Uwaga!

Mamy ostatnio problemy z funkcjonowaniem forum. 
Jeżeli masz trudność z rejestracją,
możesz też zadać pytanie mailowo:

porady@ponton.org.pl


Witaj na Forum Grupy Ponton!

Tutaj możesz zadać anonimowo pytanie i otrzymać odpowiedź od naszych edukatorów i edukatorek.

Zanim skorzystasz z Forum, przeczytaj koniecznie poniższe punkty!

  1. Zanim zadasz pytanie, użyj lupki pod spodem. Jest spora szansa, że ktoś już wcześniej zadał na forum podobne pytanie i pojawiła się na nie odpowiedź!
  2. Jeżeli dotychczas nikt nie spytał o to, o co Ty chcesz spytać, znajdź odpowiednią kategorię i stwórz nowy temat.
  3. Z forum można korzystać, oczywiście, 24 godziny na dobę. Ale nie jesteśmy zawsze online – czasem trzeba na odpowiedź poczekać!
  4. Nie odpowiadaj na pytania innych osób – z naszego doświadczenia wynika, że może to powodować chaos i dezinformację!
Problem w osiągnięc...
 
Notifications
Clear all

Problem w osiągnięciu orgazmu  

   RSS

0

Hej, mam 17 lat i myślę, że mam problem w osiągnięciu orgazmu. Nie masturbuję się dużo, bo nie znalazłam sposobu, który sprawiałby mi dużą przyjemność. Ani przy dotykaniu łechtaczki, ani wsadzaniu palców do pochwy nie czuję podniecenia, a jeśli już to delikatne. Mam chłopaka, nie uprawialiśmy jeszcze seksu, ale dotykamy się w miejscach intymnych. Kiedy on robi mi dobrze ręką, czuję przyjemność, ale nie jest to duże podniecenie i wiem, że daleko mi do orgazmu. Kiedy ocieramy się nawzajem genitaliami w ubraniach, też bardzo lekko to odczuwam. Nie robił mi jeszcze dobrze ustami, ale boję się, że przy tym też nie będę odczuwać większej przyjemności, a w przyszłości z samego seksu. Zazwyczaj za najlepszą opcję jest uważane najpierw, poprzez masturbację poznanie samego siebie i swoich potrzeb, a później poinformowanie i instruowanie partnera. Nie wiem czy on będzie w stanie mnie zaspokoić, jeśli mi nigdy nie udało się tego zrobić. Czuję jednak do niego pociąg, czasami mam ochotę na bardziej namiętne pocałunki czy pieszczoty. Czy niskie podniecenie może się jeszcze zmienić lub można nad tym pracować?

3 Answers
0

Cześć!
Orgazm to bardzo indywidualna sprawa. Wiele osób nie doświadcza go tak od razu i musi dobrze poznać swoje ciało, żeby go osiągnąć. Orgazm to coś, czego można się nauczyć. Warto eksplorować, co nam sprawia przyjemność, a co nie.
Wiele kobiet nie jest w stanie doświadczyć orgazmu podczas penetracji - potrzebują innego typu stymulacji. Doświadczanie orgazmu zmienia się również na przestrzeni lat, zależy też od wielu czynników (np. od cyklu miesiączkowego, nastroju, sytuacji). Zwykle łatwiej osiąga się orgazm, gdy jest się zrelaksowanym i podnieconym.
Rzeczywiście najczęściej jest tak, że pierwszy orgazm osiąga się przez masturbację, ale nie ma reguły. Każdy człowiek jest inny.
Warto też wiedzieć, że niektóre osoby uważają, że ich życie seksualne jest satysfakcjonujące, chociaż nie zawsze doświadczają orgazmu.

0

Mam bardzo podobny problem. Z masturbacji eksperymentuję od 10 lat, z seksem od trzech, przyjemność jest znikoma, o orgazmie nie ma mowy. Chodziłam do wielu seksuologów, każdy załamywał ręce, terapie szybko się kończyły. Wiem, że wiele osób nie ma orgazmu od razu, ale chyba 10 lat wystarczy na poznanie swojego ciała. Jest to dla mnie bardzo męczące, bo odczuwam silne napięcie, którego nie mogę rozładować. Czy istnieją operacje, dzięki którym moje życie wreszcie będzie normalne? Już wiem, że eksperymenty z własnym ciałem nic nie dają.

0

Cześć!
Nie istnieją takie operacje.
Może warto poszukać pomocy u innego specjalisty.

Share: