Latem 2018 roku członkinie naszej grupy Aleksandra Józefowska, Antonina Lewandowska i Joanna Skonieczna zostały zaproszone do prac nad raportem Human Rights Watch.

Opowiedziały o stanie polskiej edukacji seksualnej, pracy Pontonu i o tym, jak ich zaangażowanie w działania na rzecz praw reprodukcyjnych (z ang. SRHR – sexual and reproductive health and rights) wpływa na ich bezpieczeństwo i życie prywatne.

Raport prezentuje szerokie spojrzenie na sytuację aktywistek i aktywistów feministycznych – porusza między innymi tematy praw reprodukcyjnych, zobowiązań Polski wynikających z przyjętych przez kraj aktów międzynarodowych i dużo więcej. Nasze działaczki wymienione są w doborowym towarzystwie aktywistek z Fundacji BABA, Fundacji Autonomia czy Fundacji Feminoteka.

To pierwsza aż tak duża publikacja dotycząca bardzo ważnego dla nas tematu. Polecamy Wam lekturę tekstu, który możecie znaleźć tutaj: https://www.hrw.org/pl/report/2019/02/06/327241.

Human Rights Watch to jedna z najważniejszych światowych organizacji pozarządowych zajmujących się walką o prawa człowieka. Od lat raporty HRW są uważane za wyznaczniki wolności słowa i jednostki w danym społeczeństwie.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *