Uwaga!

Mamy ostatnio problemy z funkcjonowaniem forum. 
Jeżeli masz trudność z rejestracją,
możesz też zadać pytanie mailowo:

porady@ponton.org.pl


Witaj na Forum Grupy Ponton!

Tutaj możesz zadać anonimowo pytanie i otrzymać odpowiedź od naszych edukatorów i edukatorek.

Zanim skorzystasz z Forum, przeczytaj koniecznie poniższe punkty!

  1. Zanim zadasz pytanie, użyj lupki pod spodem. Jest spora szansa, że ktoś już wcześniej zadał na forum podobne pytanie i pojawiła się na nie odpowiedź!
  2. Jeżeli dotychczas nikt nie spytał o to, o co Ty chcesz spytać, znajdź odpowiednią kategorię i stwórz nowy temat.
  3. Z forum można korzystać, oczywiście, 24 godziny na dobę. Ale nie jesteśmy zawsze online – czasem trzeba na odpowiedź poczekać!
  4. Nie odpowiadaj na pytania innych osób – z naszego doświadczenia wynika, że może to powodować chaos i dezinformację!
Ginekolog - czy moż...
 
Notifications
Clear all

Ginekolog - czy może?  

   RSS

0

Czy ginekolog może przepisać mi tabletki antykoncepcyjne mimo, że jeszcze nie współżyłam? Będę szła prywatnie i czy po cytologii i ewentualnie usg doktorka będzie wystarczająco pewna by przepisać lek? Mam 19 lat i jestem dziewicą, nie współżyłam i nie mam problemów z cyklem i hormonami ale błony już w zasadzie prawie nie mam bo uszkodził mi ją chłopak poprzez palce. Dziś ginekolog odesłał mnie z kwitkiem i kazał przyjść po 1 stosunku mimo iż powiedziałam, że chcę być dobrze zabezpieczona i pierwszy raz nie przechodzić ze stresem i potem traumą. Prosiłabym o wyczerpującą odpowiedź bo bardzo się tym stresuję i nie mam z kim porozmawiać, dziękuję!

2 Answers
0

Chodzi o to czy jak poproszę to doktor będzie przychylna temu a zależy mi na obyciu się bez badań szpitalnyc gdyż pracuję

0

Cześć!
To świetnie, że chcesz zadbać o antykoncepcję zawczasu. O ile nie zagraża to Twojemu zdrowiu, lekarz ma obowiązek wypisać Ci receptę na antykoncepcję. Możesz zacząć przyjmować tabletki przed pierwszym stosunkiem - jest to nawet wskazane, ponieważ pierwszy raz również może skończyć się ciążą. Radziłabym udać się do innego lekarza.
Do wypisania recepty na antykoncepcję hormonalną nie są potrzebne wyniki badań przeprowadzonych w szpitalu (o ile w wywiadzie lekarz nie stwierdzi nic niepokojącego).

Share: