Czym jest pegging

Termin ten po raz pierwszy pojawił się w oficjalnym użyciu w 2001 roku w słowniku Dana Savage’a „Savage Love”. Wówczas odnosił się do aktu seksualnego między cis kobietą penetrującą analnie cis mężczyznę za pomocą dedykowanej uprzęży, do której przyczepione jest dildo lub wibrator.
Ze względu na cis- i heteronormatywność tego pojęcia możemy przyjąć jego szerszą definicję. Pegging to penetracja analna osoby przez osobę ze strap-onem.

O czym warto pamiętać w trakcie peggingu

Aktualnie na rynku dostępny jest szeroki wybór uprzęży, dildo oraz wibratorów z odpowiednią końcówką, która umożliwia przymocowanie ich do strap-onu. Ważne jest wybieranie akcesoriów wykonanych z bezpiecznych materiałów (na przykład silikonu).
Nieodłącznym elementem czynności związanych z pieszczeniem odbytu i jego okolic jest lubrykant. Do aktywności analnych najlepiej sprawdzają się lubrykanty silikonowe. Nie można ich jednak używać z silikonowymi zabawkami. W tym momencie wielu producentów oferuje lubrykanty na bazie wody, ale z gęstszą formułą, która daje duży poślizg i nie wysycha szybko.

Kto może uprawiać pegging

W związku z tym, że penetracja analna mężczyzn kojarzona jest zazwyczaj z osobami homoseksualnymi, dla wielu osób heteroseksualnych pegging jest tematem tabu. Niesłusznie! Konsensualne aktywności seksualne są przeznaczone dla wszystkich ludzi, niezależnie od ich orientacji i tożsamości płciowej.
Warto zaznaczyć, że pegging jest przyjemny dla wielu osób, ponieważ podczas penetracji stymuluje się prostatę (można jednocześnie stymulować też na przykład penisa). Osoba ze strap-onem otrzymuje za to stymulację chociażby poprzez wibracje umocowanego wibratora.
Poza tym wiele osób czerpie przyjemność z peggingu jako elementu aktywności, w których jedna osoba jest stroną dominującą, a druga uległą.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *