Uwaga!

Mamy ostatnio problemy z funkcjonowaniem forum. 
Jeżeli masz trudność z rejestracją,
możesz też zadać pytanie mailowo:

porady@ponton.org.pl


Witaj na Forum Grupy Ponton!

Tutaj możesz zadać anonimowo pytanie i otrzymać odpowiedź od naszych edukatorów i edukatorek.

Zanim skorzystasz z Forum, przeczytaj koniecznie poniższe punkty!

  1. Zanim zadasz pytanie, użyj lupki pod spodem. Jest spora szansa, że ktoś już wcześniej zadał na forum podobne pytanie i pojawiła się na nie odpowiedź!
  2. Jeżeli dotychczas nikt nie spytał o to, o co Ty chcesz spytać, znajdź odpowiednią kategorię i stwórz nowy temat.
  3. Z forum można korzystać, oczywiście, 24 godziny na dobę. Ale nie jesteśmy zawsze online – czasem trzeba na odpowiedź poczekać!
  4. Nie odpowiadaj na pytania innych osób – z naszego doświadczenia wynika, że może to powodować chaos i dezinformację!
Notifications
Clear all

Dojrzewanie  

   RSS

0

Witam, Mam 15 lat i nie przepominam abym mial polucje nocne, Czy jest w tym coś złego? Jak czytałem w internecie to jedni uważają że to oznacza braku prawidłowego rozwoju a inni że po prostu niektórzy nie mają i to normalne.. czy polucje nocne muszą występować u wszystkich? czy możliwie abym po prostu tego nie zauważyl? Glupie i bardzo ciekawe dla pytanie jak nigdy tego nie mialem choc bardzo chcialbym 🙂 a jaka to jest ilosc czy to cos takiego jak normalny wytrysk? 2. Czy to prawda ze noszenie slipów jest niezdrowe? od malego mama mi kupowała tylko slipy nigdy nie nosiłem niczego innego. 3. Czy w moim wieku juz wszystko ma byc jak u doroslych? najbardziej mi chodzi o zarost twarzy, intymny i pod pachami do tych czas mam tylko slabo swiatly meszek, sprawia mi to troche dyskomfort. I jeszcze takie pytanie o higienę intymną, wszyscy pisza ze higiena intymna ma byc pod prysznicem, czy to obowiazkowo? pamietam jeszcze jak kiedyś moja mama mówila o prosto podmywaniu nad miską, czy jest w tym jakas różnica czy tak wolno?

1 Answer
0

Cześć!
Każdy rozwija się w swoim tempie, nie ma więc nic dziwnego w tym, że niektóre osoby w danym wieku nie doświadczyły polucji, nie mają zarostu itp., a inne już tak. Ludzie po prostu bardzo się w kwestii dojrzewania różnią. I nie, w wieku 15 lat nie wszystko musi być już jak u dorosłych.
Polucja to niekontrolowany wytrysk, więc tak, objętościowo będzie podobna co świadoma ejakulacja.
Nie wydaje mi się, by slipy były niezdrowe, nie musisz się tego obawiać. Zaleca się jednak noszenie dość luźnej, przewiewnej bielizny wykonanej z naturalnych materiałów.
Higiena intymna to ważny temat, bo pomaga zapobiegać infekcjom. Prawdopodobnie dobrze byłoby raz dziennie wziąć prysznic i umyć całe ciało. Podmywanie może być pomocne w ciągu dnia, jeśli czujesz taką potrzebę. Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem na ten temat: https://ponton.org.pl/cialo/higiena-intymna/ .

Share: