Każdy z nas zasługuje na rzetelną,
pozbawioną stereotypów edukację seksualną.
Niestety, takiej edukacji
nie znajdziemy w polskich szkołach.
W naszej kulturze seks
jest nadal tematem tabu.

#SEXEDPL. Na czym polega akcja?

W odpowiedzi na lukę w (nie)edukowaniu powstaje Fundacja #sexedpl, która poprzez połączenie popkultury i wielu dziedzin sztuki angażuje społeczeństwo, w dużej mierze skupiając się na młodzieży, rodzicach i nie tylko – porusza m.in. tematy samoakceptacji, STI, antykoncepcji, przerywania ciąży i świadomej zgody.

Podręcznik #SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik

Zastanwiasz się, kiedy jest dobry czas na pierwszy raz i jak się do niego przygotować? Co to jest grooming, seksting i consent? W jaki sposób rozpoznać infekcje przenoszone drogą płciową i gdzie je leczyć? Jak dobrać najlepszą metodę antykoncepcji? Czy kobieta, która spędziła noc z inną kobietą, jest już lesbijką? W czym może nam pomóc masturbacja? „#sexedpl” obejmuje wszystko, co powinniśmy wiedzieć, ale często wstydzimy się zapytać.

W książce tej znajdziecie rozmowę Anji Rubik z dwoma naszymi edukatorkami: Aleksandrą Józefowską i Joanną Skonieczną.

Zarówno osoby biorące udział w przygotowaniu książki, jak i wydawnictwo, zrzekły się zysków ze sprzedaży, aby książka była jak najtańsza i tym samym jak najbardziej dostępna. Kupicie ją już nawet za 12 zł.

Pop-up szkoła #SEXEDPL

W ramach kampanii otwarta została pop-up szkoła. W dniach 19.09 – 23.09 w dawnym liceum im. Hoffmanowej w Warszawie odbył się cykl warsztatów i spotkań. Ponton prowadził przez pięć dni stoisko, przy którym można było porozmawiać z nami o seksie, infekcjach, relacjach. Nasze edukatorki Żenia Aleksandrowa i Alina Synakiewicz poprowadziły także warsztaty na temat dojrzewania, masturbacji, praw młodych osób LGBTQIAP+; Patrycja Wonatowska o pozytywnej seksualności i infekcjach przenoszonych drogą płciową, zaś Aleksandra Józefowska o tym, jak rozmawiać o seksualności z dziećmi. Więcej o wydarzeniu można przeczytać tutaj.

Co jeszcze?

Sukces kampanii i wydany podręcznik to dopiero początek! Zachęcamy do obserwowania strony #SEXEDPL oraz strony na Facebooku kampanii.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *