Uwaga!

Mamy ostatnio problemy z funkcjonowaniem forum. 
Jeżeli masz trudność z rejestracją,
możesz też zadać pytanie mailowo:

porady@ponton.org.pl


Witaj na Forum Grupy Ponton!

Tutaj możesz zadać anonimowo pytanie i otrzymać odpowiedź od naszych edukatorów i edukatorek.

Zanim skorzystasz z Forum, przeczytaj koniecznie poniższe punkty!

  1. Zanim zadasz pytanie, użyj lupki pod spodem. Jest spora szansa, że ktoś już wcześniej zadał na forum podobne pytanie i pojawiła się na nie odpowiedź!
  2. Jeżeli dotychczas nikt nie spytał o to, o co Ty chcesz spytać, znajdź odpowiednią kategorię i stwórz nowy temat.
  3. Z forum można korzystać, oczywiście, 24 godziny na dobę. Ale nie jesteśmy zawsze online – czasem trzeba na odpowiedź poczekać!
  4. Nie odpowiadaj na pytania innych osób – z naszego doświadczenia wynika, że może to powodować chaos i dezinformację!
Błona dziewicza i c...
 
Notifications
Clear all

Błona dziewicza i ciąża  

   RSS

0

Jakiś czas temu odbyłam swój pierwszy stosunek seksualny. Było dużo krwi i ból. Od miesiąca z moim chłopakiem tego nie robiliśmy. Dziś znowu do tego doszło między nami i po raz kolejny był ogromny ból i jeszcze więcej krwi nic poprzednio. Co to może oznaczać? Byłam wcześniej u ginekologa i nie mówił mi że może być tak przy kolejnym razie.

I mam jeszcze jedno pytanie. Czy jeżeli po miesięcu od stosunku nie mam żadnych objawów ciąży, miałam normalnie okres A mój partner nie doszedł we mnie, tylko był ten preejakulat to czy jest szansa że mogę być w ciąży? Z góry dziękuję za odpowiedzi na pytania.

2 Answers
0

Cześć!
Seks nie powinien boleć. Zastanów się, czy podczas seksu czujesz się rozluźniona. Jeśli nie, to napięte mięśnie i słabe nawilżenie mogą prowadzić do otarć (stąd ewentualne krwawienie). Jeśli nie czujesz się rozluźniona, to warto się zastanowić, z czego to wynika - może z oczekiwań, które warto przegadać z partnerem? Może potrzebujesz jakiejś zmiany - np. jakiegoś rodzaju dotyku, żeby się rozluźnić? Może warto użyć lubrykantu na bazie wody, jeśli odczuwasz suchość w pochwie?
Pierwsze razy z całą pewnością mogą budzić sporo stresu, ale warto robić, co się da, żeby go zminimalizować. Nie odpowiem Ci jednak na pytanie, czego potrzeba w Twoim konkretnym przypadku - ale Ty na pewno wiesz to najlepiej.
Jeśli chodzi o ciążę, to skoro miałaś okres, to w poprzednim cyklu w nią nie zaszłaś. Jednak jeśli teraz uprawialiście seks bez zabezpieczenia, to ryzyko ciąży istnieje. Wysunięcie penisa z pochwy przed wytryskiem nie jest metodą antykoncepcji, bo w preejakulacie mogą znajdować się plemniki. Każdy niezabezpieczony stosunek może się skończyć ciążą, dlatego jeśli chcesz jej uniknąć, to warto wybrać odpowiednią dla siebie metodę. O różnych środkach antykoncepcyjnych możesz przeczytać tutaj: https://ponton.org.pl/antykoncepcja/
Poza tym zachęcam też do zapoznania się z tym artykułem: https://ponton.org.pl/cialo/hymen-blona-dziewicza-dziewictwo/

0

Stosunek odbył się z zabezpieczeniem prezerwatyw extra save. Jednak co jakiś czas podsuwala się ona lekko do góry więc sciagalismy ja w dół. Oczywiście orgazm mojego partnera odbył się duzo później po stosunku po za mną

Share: