Test ciążowy pozwoli Ci sprawdzić, czy jesteś w ciąży. Test taki wykonuje się z moczu lub z krwi. Badanie wykrywa hormon hCG (gonadotropinę kosmówkową), który zaczyna być produkowany przez organizm kobiety wkrótce po zapłodnieniu. Jednak żaden test nie da miarodajnego wyniku tuż po stosunku. Z wykonaniem testu ciążowego najlepiej poczekać do dnia spodziewanej miesiączki.

Rodzaje testów ciążowych (samodzielnych)

 • Płytkowy test ciążowy
  Jest to test w formie plastikowego prostokąta, na którym znajduje się okienko z płytką pomiarową oraz okienko, na którym pojawia się wynik testu. Tego typu test można łatwo dostać w dowolnej aptece lub drogerii.

Jak korzystać?
Płytkowy test ciążowy wymaga zebrania moczu do naczynia. Następnie pipetą nabiera się próbkę moczu i umieszcza kilka jego kropel w odpowiedniej płytce pomiarowej. Po kilku minutach w okienku testowym pojawi się wynik. Dwie kreski oznaczają ciążę, a jedna kreska – jej brak. Jeśli nie pojawi się żadna kreska, wynik testu jest nieważny.

 • Strumieniowy test ciążowy
  Jest to test w formie plastikowego flamastra. Na jednym jego końcu znajduje się pasek testowy, który umieszcza się pod strumieniem moczu, a na drugim końcu – okienko, w którym pojawi się wynik testu. Tego typu test można łatwo dostać w dowolnej aptece lub drogerii.

Jak korzystać?
Trzymając za uchwyt, test umieszcza się na 5 sekund bezpośrednio pod strumieniem moczu. Następnie nakłada się plastikową nasadkę na pasek, na który trafił mocz, i odkłada się test na bok. Po kilku minutach w okienku pojawi się wynik testu. Dwie kreski oznaczają ciążę, a jedna kreska – jej brak. Jeśli nie pojawi się żadna kreska, wynik testu jest nieważny.

 • Paskowy test ciążowy
  Jest to test w formie kilkucentymetrowego paska. Z jednej strony paska znajduje się obszar testowy, a z drugiej pojawi się wynik testu. Tego typu test można dostać w aptece lub drogerii.

Jak korzystać?
Paskowy test ciążowy wymaga zebrania moczu do naczynia. Koniec paska testowego umieszcza się w pojemniku z moczem na ok. 15 sekund. Następnie wyjmuje się pasek i odkłada go na suchą powierzchnię. Po kilku minutach w górnej części paska pojawi się wynik testu. Dwie kreski oznaczają ciążę, a jedna kreska – jej brak. Jeśli nie pojawi się żadna kreska, wynik testu jest nieważny.

Rodzaje testów ciążowych (laboratoryjnych)

 • Badanie stężenia hormonu beta-hCG z krwi
  Jest to badanie, którego nie wykonasz sama w domu. Musisz się w tym celu udać do laboratorium. Jest to najbardziej wiarygodna metoda potwierdzająca lub wykluczająca ciążę. W laboratoium zostanie Ci pobrana krew, a następnie próbka zostanie poddana badaniu. Wynik otrzymasz po kilku lub kilkunastu godzinach. U zdrowych kobiet niebędących w ciąży stężenie beta-hCG nie przekracza poziomu 5 mIU/ml. Stężenie wyższe niż 5 mIU/ml wskazuje na ciążę.
  Badanie to może być wykonane bez skierowania. W tym celu wystarczy udać się do poradni; trzeba będzie wówczas zapłacić około 30 zł. Możemy poprosić też o skierowanie od ginekologa, aby badanie było refundowane.

 

Źródła:
http://www.ptfarm.pl/pub/File/Farmacja%20Polska/2010/05-2010/11%20%20Diagnostyczne%20testy%20medyczne.pdf
http://www.diagnosis24.pl/data/offer/1/00000115/368/fSMMWVcchCTXShkPNWNN.pdf
http://www.diagnosis24.pl/data/offer/1/00000114/367/GMECFUPMXhccVaWaSHhW.pdf
https://ktomalek.pl/test-ciazowy-pre-test-paskowy-interakcje-ulotka-cena-dawkowanie-1-szt/ub-9034526
http://sla.pl/beta-hcg-badanie-potwierdzajace-ciaze/

223 komentarzy:
 1. Uzytkownik359
  Uzytkownik359 says:

  Czy jeśli zrobiłam dwa testy ciążowe- wyszły negatywne i dostałam już trzecią miesiączkę w terminie, ale była troszkę słabsza i bez skrzepów ( przez cały czas był bardzo mocny stres) to są jakieś szanse, ze jestem w ciąży?

  Odpowiedz
 2. Aga
  Aga says:

  Hejka! 26.09 doszło do zblizenia a 9.10 dostałam plamienie a 10 h później normalnej miesiączki która trwała do 13.10 jakoś, teraz zaczęłam brać moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne krwawie od 14 dni a po odstawieniu krwawienie nasiliło się i wyglądało jak miesiączka a teraz znowu jest skąpe? Test po około 35 dniach negatywny. Nie ma powodów do niepokoju?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Wynik testu w takim terminie jest wiarygodny, więc nie jesteś w ciąży. Radziłabym porozmawiać z lekarzem o długotrwałym krwawieniu.

   Odpowiedz
 3. Ja
  Ja says:

  Jakiś czas temu (w październiku i na początku listopada) mieliśmy z chłopakiem seks oralny. Bałam się że mógł przenieść w jakiś sposób plemniki blisko pochwy (ręka, usta) i doszło do zapłodnienia. Jednak później miałam 3 razy miesiączkę, teraz czwarta miesiączka prawie nie wystąpiła. Tylko w drugi i ostatni dzień normalne krwawienie a tak to bardziej tylko na papierze było widać. Zrobiłam dzisiaj test i wyszedł negatywny. Czy test się myli czy na prawdę mam szczęście? Dodam, że już samo zajście w ciążę dawało mi dużo wątpliwości czy faktycznie doszło do niego. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 4. Jagoda
  Jagoda says:

  2 razy miałam normalny okres ale mimo wszystko zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywnie, następnie po 3 dniach zrobiłam kolejny i również wyszedł negatywnie (miał jedynie słaby poziomy różowy pas przebiegający przez dwa okienka, ale podejrzewam, że to od moczu oraz „pasmo” to zniknęło po czasie) aczkolwiek spojrzałam na test jeszcze raz po ok 20/30 minutach i pojawiła się druga słaba, szara kreseczka widoczna tylko pod słońce gdy się mocno przyjrzy. Moje pytanie brzmi czy to jest normalne? Wiem, że nie powinno się czytać wyniku po takim czasie ale jestem ciekawa z czego to wynika. Czy to jest „fabrykowy” element tzn. miejsce na drugą różową kreseczkę. Trochę się boję, że jakimś cudem mogło dojść do zapłodnienia ://

  Odpowiedz
  • Jagoda
   Jagoda says:

   Dodam, że nie doszło do pełnego seksu a jedynie do pieszczenia rękoma oraz seksie oralnym. Myślę także, że partnerowi nie zostały resztki spermy bądź preelakujatu na dłoniach aczkolwiek nie mam pewności. Chociaż z tego co się orientuję ciąża z tzw. „palca” nie jest możliwa lub bardzo szybko trzeba by było wsadzić palec głęboko w pochwę. Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę.

   Odpowiedz
   • Olga
    Olga says:

    Cześć! Żeby w ogóle mogło dojść do zapłodnienia, w pochwie musi się znaleźć znaczna ilość świeżej spermy lub preejakulatu. Jeśli do tego nie doszło, to ciąża nie jest możliwa. Nie da się przypadkiem przenieść resztek spermy do pochwy. Możesz więc wykluczyć ciążę. Wynik testu należy odczytać w czasie wskazanym w ulotce dołączonej do opakowania. Zwykle jest to kilka minut. Tylko ten wynik jest wiarygodny. Nie powinno się odczytywać wyniku testu po tym czasie, bo w teście zachodzą później reakcje chemiczne niezwiązane z poziomem mierzonego hormonu beta hCG, które mogą spowodować np. pojawienie się drugiej kreski, która wcale nie oznacza wtedy ciąży.

    Odpowiedz
 5. Użytkownik123
  Użytkownik123 says:

  Czy test wykonany dzień przed spodziewaną miesiączką da wiarygodny wynik? Podejrzewam że to nie jest pierwszy miesiąc więc chyba powinnen dać dobry wynik?

  Odpowiedz
 6. .
  . says:

  Hej, już wszystko tak strasznie mi się pomieszało i nie rozumiem. Z wypowiedzi specjalistów wynika, że do 10 dni po stosunku badanie hcg z krwi pokazałby ciąże. Ale z drugiej strony od zapłodnienia może minąć 12 dni zanim nastąpi implantacja a podobno dopiero gdy zarodek jest zaimplantowany w macicy to zaczyna być produkowany hormon hcg, skąd więc te 10 dni?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Tak, ten hormon zaczyna się uwalniać, gdy zarodek zagnieździ się w macicy. Dochodzi do tego kilka dni po zapłodnieniu, dlatego badanie poziomu tego hormonu może potwierdzić ciążę ok. 6-10 dni po zapłodnieniu (nie po stosunku – to nie to samo). Wszystkie te zakresy są w pewien sposób uśrednione, bo u każdej osoby do ewentualnej implantacji może dojść w innym dniu. Gdy szuka się informacji na ten temat, to trzeba wziąć pod uwagę, czy autor pisze o dniach od zapłodnienia, czy o dniach od stosunku. Plemniki w odpowiednich warunkach w ciele mogą przeżyć nawet kilka dni, więc stosunek kilka dni przed owulacją może doprowadzić do ciąży, ale data stosunku i data zapłodnienia nie będą wtedy takie same. Wszelkie testy ciążowe – czy to z krwi, czy z moczu – najlepiej robić po dacie spodziewanej miesiączki. Wtedy wynik jest pewny.

   Odpowiedz
 7. El
  El says:

  Cześć, czy istnieje jakakolwiek szansa że badanie krwi na hormon hcg zrobione 35 dnia po stosunku nie pokazałoby ciąży?

  Odpowiedz
 8. :)))
  :))) says:

  Hej, zrobiłam test ciążowy płytkowy 14 dni od zbliżeniu (mimo ze byłam pewna ze przy takich czynnościach nie można zajść w ciąże ale chciałam się uspokoić) . Na teście było napisane, ze po 5 minutach nie można odczytywać wyniku. W 4 minucie była ciagle jedna kreska ale po 4 minucie na pare sekund dosłownie pojawiła się blada, ledwo widoczna druga kreska, a dosłownie po chwili zniknęła (sprawdzałam nawet z latarką). Nie wiem czy możliwe, ze to jakiś błąd, a uważam że niemożliwe jest zajście w ciąże, bo wszystko co robiliśmy, to dotykałam go przez bokserki bez wytrysku, a kilka minut później zmieniałam spodnie . Czy ten test mógł być z jakimś błędem? Bo ten moment gdzie widziałam cień kreski mnie przestraszył.

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Z Twojego opisu wynika, że test był negatywny, więc nie jesteś w ciąży. Sama piszesz, że nie dało się w nią zajść w wyniku aktywności, które podejmowaliście.

   Odpowiedz
 9. Anonimmm
  Anonimmm says:

  Cześć! Czy mogę już być spokojna ?
  15 dnia po zbliżeniu wykonałam test beta hcg z krwi w laboratorium wyszedł negatywny. Był to 30 dzień cyklu ( dzień w którym powinnam dostać miesiączkę) ( cykle mam 30-31 dniowe )
  Slyszalam ze takie testy sa bardzo czule i.

  Odpowiedz
 10. pytaniee
  pytaniee says:

  Dzień dobry. Ostatnimi czasy moje miesiączki sa nieregularne a co za tym idzie nie wiem kiedy mogę dostać miesiączkę. Czy w takim razie test beta hcg z krwi wykonany 17 dni po stosunku będzie już wiarygodny ?
  Z tego co wiem to z moczy już powinien pokazywać po około 14 dniach wyjść dobrze.

  Odpowiedz
 11. pytaniee
  pytaniee says:

  Pisze jeszcze raz, może za bardzo panikuje. Właśnie wróciłam od ginekologa z powodu braku miesiączki. Ginekolog zobaczył na prawym jajniku przertwaly pęcherzyk. I mówił że owulacja mogą nie nastąpić i dlatego tak jest.
  Dopiero jak wyszłam z gabinetu. Zaczęłam się zastanawiać u mnie śluz płodny występował od 23 kwietnia ewidentnie to był płodny rozciągliwy przezroczysty.. I może tak być ze miałam śluz płodny a do owulacji nie doszło ? Czy to nie możliwe i ten pęcherzyk może oznaczać zarodek …
  wczoraj zrobiłam test beta hcg i wyszła ujemna nwm co myśleć boje się .
  Proszę o poradę

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Nie, ten pęcherzyk na jajniku to nie zarodek. Lekarzowi najpewniej chodziło o niepęknięty pęcherzyk Graffa (ten, który zawiera komórkę jajową), ale najlepiej pytać lekarza na bieżąco, jeśli coś jest dla Ciebie niejasne. Tak, może tak być, że miałaś płodny śluz, a do owulacji nie doszło – czasem organizm przygotowuje się do owulacji, co wiąże się z wystąpieniem jej objawów, ale nie udaje mu się do niej doprowadzić. Z Twojej wypowiedzi wynika, że nie jesteś w ciąży.

   Odpowiedz
 12. Zaniepokojona
  Zaniepokojona says:

  Czy test ciążowy wykonany 20 dni po ryzykownej sytuacji ,będzie wiarygodny ?Ryzykowna sytuacja- to seks przerywany, który był 5 godzin przed okresem. Później dostałam okres który trwał kilka . Po tej sytuacji nie miałam już kontaktów seksualnych. . Boję się że jednak mogę być w ciąży… zrobiłam test – wyszedł negatywnie. Czy mogę być spokojna??

  Odpowiedz
   • Zaniepokojona
    Zaniepokojona says:

    Dziękuję za odpowiedź.
    A zapytam jeszcze- jest możliwość zajsc w ciaze kilka godzin przed okresem w 30 dniu cyklu? Okresy mam zwykle co 28 -31 dni. Jest możliwość wystąpienia owulacji na kilka godzin przed okresem ?

    Odpowiedz
    • Aga
     Aga says:

     Bardzo proszę. Owulacja może się przesunąć w czasie, jednak gdyby tak się stało, przesunięciu uległoby również (ewentualne) krwawienie menstruacyjne. Jeżeli okres po kilku godzinach się pojawił, to znaczy, że komórka jajowa obumarła, a organizm „pozbywa się” przygotowanego endometrium – a więc do zapłodnienia nie doszło.

     Odpowiedz
 13. Pytanie
  Pytanie says:

  Tydzień temu mieliśmy z chłopakiem ryzykowna sytuacje, odbyl sie stosunek bez zabezpieczenia, był on jednak bez wytrysku. Około 60 godzin po tym stosunku przyjęłam tabletkę ellaone „dzień po”. Boje sie że moge być w ciąży i nie wiem czy objawy które mam obecnie są skutkiem przyjęcia tej tabletki czy rozwijającej się ciąży. Drugiego dnia od przyjęcia tabletki pojawiło sie krwawienie, dziś również wystąpiło ( wg ulotki może sie tak zdarzyć) dodatkowo mam bol w podbrzuszu i lekkie mdłości, ból pleców. Od kilku dni mam też potrzebę częstego oddawania moczu, czytałam że to może być jakis objaw ciąży. Wydaje mi się że niemożliwe jest abym miała jakieś objawy ciąży 7 dni od stosunku bo raczej nie doszłoby nawet do zagnieżdżenia zarodka przez tak krótki czas. Ale bardzo panikuję, zastanawiam sie czy moze przy jakimś wcześniejszym stosunku doszlo do zapłodnienia i jest to któryś tydzień ciąży. Zrobiłam jeden test ciążowy i wyszedł negatywny ale i tak nie czuje się spokojna, wiem że ten test nie jest wiarygodny po tak krótkim czasie. To krwawienie ktore mam obecnie jest dość skąpe, więc to napewno nie miesiączka, która według kalendarzyka powinna mi się pojawić 29 maja. Dodam jeszcze że ostatni okres był przed tym ryzykownym stosunkiem, był mniej obfity niz zazwyczaj i objawy pms były również mniej nasilone niż zwykle. Czy możliwe jest ze jestem w ciąży pomimo tego negatywnego testu ciążowego i czy te objawy które opisałam mogą wynikać jedynie ze stresu ?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Zacznijmy od tego, jak działa taka tabletka: opóźnia lub hamuje owulację. Dlatego jeśli już doszło do owulacji, to rzeczywiście pigułka nie zadziała na tym polu. Przyjęłaś tabletkę dość szybko, więc jej działanie jest możliwie największe.
   Obecne krwawienie to może być okres (który oznaczałby, że do ciąży nie doszło). Według ulotki u niektórych osób po przyjęciu ellaOne okres pojawia się wcześniej lub później. Opisane przez Ciebie objawy mogą wynikać ze stresu. „Zadawniona” ciąża z poprzednich cykli jest niemożliwa, skoro miałaś przez ten czas miesiączki.

   Odpowiedz
   • Pytanie
    Pytanie says:

    Dziękuję za odpowiedź, zastanawia mnie tylko czy to krwawienie które teraz mam to rzeczywiście może być okres, gdyż aktualnie jestem w 19 dniu cyklu, a cykle mam długie bo zwykle ok 43 dniowe i czy to jest możliwe aby tabletka aż o tyle czasu przyspieszyła okres? Słyszałam o czymś takim jak krwawienie implantacyjne po zapłodnieniu i zastanawiam się czy to może być to?

    Odpowiedz
    • Pytanie
     Pytanie says:

     No i o obecne krwawienie jest całkiem spore, jest czerwona i lekko brazowa krew jak przy okresie ale oprócz tego dziwnego bólu w podbrzuszu i ucisku na pęcherz nie mam żadnych typowych objawów okresu

     Odpowiedz
     • Olga
      Olga says:

      Po przyjęciu antykoncepcji awaryjnej cykl może się trochę rozregulować i tak, możliwe, że to okres – szczególnie że piszesz, że jest to dość obfite krwawienie.

 14. xyz
  xyz says:

  Hej, czy można być w ciąży i mieć betę <0.1? Czy taki wynik po 40 dniach od stosunku na 100% wyklucza ciążę?

  Odpowiedz
 15. Strach
  Strach says:

  Cześć. Mam problem tyle się już oczytałam.
  Miesiączkę tak mi się wydaje ze to była miesiączka pojawiła się 38 dni cyklu ( 16.05) trwało to 5 dni ostatni dzień 6 ( był to już śluz różowy z krwia, końcówka ) 21.05 ostatni dzień zaczęły mnie bolec piersi strasznie i poczułam silny bol w lewym jajniku, piersi mnie bardzo bola do dzisiaj 26.05.
  Stosunek miałam 4.05. Przeczytałam ze jest takie coś jak plamienie implantacyjne. Wiec poszłam na betę w poniedziałek 24.05 wynik wyszedł negatywny 25.05 zrobiłam jeszcze test ciążowy tez negatywny . Czy mogę być już spokojna ze to nie ciąża ? Czy wykonać jeszcze raz betę

  Odpowiedz
 16. Daga
  Daga says:

  Hej.
  Stosunek był w połowie kwietnia.
  Pod koniec kwietnia nie wystąpiła miesiączka ani cokolwiek innego. W czerwcu zamiast miesiączki brązowe czasami jakieś czerwone plamienia zamiast okresu. Przed nim ból brzucha jak na okres.
  Od kwietnia towarzyszy mi ciągły stres i nerwy.
  Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne od dwóch lat.
  Przed plamieniem i w trakcie wykonane 4 testy – wszystkie negatywne ( ponad 30 dni po stosunku z moczu nieporadnego )
  Czy istnieje możliwość, ze to ciąża? Ginekolog aż w połowie czerwca.

  Odpowiedz
    • Olga
     Olga says:

     Nie, to nic nie zmienia. Ciąża jest wykluczona przez testy. Czasem antykoncepcja powoduje zmiany w intensywności lub częstotliwości krwawienia.

     Odpowiedz
     • Daga
      Daga says:

      Tylko ze tu zamiast normalnego okresu pojawiło się plamienie. Prawie jakby go nie było. Kilka kropel brązowych lub czerwonych.
      Wychodzi mi z obliczeń, ze to byłby 5 tc. Wiele Pań na forach pisze, że testy im nie wykryły w tym okresie.

     • Olga
      Olga says:

      Jeśli przyjmujesz tabletki zgodnie z zaleceniami, to nie ma powodu sądzić, że antykonepcja nie działa. Test wykonany 30 dni po stosunku jest wiarygodny, nie ma szans, żeby się mylił po takim czasie.

     • Daga
      Daga says:

      W dniu dziejszym pojawiły się typowe objawy owulacji. Czy to możliwe, ze nie mając okresu dwa miesiące może dojść do owulacji?

     • Olga
      Olga says:

      Jeśli przyjmujesz tabletki dwuskładnikowe, to nie masz owulacji. Jeśli przyjmujesz tabletki jednoskładnikowe, to w rzadkich sytuacjach owulacja się pojawia, ale tabletki nie pozwolą na zapłodnienie. Jeśli przestałaś przyjmować tabletki, to owulacja jest jak najbardziej możliwa.

 17. anonimm
  anonimm says:

  Witam, mam nieregularne miesiączki od 2-3 miesięcy wykonałam test z krwi beta hcg 17 dnia po stosunku. Wynik mogę uznać za wiarygodny?

  Odpowiedz
 18. Zośka
  Zośka says:

  Hejka, mam mały problem uprawiam tylko z chłopakiem petting, jeszcze nigdy nie współżyłam. Akurat wtedy gdy to robiliśmy miałam dni płodne. 2.06 czerwca był śluz płodny z domieszka krwi mogła to być owulacja.
  Zestresowana zrobiłam betę hcg z krwi 17 dni po stosunku.
  I 15 dni od domniemanej owulacji czyli 17.06 czerwca dostałam niby okresu był skapszy ale nadal to było żywo czerwono krew i w pierwszy dzień miałam bol brzucha tabletki przeciwbólowej nie musiałam używać trwał 3 i pół dnia.
  Boje się ze to mogło być plamienie implantacyjne. Muszę powtarzac betę hcg z krwi ? Czy mogę byc spokojna

  Odpowiedz
  • Emilia
   Emilia says:

   Cześć! Zacznijmy od tego, że jeżeli uprawialiście jedynie petting i nie było sytuacji, w której sperma lub preejakulat mogłyby się znaleźć w pochwie lub przy jej wejściu to nie ma szans na zapłodnienie. Rozumiem, że test, który zrobiłaś wyszedł negatywny? Na regularność okresu i jego długość mogą wpływać różne czynniki m.in. stres. Także to, że okres był trochę bardziej skąpy wcale nie musi mieć związku z ewentualną ciążą. Podsumowując, jeżeli ostrożnie uprawiałaś petting, test wyszedł negatywny i dostałaś okresu to możesz być spokojna 🙂

   Odpowiedz
   • Zośka
    Zośka says:

    Tak wyszedł negatywny.
    Zbadałam sobie progesteron dzisiaj i wyszło 0,34 ng/ml czyli 8 dzień cyklu gdyby to była miesiączka.
    Mogę być spokojna ? Czy muszę powtarzac betę ?

    Odpowiedz
 19. Anooooooonim
  Anooooooonim says:

  Cześć, miałam skąpy okres trwał Max 3 dni ( myślałam ze to plamienie implantacyjne).Zrobiłam test z krwi betę w laboratorium tydzień po skąpym krwawieniu. Wyszła ujemna.
  Będę musiała powtarzac. Czy po prostu to był skąpy okres

  Odpowiedz
 20. Abc
  Abc says:

  Cześć, czy test ciążowy 25 mlu wykonany w 41 dniu cyklu (przy cyklach średnio 36 dniowych) i 30 dni od stosunku wykonany z porannego moczu będzie wiarygodny? W tym miesiącu dużo wyjeżdżałam i się stresowałam czy mogło to wpłynąć na przesunięcie okresu i czy mogę być spokojna że nie jestem w ciąży?

  Odpowiedz
 21. gabi
  gabi says:

  cześć zrobiłam test z moczu po 18 dniach po stosunku, miesiączkę powinnam dostac 26 sierpnia czyli 32 dzień cyklu (miesiączkę dostaje między 28-35 dniem cyklu) i test wyszedl negatywny czy mogę być spokojna? i czy alkohol może wpływać jakos na wynik testu po dzień przed zrobieniem go wypiłam pare piw i nie wiem czy się test zalicza czy powinnam wykonać go jeszcze raz

  Odpowiedz
   • gabi
    gabi says:

    sorki ale chyba pomyliłam termin planowanej miesiaczki bo planowany termin dostania jej wypadał 24.08 a nie 26.08 czyli to był 30 dzien cyklu ale miesiączkę i tak dostaje przeważnie między 28-36 dniem cyklu a test robiłam 26.08 popołudniu i 27.08 rano i oba wyszły negatywne i czy ten test nadal jest wiarygodny czy powinnam go wykonać jeszcze raz?

    Odpowiedz
    • Aga
     Aga says:

     Ta pomyłka nie ma znaczenia; tak, jak napisała Olga – wynik testu wykonanegp w takim terminie jest wiarygodny i nie trzeba go powtarzać. 😉

     Odpowiedz
 22. Test
  Test says:

  Cześć czy test ciążowy z krwi wykonany 13-12 dnia po stosunku będzie wiarygodny ? Czy trzeba powtórzyć? Dzisiaj 15 dnia po stosunku wykonałam zwykły test i wyszedł negatywny

  Odpowiedz
 23. Anka
  Anka says:

  Hej, zrobiłam dwa testy (z różnych firm) jeden 7 dni po stosunku, drugi 15 dni po stosunku. Oba negatywne, jedna kreska widoczna i występująca od razu po „wlaniu” moczu. Czy jest obawa, ze mogą się mylić?

  Odpowiedz
  • Aga
   Aga says:

   Cześć! Pierwszy test został wykonany zbyt szybko, ale drugi – już w prawidłowym czasie. Test należy wykonać najwcześniej po upływie 14 dni od ryzykownej sytuacji lub w dniu spodziewanej miesiączki. Jego wyniku nie odczytuje się jednak od razu po „wlaniu” moczu, lecz po upływie określonego w instrukcji dla danego testu czasu (najczęściej po ok. 3 minutach). Jeśli drugi test – wykonany po 15 dniach – po upływie czasu podanego w instrukcji dalej wskazywał jedną kreskę, to jest to wiarygodny wynik negatywny.

   Odpowiedz
 24. Anka
  Anka says:

  Hej, odczytałam test dzisiaj po 24h i jest ledwo widoczna biała różowa kreska czy jest możliwa ciąża? Jeśli wczoraj cały dzień była niewidoczna… czytałam ze test należy wyrzucić po wykonaniu, ale teraz się obawiam…

  Odpowiedz
  • Aga
   Aga says:

   Cześć! Wyniku odczytanego po takim czasie nie należy brać juz pod uwagę. Liczy się wynik odczytany zaraz po upływie czasu określonego w instrukcji.

   Odpowiedz
 25. ..
  .. says:

  Hej czy negatywny test ciążowy wykonany 14/15 dni po owulacji da wiarygodny wynik? Dodatkowo dodam, że wszystkie stosunki były zabezpieczone prezerwatywą, która nie pękła ani nie zsunęła się. Dziś jest mój 30 dzień cyklu a okres powinnam dostać wczoraj lub nawet dziś :(.

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Tak, powinien dać wiarygodny wynik. Najbardziej wiarygodny jest wynik testu wykonanego w dniu spodziewanej miesiączki. Skoro wszystkie stosunki były zabezpieczone, to nie ma powodu martwić się ciążą. Okres może się spóźniać z wielu powodów, np. z powodu stresu.

   Odpowiedz
 26. Ala
  Ala says:

  Hej, w sierpniu w dni płodne uprawiałam z chłopakiem petting, dotknął członkiem mojej waginy. Następnego dnia ku mojemu zdziwieniu dostałam miesiączkę, we wrześniu spóźniła mi się o 11 dni a w październiku dostałam o 10 dni za wcześnie. Robiłam kilka testów ciążowych wszystkie wyszły negatywne, jednak zauważyłam dziwne zmiany w sutkach. Czy mimo negatywnych wyników testu i 3 miesiączek mogę być w ciąży??

  Odpowiedz
 27. klaudiaaa657
  klaudiaaa657 says:

  Witam. 14 dni po ryzykownej sytuacji (powiedzmy ze ryzykownej- był to petting) robiłam test o czułości 10 z pierwszego moczu wynik wyszedł negatywny. Następnego dnia czyli 15 dni po stosunku poszłam na bhcg wynik poniżej 0.200 czy w takim wypadku mogę wykluczyć ciąże? Dodam ze nie wiem kiedy powinnam dostać miesiączkę ponieważ cykle nie są regularne

  Odpowiedz
   • klaudiaaa657
    klaudiaaa657 says:

    Dziękuje bardzo za odpowiedz. Bardzo śle to bardzo się martwię. Rozumiem ze nie ma znaczenia ze był to 20 dzień cyklu? Skąd ta rozbieżność ze jedni specjaliści mówią ze trzeba czekać do terminu miesiączki a z drugiej strony niby najlepiej poczekać te 14 dni po stosunku?

    Odpowiedz
    • Olga
     Olga says:

     Test z moczu najlepiej wykonać w dniu spodziewanej miesiączki. Test z krwi jest bardziej czuły. Przede wszystkim z Twojego opisu nie wynika, żeby w ogóle doszło do ryzykownej sytuacji.

     Odpowiedz
     • Monika
      Monika says:

      Witaj. Mam 41 lat. Cykle 30 dniowe. W 13 dniu cyklu mój partner dokonał kilkusekundowej penetracji bez wytrysku wewnątrz. Owulacja planowo wg aplikacji 16/17 DC. Od tego dnia wykonywałam codziennie rano testy ultra czule z porannego moczu. Wykonałam ich w sumie ok 20 w tym domowe testy z krwi. Wszystkie negatywne. Czy wynik ostatniego tzn wykonanego 17 dni po stosunku mogę uznać za wiarygodny? Mam nerwicę lękowa i bardzo boje się ciąży. Jestem jeden dzień przed okresem.

     • Marcelina
      Marcelina says:

      W takiej sytuacji ryzyko ciąży jest naprawdę niewielkie, szczególnie jeśli testy wychodzą negatywne. Warto jednak pamiętać, że test najlepiej wykonać min. 2 tygodnie po stosunku, gdyż wcześniej mogą nie być wiarygodne. Wykonywanie 20 testów nie jest konieczne.

      Jeśli odczuwany lęk jest na tyle silny, że wpływa negatywnie na Twoje zdrowie psychiczne i bliskie relacje, nie wstydź się zwrócić o pomoc do specjalisty. Może wystarczyć jedna lub kilka konsultacji psychologicznych, podczas których wspólnie ustalicie czy wskazana jest indywidualna psychoterapia nakierowana na ten problem i/lub włączenie farmakoterapii dobranej przez lekarza lub lekarkę psychiatrii. Co więcej, nawet w Polsce ciąża to nie wyrok. Jeśli nie chcesz, nie musisz decydować się na jej donoszenie i oddanie dziecka do adopcji. Wciąż istnieją legalne i bezpieczne metody przerywania ciąży, za które nie grozi żadna odpowiedzialność karna. W przypadku nieplanowanej ciąży dostępne są dwie opcje – aborcja farmakologiczna (tzw. aborcja domowa) lub wyjazd na zabieg do zagranicznej kliniki. W Polsce działa wiele organizacji pomocowych działających w tym zakresie, więc niezależnie od tego, jaką decyzję podejmiesz, nie jesteś sama.

 28. Zaniepokojona572
  Zaniepokojona572 says:

  Witam. W 31 dniu cyklu wystąpiła normalne miesiączka jednak mniej więcej ok 7 dnia cyklu zaczęło mnie bolec podbrzusze i często chodzę do toalety. Z tego powodu 11 dni po miesiączce (11 dzień cyklu) zrobiłam test o czułości 10 z porannego moczu – negatywny. Dodam jeszcze ze ten test był wykonany 38 dni po pettingu. 15 dni po pettingu zrobiłam również test bhcg negatywny z krwi. Czy mogę żyć spokojnie?

  Odpowiedz
  • Aga
   Aga says:

   Cześć! Jeśli chodzi o ciążę, to jak najbardziej możesz być spokojna, ciążę na pewno należy wykluczyć. Jeśli jednak dokucza Ci nieustępujący ból (lub masz inne niepokojące objawy), warto skonsultować to z lekarką_rzem.

   Odpowiedz
 29. zmartwiona1
  zmartwiona1 says:

  Cześć. Uprawiałam w tym miesiącu tylko petting.
  Mój cykl trwa 35 dni. 6 listopada ( 12 dnia cyklu ) i 14 listopada ( 19 dnia cyklu ) uprawiałam petting. Owulacje miałam w okolicach 16-17 listopada.
  Wiadomo boje się ze coś mogło zostać przeniesione na rękach partnera…
  Dzisiaj 29 listopada wykonałam badanie bety z krwi i tez progesteronu bo słyszałam ze on spada przed miesiączka… beta wyszła ujemna <1,20 a progesteron 10,60 wysoki martwi mnie to … okresu nie ma.
  Kiedy powtórzyc badanie ?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Nie da się przypadkiem przenieść spermy do pochwy. Nie jesteś w ciąży i nie musisz powtarzać żadnego badania. Okres w końcu się pojawi.

   Odpowiedz
   • zmartwiona1
    zmartwiona1 says:

    Jestem przerażona. Wczoraj miałam różowawy śluz. I nie było go później cały dzień. Dzisiaj znów się zaczął różowy śluz i przestał bol piersi dolalaczyl. Boje się, może to być implantacja …
    Poszłam na progesteron chciałabym żeby spadł :(((

    Odpowiedz
    • Olga
     Olga says:

     Nie jest to żadna implantacja, bo nie ma możliwości, żebyś w ten sposób zaszła w ciążę. Widocznie wkrótce zacznie się okres. Nie musisz się martwić. Badanie progesteronu nie ma większego sensu i nic Ci nie powie, bo progesteron jest wydzielany pulsacyjnie. To znaczy, że gdybyś badała go jednego dnia kilka razy, miałabyś kilka różnych wyników, raz wyższych, raz niższych.

     Odpowiedz
     • zmartwiona1
      zmartwiona1 says:

      Już nie wiem co się dzieje mój organizm wariuje.
      Boje się.
      Sperma świeża musi byc po wytrysku zeby wogole doszło do zapłodnienia prawda ? Wiec nawet jakby tak było to nie da się jej przenieść na palcach nie zauważanie to już raczej dzislanie celowe?
      Bo nawet gdyby mój partner miał coś na rękach to ja byłam w dresach wiec zanim by wsunął rękę pod spodnie to coś by już zeszło z rak .. prawda wiec szanse sa minimalne

 30. POMOC
  POMOC says:

  Hejka! Od razu dziękuje za odpowiedz. Mam straszna schize ciążowa.
  Moje cykle trwają 33-35 dni. Dzisiaj jest 36 dzień cyklu nie dostałam nadal okresu. Nie bola mnie piersi jak zawsze przed okresem. Czuje ukłucia w jajnikach boje się ze to implantacja zarodka. Stosunek zabezpieczony miałam w dni płodne ale zawsze jest ryzyko. Dzisiaj mija tez 17 dzień od stosunku poszłam na beta hcg wyszło <0,1. Mam powtórzyc wynik w piątek jak dzisiaj jest ta implantacja ( nie mam krwawień tak jak to pisze na forach ale jest ciągniecie w jajnikach )
  Doradźcie dziękuje za pomoc.

  Odpowiedz
  • Aga
   Aga says:

   Cześć! Miesiączka może się spóźniać z wielu powodów, np. pod wpływem zmiany diety czy silnego stresu, a jeden dzień zwłoki o niczym jeszcze nie świadczy. 17 dni to z kolei wystarczający okres, by wynik testu/badania był wiarygodny, dlatego nie widzę tu powodów do obaw ani potrzeby powtarzania testu. 🙂

   Odpowiedz
 31. Nisia
  Nisia says:

  Witam, czy 28 dni po stosunku jeśli beta-hcg wynosi <2,3mlU/ml to nie jestem w ciąży? Boje się, bo nadal nie mam miesiączki, a powinna dostać dwa tygodnie temu.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 32. Klaudia
  Klaudia says:

  Od ponad 2 lat przyjmuję tabletki Vines. Ostatni stosunek był 27 listopada, bez wytrysku do pochwy. 30 listopada dostałam krwawienia, tak jak zwykle przy 3 tabletce placebo. 22 grudnia wykonałam test ciążowy strumieniowy, który wyszedł negatywnie. Dzisiaj powinnam dostać kolejnego krwawienia, zazwyczaj miewałam o 7, 8 lub 11 rano. Jest już godzina 17! i nadal go nie ma. Proszę o pomoc, bo już panikuję… Czy ciąża jest możliwa?

  Odpowiedz
 33. Panikara
  Panikara says:

  Cześć uprawiałam tylko petting w tym miesięcy z chłopakiem.
  16 dnia cyklu ( dni płodne lub nawet owulacja ).
  Boje się ze chłopak Mógł coś przenieść na ręce.
  Wiem ze jeszcze za wcześnie ale świruje.
  11 dnia po stosunku wykonałam test z krwi wyszedł <1.20, powtórzę pewnie w styczniu.
  Bo w taki sposób do zapłodnienia może dojść jedynie jeżeli sperma jest świeżo po wytrysku tak ?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! W ten sposób nie da się zajść w ciążę. Nie jesteś w ciąży i nie musisz powtarzać testu. Do zapłodnienia może dojść tylko wtedy, gdy w pochwie znajdzie się znaczna ilość świeżej spermy lub preejakulatu. Nie da się przenieść „niewidzialnej” spermy na dłoni.

   Odpowiedz
 34. Wicia00
  Wicia00 says:

  Hej, czy jeśli zrobiłam dwa testy, które wyszły negatywne 30 dni po stosunku uzyskują wiarygodny wynik?
  Był to test strumieniowy- w trakcie czekania na wynik nie założyłam z powrotem nakładki na „flamaster”. Czy to duży błąd?

  Odpowiedz
 35. Ala_
  Ala_ says:

  Hej! Czy test zrobiony w dniu spodziewanej miesiączki o godzinie ok.14 ( nie z porannego moczu) da wiarygodny wynik?
  Stosunek był 7 dnia cyklu – cykle trwają 31 dni.

  Odpowiedz
   • Ala_
    Ala_ says:

    Okej… od tamtej pory miałam miesiączki z czego jedna miała skrzepy, ale ta ostatnia była bardzo skąpa, zaledwie kilka kropli krwi. W dodatku wyczuwam czasami bóle podbrzusza/ jajników. Według kalendarza gdybym była w ciąży to w 16 tygodniu. Aczkolwiek nie widze innych objawów prócz bólów w podbrzuszu- nie urosły mi piersi, mieszcze się we wszystkie spodnie, nie mam „zachcianek”. Czy moge być spokojna? Mam jakąś schize związaną z myślą o ciąży i ciągle o tym myśle

    Odpowiedz
 36. Marta
  Marta says:

  Hej, od stosunku analnego minęło juz50dni i po nim wystąpił okres w terminie i testy przed i po miesiączce wyszły negatywne jednak przez cały kolejny cykl nie widziałam u siebie plodnego śluzu i nie wiem czy to przez stres dlatego powtarzałam test po okresie jeszcze 4razy i negatywne. Później doszło do kolejnego stosunku tym razem z prezerwatywa i bez wytrysku we mnie 12dnia cyklu a cykl trwał 26dni i potem kolejna mieissczka. Wykonałam po tym stosunku tesy ultraczuly 9dnia rano i 14wieczorem. Dzis wykonałam test również ultraczuly z drugiego moczu I dalej negatywny (dzxis jest 20dzien od stosunku z prezerwatywa) czy mimo tylu testów mogę i okresu być w ciąży ? Stresowało mnie to że nie miałam w tamtym cyklu u siebie przezroczystego sluzu tylko gesty bialy i w tym póki co też nie widać ale według kalendarzyka dziś jest jeszcze dzień niepłodny

  Odpowiedz
 37. Marta
  Marta says:

  Chciałam dodać że po stosunku analnym wykonałam testy ponieważ wydawało mi się że sperma mogła spłynąć do drog rodnych.

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Nie jesteś w ciąży. Miesiączka wyklucza ciążę. Ocenianie dni płodnych/niepłodnych tylko na podstawie śluzu jest trudne i zawodne. Radzimy po prostu zabezpieczać się przy każdym stosunku.

   Odpowiedz
 38. Klaudia23
  Klaudia23 says:

  Witam. Od 2 miesięcy biorę tabletki Drovelis. Dodatkowo każdy stosunek jest zabezpieczony prezerwatywa. 12 dni po ostatnim stosunku ale przed przerwa między opakowaniami zrobiłam bhcg wynik poniżej 0,200 czy taki wynik mogę uznać za wiarygodny czy mam powtórzyć? W nocy dzisiaj dostałam krwawienia ale jak narazie jest bardzo delikatne, bardziej brązowy śluz – wczoraj zaczęłam 3 opakowanie tabletek.

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Taki wynik oznacza, że nie jesteś w ciąży. Nie trzeba go powtarzać. Skoro stosujesz antykoncepcję hormonalną i dodatkowo zabezpieczacie się prezerwatywą, to ciąża nie jest możliwa.

   Odpowiedz
 39. Martyś
  Martyś says:

  Hej, jeśli od stosunku minelo 23 dni i wykonałam jest o czułości 25ul. Jednak z drugiego porannego moczu I wyszedł negatywny a wcześniej dostałam miesiączki w terminie jednak to czy taki test jest wiarygodny czy lepiej powtórzyć rano? Stresuje mnie to ponieważ naczytalam się, że niektóre kobiety miesiączkują przez pierwszy trymestr.

  Odpowiedz
  • Aga
   Aga says:

   Cześć! Test wykonany po takim czasie – nawet z drugiego moczu – jest jak najbardziej wiarygodny. Ponadto, obecność miesiączki świadczy o braku ciąży. W ciąży nie można mieć okresu.

   Odpowiedz
   • Martyś
    Martyś says:

    Dziękuję za pomoc, jednak wykonałam jeszcze dzis test tej samej czułości zaraz po przebudzeniu i test negatywny, chciałam zapytać czy jest jakaś szansa aby po 24dniach od stosunku taki test mógłby mieć blada słaba kreskę którą ciężko zobaczyć czy po takim czasie są raczej dobrze widoczne ?

    Odpowiedz
    • Aga
     Aga says:

     Nie ma powodu, by podważać wiarygodność testu po takim czasie – tym bardziej, że wystąpiła miesiączka.
     Druga kreska może być mniej wyraźna od kreski kontrolnej, jednak jest zauważalna gołym okiem i na tyle wyraźna, że nie powinna pozostawiać wątpliwości. Twój negatywny wynik testu jest wiarygodny.

     Odpowiedz
     • Martyś
      Martyś says:

      Dzień dobry, przepraszam że piszę jeszcze raz ale ostatnio zaczęłam się stresować myślą że może jednak ciąża jest możliwa. Zaczął się nowy cykl i jakoś od 10dnia cyklu do dziś (dzis 13d cyklu) boli mnie dziwnie podbrzusze a czasem czuje jajniki. Mam cykle 24-26dniowe dlatego wydawalo mi się że to klucie jest na owulacje ale utrzymuje się już 3dzien a wczoraj czułam najbardziej, szyjka macicy jest wysoko miękka i lekko otwarta czy jest możliwe że bóle są spowodowane owulacja?choc nigdy nie miałam takich długo, niestety nie mam jak iść na betę a testy wykonywałam ultraczułe 9dnia od stosunku,13,14,15,20,23, i 24 czułości 25ul. Dodam że stosunek odbył sie w prezerwatywie 12dnia cyklu (a cykl był 26dni i okres po nim się pojawił). Niestety początkowo założyłam prezerwatywę na złą stronę dlatego zaraz zmieniłam na dobrą (przed stosunkiem), nie pękła ani nic czy taki błąd dał duże ryzyko ciąży?stresują mnie też dziwne bóle

     • Olga
      Olga says:

      Cześć! Absolutnie nie możesz być w ciąży, skoro miałaś okres od tamtego czasu. Miesiączka wyklucza ciążę.

 40. Maria
  Maria says:

  Witam , 1 stycznia miałam stosunek , zsunela się prezerwatywa, dni płodne, okres dostałam w terminie trwał 6 dni ale byl mniej obfity , 14 i 20 stycznia zrobiłam bete obydwa wyniki negatywne, z moczu 14 22 i 29 tez negatywne, mam obrzmiale i bolące piersi za tydzień powinien pojawić się okres , czy testy sa wiarygodne? Dziękuję

  Odpowiedz
 41. Ewa1997
  Ewa1997 says:

  Witam misiaczek powinnam mieć 29 stycznia ale się nie pojawiła. Więc 31 stycznia zrobiłam dwa testy ciazowy wyszły pozytywnie. 1 lutego dostałam plamienia i trwało do 3 lutego. Dodam że drugiego lutego byłam na becie i wynik wyszedł brak ciazy. Czy plamienie ma coś wspólnego gdy robi się bete hcg? Jest możliwość że wynik wyszedł fałszywie??.
  Za każdą odpowiedzieć dziękuję.

  Odpowiedz
 42. Miszka
  Miszka says:

  Cześć, moje cykle trwają 32-35 dni.
  Uprawiałam petting z chłopakiem w dni płodne. Nie mam pojęcia czy mogło dojść do przeniesienia spermy. Miesiączka spóźnia mi się 4-5 dni.
  Wykonałam test z krwi beta hcg 22 dni po stosunku i 24 dni po stosunku w tym samym laboratorium oba negatywne.
  Mogę być spokojna i już nie myśleć o ciąży ?
  Czy trzeba powtórzyc
  Dziękuje za odpowiedz.

  Odpowiedz
 43. Ala01
  Ala01 says:

  Hej! Ostatnu stosunek miałam pod koniec września (zabezpieczony). 23 dni po stosunku zrobiłam test i wyszedł negatywny. Od tamtej pory miałam 4 miesiączki. Ostatnio zauważyłam zmiany w piersiach- nie wiem czy wcześniej je miałam, ale mam takie niebieskie żyły na piersiach. Czytałam , że to objaw ciąży. Czy to możliwe??? Czy po prostu takie żyły na piersiach są normalne?

  Odpowiedz
 44. Mama
  Mama says:

  Witam mam pytanie :
  Okres spóźnia mi się 5 dni. Robiłam test w 2 dzień i w 5 i obydwa negatywne. Od współżycia do dnia zrobienia ostatniego testu minęło 20 dni . Dzisiaj mamy 39 dzień cyklu.
  Cykle mam co 31’dni. Do współżycia doszło ostatniego dnia płodnego. Czy testy domowe płytkowe z czułości 20 mlu które wykonałam są wiarygodne ?? Czy to możliwe ze byłabym w ciąży ??

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Po takim czasie test wykazałby już ciążę, więc najwyraźniej do niej nie doszło. Okres może się spóźniać z wielu powodów, np. stresu.

   Odpowiedz
 45. Magda
  Magda says:

  Witam, czy dwa testy ciązowe wykonane po 23 dniach od „niebiezpiecznego” stosunku, 2 dni po krawieniu z odstawinia wykluczają ciążę?

  Odpowiedz
 46. Luk5772
  Luk5772 says:

  Witam. Kiedy wykonać test biorąc tabletki po stosunku w 20 dniu cyklu (20 tabletka)? Pękła nam prezerwatywa która zawsze dodatkowo używamy. Zostały 4 tabletki z hormonami i 4 tabletki placebo. Zrobić po terminie krwawienia tj po rozpoczęciu nosowego opakowania czy dopiero po 14 dniach od stosunku? Myśli Pani ze ryzyko ciąży w takim przypadku istnieje? Tabletki biorę regularnie

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Skoro bierzesz tabletki regularnie, to nie możesz zajść w ciążę, więc wykonanie testu nie jest w ogóle konieczne. Prezerwatywa zabezpiecza jednak również przed infekcjami przenoszonymi drogą płciową, więc jeśli nie jesteście pewni co do swojego stanu zdrowia, warto za jakiś czas przebadać się pod kątem takich infekcji.

   Odpowiedz
 47. Justyna
  Justyna says:

  Cześć. W 7 dzień cyklu doszło do jednorazowego włożenia penisa do pochwy na kilka sekund bez zabezpieczenia, był to mój pierwszy raz. Nie było wytrysku ani we mnie ani poźniej. Dostałam obfitego krwawienia w 18 dniu cyklu, które trwało 3 dni, później miałam plamienie. W 28 dniu cyklu po tym krwawieniu (20 dni po ryzykownym rachowaniu) wykonałam test z moczu o czułości 10mlu, test był negatywny. Obecnie czekam na miesiączkę. Czy test był wiarygodny?

  Odpowiedz
 48. Marzena
  Marzena says:

  Cześć, czy może byc tak ze test ciazowy jest wykonany za późno np. w 12 tygodniu od stosunku i przez to ze stężenie hormonu jest bardzo duze wynik bedzie negatywny pomimo bycia ciaży? Czy właśnie czym pozniejsze wykonanie testu jest jeszcze bardziej wiarygodne?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Rzeczywiście w pewnym momencie ciąży stężenie hormonu jest tak wysokie, że test z moczu może dać fałszywie negatywny wynik, ale to dotyczy dość zaawansowanej ciąży, która dawałaby już inne objawy (np. brak miesiączki od wielu miesięcy 😉 ). Możesz więc wykluczyć taką sytuację.

   Odpowiedz
 49. Agata
  Agata says:

  Dzień dobry. Czy dwa negatywne testy wykonane 41 dni od stosunku oraz kolejne dwa testy negatywne wykonane 43 dni po stosunku wykluczają ciążę? Dodam ze pojawiło sie normalnie od tamtego momentu dwa razy krwawienie z odstawienia. W okresie tego stosunku jednak zdarzylo mi sie zapomniec dwóch tabletek anty dlatego mam obawy.

  Odpowiedz
 50. Martyna
  Martyna says:

  Witam, czy dwa negatywne testy ciążowe wykonane 10 tyg po stosunku sa wiarygodne i potwierdziają ze nie jestem w ciąży?

  Odpowiedz
 51. smutnadziewczyna
  smutnadziewczyna says:

  Witam, czy wystarczy żeby minęło 27 dni od stosunku żeby wynik był wiarygodny? To jedno pytanie, a drugie to czy przy teście paskowym trzeba koniecznie zebrać mocz do pojemnika czy wystarczy zamoczyć pasek w moczu z klozetu jeśli woda przed wysikaniem się była spuszczona?

  Odpowiedz
  • Aga
   Aga says:

   Cześć! Tak, wystarczy już 14 dni, by wynik testu był wiarygodny.
   Należy postępować zgodnie z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu lub w ulotce – zebrać mocz do pojemnika (jeśli nie mamy pojemnika, możemy kupić i wykonać inny test – test strumieniowy, którego koncówkę podkładamy pod bieżący strumień moczu).

   Odpowiedz
 52. smutnadziewczyna
  smutnadziewczyna says:

  A czy można ten mocz zebrać z klozetu czy trzeba nasikać prosto do pojemnika? Zrobiłam już co prawda jeden test, wyszedł ujemny, ale ponieważ nadal boję się że mogę być w ciąży chyba zrobię drugi, dlatego chciałam zapytać. Pierwszym razem nasikałam wprost do pojemnika, ale na wszelki wypadek spytam czy można też zebrać mocz do pojemnika z klozetu.

  Odpowiedz
  • Aga
   Aga says:

   Należy oddać mocz bezpośrednio do pojemnika.
   Chodzi o to, by stężenie hormonu w samym moczu było maksymalnie wykrywalne; natomiast jeżeli zmieszasz mocz z wodą klozetową – będzie on już rozcieńczony.

   Odpowiedz
 53. smutnadziewczyna
  smutnadziewczyna says:

  Mam jednak jeszcze pytania po przeczytaniu pewnego artykułu. Pierwsze to czy przyjmowanie przeze mnie Rispoleptu, pregabaliny i kwetiapiny może jakoś wpływać na wynik testu niszcząc jego wiarygodność? Drugie, czy faktycznie nie może upłynąć trochę więcej, ale nie dużo więcej czasu niż 15 minut od czasu pobraniu próbki moczu a wykonania testu? Bardzo prosiłabym o odpowiedź bo się niepokoję.

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Kwestię wpływu leków na wyniki badań należy omówić z lekarzem lub farmaceutą (ewentualnie przynajmniej poszukać odpowiedzi w ulotce dołączonej do opakowania leku). Wynik testu należy sprawdzać w przedziale czasowym podanym w ulotce danego testu. Po tym czasie wynik jest niewiarygodny (mogą zajść reakcje chemiczne niezwiązane z ciążą lub jej brakiem, które wpłyną na wynik).

   Odpowiedz
 54. Martyś
  Martyś says:

  Jeśli minęło 19dni od stosunku I 15 od możliwej owulacji to czy test z drugiego moczu superczuły bedzie wiarygodny i negatywny oznacza brak ciąży czy warto powtórzyć?stosunek byl z prezerwatywa bez wytrysku w środku jednak nie mam jeszcze okresu I boję się czy może być ciaza mimo zabezpieczenia i negatywnego testu

  Odpowiedz
 55. Marta
  Marta says:

  Jeśli doszło do stosunku kilka dni przed owulacja ale zabezpieczyliśmy się prezerwatywa i nie doszło do wytrysku w środku to czy jest jakaś szansa na ciążę?bardzo się boję bo dziś ostatni dzień kiedy mogłam dostać okresu a go nie mam, zrobilam test ale nie poranny i negatywny (15dni po możliwej owulacji i 19dni po stosunku) czy jest sens powtarzać go i obawiać się ciąży?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Żeby mogło dojść do ciąży, w pochwie musi się znaleźć sperma. Skoro użyliście prezerwatywy, a do wytrysku nie doszło, to w pochwie nie było spermy. Więc ciąża nie jest możliwa. Wynik jest wiarygodny.

   Odpowiedz
 56. Aneta
  Aneta says:

  Witam. Dzień po skonczonym okresie uprawiałam z chlopakiem seks przerywany(wytrysk nastapil poza pochwą). Dla pewności ze nie jestem w ciązy po 15 dniach od stosunku wykonałam test ciążowy(negatywny) czy jest on wiarygodny czy musze go wykonać dopiero w terminie spodziewanej miesiaczki?

  Odpowiedz
 57. Katarzyna
  Katarzyna says:

  Cześć. 9 kwietnia uprawiałam z chlopakiem seks przerywany. 4 maja powinnam dostac krawienia z odstawienia jednak chce brać dwa opakowania pod rząd bez robienia przerwy(nie chce miec w tym czasie okresu). Biore tabletki anty jednak przy seksie z 9 kwietnia zapomnialam jednej tabletki i dla upewnie chce wykonać test ciązowy. Czy test ciązowy który wykonam po paru dniach od „spodziewanego krawienia z odstawinia” dajmy ze go zrobie 7 maja(28 dni po stosunku) bedzie wiarygodny mimo braku przerwy na krwawienie?

  Odpowiedz
 58. Aniela
  Aniela says:

  Dzień dobry. Uprawiałam seks przerywany, od tego czasu minelo 11 tygodni ale jakos zaczelo mnie to martwic. Czy test ciązowy wykonany 11 tygodniu po stosunku, wynik był negatywny w 100% wyklucza ciąże? Czy moze stezenie hormnonu jest juz na tyle wysokie ze na teście ciążowym pokazal sie falszywie negatywny wynik?

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Rozumiem, że przez ten cały czas normalnie miałaś miesiączki? Jeśli tak, to ciąża jest absolutnie niemożliwa.

   Odpowiedz
   • Aniela
    Aniela says:

    Mialam jedno krawienie, a kolejny blister robiłam bez przerwy na krwawienie. Wiem ze ciaza przy tabletkach jest niemozliwa ale wtedy roznie bylo z godzinami ich przyjmowania dlatego chcialabym sie dowiedziec czy ten test 11 tygodni po jest wiarygodny(negatywny)?

    Odpowiedz
 59. ......
  ...... says:

  Doszło do stosunku dwa tygodnie temu i trzy lub cztery tygodnie temu oba były zabezpieczone prezerwatywa która nie pękła w dodatku partner miał wytrysk poza mną, dziś jest ostatni dzień kiedy mogłam dostać okresu kalendarzowo jednak dalej go nie ma. Wykonałam test ciążowy po południu ktory wyszedł negatywny czy to oznacza że ciąży nie ma czy warto powtórzyć test z samego rana, stresuje mnie ta sytuacja

  Odpowiedz
 60. M
  M says:

  Od stosunku minęło 19dni odbył się 10dnia cyklu (cykle mam zwykle 24-27dniowe) był zabezpieczony prezerwatywa która nie pękła dodatkowo wytrys był poza mną, kolejne dwa stosunki odbyły się 17dnia cyklu 12dni temu również z prezerwatywa bez wytrysku we mnie. Dzis po przebudzeniu wykonałam test 25mlU i wyszedł negatywny wczoraj wykonałam po południu test 20mlU i też negatywny. Czy mogę się obawiać ciąży? Dzis mam 29dzien cyklu a okresu brak

  Odpowiedz
 61. annaaaa123346
  annaaaa123346 says:

  Cześć, wykonałam test ciążowy z krwi beta hcg 18 dnia po stosunku, miesiączkę mam dostać za 3-4 dni.
  Czy test z krwi z laboratorium po tym czasie jest wiarygodny ?

  Odpowiedz
 62. klaudiamakowsk572
  klaudiamakowsk572 says:

  Dzień dobry. Czy test płytkowy zrobiony ponad 15 tygodni po stosunku ale nie z moczu porannego jest wiarygodny?

  Odpowiedz
 63. Asia
  Asia says:

  Cześć. Czy test ciążowy wykonany w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych(dwuskladnikowych, biore juz 2 lata) może dać fałszywy wynik czy jednak taki test jest w 100% tak samo wiarygodny? Test został wykonany w srodku blistra i dał wynik negatywny?

  Odpowiedz
 64. Bella
  Bella says:

  Witam! Czy dwa testy wykonane 7 tygodniu po stosunku(54dni) oraz dwa testy wykonane 8 tygodniu po stosunku(61dni) w 100% wykluczają ciąże? Wszystkie te testy dały wynik negatywny, czy mam pewność ze nie jestem w ciąży?

  Odpowiedz
 65. Ag.a
  Ag.a says:

  Hejka! między 23.09 czyli niby dziś najpóźniej powinnam mieć miesiączkę, przedwczoraj i dzisiaj zrobiłam badanie beta hcg i wyszło < 2,3 czyli niby negatywne. Rzekomo mówi się że to oznaczenie można wykonać z 2-3 dni wcześniej niż test ciążowy
  Na oko to było 13-15 dni od owulacji tak przypuszczam, ale mam jakieś dziwne obawy że zamienili w labo probówki, stany lękowe

  mam 32 dzień cyklu i żadnych objawów a w 27-28dc bolała mnie macica czułam jakby coś się rozciągało, nie wiem. Nie korzystam z domowych testów ciążowych z powodów osobistych, czy wynik jest wiarygodny i powinnam dać sobie spokój? pozdrawiam.

  Odpowiedz
 66. kaczikits4671
  kaczikits4671 says:

  Witam. Ostatni stosunek był w sierpniu chyba pod koniec o ile dobrze pamietam. Dzisiaj zrobiłam test z drugiego moczu – negatywny. Czy można mu wierzyć? Biorę tabletki dodatkowo stosunek był z prezerwatywa. Krwawienia występowało choć ostatnie pojawiło się z opóźnieniem i było słabsze. Teraz zostało mi do końca 5 tabletek z hormonami i 4 bez a od kilku dni strasznie boli mnie podbrzusze stad moje obawy. Proszę o pomoc.

  Odpowiedz
 67. Ika
  Ika says:

  Witam. 2 tyg temu walilam mojemu chlopakowi po wytrysku zawsze oboje szlismy umyć ręce woda i mydlem. Miałam wtedy dni plodne. Dostałam okres idealnie w dzień w którym miał być 2 pierwsze dni były standardowo z większym krwanwieniem. Teraz mam 4 dzień okresu I słabe krwawienie. Mimo to postanowiłam zrobić dzisiaj test ciazowy zeby sie upewnić że na pewno nie było możliwości przeniesienia spermy jeśli jakimś cudem nie została by umyta podczas podcierania się. Test wyszedł na pierwszy rzut oka negatywny pod jednolitym światłem. Jednak jak się spojrzał pod światło to był bardzo blady praktycznie niewidoczny może szary wypukly zarys drugiej kreski. Czy jakimś cudem mogę być w ciąży? Czy to może kreska fabryczna? Czy może to przez krew w moczu? Proszę o szybka odpowiedz

  Odpowiedz
  • Olga
   Olga says:

   Cześć! Okres wyklucza ciążę. Poza tym opisana przez Ciebie sytuacja nie wiąże się z ryzykiem ciąży.
   Wkrótce przestaniemy odpisywać na pytania zadawane w komentarzach pod artykułami. Zapraszamy do korzystania z naszego forum (https://ponton.org.pl/forum/) lub zadawania pytań mailowo (porady@ponton.org.pl).

   Odpowiedz
 68. :)
  :) says:

  Czy test ciążowy wykonany 14 dni od możliwie ryzykownej sytuacji i 4 dni po spóźnieniu okresu będzie wiarygodny? Robiłam testy 8,10,11,14 dnia po stosunku w tym 11 i 14 dzień już przy spóźnieniu, wszystkie negatywne.

  Odpowiedz
 69. Marta
  Marta says:

  Dzień dobry, Czy test pink ultraczuły wykaże ciąże jeśli wystąpiła spodziewana miesiączka, i test wyszedł negatywny w 33 dni po stosunku? Mogę być w ciąży? Czuje, że podbrzusze strasznie „ciagnie”. Kolejnego okresu spodziewam się za 10-11 dni.

  Odpowiedz
  • Zuza
   Zuza says:

   Cześć,
   jeśli dostałaś miesiączkę oraz test wykonany ponad miesiąc od stosunku wyszedł negatywny to na pewno nie jesteś w ciąży. 🙂 Ból w podbrzuszu może wynikać z bardzo wielu rzeczy, chociażby stresu. Jeśli ból nie ustępuje warto skonsultować się z ginekolożką/ginekologiem.

   Odpowiedz
 70. Kasia
  Kasia says:

  Dobry wieczór, czy test hcg z krwi wykonany w 64 dni po stosunku i wykazujący wynik: <0,2 na pewno wyklucza ciąże? Miałam w międzyczasie trzy krwawienia, teraz to czwarte krwawienie mi się spóźnia, choć test strumieniowy wyszedł negatywny. Proszę o odpowiedź i dziękuję.

  Odpowiedz
  • Emilia
   Emilia says:

   Cześć!
   Tak, wynik ten wskazuje na brak ciąży. Tak samo miesiączki w między czasie 🙂 Powodów spóźniającej się miesiączki może być wiele, nie zawsze jest to ciąża. Może na to wpłynąć np. stres, choroba czy utrata wagi.

   Odpowiedz
 71. Klaudia
  Klaudia says:

  Cześć, jestem 2,5 miesiąca po porodzie i karmię piersią, miesiączka jeszcze nie wróciła. Ile dni po stosunku powinnam wykonać domowy test ciążowy, aby jego wynik można było uznać za wiarygodny? I kiedy najwcześniej można wykonać ewentualnie badanie z krwi, żeby sprawdzić, czy jestem w ciąży?

  Odpowiedz
  • Marcelina
   Marcelina says:

   Cześć,
   test z moczu powinien dać wiarygodny wynik najwcześniej po 14 dniach, a test z krwi już po 10 dniach od możliwego zapłodnienia.

   Odpowiedz
 72. Mqwe
  Mqwe says:

  Czy test beta hcg z krwi może cos zafałszować?
  Czy może zdarzyć się tak, ze kobieta będąca w ciazy bedzie miała negatywne testy z krwi?

  Czytałam ze przy chorobach tarczycy testy mogą nie wykryć ciazy.
  Zrobiłam beta hcg z krwi 12, 33, 40 dni po stosunku.

  Odpowiedz
  • Marcelina
   Marcelina says:

   Jeśli wykonałaś kilka testów z krwi i wszystkie wskazywały na brak ciąży, to oznacza, że po prostu nie jesteś w ciąży. Test z krwi jest najbardziej dokładnym testem, dlatego nie ma szans, żeby przy tylu próbkach doszło do uzyskania błędnego wyniku.
   Jeśli bardzo się boisz, możesz udać się na kontrolę ginekologiczną w celu wykonania USG, choć przy tylu negatywnych testach nie jest to konieczne, bo szanse na błędny wynik są praktycznie zerowe.

   Odpowiedz
    • Sofia (ona/ jej)
     Sofia (ona/ jej) says:

     np. leki stosowane w leczeniu niepłodności mogą zafałszować wynik, co do pozostałych interakcji z lekami i Twoim indywidualnym stanem zdrowia możesz się skonsultować z farmaceutą_ką czy lekarzem/ lekarką, którzy dysponują fachową wiedzą w tym temacie.

     Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *