Czym jest edging

Edging to technika seksualna polegająca na przerywaniu stymulacji tuż przed doświadczeniem orgazmu. Jest to balansowanie na krawędzi, które daje możliwość utrzymania się w stanie bardzo dużego podniecenia przez dłuższy czas, a następnie odczucia zintensyfikowanego orgazmu. Edging stanowi również metodę kontrolowania momentu wytrysku u osób z penisami.

O czym warto pamiętać podczas edgingu

Edging w parze/grupie może urozmaicić kontakty seksualne oraz być elementem relacji dominacja-uległość. W takim układzie osoba dominująca kontroluje moment odczucia orgazmu u osoby uległej.
W przypadku włączenia edgingu do seksu z innymi osobami, trzeba zawsze pamiętać o uzyskaniu świadomej zgody. Warto omówić decyzję o podjęciu tej aktywności, ponieważ w sytuacji, gdy chcemy szybko rozładować napięcie, może nas ona frustrować i odbierać nam przyjemność ze stosunku.

Kto może uprawiać edging

Edging jest techniką, która sprawdzi się w szczególności u osób już doświadczających orgazmów. Na początek warto spróbować edgingu podczas masturbacji. Jest to okazja do zaobserwowania zarówno naszych odczuć, jak i reakcji ciała, a co za tym idzie – do lepszego zapoznania się z własną cielesnością.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *