczej niemożliwa. Na przyszłość – przy ocieraniu się nago warto jednak zadbać o zabezpieczenie.

   Odpowiedz
 60. Kasiaaa
  Kasiaaa says:

  Moj chlopak doszedł, wytarł sperme chusteczka z siebie i penisa, bo jakimś czasie zaczał sie ocierac o moje wargi srmowe i wlozył go do polowy. Czy moge byc w ciazy?

  Odpowiedz
 61. Paulina
  Paulina says:

  Czy jezeli zrobilam dwa testy ciazowe, jeden okolo 20 dni po stosunku a drugi ok. 2 miesiące po stosunku i mam drugi juz okres od czasu wykonania pierwszego testu ciazowego to moge byc w ciazy ?

  Odpowiedz
 62. Magda
  Magda says:

  Czy można zajść w ciążę gdy chłopak dotknie nagłego posladka dziewczyny a ona leży na boku i nie wiem czy miał plemniki na dłoni bo byłam w toalecie i jakby się dotknął penisa wtedy i potem zaraz mojego posladka to czy mogę zajść w ciążę? Czy plemniki podczas siły grawitacji mogą zejść w dół do pochwy? Starsznie się boje, prosze o odpowiedź

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Żeby doszło do zapłodnienia, świeża sperma lub preejakulat muszą się znaleźć w pochwie. Jeśli do tego nie doszło, ciąża jest niemożliwa.

   Odpowiedz
 63. Xyz
  Xyz says:

  Cześć, czy jest możliwość zajścia w ciąże jeżeli robiłam chłopakowi dobrze i na pałacach mogłam mieć delikatnie preejakulat. I po paru minutach przez minute sobie ( bo zapomial ze mogę mieć coś na palcach, możliwe ze wytatl to w kołdrę ale nie jestem pewna)później szybko umylam palce i pochwę. Ale później w prezerwatywie chłopak wszedl we mnie.Bardzo się boje bo to był mój pierwszy raz. Nie wiem czy brać tabletkę po.

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Nie, przeniesienie plemników po kilku minutach jest niemożliwe. Jeśli seks odbywał się w prezerwatywie, to było to wystarczające zabezpieczenie przed ciążą.

   Odpowiedz
 64. Zuzka
  Zuzka says:

  2 dni przed owulacja uprawiałam petting. Czy jeśli chłopak miałby odrobine preejakulatu na palcach, i następnie dotykał moich spodni i dopiero wsunął rękę po skórze pod majtki i stymulował łechtaczkę, a następnie okolice wokół pochwy jest szansa na ciąże? Dodam, że nie wkładał palców do pochwy. Prosze o odpowiedz bardzo się denerwuje

  Odpowiedz
 65. Mmarysia123
  Mmarysia123 says:

  Cześć mam pytanie. Mam 17 lat. Jestem strasznie zestresowane pare dni temu w dniu mojej owulacji uprawiałam z chłopakiem peeting. W niego przypadku nie doszło do wytrysku, jednak gdy dotykałam jego penisa ( był bez spodni) czułam pod palcami jego prejakulat. Chłopak pieścił moją łechtaczkę i czasami przejeżdżał palcami w okolicach wejścia pochwy ale nie wkładał mi co pochwy palców bo jestem jeszcze dziewicą a na głębszy stosunek mamy jeszcze czas. Czy istnieje możliwość że sama po dotykaniu chłopaka mogłam przemieść sobie na palcach plemniki na łechtaczkę aż do pochwi itd dotykają się pokazując chłopakowi co ma robić albo on gdy dotykał swojego krocza by mi pokazać co i jak. Jest szansa że jestem w ciąży ?

  Odpowiedz
 66. Zuzia
  Zuzia says:

  Dzień dobry! W swoje dni płodne (według aplikacji) uprawiałam kilka razy petting z moim chłopakiem. Nie doszedł nigdy na moją pochwę, zazwyczaj sperma znajdowała się na jego brzuchu, od razu też wycierał spermę chusteczką. Czy jest możliwe, że gdy wytarł spermę chusteczką a następnie włożył mi palec do pochwy, doszło do zapłodnienia? Możliwe, że podczas wycierania przypadkowo została malutka część spermy na palcu
  Bardzo się stresuję i zaczynam panicznie doszukiwać się objawów ciąży (okres powinnam dostać za tydzień), a zdarzenie miało miejsce 7 dni temu, więc nie jestem pewna czy już miałabym jakieś oznaki ciąży,

  Liczę na pomoc, pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Jeśli świeża sperma znajdzie się przy wejściu do pochwy lub w pochwie, a dana osoba ma akurat dni płodne, plemniki znajdą się w optymalnym dla nich środowisku – płodnym śluzie szyjkowym. W takich warunkach mogą się przemieścić do macicy i dalej – do jajowodu, gdzie (o ile trafią na komórkę jajową) może dojść do zapłodnienia.

   Odpowiedz
 67. Wiktoria.1234
  Wiktoria.1234 says:

  Dzień dobry mam bardzo ważne pytanie już naprawę odchodzę od zmysłów dwa dni temu kochałam się z moim chłopakiem a dzień przed stosunkiem skończył mi się okres. Najpierw był peeting po czym zrobiłam chłopakowi dobrze i sperma byla w moich ustach także żadnego kontakt z moja wagina nie miała chłopak po peetingu poszedł się dokładnie umyć (ręce oraz penis ) później zauważyłam przed stosunkiem dwie małe białe plamki na jego bokserkach a ja usiadłam na nim okrakiem bez bielizny czy w jakiś sposób nie określona biała plamka może spowodować ciąże. Później doszło do stosunku Chłopak założył prezerwatywę i wytrysk był na zewnątrz znowu w moich ustach także nie speram nie miała kontaktu z moja pochwa w żaden sposób. Dodam ze gumka nie pękła i wszystko było w porządku. Jest drugi dzień po stosunku cały czas mam odczucie pełnego pęcherza nie piłam żadnych płynów przez 4h a cały czas miała potrzebę żeby się wysikac. Na dodatek boli mnie brzuch i pod nim. Naprawdę nie wiem co mam myśleć strasznie się boje dodam ze byl to mój i jego pierwszy raz

  Odpowiedz
 68. Czajnik
  Czajnik says:

  Hej, wczoraj z moim chlopakiem dotykaliśmy się nawzajem. Pierw ja robiłam mu dobrze ręka i wypłynęło na nią trochę prejakulatu, mój chłopak wytarł moja rękę swoją a potem wytarł swoją o spodnie. Po ok. 5-10 minutach zrobił mi palcówkę. Dodam, że byłam dzień przed owulacją, dzisiaj właśnie nastąpiła. Czy istnieje ryzyko ciąży?

  Odpowiedz
 69. Mariaa
  Mariaa says:

  Hej. Uprawiałam seks z moich chłopakiem który miał założoną prezerwatywę, doszedł w niej ale juz poza pochwą. Mineły 4 minuty tak po stosunku, chlopak nadal miał założoną prezerwatywę z ejakulatem w środku. Było ciemno w pokoju i ja po tej chwili zaczełam wycierać swoją mokrą waginę chusteczkami, mój chlopak w tym czasie zdjął prezerwatywe, polozyl sobie na ciele i tez zaczął wycierać penisa. W pewnym momencie musiałam pomylić chusteczkę mokrą z tą prezerwatywą którą położył na ciele i zaczelam nią wycierac miejsce intymne, troche też w środku.. czy jest szansa że plemniki ktore byly w gumce mogly dostac sie do pochwy a co gorsza zaplodnić mnie?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli z prezerwatywy wypłynęła sperma i dostała się do Twojej pochwy, to istnieje pewne ryzyko ciąży. Jeśli nie – nie ma takiego ryzyka.

   Odpowiedz
 70. Oniboni
  Oniboni says:

  Cześć w sobotę razem z dziewczyną uprawialiśmy petting kiedy ja doszedłem poszedłem się wytrzeć w ręcznik nie umyłem ręki oczekaliśmy 5 min i ja zacząłem ją stymulować, później poszliśmy pod prysznic i tam też ją stymulowałem tylko że ja dotkonkłem członka penisa A na nim był preejakulat miałem na palcu to w bardzo małej ilości i chyba nie wytarłem tego tylko dalej masowałem partnerke po waginie nie wasadzalem palca do środka waginy. Czy jest możliwość zapłodnienia? Bardzo się martwię wtedy ona miała dni płodne A okres ma 2 tygodnie dopiero dodam że woda była ciepła pod prysznicem.

  Odpowiedz
 71. A
  A says:

  Witam, jaka jest szansa na ciążę w sytuacji gdy miałam preejakulat na dłoni i niechcący delikatnie dotknęłam dłoni partnera, który zrobił mi zaraz po tym palcówkę? Czy plemniki mogły zostać na dłoni chłopaka? Byłam wtedy w 5 dc, moje cykle trwają 30-32 dni. Z góry dzięki za odpowiedź!

  Odpowiedz
 72. Julia
  Julia says:

  Czesc! Uprawialam 2 dni temu peeting z chlopakiem lezelismy nago obok siebie on piescil moja lechtaczke i wkladal palce do pochwy a ja jego penisa po czym doszlo do wytrysku ktory wyladowal na moim brzuchu udzie i poscieli, jednak raczej nie na wargach gdyż chlopak trzymal na niej ręke. Dodaam ze byly to prawdopodobnie dni plodne. Jakie jest ryzyko? Czy po ewentualnym siadnięciu na sperme chwile po tym zdarzeniu na poscieli moze dojsc do zaplodnienia?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Żeby doszło do zapłodnienia, świeża sperma musi się znaleźć w pochwie. Jeśli nie doszło do takiej sytuacji, to ciąża jest niemożliwa.

   Odpowiedz
 73. Darop
  Darop says:

  Czy mogę być w ciąży jeśli ocieralismy się, doszło do wytrysku, natomiast ja miałam na sobie bielizne a chłopak bokserki? Proszę o odpowiedź.

  Odpowiedz
 74. Gwiazda
  Gwiazda says:

  Dzień dobry czy jest ryzyko ciąży jeżeli stymulowałam chłopaka miał wytrysk na swój brzuch lekki prawie bo na nim nie było. Następnie zapinał spodnie i możliwe że dotknął penisa w między czasie się wygłupialiśmy pewnie wycierał ręce o koc. Po ponad godzinie zaczął mi wkładać palce do pochwy, nie wiem czy wcześniej nie dotykać bądź nie poprawił sobie penisa. Czy jest możliwość zapomnienia? Proszę o odpowiedz

  Odpowiedz
   • Gwiazda
    Gwiazda says:

    Nawet gdy godzinę wcześniej minimalnie dotknął chłopak spermy nie umył rąk i później włożył mi je do pochwy?strasznie się boje

    Odpowiedz
     • Gwiazda
      Gwiazda says:

      Dostałam 16plamienia było skąpe lecz czerwone wieczorem już było sporo drugi i 3 dzień miałam natomiast nie duży i dziś czwart dzień mam i kilka skrzepów. Do tego krew czerwona czy to może być plamienie? Czy może wystąpić 19 dni od stosunku??

     • Pytanie
      Pytanie says:

      Cześć.dwa dni przed okresem uprawiałam z chłopakiem petting. Skończył mi na brzuchu.Następnie po 2-3 minutach dotknęłam ręką wejscia do pochwy. Okres dostałam w terminie tak jak powinnam. Ale ciągle się obawiam że jeśli doszło wtedy do zapodnienia to mogę być w ciąży. Od kilku dni boli mnie podbrzusze czasami mam mdłości ale nie wymiotuje. Nie wiem czy to że stresu bo ciągle o tym myślę

     • Olga
      Olga says:

      Cześć! Nie jesteś w ciąży. Po pierwsze, w taki sposób nie da się zajść w ciążę. Po drugie, dostałaś okres, a on wyklucza ciążę. Opisane przez Ciebie objawy mogą być związane ze stresem, ale na pewno nie oznaczają ciąży.

 75. xyz
  xyz says:

  Czesc,
  mam 17 lat, mam cykle nieregularne
  27.09 dostalam okresu a 30.09 mi sie on skonczyl – tego dnia uprawialam petting z chlopakiem.
  Jakos o godzinie 17 zrobilam mu dobrze, mialam bardzo mala ilosc preejakulatu na palcu, od razu to wytarlam, ale nie umylam po tym rąk.
  On mnie wtedy nie dotykal w miejscu intymnym i nie bylo mozliwosci, zeby cos sie dostalo do pochwy.
  Moje obawy zaczynaja sie w momencie, kiedy pomiedzy 19 a 20 zaczelam sie masturbowac i czy jest mozliwosc, zebym podczas wkladania sobie gleboko i intensywnie palcow do pochwy przeniosla plemniki zawarte w tym preejakulacie, ktore mialam wtedy na palcu i czy mogly one przezyc te 2 godziny na rece?
  I jesli to istotne to w momencie, kiedy wracalam do domu bardzo padal deszcz, mialam wilgotne rece i bylo mi bardzo zimno. Moglo sie to przyczynic do tego, ze w takich warunkach plemniki mogly przetrwac?
  I czy bylaby to kolosalna roznica, jesli zamiast malej ilosci preejakulatu mogla to byc bardzo mala ilosc spermy?
  I czy jest mozliwosc tego, ze moglam przez ta cala opisana sytuacje zajsc w ciaze nawet, jesli chyba byly to dni nieplodne?
  Prosilabym o odpowiedz, poniewaz bardzo sie martwie, bardzo dlugi czas zyje w ciaglym stresie z tego powodu i obawiam sie ze uroilam sobiej objawy.

  Odpowiedz
 76. Sylwia
  Sylwia says:

  Hej
  Kochałam się z chłopakiem w prezerwatywie i wytrysk był na zewnątrz . Spóźnia mi się okres i bardzo się boje . Czy możliwe ,abym była w ciąży ?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Jeśli prezerwatywa była prawidłowo założona, nie pękła, nie zsunęła się w żadnym momencie ani nie wydostała się z niej sperma, to jej skuteczność antykoncepcyjna wynosi nawet 98%, więc ciąża jest właściwie niemożliwa. Dla pewności możesz wykonać test ciążowy.

   Odpowiedz
 77. Katarzyna
  Katarzyna says:

  Dzień dobry,
  proszę o odpowiedź na pytanie. 6 dzień cyklu (dzień po miesiączce), na podstawie obserwacji półrocznej najkrótszy cykl to 25 dni, a najdłuższy 30, przy czym większość to 27-28 dni, 3 zabezpieczone prezerwatywą stosunki, przed jednym z kolei zbliżeń partnerka dotykała cyklicznie ręka penisa, ktory był wilgotny, przetarla ręka o ubranie a następnie dotykała zewnętrznej strony prezerwatywy ta sama dłonią (podczas zakładania prezerwatywy). Czy podczas stosunku, przy ew. znalezieniu się nasienia na zewnętrznej stronie prezerwatywy, mogło dojść w opisanym wyżej przypadku do zapłodnienia?
  Z góry dziękuję za Odpowiedź.

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Jeśli na zewnętrzną stronę prezerwatywy został przeniesiony świeży preejakulat lub świeża sperma, a następnie natychmiast doszło do stosunku pochwowego, to istnieje pewne ryzyko ciąży. W przeciwnym razie takiego ryzyka nie ma.

   Odpowiedz
 78. Patrycja
  Patrycja says:

  Odchodzę od zmysłów od około 3 miesięcy ponieważ, te 3 miesiace temu uprawialam z chłopakiem petting on włożył mi palce do pochwy po tym jak doszedl i martwie sie ze moglo byc na nich odrobine spermy, chociaż on. Mnie utwierdza w przekonaniu iz nie zrobilby czegos takiego i na pewno palec byl suchy, spoznial mi sie potem okres okolo 2 tygodnie, zrobilam test ciążowy, wyszedl negatywny, potem dostałam krwawienia i zaczęłam brac swoje 1 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, ale ciagle ta sytuacja nie dawala mi spokoju i zrobilam drugi test ciazowy ok. miesiac po ten sytuacji z pettingiem tez wyszedl negatywny , podczas brania tabletek plamiłam cale 28 dni, dostalam drugi okres, zaczelam drugie opakowanie i juz wszystko bylo w normie, niedawno dostalam 3 okres i niby wszystko jasne ze nie jestem w ciazy bo i testy i okres, ale czytalam ze krwawienie podczas ciazy moze wystepowac a testy moga byc niewiarygodne, zrobil mi sie tez trochę wiekszy brzuch i twardszy, gdy naciskam na niego ponizej pępka cos mi przeskakuje do gory jakby taka wieksza kulka i strasznie sie niepokoje przez ten brzuch ze moge byc w ciąży prosze o pomoc

  Odpowiedz
 79. Agata
  Agata says:

  Cześć! Czy mogłam zajść w ciążę, jeśli mój partner wytrysnął w prezerwatywie, ale kilka sekund później spłynęła ona do podstawy penisa, a ja siedziałam na nim okrakiem i stykałam się udami ze spermą?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Jeśli sperma znalazła się w pochwie lub tuż przy wejściu do niej, to istnieje ryzyko ciąży. Jeśli nie – takiego ryzyka nie ma.

   Odpowiedz
  • Xxxxx
   Xxxxx says:

   Cześć. Mam pytanie. Mam 23 lata W dzień owulacji kochałam się z partnerem bez zabezpieczenia nie doszedł we mnie tylko na swoją rękę a drugą ręką przetarł penisa po czym otarł się kilka razy o łechtaczkę i wargi sromowe czy plemniki z łechtaczki lub warg sromowych mogą same przedostać się do środka? Cykle 28 dni. Zaraz po stosunku do teraz czuję ból jajników i podbrzusza i nie wiem czy dlatego że tak się tym denerwuje czy faktycznie mogę już odczuwać takie objawy. Bardzo proszę o konkretną odpowiedź bo odchodzę od zmysłów

   Odpowiedz
   • Olga
    Olga says:

    Cześć! W tej sytuacji istnieje ryzyko ciąży. Każdy niezabezpieczony stosunek wiąże się z ryzykiem zapłodnienia, a stosunek przerywany nie jest skuteczną metodą antykoncepcji. Warto zrobić test ciążowy.

    Odpowiedz
 80. FFF
  FFF says:

  Hej.Uprawiałam petting z chłopakiem i czy mogę być w ciąży jeśli jednego dnia chłopak mnie pieścił ja byłam naga on w bokserkach potem dotknął mnie ale suchą ręką nie było żadnego wytrysku ani nic. Drugiego dnia ja go pieściłam penis był jedynie wilgotny od preejakulatu po paru minutach zaczęłam się masturbować ale rękę wytarłam później on zaczął mnie pieścić. Powinnam dostać niedługo okres boli mnie brzuch i mam lekko biały śluz. Strasznie się stresuję i ciągle o tym myślę

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Nie, to nie była ryzykowna sytuacja – nie ma tu ryzyka ciąży. Żeby doszło do zapłodnienia, świeża sperma lub preejakulat muszą się znaleźć w pochwie.

   Odpowiedz
 81. Basia
  Basia says:

  Czy ciąża jest możliwa przy dwóch testach negatywnych ( zrobionych po miesiącu i 1,5 miesiącu), czterech miesiączkach w terminie- po tym jak chłopak dotknął moim miejsc intymnych penisem?

  Odpowiedz
 82. Dziewczyna5
  Dziewczyna5 says:

  Hej. Wczoraj był u mnie mój chłopak. Pieścił mnie przez majtki (zaraz po tym zalozylam spodnie ) a pozniej ja robilam mu dobrze ręka. (On byl nagi) poczulam ze mam lekko mokrą dłoń i przestałam to robić. Później nigdzie się nie dotykalam, bo.mialam na sobie spodnie…Za 4 dni.mam miec okres…boje sie jednak ze go nie dostane…czy jest tu szansa na ciążę? I Jeszcze jedno pytanie…czy nawet gdybym byla w ciąży to.moge i tak dostac okres? A np w Grudniu już nie? Jak to jest?

  Odpowiedz
 83. Anastazja
  Anastazja says:

  Przerwał swój orgazm, czyli mówił że za chwilę dojdzie ale tego nie bylo. Bo zostalo przerwane. Po 20 minutach kochaliśmy sie bez gumki i czy mimo że wcześniej nie doszedł jest możliwość że jednak coś juz tam miał? Tylko podkreślam nie doszedł we mnie na sam Koniec

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Skoro uprawialiście seks bez prezerwatywy, to istnieje ryzyko ciąży. Nawet jeśli nie doszło do wytrysku, to przed nim z penisa wydziela się preejakulat, który może zawierać plemniki. Dlatego stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcji – w takiej sytuacji i tak może dojść do ciąży.

   Odpowiedz
 84. Michał
  Michał says:

  Witam, moja dziewczyna we wrześniu zaczęła pracę w lombardzie przez co dostała wysypki od kwasów. Zaczęła brać leki przeciw alergii. Okres wtedy w październiku pojawił się ale nie było oznak pms. Teraz dzieje się coś dziwnego. Ten okres o którym była mowa był trzy tygodnie temu. Dwa tygodnie temu za to kochaliśmy się w ubraniu dodatkowo ja miałem chusteczke w bokserkach. Dwa dni później mojej dziewczynie zaczęło ssać w żołądku. Dodam że dzień przed miała styczność z koleżanką która miała jelitówke. Ale jednak moja dziewczyna się obawia ponieważ nie ma pms żołądek jej ssie a okres spóźnia się już drugi dzień. Boi się o ciążę czy to wgl możliwe? Zawsze Kochaliśmy się w ubraniu dodatkowo ja żeby zachować higiene dodatkowo w chusteczce lub prezerwatywie

  Odpowiedz
 85. Jula
  Jula says:

  Witam, wraz z moim chłopakiem 16 października postanowiliśmy uprawiać sex jednak do niczego nie doszło ponieważ nie byłam wystarczająco gotowa. Skończyło się na tym że założył prezerwatywę i dotknął moich miejsc intymnych. Włożył do pochwy dwa palce penis dalej był w prezerwatywie ale nie jestem pewna czy aby na pewno na palcach nie znajdował się prejakulant chociaż mój chłopak mówi że nie . Jakiś czas później po zdjęciu prezerwatywy zrobiłam mu dobrze ustami a on mnie pieścił wcześniej dotykając penisa, nie jego czubka lecz niżej, nie był on bardzo mokry. Boje się czy aby na pewno nic nie przeniósł mi do pochwy dodam że skończył na podłogę bez ,mojej pomocy, . W dniu planowanej miesiączki zrobiłam test bo bardzo się bałam, że mogę być w ciąży. Kupiłam, nie zrobiłam go rano lecz około godziny 13 wyjęłam go z opakowania i foli stwierdziłam że napije się jeszcze wody więc włożyłam go do torby i po około 10 min może mniej zrobiłam test był do test strumieniowy nie wiem czy zrobiłam go dobrze pokazała się leciutka prawie niewidoczna kreska nie wiem czemu czy przez to że po pierwszym kontakcie z moczem później znowu włożyłam go pod strumień moczu bo myślałam że moczu było za mało kreski na zdjęciu nie było widać chyba że przerabiałam rozjaśniałam i przyciemniałam zmartwiłam się więc szybko pobiegłam do sklepu i kupiłam drugi płytkowy. Wyszedł negatywny nie pokazało się kompletnie nic. Wykonałam go zgodnie z instrukcją i od razu po wyjęciu z opakowania dalej się bałam więc dzień później zrobiłam kolejny z samego rana wyszedł negatywny i później po południu kolejny, też negatywny dwa dni później 9 listopada zrobiłam znowu rano wyszedł negatywny i później 12 listopada ten sam wynik. Testy były o czułości 10 i 25 mlU/ml podobno bardzo czułe.
  Nadal nie mam okresu i boje się że jestem w ciąży dodam że okres miałam mieć 5 listopada.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 86. Aga
  Aga says:

  Witam! Choruje na fobie ciążową, dlatego nie jestem jeszcze gotowa na penetrację- lecz obawiam się jednej rzeczy/ czy jeżeli w dni płodne stymulowałam penisa partnera to mogło dojść do sytuacji że mogłabym tam coś przenieść do dróg rodnych? (partner zapewnia że nie było tego preejakulatu) a spermy nie było bo trwało to dość krótko

  Odpowiedz
 87. Kasia
  Kasia says:

  Witam, wczoraj z chłopkiem uprawialiśmy seks analny bez zabezpieczenia, sperma znalazła się we mnie jednak nie wyleciała, a nawet jeśli wyleciała to leżałam na boku/ plecach. odrazu wytarłam chusteczką, a następnie przemyłam okolice pochwy. Jaka jest szansa na ciąże ?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga