Uwaga!

Mamy ostatnio problemy z funkcjonowaniem forum. 
Jeżeli masz trudność z rejestracją,
możesz też zadać pytanie mailowo:

porady@ponton.org.pl


Witaj na Forum Grupy Ponton!

Tutaj możesz zadać anonimowo pytanie i otrzymać odpowiedź od naszych edukatorów i edukatorek.

Zanim skorzystasz z Forum, przeczytaj koniecznie poniższe punkty!

  1. Zanim zadasz pytanie, użyj lupki pod spodem. Jest spora szansa, że ktoś już wcześniej zadał na forum podobne pytanie i pojawiła się na nie odpowiedź!
  2. Jeżeli dotychczas nikt nie spytał o to, o co Ty chcesz spytać, znajdź odpowiednią kategorię i stwórz nowy temat.
  3. Z forum można korzystać, oczywiście, 24 godziny na dobę. Ale nie jesteśmy zawsze online – czasem trzeba na odpowiedź poczekać!
  4. Nie odpowiadaj na pytania innych osób – z naszego doświadczenia wynika, że może to powodować chaos i dezinformację!
Notifications
Clear all

Skrócenie cyklu  

   RSS

0

Witam, 

podczas 3 tygodnia przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych Vines (formuła 24+4) zwymiotowałam po około 3 godzinach od przyjęcia tabletki. Od razu po wymiotach przyjęłam kolejna tabletkę i tym samym zachowałam ten kluczowy 12 godzinny okres. Czy w takiej sytuacji aby zachować antykoncepcję mogę po prostu przyjąć o tę jedną tabletkę mniej czyli 23 i potem normalnie zażyć 4 tabletki placebo? Czy jednak powinnam zażyć dodatkowa tabletkę z nowego opakowania.

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

1 Answer
0

Cześć!

Obie te opcje są prawidłowe i nie mają wpływu na działanie tabletek. Zgodnie z ulotką: "Jeżeli pacjentka nie chce wprowadzać zmian do zwykłego schematu stosowania tabletek, powinna przyjąć odpowiednią ilość dodatkowych tabletek z innego opakowania". Równie dobrze możesz nie przyjmować dodatkowych tabletek i kontynuować przyjmowanie tego opakowania.

Share: