Zakażenia grzybicze są bardzo powszechne na całym świecie. Częściej występują u kobiet. Szacuje się, że 75% wszystkich kobiet co najmniej raz w życiu choruje na grzybicę narządów płciowych. 

Infekcje mogą dotyczyć skóry pachwin, okolicy genitaliów i odbytu, błon śluzowych pochwy i żołędzi. Zwykle pojawiają się niezależnie od kontaktów seksualnych, również u osób nieaktywnych seksualnie., Są też przypadki przeniesienia między partnerami lub partnerkami. Objawy pojawiają się szybko i są to na przykład: obrzęk mogący prowadzić do stulejki, zaczerwienienie, zmiany rumieniowe z płynną wydzieliną i (bardzo często) obecność białego lub żółtego serowatego nalotu. Charakterystyczne symptomy to również świąd oraz pieczenie i ból, szczególnie intensywne podczas stosunku. 

Jeśli pojawiają się takie objawy, należy niezwłocznie udać się do poradni wenerologicznej, ginekologicznej lub urologicznej. Nieleczone zakażenie grzybicze może nawracać. Partnerzy seksualni mogą się wtedy regularnie zakażać, co bywa bardzo uciążliwe.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *