Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

"Dumni i wściekli"

 
Dział: 
Kategoria: 
Autor/ka: 
Matthew Warchus
Wydawnictwo: 
BBC Films
Rok: 
2014

Jest rok 1984. W Wielkiej Brytanii górnicy postanawiają rozpocząć strajk przeciwko godzącym w nich decyzjom Margaret Thatcher. Ogół społeczeństwa zdaje się zbytnio nie przejmować ich losem, jednak znajduje się inna dyskryminowana mniejszość, która decyduje się stanąć po stronie protestujących. Jest nią lokalna społeczność LGBT.


Recenzję fimu "Dumni i wściekli" (2014) możesz przeczytać tutaj.

"Pole walki"

 
Dział: 
Kategoria: 
Autor/ka: 
reż Kirby Dick
Wydawnictwo: 
The Film Collaborative
Rok: 
2015

Kolejny film dokumentalny poruszający temat przemocy seksualnej. Tym razem jednak spojrzenie na sprawę jest szersze – bazując na osobistych doświadczeniach bohaterek film próbuje przedstawić skalę problemu gwałtów na amerykańskich kampusach uniwersyteckich. Widz słyszy osobistą, bardzo poruszającą historię bohaterki, dla której studia miały być spełnieniem marzeń, a okazały się trudną ścieżką wymuszonego seksu, niezrozumienia i braku pomocy.

„Bez wyjścia. Historia Rehtaeh Parsons"

 
Dział: 
Kategoria: 
Autor/ka: 
reż. Rama Rau
Wydawnictwo: 
Trinetra Productions
Rok: 
2015

Historia przedstawiona w filmie początek ma na jednej z licealnych imprez, na którą udaje się 15-letnia główna bohaterka ze swoją – jak sądzi – najlepszą przyjaciółką. Na małej domówce urządzonej w domu kolegi pojawia się alkohol, z którym Rehtaeh nie ma jeszcze zbyt dużego doświadczenia. Nie trudno się więc domyśleć, że wypicie kilku porcji wódki z plastikowego kubeczka powoduje u niej fatalne samopoczucie, wymioty i utratę świadomości.

"Bang Gang". Każde lato ma swoją historię.

 
Dział: 
Kategoria: 
Autor/ka: 
reż. Eva Husson
Wydawnictwo: 
dystr. M2 Films
Rok: 
2015

"Bang Gang" to francuski film o seksualności nastolatków i nastolatek. Porusza takie tematy jak: ryzykowne zachowania seksualne, inicjacja, choroby przenoszone drogą płciową, ciąża nastolatki, sexting.

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

Nasi grantodawcy

X