Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #6001

  Mandarynka
  Uczestnik

  Witam. Mam pierwszego chlopaka i dopiero przy nim uświadomiłam sobie, że kompletnie nic nie wiem o tych sprawach. Jesteśmy ze sobą ponad pół roku. Mam kilka pytań które mnie nurtują, wcześniej nie interesowały takie rzeczy, Otoz mój chłopak jest prawiczkiem ja dziewicą oboje mamy po 17 lat, Nie uprawiamy jeszcze seksu, ale chciałabym spróbować po uprawiać petting moze nawet nie petting ale zobaczyc juz coś wiecej i 1. moje takie pytanie czy jezeli chlopak prawiczek to znaczy ze nigdy jezcze nie miał orgazmu i wytrysku? czy to dla niego bedzie cos nowego? 🙂 2. Jak przygotować się do pettingu?, czy nalezy cos miec? chodzi mi o zabezpieczeniu i zakonczeniu czy obowiazkowo ma być gdzies na cialo dziewczyny? i w ogole gdzie to i jak ma być? 3. czy wolno pozwolić chlopaku podotykać tam? niewiem jak to nazwac 🙂 swoim siusiakiem o cipke? czy cos sie moze stać? czy jest mozliwa ciaża?

  #6006

  Olga
  Moderator

  Cześć!
  Dzięki, że dzielisz się z nami swoimi przemyśleniami i pytaniami!
  Zacznijmy od początku. Otóż z tym dziewictwem to sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Wszystko zależy od tego, jak je definiujemy. Niektórzy uważają, że dziewica/prawiczek to ktoś, kto nie uprawiał seksu waginalnego. Czyli nawet jeśli ktoś uprawiał już petting, seks oralny, seks analny itp., ale nie doświadczył penetracji, to jest dziewicą/prawiczkiem. Inni twierdzą, że przestaje się być prawiczkiem/dziewicą, kiedy ma się za sobą pierwsze doświadczenie seksualne. A to już każdy może definiować po swojemu – dla jednych to będzie pierwsza masturbacja, dla innych seks oralny itd. Chłopak może np. być prawiczkiem, choć ma za sobą i wytrysk, i orgazm. Mógł się np. masturbować. Mógł też mieć nieświadome polucje – mieć wytrysk np. podczas snu. Wszystko zależy więc od tego, co nazywamy dziewictwem. Możesz o tym więcej poczytać na naszej stronie pod tym linkiem: http://ponton.org.pl/cialo/hymen-blona-dziewicza-dziewictwo/ .
  Przejdźmy do Twoich dwóch kolejnych pytań. Powiem tak – seks to jest sprawa do przegadania między osobami, które będą go uprawiać. To Wy we dwoje powinniście ze sobą porozmawiać, jak chcielibyście, żeby wyglądał petting czy jakakolwiek inna aktywność seksualna. Obie strony muszą na to wyrazić świadomą zgodę.
  Nie ma tu absolutnie żadnych zasad co do tego, jak petting ma wyglądać. Nie ma żadnego obowiązku, że wytrysk musi mieć miejsce na ciele dziewczyny. Nie ma obowiązku, że w ogóle musi dojść do wytrysku. Nie ma też obowiązku, żeby pozwolić partnerowi na dotykanie się. Jeśli czujesz, że chcesz, aby partner Cię dotykał – okej. Jeśli czujesz, że to przekracza Twoje granice, masz prawo powiedzieć stop.
  W tej kwestii trzeba zadbać o to, żeby obie strony godziły się na to, co się dzieje. Każde z was może w dowolnej chwili się wycofać. Ogólnie warto ze sobą po prostu rozmawiać w przed, w trakcie i po 🙂 Róbcie, jak czujecie.
  Ale oczywiście trzeba też zadbać o zabezpieczenie. Aktywność seksualna niesie ze sobą ryzyko ciąży i przeniesienia infekcji. Żeby doszło do zapłodnienia, świeża sperma lub preejakulat muszą znaleźć się w pochwie lub jej okolicach. To oznacza, że dotykanie penisem o wargi sromowe jest sytuacją ryzykowną, w przypadku której może dojść do ciąży. Aby się zabezpieczyć, warto wcześniej pomyśleć, jakiej formy antykoncepcji użyjecie. Wybór jest duży. Możesz zapoznać się z różnymi środkami antykoncepcyjnymi pod tym linkiem: http://ponton.org.pl/antykoncepcja/ . Młodym osobom, które są w związkach heteroseksualnych, poleca się stosowanie mieszanej antykoncepcji, czyli zarówno zażywanie środków hormonalnych, jak i stosowanie prezerwatyw. Prezerwatywy są jedyną metodą antykoncepcji, która chroni nie tylko przed niechcianą ciążą, ale też przed chorobami i infekcjami przenoszonymi drogą płciową. O tym, jak poprawnie założyć prezerwatywę, możesz poczytać tutaj: http://ponton.org.pl/antykoncepcja/prezerwatywa-meska/ . Prezerwatywy można też użyć przy okazji seksu oralnego. Wystarczy rozciąć ją na pół, tak by powstała prostokątna maseczka.
  Podsumowując, warto ze sobą rozmawiać o seksie, tak by obie strony czerpały z niego przyjemność. Warto też pamiętać o zabezpieczeniu, żeby nie doszło do niechcianej ciąży lub infekcji.

  #6011

  Mandarynka
  Uczestnik

  Dobrze, z tym jasne 🙂 Mam jescze takie pytanko chyba wolno zapytać?, Słyszałam,że długie przytulanie ,całowanie, masowanie, może wystarczyć kobietom,ale nie chlopaku, podobno w wyniku takich zabiegów narasta u nich podniecenie,które powinno być rozładowane przez wytrysk, a gdy jednak do niego nie dojdzie chlopak nie osiągnie wytrysku to może to być dla niego bolesne fizycznie, jezeli nie mylę ból jąder. Czy to prawda? I jeszcze takie pytanie chodzi mi o ten preejakulat nigdy nie mogłam zrozumieć jak to jest o tych osób które uprawiają stosunek przerywany latami i nie wpadają w ciaże? a uprawiają go nawet osoby starsze.. choc szanse na ciaże jest nawet przez dotykanie jak już pisano wyżej.. wiem ze stosunek przerywany nie chroni przed ciaza, tylko prosto ciekawi jak to jest naprawde od czego to zależy?

  • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 6 miesiące temu przez  Mandarynka.
  #6015

  Olga
  Moderator

  Jeśli chodzi o Twoje pierwsze pytanie, to jest to bardzo indywidualna sprawa. Są mężczyźni, którzy lubią się przytulać, są i tacy, którzy niespecjalnie – tak jak są dziewczyny, które to lubią, i takie, które nie lubią. Może to być również zależne od dnia, chwili, nastroju. Nie ma żadnej reguły.
  W kwestii drugiego pytania – masz rację, stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną. Ale to nie jest jednak tak, że każdy niezabezpieczony stosunek pochwowy prowadzi do zapłodnienia. Musi się na siebie złożyć wiele czynników, żeby doszło do ciąży. Są przecież pary, które starają się o dziecko przez wiele miesięcy. Po prostu w każdym przypadku, gdy plemniki znajdą się w pochwie (w przypadku stosunku przerywanego też), istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Dlatego – jeśli nie chcemy, aby ewentualnie doszło do ciąży – należy się zabezpieczać.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.