Witaj na Forum Grupy Ponton!

Tutaj możesz zadać anonimowo pytanie i otrzymać odpowiedź od naszych edukatorów i edukatorek.

Zanim skorzystasz z Forum, przeczytaj koniecznie poniższe punkty!

  1. Zanim zadasz pytanie, użyj lupki pod spodem.
    Jest spora szansa, że ktoś już wcześniej zadał na forum podobne pytanie i pojawiła się na nie odpowiedź!
  2. Jeżeli dotychczas nikt nie spytał o to, o co Ty chcesz spytać, znajdź odpowiednią kategorię i stwórz nowy temat.
  3. Nie odpowiadaj na pytania innych osób – z naszego doświadczenia wynika, że może to powodować chaos i dezinformację!
Notifications
Clear all

Antybiotyk a antykoncepcja  

   RSS

0

Witam, od 8 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Nic się do tej pory nie działo. 25.10 zaczęłam nowy blister tabletek Vines. Jednak zachorowałam i od 28.10 musiałam brać antybiotyk byl to bodajże Amoksiklav nie sprawdziłam na ulotce jak ten antybiotyk moze wpłynąć na tabletki. Skończyłam brać antybiotyk 6.11 a dzień wcześniej uprawialam seks z prezerwatywa. 7.11 zauważyłam że lekko krwawie, następnego dnia nadal pojawiała się krew. Czy tabletki przestały działać i mogę być w ciąży?Czy to antybiotyk tak wpłynął i pojawiła się miesiączka? Czy mam przerwać branie tabletek?

5 Answers
0

Cześć!
Skoro uprawiałaś seks z podwójnym zabezpieczeniem, to ciąża jest niemożliwa. Antybiotyk raczej nie powinien reagować z lekami antykoncepcyjnymi, ale przyjmowanie leków wraz z antykoncepcją trzeba każdorazowo skonsultować z lekarzem. Radziłabym skonsultować się z lekarzem, żeby określić przyczynę krwawienia.

0

Jednak w Internecie przeczytałam że ten składnik antybiotyku może obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej oraz to krwawienie może być skutkiem obniżonej skuteczności, lecz nie wiem na ile jest to prawdą. Boję się że nie byłam w ogóle zabezpieczona jak chłopak chwilę wszedł we mnie bez prezerwatywy

0

To kwestia do skonsultowania z Twoim lekarzem. Ja nie jestem lekarzem, nie mogę Ci odpowiedzieć na to pytanie.

0

Witam🙂 mam również zapytanie odnośnie antybiotyku, a antykoncepcji. Biorę od 2 miesięcy Naraye Plus, a wcześniej minipigulke. Brałam od 3 lutego antybiotyk przez tydzień, dziś minęły 2 tyg od zakończenia antybiotyku, w międzyczasie miałam tabletki placebo, okres i już jestem na 9 tabletce kolejnego opakowania, czy dziś ochrona już jest zachowana? W ulotce naraya plus, ani Taromentinu nie ma nawet wzmianki o interakcjach, ale wolałam na czas obrania antybiotyku i tydzień po nim dodatkowo się zabezpieczać.
Pozdrawiam

0

Cześć!
Antybiotyk raczej nie powinien reagować z lekami antykoncepcyjnymi, ale przyjmowanie leków wraz z antykoncepcją trzeba każdorazowo skonsultować z lekarzem. Jeśli czujesz potrzebę, żeby się dodatkowo zabezpieczyć, to nie ma przeciwskazań.

Share: