Uwaga!

Mamy ostatnio problemy z funkcjonowaniem forum. 
Jeżeli masz trudność z rejestracją,
możesz też zadać pytanie mailowo:

porady@ponton.org.pl


Witaj na Forum Grupy Ponton!

Tutaj możesz zadać anonimowo pytanie i otrzymać odpowiedź od naszych edukatorów i edukatorek.

Zanim skorzystasz z Forum, przeczytaj koniecznie poniższe punkty!

  1. Zanim zadasz pytanie, użyj lupki pod spodem. Jest spora szansa, że ktoś już wcześniej zadał na forum podobne pytanie i pojawiła się na nie odpowiedź!
  2. Jeżeli dotychczas nikt nie spytał o to, o co Ty chcesz spytać, znajdź odpowiednią kategorię i stwórz nowy temat.
  3. Z forum można korzystać, oczywiście, 24 godziny na dobę. Ale nie jesteśmy zawsze online – czasem trzeba na odpowiedź poczekać!
  4. Nie odpowiadaj na pytania innych osób – z naszego doświadczenia wynika, że może to powodować chaos i dezinformację!
Notifications
Clear all

Zmiana tabletek  

   RSS

0

Witam! Bardzo proszę o pomoc. Przez pół roku stosowałam tabletki Vibin lecz lekarz zmienił mi je na Qlaire. Pierwszą tabletkę kazał wziąć po 7 dniowej przerwie. Od tego czasu biorę regularnie, nie wystąpiły wymioty ani biegunki. Stosowałam w tym czasie paracetamol, ale w małych ilościach. Ponadto hydroksyzynę oraz różne witaminy które według różnych źródeł nie wchodzą w interakcję z tabletkami anty. Nie brałam antybiotyków, ponadto zawsze z partnerem mieliśmy stosunek przerywany. Wydaje mi się że zachowaliśmy wszelkie zasady bezpieczeństwa, lecz nie dostałam krwawienia z odstawienia. Martwię się że mogłam zajść w ciążę. Test wykonany 2 dni temu wyszedl negatywny, lecz może był wykonany za wcześnie? Proszę o pomoc 

1 Answer
0

Cześć!

Wszelkie leki i suplementy stosowane wraz z antykoncepcją należy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. My w Grupie Ponton nie jesteśmy lekarzami i nie udzielamy porad lekarskich. Nie jestem w stanie powiedzieć Ci, czy te środki mogły zmniejszyć skuteczność antykoncepcji.

W ciągu pierwszych miesięcy stosowania nowego leku krwawienia mogą być nieregularne i mieści się to w normie. Zgodnie z informacją w ulotce leku, który stosujesz: "U kobiet stosujących produkt Qlaira może nie wystąpić krwawienie, pomimo że nie są one w ciąży. Na podstawie danych z dzienniczków pacjentek brak miesiączki może wystąpić w około 15% cykli".

Skoro test wyszedł negatywny, prawdopodobieństwo ciąży jest bardzo niewielkie. Dla pewności możesz powtórzyć test po kilku dniach.

Share: