Uwaga!

Mamy ostatnio problemy z funkcjonowaniem forum. 
Jeżeli masz trudność z rejestracją,
możesz też zadać pytanie mailowo:

porady@ponton.org.pl


Witaj na Forum Grupy Ponton!

Tutaj możesz zadać anonimowo pytanie i otrzymać odpowiedź od naszych edukatorów i edukatorek.

Zanim skorzystasz z Forum, przeczytaj koniecznie poniższe punkty!

  1. Zanim zadasz pytanie, użyj lupki pod spodem. Jest spora szansa, że ktoś już wcześniej zadał na forum podobne pytanie i pojawiła się na nie odpowiedź!
  2. Jeżeli dotychczas nikt nie spytał o to, o co Ty chcesz spytać, znajdź odpowiednią kategorię i stwórz nowy temat.
  3. Z forum można korzystać, oczywiście, 24 godziny na dobę. Ale nie jesteśmy zawsze online – czasem trzeba na odpowiedź poczekać!
  4. Nie odpowiadaj na pytania innych osób – z naszego doświadczenia wynika, że może to powodować chaos i dezinformację!
Notifications
Clear all

Bezpieczny petting  

   RSS

0

Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć jakie środki ostrożności zachować aby petting był bezpieczny i nie zachodziło żadne ryzyko ciąży. Czytałam wiele artykułów na ten temat ale mam wątpliwości. A w zasadzie lęki.
Za każdym razem gdy jestem u chłopaka to boję się jego dotyku, że ma jakieś zaschnięte lub pojedyncze plemniki na dłoniach. Boję się również korzystać z jego toalety. Wiem, że to absurdalne ale nie umiem poradzić sobie z takimi lękami.
Chciałabym wiedzieć jaki petting jest bezpieczny. Czy wystarczy nie wprowadzać świeżej spermy lub preejakulatu do pochwy lub bezpośrednio na wejście do pochwy? Czy dotykanie pośladków ręką z jakimiś resztkami preeajakulatu stanowi już ryzyko? Sama już nie wiem. Bardzo prosiłabym o pomoc i wytłumaczenie mi, co jest ryzykowne a co bezpieczne.

1 Answer
0

Cześć!
Ryzyko ciąży istnieje, gdy świeża sperma lub preejakulat znajdą się w pochwie lub bezpośrednio przy wejściu do niej. Plemniki poza organizmem człowieka momentalnie giną. Dlatego nie istnieje możliwość przeniesienia zaschniętych plemników na dłoni. Ryzykowne nie jest również korzystanie z jednej toalety - znów, plemniki na powietrzu po prostu giną, więc żaden plemnik nie przeżyje na desce klozetowej (podobnie jak na prześcieradle, ubraniu itp.). Plemniki nie przechodzą przez tkaninę, więc dotykanie się przez ubranie nie grozi ciążą.
Aby petting był bezpieczny, trzeba zadbać przede wszystkim o higienę. I nie chodzi tu o ryzyko ciąży (bo, jak już mówiłam, plemniki na powietrzu giną, więc trudno jest przenieść je do pochwy na dłoni), a o różne drobnoustroje. Warto więc przed pieszczotami umyć ręce.

Share: