26 września 2008 r. Grupa Edukatorów Seksualnych Ponton zorganizowała akcję uliczną z okazji Światowego Dnia Antykoncepcji! Akcja miała miejsce na placu przed wejściem do Metra Centrum w Warszawie.

W Polsce Światowy Dzień Antykoncepcji obchodzimy już po raz drugi, pod hasłem Twoje życie, twoje ciało, twój wybór.

Przebieg akcji

Osoby, które zechciały spotkać się z nami i zatrzymać przy naszym stoisku, mogły otrzymać od nas materiały informacyjne dotyczące antykoncepcji i profilaktyki infekcji przenoszonych drogą płciową, a także gadżety związane ze Światowym Dniem Antykoncepcji.

W tym dniu ulicami Warszawy przejechał zabytkowy autobus „ogórek”, udekorowany transparentami przypominającymi o Światowym Dniu Antykoncepcji.

Cel akcji

Podczas akcji chcieliśmy zachęcić młodych ludzi, by pomyśleli o tym, że warto zawsze wykazywać odpowiedzialną postawę, zarówno w trosce o siebie, jak i o partnera seksualnego. Chcemy, by podejmując współżycie seksualne, pamiętali o konieczności stosowania antykoncepcji, jeśli nie są zdecydowani na zostanie rodzicami. Z naszego doświadczenia wynika, że młodzież często zaczyna myśleć o możliwych konsekwencjach swoich decyzji po fakcie. Wierzymy, że rzetelna edukacja seksualna może to zmienić.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *