Ktoś Ci się podoba, a nie wiesz, jak się zachować, by wzbudzić jej/jego zainteresowanie? Wydaje Ci się, że w obecności tej osoby tracisz głowę i czujesz, że nie możesz się zdobyć na rozmowę lub mówisz głupoty? To zupełnie normalne objawy. Nawet jeśli nie znosisz swojej nieśmiałości, naprawdę jest ona o wiele bardziej urocza od niezmąconej pewności siebie.

Oto kilka przydatnych rad, które pomogą Ci nawiązać kontakt.

1. Postaraj się dowiedzieć, co lubi ta osoba i gdzie bywa. Najlepiej porozmawiać „spontanicznie” na neutralnym gruncie, np. na basenie czy w bibliotece.

2. Popytaj znajomych – na pewno ktoś zna osobę, która ci się podoba. Wtedy łatwo będzie ci poznać ją na imprezie, a to najlepszy sposób, bo wtedy każdy jest otwaty na nowe znajomości.

3. Pamiętaj, że zawsze masz prawo porozmawiać z tą osobą i zaprosić ją na randkę. Ona ma prawo odmówić, a ty musisz to uszanować. Nie ma nic gorszego niż natręctwo, które może przeradzać się w agresję. Wtedy ta osoba zrobi wszystko, by już nigdy więcej cię nie spotkać! Jeżeli czujesz, że osaczasz ją jak ofiarę, daj sobie spokój, bo w ten sposób tylko ją zniechęcisz.

4. Nie udawaj obojętności. Nie myśl, że w ten sposób kogoś sobą zainteresujesz. Najlepiej subtelnie okazywać zainteresowanie.

5. Zwracaj uwagę na mowę ciała. Zgarbione plecy, skrzyżowane ręce i wzrok wbity w ziemię skutecznie zniechęcają ewentualnego rozmówcę.

6. Bądź sobą, nie udawaj kogoś innego. Nie zmyślaj, by zyskać sympatię, bo kłamstwa szybko wychodzą na jaw. Nawet, jeśli wydaje ci się, że nie masz o czym opowiadać, nie martw się, tematy przychodzą do głowy w trakcie rozmowy.

7. Nie obrażaj osoby, która ci się podoba, nie żartuj z niej. „Końskie zaloty” to najgorszy sposób na przekonanie kogoś do siebie!

8. Szanuj sferę prywatną drugiej osoby, nie zbliżaj się na zbyt małą odległość, unikaj na początku kontaktu fizycznego. Każdy ma inną granicę ciała i inną tolerancję.

9. Najlepiej rozmawiać osobiście, ale w początkach znajomości bywa to trudne. Miłe sms-y czy rozmowy przez internet mogą być bardzo owocne.

10. Nigdy nie flirtuj z inną osobą na oczach tej wybranej przez ciebie – skutek będzie odwrotny! Tym sposobem tylko skłonisz ją do refleksji, że zależy ci na kimś innym.

11. Po pierwszej randce możesz odezwać się pierwsza/pierwszy. Gdy to zrobisz, będziesz wiedziała/wiedział na pewno, czy ta osoba chce się jeszcze z tobą spotkać. Lepiej nie zadręczać się później myślami, co mogło spowodować brak kontaktu.

12. Jeżeli okaże się, że wybrana przez ciebie osoba nie jest zainteresowana związkiem, może znajdziesz przyjaciółkę/przyjaciela na całe życie.

Paulina Wawrzyńczyk
Dodane przez Anka dnia 26/06/2007

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *