Uwaga!

Mamy ostatnio problemy z funkcjonowaniem forum. 
Jeżeli masz trudność z rejestracją,
możesz też zadać pytanie mailowo:

porady@ponton.org.pl


Witaj na Forum Grupy Ponton!

Tutaj możesz zadać anonimowo pytanie i otrzymać odpowiedź od naszych edukatorów i edukatorek.

Zanim skorzystasz z Forum, przeczytaj koniecznie poniższe punkty!

  1. Zanim zadasz pytanie, użyj lupki pod spodem. Jest spora szansa, że ktoś już wcześniej zadał na forum podobne pytanie i pojawiła się na nie odpowiedź!
  2. Jeżeli dotychczas nikt nie spytał o to, o co Ty chcesz spytać, znajdź odpowiednią kategorię i stwórz nowy temat.
  3. Z forum można korzystać, oczywiście, 24 godziny na dobę. Ale nie jesteśmy zawsze online – czasem trzeba na odpowiedź poczekać!
  4. Nie odpowiadaj na pytania innych osób – z naszego doświadczenia wynika, że może to powodować chaos i dezinformację!
Notifications
Clear all

Dziwne zainteresowanie  

   RSS

0

Zauważyłem u siebie że zaczęły mnie podniecać dość dziwne rzeczy. Jak oglądam filmy akcji podniecają mnie brutalne sceny, np gdzie ktoś ginie w brutalny sposób, czy to normalne, czy coś ze mną nie tak?

5 Answers
0

Cześć!
Podniecenie mogą budzić bardzo różne rzeczy. Można wręcz powiedzieć, że rządzi się ono swoimi prawami i nie trzeba się bać, że podnieca nas coś "dziwnego". Często ludzie mają fantazje seksualne, które powodują u nich podniecenie, ale w rzeczywistości nie chcieliby znaleźć się w sytuacji, o której myślą. Mówi się np., że wiele osób fantazjuje o gwałcie, co nie znaczy wcale, że w realnym życiu chciałyby zostać zgwałcone. Zachęcam do przyjrzenia się swoim reakcjom i zastanowienia, z czego wynikają.

0

Cześć,
nie bardzo wiem jak mam dojść do tego z czego wynikają moje reakcje, dla przykładu ostatnio oglądałem film Predator (ten nowy z 2018r) i bardzo podnieciła mnie scena w której ten stwór zabija ludzi w laboratorium, najbardziej jednak podniecił mnie fakt, że zabił wszystkich mężczyzn a kobiety oszczędził, w sumie w całym filmie nie ginie żadna kobieta a faceci masowo. Podobnie było w filmach Jurassic Park gdzie też dinozaury zjadają tylko facetów. Trochę dziwnie się czuje, że takie coś mnie podnieca. Są też inne sceny które mnie podniecają, ale trochę się krępuje o tym pisać.

0

Rozumiem, dzięki, że się tym dzielisz. Jak już pisałam, podniecenie to skomplikowana sprawa - nie ma nic złego, że podnieca Cię coś nietypowego. Jeśli czujesz potrzebę, możesz porozmawiać o tym ze specjalistą - psychologiem lub seksuologiem.

0

A macie kogoś takiego tu w grupie czy musiałbym gdzieś iść, bo nie ukrywam trochę się krępuje żeby tak do kogoś iść i pogadać w 4 oczy, po za tym pewnie trochę to kosztuje

0

Możesz skorzystać z naszego telefonu zaufania, na którym dyżurują odpowiednio wykwalifikowane osoby - pedagożki, psycholożki itp. Telefon działa w piątki w godz. 16-20, numer to: +48 22 635 93 92.

Share: