Uwaga!

Mamy ostatnio problemy z funkcjonowaniem forum. 
Jeżeli masz trudność z rejestracją,
możesz też zadać pytanie mailowo:

porady@ponton.org.pl


Witaj na Forum Grupy Ponton!

Tutaj możesz zadać anonimowo pytanie i otrzymać odpowiedź od naszych edukatorów i edukatorek.

Zanim skorzystasz z Forum, przeczytaj koniecznie poniższe punkty!

  1. Zanim zadasz pytanie, użyj lupki pod spodem. Jest spora szansa, że ktoś już wcześniej zadał na forum podobne pytanie i pojawiła się na nie odpowiedź!
  2. Jeżeli dotychczas nikt nie spytał o to, o co Ty chcesz spytać, znajdź odpowiednią kategorię i stwórz nowy temat.
  3. Z forum można korzystać, oczywiście, 24 godziny na dobę. Ale nie jesteśmy zawsze online – czasem trzeba na odpowiedź poczekać!
  4. Nie odpowiadaj na pytania innych osób – z naszego doświadczenia wynika, że może to powodować chaos i dezinformację!
Notifications
Clear all

Antykoncepcja  

   RSS

0

Witam
Od czerwca biorę tabletki antykoncepcyjne Vines. W poniedziałek 18.11 współżyłam a moim chłopakiem a następnego dnia we wtorek zapomniałam wziąć tabletki antykoncepcyjnej. Wzięłam tabletkę dopiero w środę rano ale nie minęło więcej niż 12 godzin tylko 8/9. Na ulotce pisze ze jeśli minęło mniej niż 12 godzin to antykoncepcja nie jest zmniejszona. Lecz nie zastosowałam się do dalszych zaleceń ponieważ była to tabletka z ostatniego rzędu i nadal biorę tabletki tak jak brałam. Wczoraj znowu współżyłam z chłopakiem ale nie doszło do wytrysku. Czy jest szansa na bycie w ciąży? Dodam ze niedługo idę do ginekologa na wizytę kontrolna
Proszę o szybka odpowiedz

3 Answers
0

Cześć!
Czy dobrze rozumiem, że pominęłaś tabletkę z czwartego rzędu? Czy to była jedna z 4 ostatnich tabletek? Bo jeśli tak, to pominęłaś tabletkę placebo, co nie ma żadnego wpływu na działanie antykoncepcyjne leku.

0

Niestety nie była to tabletka placebo tylko żółta nie wywołująca miesiączkowanie

0

Zgodnie z informacją w ulotce: "Jeśli przyjęcie tabletki jest opóźnione o mniej niż 12 godzin ochrona antykoncepcyjna nie jest zmniejszona. Należy przyjąć tabletkę, tak szybko jak tylko pacjentka sobie o tym przypomni, a kolejne tabletki należy przyjmować jak dotychczas o zwykłej porze". A więc skoro wzięłaś tabletkę po 8-9 godzinach i następne przyjmujesz tak, jak do tej pory, to wszystko w porządku, antykoncepcja działa.

Share: