Naszą misją jest wspieranie dzieci, młodzieży, rodziców oraz kadry nauczycielskiej w zdobywaniu wiedzy na temat seksualności, relacji międzyludzkich, zdrowia reprodukcyjnego i praw seksualnych. Wierzymy, że edukacja seksualna oparta na faktach naukowych, wolna od stereotypów i uprzedzeń, przyczynia się do zdrowia i dobrostanu całego społeczeństwa. Od lat prowadzimy warsztaty, szkolenia i konsultacje, dostosowując nasze programy do potrzeb różnych grup odbiorców. Dążymy do tworzenia bezpiecznej przestrzeni do rozmowy, gdzie każdy uczestnik może swobodnie wyrazić swoje pytania i wątpliwości. Współpracujemy z placówkami edukacyjnymi, organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami publicznymi, promując otwartą i włączającą edukację seksualną.
mkurzyk@federa.org.pl
zmuczko@federa.org.pl
Absolwentka jednolitych studiów magisterskich z psychologii na Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz studiów podyplomowych Seksuologia Praktyczna na uniwersytecie SWPS. Pracuje w nurcie pozytywnej seksualności. Wspiera osoby różnorodne seksualnie, tożsamościowo, relacyjnie. Doświadczenie zawodowe zdobywała, pracując na Telefonie Zaufania, prowadząc warsztaty z edukacji seksualnej oraz podczas praktyk na oddziałach psychiatrycznych. Od lat współpracuje z Fundacją FEDERA, Grupą PONTON oraz Fundacją Różowa Skrzyneczka. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w szkoleniach. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
swasilenko@federa.org.pl
Ukończyła pięcioletnie jednolite studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, studia podyplomowe Seksuologii Praktycznej na SWPS w Poznaniu oraz staż zawodowy w Instytucie Pozytywnej Seksualności w Warszawie. Od 2020 roku należy do Grupy Edukatorek Seksualnych PONTON, w ramach której prowadzi warsztaty edukacji seksualnej, poradnictwo oraz tworzy treści edukacyjne. Ma doświadczenie pracy zarówno w publicznych placówkach oświatowych jak i w alternatywnych. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności, uczestnicząc w szkoleniach dla osób profesjonalnie pracujących z seksualnością. Poddaje swoją pracę regularnej superwizji.
ekorona@federa.org.pl
Od lat związana z sektorem NGO, gdzie zdobywała doświadczenie w edukacji seksualnej, antydyskryminacyjnej i w obszarze praw pacjenckich. Od 2020 roku związana z Grupą PONTON, gdzie prowadzi warsztaty z edukacji psychoseksualnej dla młodzieży, rodziców i kadry pedagogicznej oraz udziela wsparcia w ramach Telefonu Zaufania.
W 2025 roku pełniła rolę edukatorki menstruacyjnej w pilotażowym programie MEN „Okresowe ABC”, realizowanym z Fundacją Różowa Skrzyneczka. Od 2023 roku Główna Specjalistka ds. Projektu Sekson w Fundacji Avalon — inicjatywie poświęconej seksualności i rodzicielstwu osób z niepełnosprawnościami. Współorganizatorka Konferencji Sekson w 2023 i 2024 roku.
Studentka V roku psychologii na Uniwersytecie SWPS. W latach 2022–2024 wiceprzewodnicząca Koła Naukowego MyGender i współorganizatorka konferencji Queer and Here.
Współtworzyła platformę centrumkryzysowe.org.pl w Stowarzyszeniu Polskie Amazonki Ruch Społeczny. Posiada doświadczenie w prowadzeniu paneli, prelekcji, webinarów i wykładów, także dla środowiska akademickiego. Autorka i współautorka materiałów edukacyjnych z zakresu edukacji psychoseksualnej.
wwilk@federa.org.pl
Psycholog i socjolog, absolwent specjalizacji Facylitacja i Interwencja w Sytuacjach Kryzysowych w ISNS UW, specjalizacji Psychologia Sądowa na Wydziale Psychologii UW oraz Kliniki Mediacji przy WPiA UW. Od 4 lat związany z Grupą PONTON, gdzie prowadzi warsztaty z edukacji seksualnej oraz działa w ramach Telefonu Zaufania, oferując osobom potrzebującym wsparcie, rzetelną informację i bezpieczną przestrzeń do rozmowy w obszarze zdrowia seksualnego i praw reprodukcyjnych.
Ogólnie znana teza głosi, iż użytkownika może rozpraszać zrozumiała zawartość strony, kiedy ten chce zobaczyć sam jej wygląd. Jedną z mocnych stron używania Lorem Ipsum jest to, że ma wiele różnych „kombinacji” zdań, słów i akapitów, w przeciwieństwie do zwykłego: „tekst, tekst, tekst”, sprawiającego, że wygląda to „zbyt czytelnie” po polsku. Wielu webmasterów i designerów używa Lorem Ipsum jako domyślnego modelu tekstu i wpisanie w internetowej wyszukiwarce ‘lorem ipsum’ spowoduje znalezienie bardzo wielu stron, które wciąż są w budowie. Wiele wersji tekstu ewoluowało i zmieniało się przez lata, czasem przez przypadek, czasem specjalnie (humorystyczne wstawki itd).
Od 2006 r. związana z Grupą PONTON. Zajmuje się edukowaniem w szkołach, poradnictwem online i telefonicznym, pisaniem artykułów i raportów, redakcją i korektą tekstów, reprezentowaniem organizacji w kraju i za granicą, kształceniem kadry nauczycielskiej. Wolontariat w Pontonie całkiem zmienił tor jej życia zawodowego i prywatnego. Przez 7 lat pracowała dla brytyjskiej organizacji zajmującej się edukacją seksualną, uczyła w szkołach i wielu innych placówkach ze szczególnym uwzględnieniem osób z marginalizowanych grup. Prywatnie jest aktywistką antyrasistowską i antykolonialną, dużo czasu spędza w Indiach, gdzie też uczy edukacji seksualnej.
Pedagożka, edukatorka seksualna, trenerka umiejętności psychospołecznych. Zajmuje się edukacją seksualną, antydyskryminacyjną, artystyczną, prowadzi warsztaty samoobrony i asertywności WenDo. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi m.in: Federą Fundacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Fundacją Feminoteka, Fundacją Camera Femina, Kampanią Przeciw Homofobii. Tworzy artykuły edukacyjne, raporty, publikacje na tematy związane z feminizmem, przeciwdziałaniem przemocy wobec kobiet, prawami osób LGBT+, edukacją seksualną. Zajmuje się poradnictwem online, partyworkingiem oraz dyżuruje na telefonie zaufania dla młodzieży, kobiet i osób LGBT+ W ramach zainteresowań zawodowych eksploruje temat seksualności jako konstruktu społeczno – kulturowego. Kocha koty i wegańskie jedzenie 🙂
Edukatorka seksualna, psycholożka, seksuolożka, psychoterapeutka. Ukończyła psychologię ze specjalizacją z psychoterapii na Uniwersytecie Warszawskim i podyplomowe studia z seksuologii klinicznej pod opieką merytoryczną Zbigniewa Lew-Starowicza oraz Szkołę Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra. Ma za sobą wiele szkoleń i kursów z zakresu psychologii, psychoterapii i wsparcia, a także warsztat dający uprawnienia do nauczania edukacji seksualnej. Na co dzien pracuje w gabinecie psychoterapeutycznym z osobami doroslymi, regularnie prowadzi też warsztaty z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, rodzicami i opiekunami, dotykające tematyki seksualności, relacji, ciała, akceptacji siebie. W Pontonie działa od 2006 roku. W międzyczasie współpracowała z wieloma innymi organizacjami, między innymi Instytutem Pozytywnej Seksualności, Zjednoczeniem na Rzecz Żyjacych z HIV/AIDS „Pozytywni w Tęczy „, Fundacją Promocji Zdrowia Seksualnego czy Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę w Programie Pomocy Telefonicznej 116 111.
Doktorka nauk społecznych, psychoterapeutka, seksuolożka, edukatorka seksualna, wykładowczyni akademicka. Z Grupą PONTON i Fundacją FEDERA związana od 2011 roku. Pracuje w trzech obszarach: w zaciszu gabinetu psychoterapeutycznego, w salach wykładowych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego i studiów podyplomowych „Seksuologia Praktyczna” Uniwersytetu SWPS oraz na terenie całej Polski prowadząc warsztaty z edukacji psychoseksualnej dla młodzieży, rodziców/opiekunów i kadry pedagogicznej.
Ogólnie znana teza głosi, iż użytkownika może rozpraszać zrozumiała zawartość strony, kiedy ten chce zobaczyć sam jej wygląd. Jedną z mocnych stron używania Lorem Ipsum jest to, że ma wiele różnych „kombinacji” zdań, słów i akapitów, w przeciwieństwie do zwykłego: „tekst, tekst, tekst”, sprawiającego, że wygląda to „zbyt czytelnie” po polsku. Wielu webmasterów i designerów używa Lorem Ipsum jako domyślnego modelu tekstu i wpisanie w internetowej wyszukiwarce ‘lorem ipsum’ spowoduje znalezienie bardzo wielu stron, które wciąż są w budowie. Wiele wersji tekstu ewoluowało i zmieniało się przez lata, czasem przez przypadek, czasem specjalnie (humorystyczne wstawki itd).
Psycholożka, absolwentka Uniwersytu SWPS w Warszawie, obecnie w trakcie studiów podyplomowych z seksuologii klinicznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Odbywa staż udzielając doraźnego wsparcia psychologicznego w telefonie Fundacji Nagle Sami skierowanego do osób w żałobie lub po szeroko rozumianej stracie. Przeciwdziała tabu okresowemu i wykluczeniu menstruacyjnemu wraz z Fundacją Akcja Menstruacja. W 2025 rozpoczęła współpracę z Fundacją na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny FEDERA i dołączyła do grona Edukatorów Seksualnych Grupy PONTON. Uwielbia poruszać tematy trudne lub uważne za tabu społeczne, edukować seksualnie, czytać książki i próbować nowych rzeczy.
Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.