Uwaga!

Mamy ostatnio problemy z funkcjonowaniem forum. 
Jeżeli masz trudność z rejestracją,
możesz też zadać pytanie mailowo:

porady@ponton.org.pl


Witaj na Forum Grupy Ponton!

Tutaj możesz zadać anonimowo pytanie i otrzymać odpowiedź od naszych edukatorów i edukatorek.

Zanim skorzystasz z Forum, przeczytaj koniecznie poniższe punkty!

  1. Zanim zadasz pytanie, użyj lupki pod spodem. Jest spora szansa, że ktoś już wcześniej zadał na forum podobne pytanie i pojawiła się na nie odpowiedź!
  2. Jeżeli dotychczas nikt nie spytał o to, o co Ty chcesz spytać, znajdź odpowiednią kategorię i stwórz nowy temat.
  3. Z forum można korzystać, oczywiście, 24 godziny na dobę. Ale nie jesteśmy zawsze online – czasem trzeba na odpowiedź poczekać!
  4. Nie odpowiadaj na pytania innych osób – z naszego doświadczenia wynika, że może to powodować chaos i dezinformację!
Notifications
Clear all

Plemniki a ślina, określenie ryzyka  

   RSS

0

Dzień dobry.

Czy istnieje ryzyko ciąży w następującej sytuacji?: Uprawiałam z chłopakiem seks oralny, doszło do wytrysku (nie w moich ustach), chwilkę potem zlizałam troszkę nasienia z główki penisa, około 1,5h później masturbowałam się dotykając poślinionymi palcami jedynie łechtaczki. W czasie „pomiędzy” wytryskiem a pobudzeniem łechtaczki całowałam się z chłopakiem, wypiłam herbatę, zjadłam kawałek drożdżówki oraz przepłukałam dokładnie ciepłą wodą jamę ustną. Czy istnieje w tym przypadku jakiekolwiek ryzyko ciąży? Z tego co wyczytałam ślina zawiera enzymy trawienne, które „niszczą” plemniki, prawda? Mam jeszcze jedno pytanie. Skoro odruchowo przełykamy ślinę to przełykamy również plemniki, czy wiadomo ile czasu potrzeba na całkowite zniknięcie nasienia z jamy ustnej? Czy 1,5h wystarczy? Bardzo proszę o odpowiedź.

1 Answer
0

Cześć! W tej sytuacji nie ma absolutnie żadnego ryzyka ciąży. Tak, ślina zawiera enzymy trawienne, która działa na plemniki tak samo jak na wszystko inne, co trafia do naszych ust. W ten sposób nie da się zajść w ciążę.

Share: