Uwaga!

Mamy ostatnio problemy z funkcjonowaniem forum. 
Jeżeli masz trudność z rejestracją,
możesz też zadać pytanie mailowo:

porady@ponton.org.pl


Witaj na Forum Grupy Ponton!

Tutaj możesz zadać anonimowo pytanie i otrzymać odpowiedź od naszych edukatorów i edukatorek.

Zanim skorzystasz z Forum, przeczytaj koniecznie poniższe punkty!

  1. Zanim zadasz pytanie, użyj lupki pod spodem. Jest spora szansa, że ktoś już wcześniej zadał na forum podobne pytanie i pojawiła się na nie odpowiedź!
  2. Jeżeli dotychczas nikt nie spytał o to, o co Ty chcesz spytać, znajdź odpowiednią kategorię i stwórz nowy temat.
  3. Z forum można korzystać, oczywiście, 24 godziny na dobę. Ale nie jesteśmy zawsze online – czasem trzeba na odpowiedź poczekać!
  4. Nie odpowiadaj na pytania innych osób – z naszego doświadczenia wynika, że może to powodować chaos i dezinformację!
Notifications
Clear all

Ryzyko  

   RSS

0
Witam, 
Uprawiałem seks z dziewczyną z prezerwatywa 28 listopada, a 25 listopada miała owulacje, czy w tym wypadku jest większe ryzyko ciąży? Dodam że ma regularne cykle oraz prezerwatywy nie były w żaden sposób uszkodzone.
2 Answers
0

Cześć!

Prawidłowo używa prezerwatywa zapewnia nawet 98-procentowe zabezpieczenie przed ciążą. W opisywanym przez Ciebie przypadku można więc uznać, że właściwie nie ma ryzyka ciąży.

@olga A jeśli na zewnętrznej stronie prezerwatywy znalazła by się odrobina preejakulatu? Czytałem że jeśli nie dochodziłem parę godzin przed stosunkiem, to w preejakukacie nir powinny znajdować się plemniki.

Dodatkowo martwię się gdyż jedne z dostępnych w internecie kalkulatorów dni płodnych, wychodzi ze wtedy było bądź nie było dni płodnych w zależności od strony

Głównie kalkulatory mówiły o owulacji około 25 listopada, a dziewczyna dzień przed mówiła że miała plamienie. Czy to mógłbyc jeden z objawów owulacji?

0

Gdyby na zewnętrznej stronie prezerwatywy znalazł się preejakulat, istniałoby ryzyko ciąży. Do takiej sytuacji może jednak dojść właściwie tylko wtedy, gdy użytkownik prezerwatywy pomyli jej strony - spróbuje założyć prezerwatywę na lewą stronę, a następnie (zamiast wyrzucić taką prezerwatywę, co byłoby prawidłowym zachowaniem w takim przypadku) założy ją na prawą stronę i będzie w niej uprawiać seks z penetracją. Wszelkie stosunki/masturbacja kilka godzin przed stosunkiem nie mają wpływu na ryzyko ciąży.

Jeśli chodzi o owulację, to jest to dość skomplikowana sprawa - takim kalkulatorom raczej lepiej nie ufać, bo są w stanie podać tylko przybliżoną datę owulacji na podstawie podanych przez Ciebie danych. W rzeczywistości data owulacji jest zmienna - zależnie od wielu czynników (takich jak stres, poziom hormonów, odbyte podróże, spożyty alkohol...) owulacja może się przesunąć w czasie. Dlatego jeśli nie staramy się o dziecko, najlepiej zabezpieczać się przy każdym stosunku, bez względu na dzień cyklu.

Plamienie może, ale nie musi być objawem owulacji.

Share: