Co to jest kink

Trudno jest zdefiniować kink, ponieważ dla każdej osoby kinkowy seks może oznaczać coś innego. Mówi się, że jest to wszystko to, co robią inni w sferze seksualności, a czego my nie robimy. Sam przymiotnik kinky w języku angielskim oznacza coś zakręconego, nietypowego, niezwykłego.
Określanie tego, co jest kinkiem, a co nie, jest kwestią indywidualną. Dla części osób będzie to seks analny czy seks w więcej niż dwie osoby. Zazwyczaj określenia kink używa się jednak w kontekście zachowań ze spektrum BDSM, odgrywania ról czy niestandardowych fantazji.
Można mieć swój kink, który jest elementem naszej seksualności, i włączać go w swoje życie seksualne. Istnieje także określenie seksualność kinkowa. Mówimy o niej, gdy kinkowe praktyki są dominujące i kluczowe dla osiągnięcia satysfakcji seksualnej.

Kink ≠ przemoc

Błędem jest założenie, że kink oznacza przemoc. Zachowania kinkowe są uznawane za normatywne, jeśli odbywają się za świadomą zgodą osób uczestniczących, oraz nie powodują krzywdy. W społeczności kinkowej konsensualność, bezpieczeństwo i komunikacja są bardzo mocno akcentowane.
Uwaga! Kink nie może być usprawiedliwieniem przemocy. Jakiekolwiek zachowania seksualne – normatywne lub nie – praktykowane bez zgody wszystkich stron uczestniczących są przemocą seksualną.
Kinki można realizować w relacji z innymi osobami, ale również solo. Może być to ciekawe urozmaicenie masturbacji, a także rozwiązanie dla osób, których osoba partnerska woli konwencjonalne aktywności.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *