Uwaga!

Mamy ostatnio problemy z funkcjonowaniem forum. 
Jeżeli masz trudność z rejestracją,
możesz też zadać pytanie mailowo:

porady@ponton.org.pl


Witaj na Forum Grupy Ponton!

Tutaj możesz zadać anonimowo pytanie i otrzymać odpowiedź od naszych edukatorów i edukatorek.

Zanim skorzystasz z Forum, przeczytaj koniecznie poniższe punkty!

  1. Zanim zadasz pytanie, użyj lupki pod spodem. Jest spora szansa, że ktoś już wcześniej zadał na forum podobne pytanie i pojawiła się na nie odpowiedź!
  2. Jeżeli dotychczas nikt nie spytał o to, o co Ty chcesz spytać, znajdź odpowiednią kategorię i stwórz nowy temat.
  3. Z forum można korzystać, oczywiście, 24 godziny na dobę. Ale nie jesteśmy zawsze online – czasem trzeba na odpowiedź poczekać!
  4. Nie odpowiadaj na pytania innych osób – z naszego doświadczenia wynika, że może to powodować chaos i dezinformację!
Notifications
Clear all

Brak chęci do seksu  

   RSS

0

Sytuacja jest dziwna, właściwie dziwna dla mnie. Dość wcześnie zaczęłam współżycie, od zawsze z tym samym chłopakiem. Bardzo lubiłam seks, praktycznie zawsze miałam ochotę. I jak to bywa w takich młodych przypadkach - zdarzyła się wpadka. Przez ciążę praktycznie nic się nie zmieniło, natomiast po - jakbym była zupełnie inną osobą. Praktycznie wcale nie chce uprawiać seksu, często przez to kłócę się z chłopakiem. Najgorsze jest to że nie wiem czym to jest spowodowane. Nie wiem, czy to brak komfortu ponieważ rodzice mają pokój obok mojego, czy wina antykoncepcji, czy może dużej zmiany w moim ciele po ciąży. Nie umiem tego racjonalnie wytłumaczyć. Gdy myślę o seksie jest okej, chciałabym to robić, mam ochotę, ale gdy już przychodzi co do czego nagle mnie stosuje. Jest to uciążliwe dla mnie i chłopaka. Nie wiem jak mam sobie z tym poradzić dlatego bardzo proszę o pomoc.

2 Answers
0

Dodatkowo nie wiem czy nie jest to też spowodowane strachem przed kolejną ciążą. Biorę tabletki, nie zapominam, krwawienie z odstawienia mam, jednak boję się że jestem w ciąży. Dziwnie się czuje, zaczyna boleć mnie brzuch, boli też lewa pierś. Do apteki po test się teraz nie udam z wiadomych przyczyn bo do miasta mam za daleko. Mam wrażenie jakbym czuła ruchu dziecka w brzuchu co jest praktycznie niemożliwe, bo tak jak mówiłam - mam krwawienia w odpowiednim czasie. Nie wiem czy już nie popadam powoli w paranoję i te dwie sytuacje razem się na mnie bardzo odbijają.

0

Cześć!
Widzę, że jest Ci ciężko.
Z tego, co opisujesz, rzeczywiście wiele się w Twoim życiu zmieniło. Takie zmiany mogą powodować spadek libido. Pamiętaj, że nie masz obowiązku mieć ochotę na seks. Jeśli jednak ten brak Ci doskwiera, to możesz działać. Warto zacząć od rozmowy z partnerem. Może jeśli porozmawiasz z nim szczerze o tym, że nie masz ochoty na seks, i z czego to może wynikać (podałaś wiele bardzo prawdopodobnych przyczyn; antykoncepcja, ciąża, niekomfortowe warunki mieszkaniowe - wszystko to wpływa na libido), to razem wypracujecie jakieś rozwiązanie. Może w obecnej sytuacji potrzebujesz jakieś odmiany, innego rodzaju stymulacji? To Wy najlepiej znacie siebie i swój związek, więc jesteście najbardziej kompetentnymi osobami do tego, żeby uporać się z tą kwestią.
Jeśli to nie wystarczy i dalej nie będziesz się czuła komfortowo, to możesz poszukać pomocy u specjalisty - np. u seksuologa. Obecnie takie konsultacje odbywają się również przez internet.
Jeśli chodzi o potencjalną ciążę, to jeśli przyjmujesz tabletki zgodnie z zaleceniami i masz krwawienia, to nie ma takiej możliwości. Objawy, które opisujesz, mogą być wynikiem zmian hormonalnych po ciąży lub po prostu efektem przyjmowania tabletek.

Share: