Test ciążowy pozwoli Ci sprawdzić, czy jesteś w ciąży. Test taki wykonuje się z moczu lub z krwi. Badanie wykrywa hormon hCG (gonadotropinę kosmówkową), który zaczyna być produkowany przez organizm kobiety wkrótce po zapłodnieniu. Jednak żaden test nie da miarodajnego wyniku tuż po stosunku. Z wykonaniem testu ciążowego najlepiej poczekać do dnia spodziewanej miesiączki.

Rodzaje testów ciążowych (samodzielnych)

 • Płytkowy test ciążowy
  Jest to test w formie plastikowego prostokąta, na którym znajduje się okienko z płytką pomiarową oraz okienko, na którym pojawia się wynik testu. Tego typu test można łatwo dostać w dowolnej aptece lub drogerii.

Jak korzystać?
Płytkowy test ciążowy wymaga zebrania moczu do naczynia. Następnie pipetą nabiera się próbkę moczu i umieszcza kilka jego kropel w odpowiedniej płytce pomiarowej. Po kilku minutach w okienku testowym pojawi się wynik. Dwie kreski oznaczają ciążę, a jedna kreska – jej brak. Jeśli nie pojawi się żadna kreska, wynik testu jest nieważny.

 • Strumieniowy test ciążowy
  Jest to test w formie plastikowego flamastra. Na jednym jego końcu znajduje się pasek testowy, który umieszcza się pod strumieniem moczu, a na drugim końcu – okienko, w którym pojawi się wynik testu. Tego typu test można łatwo dostać w dowolnej aptece lub drogerii.

Jak korzystać?
Trzymając za uchwyt, test umieszcza się na 5 sekund bezpośrednio pod strumieniem moczu. Następnie nakłada się plastikową nasadkę na pasek, na który trafił mocz, i odkłada się test na bok. Po kilku minutach w okienku pojawi się wynik testu. Dwie kreski oznaczają ciążę, a jedna kreska – jej brak. Jeśli nie pojawi się żadna kreska, wynik testu jest nieważny.

 • Paskowy test ciążowy
  Jest to test w formie kilkucentymetrowego paska. Z jednej strony paska znajduje się obszar testowy, a z drugiej pojawi się wynik testu. Tego typu test można dostać w aptece lub drogerii.

Jak korzystać?
Paskowy test ciążowy wymaga zebrania moczu do naczynia. Koniec paska testowego umieszcza się w pojemniku z moczem na ok. 15 sekund. Następnie wyjmuje się pasek i odkłada go na suchą powierzchnię. Po kilku minutach w górnej części paska pojawi się wynik testu. Dwie kreski oznaczają ciążę, a jedna kreska – jej brak. Jeśli nie pojawi się żadna kreska, wynik testu jest nieważny.

Rodzaje testów ciążowych (laboratoryjnych)

 • Badanie stężenia hormonu beta-hCG z krwi
  Jest to badanie, którego nie wykonasz sama w domu. Musisz się w tym celu udać do laboratorium. Jest to najbardziej wiarygodna metoda potwierdzająca lub wykluczająca ciążę. W laboratoium zostanie Ci pobrana krew, a następnie próbka zostanie poddana badaniu. Wynik otrzymasz po kilku lub kilkunastu godzinach. U zdrowych kobiet niebędących w ciąży stężenie beta-hCG nie przekracza poziomu 5 mIU/ml. Stężenie wyższe niż 5 mIU/ml wskazuje na ciążę.
  Badanie to może być wykonane bez skierowania. W tym celu wystarczy udać się do poradni; trzeba będzie wówczas zapłacić około 30 zł. Możemy poprosić też o skierowanie od ginekologa, aby badanie było refundowane.

 

Źródła:
http://www.ptfarm.pl/pub/File/Farmacja%20Polska/2010/05-2010/11%20%20Diagnostyczne%20testy%20medyczne.pdf
http://www.diagnosis24.pl/data/offer/1/00000115/368/fSMMWVcchCTXShkPNWNN.pdf
http://www.diagnosis24.pl/data/offer/1/00000114/367/GMECFUPMXhccVaWaSHhW.pdf
https://ktomalek.pl/test-ciazowy-pre-test-paskowy-interakcje-ulotka-cena-dawkowanie-1-szt/ub-9034526
http://sla.pl/beta-hcg-badanie-potwierdzajace-ciaze/

80 komentarzy:
 1. Uzytkownik359
  Uzytkownik359 says:

  Czy jeśli zrobiłam dwa testy ciążowe- wyszły negatywne i dostałam już trzecią miesiączkę w terminie, ale była troszkę słabsza i bez skrzepów ( przez cały czas był bardzo mocny stres) to są jakieś szanse, ze jestem w ciąży?

  Odpowiedz
 2. Aga
  Aga says:

  Hejka! 26.09 doszło do zblizenia a 9.10 dostałam plamienie a 10 h później normalnej miesiączki która trwała do 13.10 jakoś, teraz zaczęłam brać moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne krwawie od 14 dni a po odstawieniu krwawienie nasiliło się i wyglądało jak miesiączka a teraz znowu jest skąpe? Test po około 35 dniach negatywny. Nie ma powodów do niepokoju?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Wynik testu w takim terminie jest wiarygodny, więc nie jesteś w ciąży. Radziłabym porozmawiać z lekarzem o długotrwałym krwawieniu.

   Odpowiedz
 3. Ja
  Ja says:

  Jakiś czas temu (w październiku i na początku listopada) mieliśmy z chłopakiem seks oralny. Bałam się że mógł przenieść w jakiś sposób plemniki blisko pochwy (ręka, usta) i doszło do zapłodnienia. Jednak później miałam 3 razy miesiączkę, teraz czwarta miesiączka prawie nie wystąpiła. Tylko w drugi i ostatni dzień normalne krwawienie a tak to bardziej tylko na papierze było widać. Zrobiłam dzisiaj test i wyszedł negatywny. Czy test się myli czy na prawdę mam szczęście? Dodam, że już samo zajście w ciążę dawało mi dużo wątpliwości czy faktycznie doszło do niego. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 4. Jagoda
  Jagoda says:

  2 razy miałam normalny okres ale mimo wszystko zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywnie, następnie po 3 dniach zrobiłam kolejny i również wyszedł negatywnie (miał jedynie słaby poziomy różowy pas przebiegający przez dwa okienka, ale podejrzewam, że to od moczu oraz “pasmo” to zniknęło po czasie) aczkolwiek spojrzałam na test jeszcze raz po ok 20/30 minutach i pojawiła się druga słaba, szara kreseczka widoczna tylko pod słońce gdy się mocno przyjrzy. Moje pytanie brzmi czy to jest normalne? Wiem, że nie powinno się czytać wyniku po takim czasie ale jestem ciekawa z czego to wynika. Czy to jest “fabrykowy” element tzn. miejsce na drugą różową kreseczkę. Trochę się boję, że jakimś cudem mogło dojść do zapłodnienia ://

  Odpowiedz
  • Jagoda
   Jagoda says:

   Dodam, że nie doszło do pełnego seksu a jedynie do pieszczenia rękoma oraz seksie oralnym. Myślę także, że partnerowi nie zostały resztki spermy bądź preelakujatu na dłoniach aczkolwiek nie mam pewności. Chociaż z tego co się orientuję ciąża z tzw. “palca” nie jest możliwa lub bardzo szybko trzeba by było wsadzić palec głęboko w pochwę. Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę.

   Odpowiedz
   • Olga
    Olga says:

    Cześć! Żeby w ogóle mogło dojść do zapłodnienia, w pochwie musi się znaleźć znaczna ilość świeżej spermy lub preejakulatu. Jeśli do tego nie doszło, to ciąża nie jest możliwa. Nie da się przypadkiem przenieść resztek spermy do pochwy. Możesz więc wykluczyć ciążę. Wynik testu należy odczytać w czasie wskazanym w ulotce dołączonej do opakowania. Zwykle jest to kilka minut. Tylko ten wynik jest wiarygodny. Nie powinno się odczytywać wyniku testu po tym czasie, bo w teście zachodzą później reakcje chemiczne niezwiązane z poziomem mierzonego hormonu beta hCG, które mogą spowodować np. pojawienie się drugiej kreski, która wcale nie oznacza wtedy ciąży.

    Odpowiedz
 5. Użytkownik123
  Użytkownik123 says:

  Czy test wykonany dzień przed spodziewaną miesiączką da wiarygodny wynik? Podejrzewam że to nie jest pierwszy miesiąc więc chyba powinnen dać dobry wynik?

  Odpowiedz
 6. .
  . says:

  Hej, już wszystko tak strasznie mi się pomieszało i nie rozumiem. Z wypowiedzi specjalistów wynika, że do 10 dni po stosunku badanie hcg z krwi pokazałby ciąże. Ale z drugiej strony od zapłodnienia może minąć 12 dni zanim nastąpi implantacja a podobno dopiero gdy zarodek jest zaimplantowany w macicy to zaczyna być produkowany hormon hcg, skąd więc te 10 dni?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Tak, ten hormon zaczyna się uwalniać, gdy zarodek zagnieździ się w macicy. Dochodzi do tego kilka dni po zapłodnieniu, dlatego badanie poziomu tego hormonu może potwierdzić ciążę ok. 6-10 dni po zapłodnieniu (nie po stosunku – to nie to samo). Wszystkie te zakresy są w pewien sposób uśrednione, bo u każdej osoby do ewentualnej implantacji może dojść w innym dniu. Gdy szuka się informacji na ten temat, to trzeba wziąć pod uwagę, czy autor pisze o dniach od zapłodnienia, czy o dniach od stosunku. Plemniki w odpowiednich warunkach w ciele mogą przeżyć nawet kilka dni, więc stosunek kilka dni przed owulacją może doprowadzić do ciąży, ale data stosunku i data zapłodnienia nie będą wtedy takie same. Wszelkie testy ciążowe – czy to z krwi, czy z moczu – najlepiej robić po dacie spodziewanej miesiączki. Wtedy wynik jest pewny.

   Odpowiedz
 7. El
  El says:

  Cześć, czy istnieje jakakolwiek szansa że badanie krwi na hormon hcg zrobione 35 dnia po stosunku nie pokazałoby ciąży?

  Odpowiedz
 8. :)))
  :))) says:

  Hej, zrobiłam test ciążowy płytkowy 14 dni od zbliżeniu (mimo ze byłam pewna ze przy takich czynnościach nie można zajść w ciąże ale chciałam się uspokoić) . Na teście było napisane, ze po 5 minutach nie można odczytywać wyniku. W 4 minucie była ciagle jedna kreska ale po 4 minucie na pare sekund dosłownie pojawiła się blada, ledwo widoczna druga kreska, a dosłownie po chwili zniknęła (sprawdzałam nawet z latarką). Nie wiem czy możliwe, ze to jakiś błąd, a uważam że niemożliwe jest zajście w ciąże, bo wszystko co robiliśmy, to dotykałam go przez bokserki bez wytrysku, a kilka minut później zmieniałam spodnie . Czy ten test mógł być z jakimś błędem? Bo ten moment gdzie widziałam cień kreski mnie przestraszył.

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Z Twojego opisu wynika, że test był negatywny, więc nie jesteś w ciąży. Sama piszesz, że nie dało się w nią zajść w wyniku aktywności, które podejmowaliście.

   Odpowiedz
 9. Anonimmm
  Anonimmm says:

  Cześć! Czy mogę już być spokojna ?
  15 dnia po zbliżeniu wykonałam test beta hcg z krwi w laboratorium wyszedł negatywny. Był to 30 dzień cyklu ( dzień w którym powinnam dostać miesiączkę) ( cykle mam 30-31 dniowe )
  Slyszalam ze takie testy sa bardzo czule i.

  Odpowiedz
 10. pytaniee
  pytaniee says:

  Dzień dobry. Ostatnimi czasy moje miesiączki sa nieregularne a co za tym idzie nie wiem kiedy mogę dostać miesiączkę. Czy w takim razie test beta hcg z krwi wykonany 17 dni po stosunku będzie już wiarygodny ?
  Z tego co wiem to z moczy już powinien pokazywać po około 14 dniach wyjść dobrze.

  Odpowiedz
 11. pytaniee
  pytaniee says:

  Pisze jeszcze raz, może za bardzo panikuje. Właśnie wróciłam od ginekologa z powodu braku miesiączki. Ginekolog zobaczył na prawym jajniku przertwaly pęcherzyk. I mówił że owulacja mogą nie nastąpić i dlatego tak jest.
  Dopiero jak wyszłam z gabinetu. Zaczęłam się zastanawiać u mnie śluz płodny występował od 23 kwietnia ewidentnie to był płodny rozciągliwy przezroczysty.. I może tak być ze miałam śluz płodny a do owulacji nie doszło ? Czy to nie możliwe i ten pęcherzyk może oznaczać zarodek …
  wczoraj zrobiłam test beta hcg i wyszła ujemna nwm co myśleć boje się .
  Proszę o poradę

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Nie, ten pęcherzyk na jajniku to nie zarodek. Lekarzowi najpewniej chodziło o niepęknięty pęcherzyk Graffa (ten, który zawiera komórkę jajową), ale najlepiej pytać lekarza na bieżąco, jeśli coś jest dla Ciebie niejasne. Tak, może tak być, że miałaś płodny śluz, a do owulacji nie doszło – czasem organizm przygotowuje się do owulacji, co wiąże się z wystąpieniem jej objawów, ale nie udaje mu się do niej doprowadzić. Z Twojej wypowiedzi wynika, że nie jesteś w ciąży.

   Odpowiedz
 12. Zaniepokojona
  Zaniepokojona says:

  Czy test ciążowy wykonany 20 dni po ryzykownej sytuacji ,będzie wiarygodny ?Ryzykowna sytuacja- to seks przerywany, który był 5 godzin przed okresem. Później dostałam okres który trwał kilka . Po tej sytuacji nie miałam już kontaktów seksualnych. . Boję się że jednak mogę być w ciąży… zrobiłam test – wyszedł negatywnie. Czy mogę być spokojna??

  Odpowiedz
   • Zaniepokojona
    Zaniepokojona says:

    Dziękuję za odpowiedź.
    A zapytam jeszcze- jest możliwość zajsc w ciaze kilka godzin przed okresem w 30 dniu cyklu? Okresy mam zwykle co 28 -31 dni. Jest możliwość wystąpienia owulacji na kilka godzin przed okresem ?

    Odpowiedz
    • Aga
     Aga says:

     Bardzo proszę. Owulacja może się przesunąć w czasie, jednak gdyby tak się stało, przesunięciu uległoby również (ewentualne) krwawienie menstruacyjne. Jeżeli okres po kilku godzinach się pojawił, to znaczy, że komórka jajowa obumarła, a organizm “pozbywa się” przygotowanego endometrium – a więc do zapłodnienia nie doszło.

     Odpowiedz
 13. Pytanie
  Pytanie says:

  Tydzień temu mieliśmy z chłopakiem ryzykowna sytuacje, odbyl sie stosunek bez zabezpieczenia, był on jednak bez wytrysku. Około 60 godzin po tym stosunku przyjęłam tabletkę ellaone “dzień po”. Boje sie że moge być w ciąży i nie wiem czy objawy które mam obecnie są skutkiem przyjęcia tej tabletki czy rozwijającej się ciąży. Drugiego dnia od przyjęcia tabletki pojawiło sie krwawienie, dziś również wystąpiło ( wg ulotki może sie tak zdarzyć) dodatkowo mam bol w podbrzuszu i lekkie mdłości, ból pleców. Od kilku dni mam też potrzebę częstego oddawania moczu, czytałam że to może być jakis objaw ciąży. Wydaje mi się że niemożliwe jest abym miała jakieś objawy ciąży 7 dni od stosunku bo raczej nie doszłoby nawet do zagnieżdżenia zarodka przez tak krótki czas. Ale bardzo panikuję, zastanawiam sie czy moze przy jakimś wcześniejszym stosunku doszlo do zapłodnienia i jest to któryś tydzień ciąży. Zrobiłam jeden test ciążowy i wyszedł negatywny ale i tak nie czuje się spokojna, wiem że ten test nie jest wiarygodny po tak krótkim czasie. To krwawienie ktore mam obecnie jest dość skąpe, więc to napewno nie miesiączka, która według kalendarzyka powinna mi się pojawić 29 maja. Dodam jeszcze że ostatni okres był przed tym ryzykownym stosunkiem, był mniej obfity niz zazwyczaj i objawy pms były również mniej nasilone niż zwykle. Czy możliwe jest ze jestem w ciąży pomimo tego negatywnego testu ciążowego i czy te objawy które opisałam mogą wynikać jedynie ze stresu ?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Zacznijmy od tego, jak działa taka tabletka: opóźnia lub hamuje owulację. Dlatego jeśli już doszło do owulacji, to rzeczywiście pigułka nie zadziała na tym polu. Przyjęłaś tabletkę dość szybko, więc jej działanie jest możliwie największe.
   Obecne krwawienie to może być okres (który oznaczałby, że do ciąży nie doszło). Według ulotki u niektórych osób po przyjęciu ellaOne okres pojawia się wcześniej lub później. Opisane przez Ciebie objawy mogą wynikać ze stresu. “Zadawniona” ciąża z poprzednich cykli jest niemożliwa, skoro miałaś przez ten czas miesiączki.

   Odpowiedz
   • Pytanie
    Pytanie says:

    Dziękuję za odpowiedź, zastanawia mnie tylko czy to krwawienie które teraz mam to rzeczywiście może być okres, gdyż aktualnie jestem w 19 dniu cyklu, a cykle mam długie bo zwykle ok 43 dniowe i czy to jest możliwe aby tabletka aż o tyle czasu przyspieszyła okres? Słyszałam o czymś takim jak krwawienie implantacyjne po zapłodnieniu i zastanawiam się czy to może być to?

    Odpowiedz
    • Pytanie
     Pytanie says:

     No i o obecne krwawienie jest całkiem spore, jest czerwona i lekko brazowa krew jak przy okresie ale oprócz tego dziwnego bólu w podbrzuszu i ucisku na pęcherz nie mam żadnych typowych objawów okresu

     Odpowiedz
     • Olga
      Olga says:

      Po przyjęciu antykoncepcji awaryjnej cykl może się trochę rozregulować i tak, możliwe, że to okres – szczególnie że piszesz, że jest to dość obfite krwawienie.

 14. xyz
  xyz says:

  Hej, czy można być w ciąży i mieć betę <0.1? Czy taki wynik po 40 dniach od stosunku na 100% wyklucza ciążę?

  Odpowiedz
 15. Strach
  Strach says:

  Cześć. Mam problem tyle się już oczytałam.
  Miesiączkę tak mi się wydaje ze to była miesiączka pojawiła się 38 dni cyklu ( 16.05) trwało to 5 dni ostatni dzień 6 ( był to już śluz różowy z krwia, końcówka ) 21.05 ostatni dzień zaczęły mnie bolec piersi strasznie i poczułam silny bol w lewym jajniku, piersi mnie bardzo bola do dzisiaj 26.05.
  Stosunek miałam 4.05. Przeczytałam ze jest takie coś jak plamienie implantacyjne. Wiec poszłam na betę w poniedziałek 24.05 wynik wyszedł negatywny 25.05 zrobiłam jeszcze test ciążowy tez negatywny . Czy mogę być już spokojna ze to nie ciąża ? Czy wykonać jeszcze raz betę

  Odpowiedz
 16. Daga
  Daga says:

  Hej.
  Stosunek był w połowie kwietnia.
  Pod koniec kwietnia nie wystąpiła miesiączka ani cokolwiek innego. W czerwcu zamiast miesiączki brązowe czasami jakieś czerwone plamienia zamiast okresu. Przed nim ból brzucha jak na okres.
  Od kwietnia towarzyszy mi ciągły stres i nerwy.
  Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne od dwóch lat.
  Przed plamieniem i w trakcie wykonane 4 testy – wszystkie negatywne ( ponad 30 dni po stosunku z moczu nieporadnego )
  Czy istnieje możliwość, ze to ciąża? Ginekolog aż w połowie czerwca.

  Odpowiedz
    • Olga
     Olga says:

     Nie, to nic nie zmienia. Ciąża jest wykluczona przez testy. Czasem antykoncepcja powoduje zmiany w intensywności lub częstotliwości krwawienia.

     Odpowiedz
     • Daga
      Daga says:

      Tylko ze tu zamiast normalnego okresu pojawiło się plamienie. Prawie jakby go nie było. Kilka kropel brązowych lub czerwonych.
      Wychodzi mi z obliczeń, ze to byłby 5 tc. Wiele Pań na forach pisze, że testy im nie wykryły w tym okresie.

     • Olga
      Olga says:

      Jeśli przyjmujesz tabletki zgodnie z zaleceniami, to nie ma powodu sądzić, że antykonepcja nie działa. Test wykonany 30 dni po stosunku jest wiarygodny, nie ma szans, żeby się mylił po takim czasie.

     • Daga
      Daga says:

      W dniu dziejszym pojawiły się typowe objawy owulacji. Czy to możliwe, ze nie mając okresu dwa miesiące może dojść do owulacji?

     • Olga
      Olga says:

      Jeśli przyjmujesz tabletki dwuskładnikowe, to nie masz owulacji. Jeśli przyjmujesz tabletki jednoskładnikowe, to w rzadkich sytuacjach owulacja się pojawia, ale tabletki nie pozwolą na zapłodnienie. Jeśli przestałaś przyjmować tabletki, to owulacja jest jak najbardziej możliwa.

 17. anonimm
  anonimm says:

  Witam, mam nieregularne miesiączki od 2-3 miesięcy wykonałam test z krwi beta hcg 17 dnia po stosunku. Wynik mogę uznać za wiarygodny?

  Odpowiedz
 18. Zośka
  Zośka says:

  Hejka, mam mały problem uprawiam tylko z chłopakiem petting, jeszcze nigdy nie współżyłam. Akurat wtedy gdy to robiliśmy miałam dni płodne. 2.06 czerwca był śluz płodny z domieszka krwi mogła to być owulacja.
  Zestresowana zrobiłam betę hcg z krwi 17 dni po stosunku.
  I 15 dni od domniemanej owulacji czyli 17.06 czerwca dostałam niby okresu był skapszy ale nadal to było żywo czerwono krew i w pierwszy dzień miałam bol brzucha tabletki przeciwbólowej nie musiałam używać trwał 3 i pół dnia.
  Boje się ze to mogło być plamienie implantacyjne. Muszę powtarzac betę hcg z krwi ? Czy mogę byc spokojna

  Odpowiedz
  • Emilia
   Emilia says:

   Cześć! Zacznijmy od tego, że jeżeli uprawialiście jedynie petting i nie było sytuacji, w której sperma lub preejakulat mogłyby się znaleźć w pochwie lub przy jej wejściu to nie ma szans na zapłodnienie. Rozumiem, że test, który zrobiłaś wyszedł negatywny? Na regularność okresu i jego długość mogą wpływać różne czynniki m.in. stres. Także to, że okres był trochę bardziej skąpy wcale nie musi mieć związku z ewentualną ciążą. Podsumowując, jeżeli ostrożnie uprawiałaś petting, test wyszedł negatywny i dostałaś okresu to możesz być spokojna 🙂

   Odpowiedz
   • Zośka
    Zośka says:

    Tak wyszedł negatywny.
    Zbadałam sobie progesteron dzisiaj i wyszło 0,34 ng/ml czyli 8 dzień cyklu gdyby to była miesiączka.
    Mogę być spokojna ? Czy muszę powtarzac betę ?

    Odpowiedz
 19. Anooooooonim
  Anooooooonim says:

  Cześć, miałam skąpy okres trwał Max 3 dni ( myślałam ze to plamienie implantacyjne).Zrobiłam test z krwi betę w laboratorium tydzień po skąpym krwawieniu. Wyszła ujemna.
  Będę musiała powtarzac. Czy po prostu to był skąpy okres

  Odpowiedz
 20. Abc
  Abc says:

  Cześć, czy test ciążowy 25 mlu wykonany w 41 dniu cyklu (przy cyklach średnio 36 dniowych) i 30 dni od stosunku wykonany z porannego moczu będzie wiarygodny? W tym miesiącu dużo wyjeżdżałam i się stresowałam czy mogło to wpłynąć na przesunięcie okresu i czy mogę być spokojna że nie jestem w ciąży?

  Odpowiedz
 21. gabi
  gabi says:

  cześć zrobiłam test z moczu po 18 dniach po stosunku, miesiączkę powinnam dostac 26 sierpnia czyli 32 dzień cyklu (miesiączkę dostaje między 28-35 dniem cyklu) i test wyszedl negatywny czy mogę być spokojna? i czy alkohol może wpływać jakos na wynik testu po dzień przed zrobieniem go wypiłam pare piw i nie wiem czy się test zalicza czy powinnam wykonać go jeszcze raz

  Odpowiedz
   • gabi
    gabi says:

    sorki ale chyba pomyliłam termin planowanej miesiaczki bo planowany termin dostania jej wypadał 24.08 a nie 26.08 czyli to był 30 dzien cyklu ale miesiączkę i tak dostaje przeważnie między 28-36 dniem cyklu a test robiłam 26.08 popołudniu i 27.08 rano i oba wyszły negatywne i czy ten test nadal jest wiarygodny czy powinnam go wykonać jeszcze raz?

    Odpowiedz
    • Aga
     Aga says:

     Ta pomyłka nie ma znaczenia; tak, jak napisała Olga – wynik testu wykonanegp w takim terminie jest wiarygodny i nie trzeba go powtarzać. 😉

     Odpowiedz
 22. Test
  Test says:

  Cześć czy test ciążowy z krwi wykonany 13-12 dnia po stosunku będzie wiarygodny ? Czy trzeba powtórzyć? Dzisiaj 15 dnia po stosunku wykonałam zwykły test i wyszedł negatywny

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *