Uwaga!

Mamy ostatnio problemy z funkcjonowaniem forum. 
Jeżeli masz trudność z rejestracją,
możesz też zadać pytanie mailowo:

porady@ponton.org.pl


Witaj na Forum Grupy Ponton!

Tutaj możesz zadać anonimowo pytanie i otrzymać odpowiedź od naszych edukatorów i edukatorek.

Zanim skorzystasz z Forum, przeczytaj koniecznie poniższe punkty!

  1. Zanim zadasz pytanie, użyj lupki pod spodem. Jest spora szansa, że ktoś już wcześniej zadał na forum podobne pytanie i pojawiła się na nie odpowiedź!
  2. Jeżeli dotychczas nikt nie spytał o to, o co Ty chcesz spytać, znajdź odpowiednią kategorię i stwórz nowy temat.
  3. Z forum można korzystać, oczywiście, 24 godziny na dobę. Ale nie jesteśmy zawsze online – czasem trzeba na odpowiedź poczekać!
  4. Nie odpowiadaj na pytania innych osób – z naszego doświadczenia wynika, że może to powodować chaos i dezinformację!
Notifications
Clear all

Badanie dopochwowe  

   RSS

0

Czy w przypadku, gdy jeszcze nie uprawiałam seksu z pełną penetracją, a już wielokrotnie podczas zbliżeń partner wkładał mi palce, to mogę mieć wykonane badanie dopochwowe? Jaka wówczas odpowiedzieć na pytanie ginekologa, czy jestem dziewicą?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

2 Answers
0

Cześć!
Wszystko zależy od tego, jaki masz hymen. Niektóre dziewczyny maja bardzo gruby i słabo rozciągliwy (wtedy może być problem z badaniem dopochwowym), a niektóre nie maja go prawie wcale. Jeśli chodzi o usg dopochwowe, to głowica jest mniej więcej grubości palców. Badanie może być trochę bolesne, bo głowica trochę rozciąga pochwę. Najlepiej skonsultować to indywidualnie z ginekologiem lub ginekolożką. Niech lekarz zadecyduje, czy można i czy trzeba wykonać takie badanie.
Z kolei jeśli chodzi o dziewictwo, to warto mieć świadomość, że jest to wymysł społeczeństwa. To słowo dla każdego może oznaczać coś innego - dla jednych pierwszy seks to będzie masturbacja, dla innych - petting, a dla jeszcze innych - stosunek waginalny. Tak naprawdę to tylko Ty możesz zdecydować, jak interpretujesz pieszczoty, o których wspominasz. Myślę, że to też jest temat, który możesz poruszyć w rozmowie z lekarzem, jeśli zada pytanie o dziewictwo (swoją drogą - nie spotkałam się jeszcze z przypadkiem, żeby lekarz zadał pytanie "czy jesteś dziewicą", raczej pyta "czy współżyjesz", bo dla niego nie jest ważne Twoje dziewictwo, tylko fakt, czy uprawiasz seks z penetracją).
O hymenie i dziewictwie więcej przeczytasz tutaj: https://ponton.org.pl/cialo/hymen-blona-dziewicza-dziewictwo/ .

0

Dziękuję za odpowiedź 🙂

Share: