Uwaga!

Mamy ostatnio problemy z funkcjonowaniem forum. 
Jeżeli masz trudność z rejestracją,
możesz też zadać pytanie mailowo:

porady@ponton.org.pl


Witaj na Forum Grupy Ponton!

Tutaj możesz zadać anonimowo pytanie i otrzymać odpowiedź od naszych edukatorów i edukatorek.

Zanim skorzystasz z Forum, przeczytaj koniecznie poniższe punkty!

  1. Zanim zadasz pytanie, użyj lupki pod spodem. Jest spora szansa, że ktoś już wcześniej zadał na forum podobne pytanie i pojawiła się na nie odpowiedź!
  2. Jeżeli dotychczas nikt nie spytał o to, o co Ty chcesz spytać, znajdź odpowiednią kategorię i stwórz nowy temat.
  3. Z forum można korzystać, oczywiście, 24 godziny na dobę. Ale nie jesteśmy zawsze online – czasem trzeba na odpowiedź poczekać!
  4. Nie odpowiadaj na pytania innych osób – z naszego doświadczenia wynika, że może to powodować chaos i dezinformację!
Notifications
Clear all

Szybki orgazm  

   RSS

0

Hej,

Z chłopakiem mieszkamy daleko od siebie i jeszcze nie współżyliśmy ze sobą tylko „uprawiamy seks przez telefon”. Tzn podczas rozmowy mówimy sobie co druga osoba ma robić i to robimy. Nie wiem czy to we mnie jest problem, ale mój chłopak uważa, że za szybko dochodzę (od 6 do 10 minut mi to zajmuje). Tylko raz zdażyło się, że on skończył szybciej ode mnie, ale tez zaczął szybciej. Boję się, że jak dojdzie do przyjemności na żywo to znowu za szybko osiągnę orgazm. A może to jemu jest ciężej go osiągnąć, a ja mieszczę się w normach? Szukałam w internecie artykułów o zbyt wczesnym osiągnięciu orgazmu przez kobietę, ale znalazłam tylko takie, które mówią o późnym orgaźmie lub o jego braku.

Wiecie może jak opóźnić orgazm? Albo przyspieszyć u chłopaka? Może na żywo wyjdzie inaczej, ale jednak mam obawy.

1 Answer
0

Cześć!
Nie istnieją ramy, które mówią, po jakim czasie powinno się mieć orgazm. Nie ma czegoś takiego jak za wczesny/za późny orgazm. Orgazm to przyjemność, a trudno osiągnąć przyjemność z zegarkiem w ręku. Nikt też nie ma prawa mówić Ci, kiedy masz mieć orgazm. To Twoja przyjemność, Ty o niej decydujesz.
Myślę, że to temat, który musicie przegadać z chłopakiem. Porozmawiajcie o tym, dlaczego czuje się niekomfortowo z tym, że dochodzisz szybciej niż on. Być może okaże się, że Twój chłopak ma jakieś wyobrażenia na temat seksu, które nie są zgodne z Twoimi wyobrażeniami. Dzięki takiej rozmowie mielibyście szansę dowiedzieć się czegoś o sobie nawzajem. Może warto też, żebyście porozmawiali o swoich obawach dotyczących seksu "na żywo".
Ogólnie doradzam więc rozmowę. I podkreślam jeszcze raz - nie ma w Tobie żadnego problemu; czas, jaki mija, zanim osiągniesz orgazm, nie jest ani za długi, ani za krótki - jest po prostu odpowiedni dla Ciebie.

Share: