Uwaga!

Mamy ostatnio problemy z funkcjonowaniem forum. 
Jeżeli masz trudność z rejestracją,
możesz też zadać pytanie mailowo:

porady@ponton.org.pl


Witaj na Forum Grupy Ponton!

Tutaj możesz zadać anonimowo pytanie i otrzymać odpowiedź od naszych edukatorów i edukatorek.

Zanim skorzystasz z Forum, przeczytaj koniecznie poniższe punkty!

  1. Zanim zadasz pytanie, użyj lupki pod spodem. Jest spora szansa, że ktoś już wcześniej zadał na forum podobne pytanie i pojawiła się na nie odpowiedź!
  2. Jeżeli dotychczas nikt nie spytał o to, o co Ty chcesz spytać, znajdź odpowiednią kategorię i stwórz nowy temat.
  3. Z forum można korzystać, oczywiście, 24 godziny na dobę. Ale nie jesteśmy zawsze online – czasem trzeba na odpowiedź poczekać!
  4. Nie odpowiadaj na pytania innych osób – z naszego doświadczenia wynika, że może to powodować chaos i dezinformację!
Notifications
Clear all

Testy ciążowe  

   RSS

0

Witam, mam pytanie odnośnie testów ciążowych. Czy one będą wychodzić pozytywnie przez całą ciąże ? Nie mam na myśli pierwszych tygodni kiedy stężenie może być za małe ale chodzi mi o to czy wyjdą dwie kreski w 7,10,17,26 czy 40 tyg ciąży ? Pytam ponieważ przeczytałam gdzieś że w zaawansowanej ciąży kiedy stężenie jest za duże test może nie wychodzić. Ale z drugiej strony to dla mnie nie ma sensu bo przecież test ma wykazać obecność hormonu a nie ilość dlatego im więcej hormonu to chyba większe prawdopodobienstwo ze wyjdą dwie kreski prawda? Pytam z ciekawości. Z góry dziękuje za odpowiedz

3 Answers
0

Cześć!
Rzeczywiście niektórzy producenci testów ciążowych podają, że w przypadku bardzo wysokiego stężenia hormonu hCG w organizmie (a najwyższe jest w 10. tygodniu ciąży) test może wyjść fałszywie negatywny. Jest to związane z ograniczeniami technicznymi testów.

0

A później kiedy poziom hormonu spada ? Jest on wykrywalny czy nadal nie?

0

Później stężenie hormonu spada aż do końca ciąży, ale wciąż jest wykrywalne i dużo wyższe niż u osoby, która w ciąży nie jest.

Share: