Uwaga!

Mamy ostatnio problemy z funkcjonowaniem forum. 
Jeżeli masz trudność z rejestracją,
możesz też zadać pytanie mailowo:

porady@ponton.org.pl


Witaj na Forum Grupy Ponton!

Tutaj możesz zadać anonimowo pytanie i otrzymać odpowiedź od naszych edukatorów i edukatorek.

Zanim skorzystasz z Forum, przeczytaj koniecznie poniższe punkty!

  1. Zanim zadasz pytanie, użyj lupki pod spodem. Jest spora szansa, że ktoś już wcześniej zadał na forum podobne pytanie i pojawiła się na nie odpowiedź!
  2. Jeżeli dotychczas nikt nie spytał o to, o co Ty chcesz spytać, znajdź odpowiednią kategorię i stwórz nowy temat.
  3. Z forum można korzystać, oczywiście, 24 godziny na dobę. Ale nie jesteśmy zawsze online – czasem trzeba na odpowiedź poczekać!
  4. Nie odpowiadaj na pytania innych osób – z naszego doświadczenia wynika, że może to powodować chaos i dezinformację!
Notifications
Clear all

Tabletka pp  

   RSS

0

Witam! Kilka dni temu miałam taki epizod: partner dotykal penisem moich narządów płciowych, ale tylko na zewnątrz. Nie wszedł do środka i nie było wytrysku. Ze strachu jednak poszłam do lekarza i zazylam tabletkę Escapelle ponieważ podejrzewałam że było to w okresie dni plodnych. Gdy zapytałam lekarza o owulacje 3 dni po tym zdarzeniu odpowiedzial że nie wie czy była, mogła już być, ale też nie jest pewien gdyż podejrzewa u mnie zespół policystycznych jajników. Jakie są szanse że jednak mimo wszystko jestem w ciąży? Czy ocieranie niesie tak samo duże ryzyko jak stosunek przerywany? Czy tabletki PO są skuteczne? I po ilu dniach powinnam dostać okres?

3 Answers
0

Cześć!
Szanse na ciążę są w tej sytuacji minimalne. Powinnaś dostać okres w terminie, choć czasem tabletki po wpływają na wcześniejsze lub późniejsze wystąpienie miesiączki.
Więcej o pigułce po przeczytasz w naszym artykule: https://ponton.org.pl/antykoncepcja/antykoncepcja-awaryjna-pigulka-po/ .

0

Dzień dobry. Przepraszam za pytanie. Czy testy o czułości 10 mlu ml wykonane rano po 19 dniach od stosunku są wiarygodne. 03.01.mialam okres 15.01 doszło do niezabezpieczonego stosunku 16.01 wzielam escapelle. Po 10 dniach od stosunku zrobiłam test rano wyszedł negatywny. Powtórzy am po 15dniavh od stosunku rano wyszedl negatywny. Powtórzyłam na następny dzień a był to też termin miesiączki zrobiłam też rano i wszszedl negatyw było to 19 dni po stosunku. I po pół godz otrzymalam mieesiaczke trwała 5dni.czy testy są wiarygodne.

0

Termin miesiączki był 29.01 trwał 5 dni.

Share: