Uwaga!

Mamy ostatnio problemy z funkcjonowaniem forum. 
Jeżeli masz trudność z rejestracją,
możesz też zadać pytanie mailowo:

porady@ponton.org.pl


Witaj na Forum Grupy Ponton!

Tutaj możesz zadać anonimowo pytanie i otrzymać odpowiedź od naszych edukatorów i edukatorek.

Zanim skorzystasz z Forum, przeczytaj koniecznie poniższe punkty!

  1. Zanim zadasz pytanie, użyj lupki pod spodem. Jest spora szansa, że ktoś już wcześniej zadał na forum podobne pytanie i pojawiła się na nie odpowiedź!
  2. Jeżeli dotychczas nikt nie spytał o to, o co Ty chcesz spytać, znajdź odpowiednią kategorię i stwórz nowy temat.
  3. Z forum można korzystać, oczywiście, 24 godziny na dobę. Ale nie jesteśmy zawsze online – czasem trzeba na odpowiedź poczekać!
  4. Nie odpowiadaj na pytania innych osób – z naszego doświadczenia wynika, że może to powodować chaos i dezinformację!
Notifications
Clear all

Plemniki na ręczniku  

   RSS

0

Dzień dobry,

Mam dosyć dziwne pytanie ale spóźnia mi się okres i lekko panikuję. Nie odbyłam stosunku, ale chodzi mi o sytuację po pettingu. Bylam ubrana i pieściłam chłopaka, miałam spermę na ręce i od razu poszłam umyć ręce i wytarłam je ręcznikiem. Po godzinie lub dwóch poszłam skorzystać z toalety ale najpierw znowu umyłam ręce. Teraz w głowie pojawia mi się pytanie, jesli wytarłam ręce tym samym ręcznikiem co wcześniej a następnie podtarłam się podczas korzystania z toalety to mogłam przenieść jakieś plemniki? Wątpię żeby była to ryzykowna sytuacja, ale boję się że na wilgotnyn ręczniku w ciepłym miejscu mogły przeżyć jakieś plemniki które tam przeniosłam po myciu rąk... czy jest jakieś ryzyko ciąży?

Z góry dziękuję za odpowiedź

2 Answers
0

Cześć! 

W takiej sytuacji nie ma absolutnie żadnego ryzyka ciąży.

@olga czy na pewno jest to niemożliwe? Nawet jakby na ręczniku były plemniki?

Chcę się upewnić, bo od tamtego czasu miałam normalne miesiączki (bardzo bolesne), ale przez kilka ostatnich dni obserwuje u siebie opuchnięte twarde podbrzusze, nawet na czczo (a zawsze miałam płaski brzuch). Wygląda jak któryś miesiąc ciąży. Dostałam ogromnej schizy i bardzo się boję 🙁

0

Cześć! Absolutnie nie da się w ten sposób zajść w ciążę. Plemniki na powietrzu (np. na ręczniku) momentalnie giną. Miesiączki są potwierdzeniem, że w danym cyklu nie doszło do zapłodnienia.

Share: