Raport z Wakacyjnego Pogotowia Pontonowego dostępny!

W dniu 28 października 2008 w Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny odbyła się konferencja prasowa Grupy Edukatorów Seksualnych Ponton.

Podczas konferencji został przedstawiony Raport z Wakacyjnego Pogotowia Pontonowego. Była to specjalna linia telefoniczna dla młodzieży prowadzona przez nas w wakacje.

Raport dostępny jest tutaj.

Krótko o WTZ

Komórkowy Telefon Zaufania czynny był przez cały lipiec i sierpień przez trzy godziny dziennie. W czasie trzygodzinnego dyżuru dostawaliśmy czasem ponad sto SMS-ów. Liczba przychodzących do nas pytań z roku na roku jest coraz większa. Piszący do nas młodzi ludzie rzadko informowali, w jakim są wieku, ale pośród tych, którzy przedstawiali się dokładniej, były zarówno 13-latki jak i osoby po 20. roku życia.

W tym roku zgłaszało się do nas o wiele więcej bardzo młodych dziewcząt – przed 15. rokiem życia.

Na podstawie dyżurów wolontariuszy w telefonie opracowaliśmy specjalny raport. Obrazuje on poziom niewiedzy i skalę problemów, z jakimi borykają się młodzi ludzie dorastający w Polsce.

Co dalej?

Grupa Ponton zwróciła się z prośbą do Minister Edukacji Narodowej Katarzyny Hall z prośbą o spotkanie. Pragniemy osobiście przekazać pani minister raport oraz podzielić się naszymi spostrzeżeniami na temat problemów polskiej młodzieży.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *