Uwaga!

Mamy ostatnio problemy z funkcjonowaniem forum. 
Jeżeli masz trudność z rejestracją,
możesz też zadać pytanie mailowo:

porady@ponton.org.pl


Witaj na Forum Grupy Ponton!

Tutaj możesz zadać anonimowo pytanie i otrzymać odpowiedź od naszych edukatorów i edukatorek.

Zanim skorzystasz z Forum, przeczytaj koniecznie poniższe punkty!

  1. Zanim zadasz pytanie, użyj lupki pod spodem. Jest spora szansa, że ktoś już wcześniej zadał na forum podobne pytanie i pojawiła się na nie odpowiedź!
  2. Jeżeli dotychczas nikt nie spytał o to, o co Ty chcesz spytać, znajdź odpowiednią kategorię i stwórz nowy temat.
  3. Z forum można korzystać, oczywiście, 24 godziny na dobę. Ale nie jesteśmy zawsze online – czasem trzeba na odpowiedź poczekać!
  4. Nie odpowiadaj na pytania innych osób – z naszego doświadczenia wynika, że może to powodować chaos i dezinformację!
Czy coś ze mną nie ...
 
Notifications
Clear all

Czy coś ze mną nie tak?  

   RSS

0

Witam, mam bardzo wstydliwy problem. Otóż mam 19 lat, nie osiągnęłam nigdy orgazmu. Nie współżyłam jeszcze ale chłopak robił to palcami oraz językiem co nie dawało efektu a ufam mu, jesteśmy ze sobą długo i jest dla mnie on bardzo atrakcyjny i czuły. Chodzi o to, że wcześniej masturbowałam się sama przez długi czas – siadałam ze skrzyżowanymi nogami i unosiłam się w górę i dół z naciskiem piętą bądź dłonią. Miałam orgazmy i to zawsze… czy będę w stanie odzwyczaić się od dawnej metody i móc przeżyć to z chłopakiem? Mam na myśli czy uda się to osiągnąć po pewnym czasie w inny sposób. Czy jeśli stymulacja językiem lub palcami od wewnątrz i zewnątrz aż tak mnie nie satysfakcjonują to w przyszłości mogę mieć problem z orgazmem? Jest to dla mnie bardzo wstydliwe, rozmawiałam z chłopakiem ale po prostu czuję, że coś ze mną nie tak. Boję się, że mój mózg wyuczył się tylko tamtego sposobu.. przy pieszczotach jest mi przyjemnie ale to za mało 🙁 Proszę o jakąś radę lub odpowiedź gdyż doznania mam ogromne jak drżenie nóg i intensywne czucie ale bardzo mi źle, że chłopakowi mimo staran się nie udaje. Nie przyjmuję żadnych leków/nie piję alkoholu przed. Co mogłabym zrobić?

2 Answers
0

Główne pytanie to takie czy z czasem da się odzwyczaić od tamtego sposobu na orgazm i osiągać go na inne sposoby? Czy już wiecznie przez przyzwczajenie tak? + czy mogę chorować na anorgazmię? skoro przyjemność sama potrafię osiągnąć

0

Cześć!
Dzięki, że dzielisz się swoimi obawami. Z tego, co mówisz, rozumiem, że potrafisz doprowadzić się do orgazmu przez masturbację, a masz problem z orgazmem podczas seksu z partnerem.
Więc po pierwsze nie, nie cierpisz na anorgazmię. Nie jest też z Tobą nic nie tak dlatego, że nie masz orgazmu podczas seksu z partnerem, a masz podczas masturbacji.
Orgazm to bardzo indywidualna sprawa. Wiele osób nie doświadcza go tak od razu i musi dobrze poznać swoje ciało, żeby go osiągnąć. Często jest też tak, że pierwsze razy z partnerem nie wiążą się z orgazmem. Orgazm to jednak coś, czego można się nauczyć. Warto eksplorować, co nam sprawia przyjemność, a co nie. Jeśli dobrze zna się swoje ciało, można też nauczyć partnera, jak może nas doprowadzić do orgazmu.
Wiele kobiet nie jest w stanie doświadczyć orgazmu podczas penetracji – potrzebują innego typu stymulacji. Doświadczanie orgazmu zmienia się również na przestrzeni lat, zależy też od wielu czynników (np. od cyklu miesiączkowego, nastroju, sytuacji). Zwykle łatwiej osiąga się orgazm, gdy jest się zrelaksowanym i podnieconym. Warto też wiedzieć, że niektóre osoby uważają, że ich życie seksualne jest satysfakcjonujące, chociaż nie zawsze (lub nigdy) doświadczają orgazmu.
Podsumowując, nie musisz się odzwyczajać od masturbacji, żeby osiągać orgazm w inny sposób. Jest to kwestia do eksploracji i do przegadania.

Share: