Uwaga!

Mamy ostatnio problemy z funkcjonowaniem forum. 
Jeżeli masz trudność z rejestracją,
możesz też zadać pytanie mailowo:

porady@ponton.org.pl


Witaj na Forum Grupy Ponton!

Tutaj możesz zadać anonimowo pytanie i otrzymać odpowiedź od naszych edukatorów i edukatorek.

Zanim skorzystasz z Forum, przeczytaj koniecznie poniższe punkty!

  1. Zanim zadasz pytanie, użyj lupki pod spodem. Jest spora szansa, że ktoś już wcześniej zadał na forum podobne pytanie i pojawiła się na nie odpowiedź!
  2. Jeżeli dotychczas nikt nie spytał o to, o co Ty chcesz spytać, znajdź odpowiednią kategorię i stwórz nowy temat.
  3. Z forum można korzystać, oczywiście, 24 godziny na dobę. Ale nie jesteśmy zawsze online – czasem trzeba na odpowiedź poczekać!
  4. Nie odpowiadaj na pytania innych osób – z naszego doświadczenia wynika, że może to powodować chaos i dezinformację!
Zbyt częsta masturb...
 
Notifications
Clear all

Zbyt częsta masturbacja  

   RSS

0

Wiem, że byłoby dla mnie lepsze, kiedy robiłbym to rzadziej. W internecie można przeczytać, że tzw. nofap (wstrzymanie od masturbacji) daje wiele korzyści - lepsze samopoczucie, zwiększenie pewności siebie, motywacji, lepszą koncentrację itd. Nie chciałbym też zachorować na przypadłość określaną jako "death grip".
Ja masturbuję się praktycznie codziennie lub nawet kilka razy danego dnia. Wyjątkiem są dni kiedy np. jestem na wycieczce i cały dzień spędziłem na innych rzeczach, ale takie zdarzają się bardzo rzadko. Robię to od dawna. Pamiętam, że w gimnazjum czasem masturbowałem się dla poprawy samopoczucia. Teraz nawet kiedy postanowię sobie, że np. tego dnia nie zrobię tego to i tak wychodzi, że zrobię. Samo oglądanie pornografii też jest niezdrowe, bo jednak w internecie jest duży wybór, a przyszła partnerka może nie wyglądać tak dobrze (o ile w ogóle się znajdzie), a nie chciałbym mieć w głowie tego, że jedynie takie ekstra bodźce mi się podobają.
Mam 18, prawie 19 lat. Nigdy nie miałem dziewczyny, jestem prawiczkiem. Bardzo chciałbym zobaczyć jak seks wygląda w praktyce.

3 Answers
0

Cześć!
Masturbacja jest powszechnym i zdrowym sposobem na rozładowanie napięcia seksualnego. Nie ma czegoś takiego jak "zbyt częsta masturbacja", o ile nie masz poczucia, że masturbacja negatywnie wpływa na Twoje życie i nie pozwala Ci normalnie funkcjonować (wtedy warto szukać pomocy).
Zachęcam do zapoznania się z tym artykułem: https://ponton.org.pl/seks/masturbacja/

0

A tak jak opisałem to w poście?
Co jeśli jednak wolałbym ograniczyć?

0

Nie rozumiem pierwszego pytania, czy możesz wyjaśnić?
Jeśli czujesz, że częsta masturbacja to dla Ciebie problem, to może masz możliwość pogadać o tym z psychologiem/seksuologiem?

Share: