Uwaga!

Mamy ostatnio problemy z funkcjonowaniem forum. 
Jeżeli masz trudność z rejestracją,
możesz też zadać pytanie mailowo:

porady@ponton.org.pl


Witaj na Forum Grupy Ponton!

Tutaj możesz zadać anonimowo pytanie i otrzymać odpowiedź od naszych edukatorów i edukatorek.

Zanim skorzystasz z Forum, przeczytaj koniecznie poniższe punkty!

  1. Zanim zadasz pytanie, użyj lupki pod spodem. Jest spora szansa, że ktoś już wcześniej zadał na forum podobne pytanie i pojawiła się na nie odpowiedź!
  2. Jeżeli dotychczas nikt nie spytał o to, o co Ty chcesz spytać, znajdź odpowiednią kategorię i stwórz nowy temat.
  3. Z forum można korzystać, oczywiście, 24 godziny na dobę. Ale nie jesteśmy zawsze online – czasem trzeba na odpowiedź poczekać!
  4. Nie odpowiadaj na pytania innych osób – z naszego doświadczenia wynika, że może to powodować chaos i dezinformację!
Notifications
Clear all

test ciążowy pomocy  

   RSS

0

Witam, wykonałam dzisiaj rano test z porannego moczu. Pojawiła się na nim tylko jedna kreska. Następnie po upływie jakiś 6 godzin podczas wyrzucania testu, zobaczyłam na nim delikatny cień drugiej kreski. To oznacza, że mogę być w ciąży?

3 Answers
0

Cześć!
Nie, to nie oznacza, że możesz być w ciąży. Wynik testu należy odczytywać po upływie czasu określonego na opakowaniu (zwykle ok. 5 min). Następnie w teście zachodzą reakcje chemiczne, które sprawiają, że może się np. pojawić druga kreska, co wcale nie wynika z poziomu hormonu hCG w moczu i nie wskazuje na ciążę. Dlatego nie należy brać pod uwagę wyniku, jaki pojawi się na teście po upływie większej ilości czasu - jest on wtedy fałszywy. Informacja taka zawsze jest zawarta w ulotce dołączonej do testu.

0

1. Czyli ciążę mogę wykluczyć przy takiej sytuacji?
2. Jeśli do ryzykownej sytuacji doszło 1 stycznia (był to mój 7 dzień cyklu przy cyklach 26 dniowych i miesiączce zakończonej 29 grudnia), wykonanie testu 10mlU 13 stycznia będzie wiarygodne? Owulację wedle kalendarzyka powinnam mieć 7 stycznia, lecz śluz płodny pojawił się 11

0

Wynik testu jest wiarygodny najwcześniej w dniu spodziewanej miesiączki. Z tego, co rozumiem, obecny cykl rozpoczął się u Ciebie 26 grudnia. Jeśli masz 26-dniowe cykle, to kolejnej miesiączki powinnaś się spodziewać 20 stycznia. Dopiero wtedy wynik testu będzie wiarygodny.
Mówiąc inaczej - gdyby wynik testu ciążowego wykonanego przed terminem spodziewanej miesiączki był pozytywny, byłby wiarygodny. Jeśli jednak wykonasz go jutro (przed terminem spodziewanej miesiączki) i będzie negatywny, to o ile miesiączka nie pojawi się w terminie, należałoby powtórzyć badanie po 20 stycznia.

Share: