Uwaga!

Mamy ostatnio problemy z funkcjonowaniem forum. 
Jeżeli masz trudność z rejestracją,
możesz też zadać pytanie mailowo:

porady@ponton.org.pl


Witaj na Forum Grupy Ponton!

Tutaj możesz zadać anonimowo pytanie i otrzymać odpowiedź od naszych edukatorów i edukatorek.

Zanim skorzystasz z Forum, przeczytaj koniecznie poniższe punkty!

  1. Zanim zadasz pytanie, użyj lupki pod spodem. Jest spora szansa, że ktoś już wcześniej zadał na forum podobne pytanie i pojawiła się na nie odpowiedź!
  2. Jeżeli dotychczas nikt nie spytał o to, o co Ty chcesz spytać, znajdź odpowiednią kategorię i stwórz nowy temat.
  3. Z forum można korzystać, oczywiście, 24 godziny na dobę. Ale nie jesteśmy zawsze online – czasem trzeba na odpowiedź poczekać!
  4. Nie odpowiadaj na pytania innych osób – z naszego doświadczenia wynika, że może to powodować chaos i dezinformację!
Coś wystającego nad...
 
Notifications
Clear all

Coś wystającego nad wzgórkiem łonowym  

   RSS

0

Dzień dobry,

Ostatnio zauwazyłam u siebie coś niepokojącego w moim odczuciu. Nie wiem czy od zawsze tak mam i wcześniej nie zwracałam na to uwagi czy dopiero niedawno się pojawiło.

Jestem bardzo szczupła (w zasadzie mam niedowagę, wystają mi kości). Zarówno na stojąco jak i leżąc na plecach wyczuwam taką górkę na spojeniu łonowym (albo już delikatnie nad). Ma to kształt jakby poziomej linii łączącej dwie kości biodrowe (?). Nie wiem jak to dokładnie opisać ale dotykając wzgórka łonowego i idąc ręką w górę brzucha wyczuwa się nagle lekką wypukłość. Jest to dosyć twarde.

Czy to normalna budowa ciała czy jakaś nieprawidłowość? Może czuje macice? Ale czy to normalne? 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

2 Answers
0

Dodam, że przeczytałam w internecie że to może być wyczuwalna macica w 16 tygodniu ciąży i się bardzo przestraszyłam 🙁 miesiączkuje normalnie, nie odbyłam żadnego stosunku ale w październiku lub listopadzie miałam sytuację którą się zmartwiłam, ale odpowiedzieliście mi że nie była to ryzykowna sytuacja (plemniki na ręczniku). Boję się bo opisy z internetu zgadzają się z tym że wyczuwam wypukłość delikatnie nad spojeniem łonowym, ale przecież mam normalne miesiączki i ta sytuacja nie była ryzykowna... nie wiem co o tym myśleć 🙁 

0

Cześć!

Ciążę na wstępie można wykluczyć. Na podstawie Twojego opisu absolutnie nie ma możliwości, żebyś była w ciąży.

Nie do końca jestem w stanie sobie wyobrazić to wybrzuszenie, które próbujesz opisać. Rozumiem, że chodzi Ci o wypukłość nad spojeniem łonowym (porównaj ze zdjęciem)? Jeśli tak, to wyczuwasz po prostu wzgórek łonowy. Wzgórek łonowy leży powyżej spojenia łonowego i ma trójkątny kształt. U bardzo szczupłej osoby będzie mocno wyczuwalny.

 

@olga Bardzo dziękuję za odpowiedź. Tak, dokładnie o to miejsce mi chodzi, tylko właśnie zawsze myślałam że wzgórek łonowy jest jednolicie wypukły, a u mnie pojawia się jakby dodatkowa fałdka nad tym, kształt jakby odwrócone 3 😅Nie wiem jak to dokładnie wytłumaczyć ale myślę, że to faktycznie po prostu tak to u mnie wygląda. Jeszcze raz serdecznie dziękuję

Share: