W dniach 13-19.10.2018 członkini naszej grupy Antonina Lewandowska uczestniczyła w konferencji największej na świecie sieci zrzeszającej organizacje fundujące prace na rzecz praw człowieka – Human Rights Funders Network Conference. Konferencja miała miejsce w Mexico City.

Co się działo?

Antonina była współorganizatorką, współkoordynatorką i panelistką podczas sesji plenarnej na 300 osób. Sesja ta zamykała całą konferencję. Wraz z działaczkami z Nepalu, Kenii, Barbadosu, Stanów Zjednoczonych, Rumunii, Palestyny, Nikaragui i Gwatemali opowiadała o pracy młodych aktywistek na świecie. Rozmawiały także o tym, jak bardzo działania dziewcząt i dla dziewcząt są pomijane w finansowaniu praw człowieka.

Źródło: Stars Foundation

16-letnia (!) feministka ucząca młode Palestynki hip-hopu w obozie dla uchodźców, Nepalki walczące o równouprawnienie w patriarchalnym społeczeństwie, Amerykanka pochodzenia samoańskiego zajmująca się dyskryminacją rasową i genderową w Stanach Zjednoczonych… Te i inne dziewczyny przedstawiły swoją pracę w trudnych warunkach społecznych i politycznych na świecie. Zaapelowały do grantodawców i grantodawczyń o dostrzeżenie ich pracy oraz przekazywanie większych środków na działania organizowane i kierowane do młodych dziewczyn.

Wsparcie

Wyjazd Antoniny, podobnie jak pozostałych panelistek, był możliwy dzięki wsparciu With and For Girls Collective. To kolektyw, który w zeszłym roku uhonorował Ponton nagrodą With and For Girls Award. Jest to wyróżnienie za pracę na rzecz praw dziewcząt. Główną organizacją koordynującą wydarzenie była angielska Stars Foundation.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *