Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

Zdrada w związku

 
Ten artykuł dotyczy: 

 

Zdrada w związku
Dla niektórych par zdrada oznacza koniec związku. Ludzie są jednak różni i niektórzy chcą dać partnerowi drugą szansę i wspólnie odbudować relację. Oto kilka wskazówek jak sobie z tym poradzić:

Rozmawiajcie ze sobą

Komunikacja to podstawa związku. Po zdradzie bywa jednak tak, że zamiast rozmawiać ludzie zaczynają się kłócić. Powinniście poruszyć temat zdrady i ustalić granice, co jest dopuszczalne a co nie w waszym związku, aby na przyszłość jedno z was nie popełniło takiego samego błędu.

Nie angażujcie w to innych osób

Czujesz się załamana/-y i pierwsza myśl, gdy ukochana osoba cię zdradzi to opowiedzenie o tym przyjaciołom, aby zrzucić z siebie ciężar. Zastanówcie się czy nie lepiej załatwić tą sprawę między sobą. Znajomi mogą chcieć przekonać cię, że nie należy kontynuować tego związku i jeśli zostaniesz ze swoim partnerem, będzie ci przy nich głupio.

Nie obwiniaj się

Myślisz sobie - zdradził/-a mnie, bo nie byłam dość ładna/szczupła/ przystojny/ inteligentny/inteligentna/ zabawny/zabawna/ nie dość dobry/dobra w łóżku. Obwinianie się to najgorsza rzecz jaką możesz zrobić - ludzie zdradzają z bardzo różnych powodów na ogół nie mających nic wspólnego z partnerem. Nawet piękne i bogate gwiazdy filmowe są czasami zdradzane.

Nie zdradzaj, aby się zemścić

Czujesz się zraniony/-a i myślisz, że zdrada wyrówna rachunki? Lepiej tego nie rób - możesz stracić ukochaną osobę na dobre. Skupcie się na tym, co jest między wami dobre, na wspólnych planach. Poza tym - jeśli zdradzisz swojego partnera/-kę narażasz siebie i ją/jego na zakażenie chorobą przenoszoną drogą płciową, a nawet wirusem HIV. Nie warto ryzykować.

Odbudujcie zaufanie

Zaufanie odbudowuje się czynami, a nie słowami. Partner/-ka może ci pokazać, że jest godny/-a zaufania traktując cię dobrze i nie zdradzając ponownie. Unikaj jednak ciągłego wypominania tej przygody, lepiej schować ten temat do szuflady i żyć dalej.

Wiedz, kiedy się pożegnać

Czasami pomimo wszelkich starań nie da się uratować miłości po zdradzie - nic nie jest takie samo, rany są zbyt głębokie. Jeśli czujesz, że nie zaufasz już więcej partnerowi/partnerce, zastanów się czy nie czas się rozstać. Nie rzucaj się jednak od razu w nowy związek - daj sobie czas na odpoczynek i rozeznanie czy nowa osoba jest warta zaangażowania.

Na podstawie teenwire.com


photo © Michael Jastremski for openphoto.net CC:Attribution-ShareAlike

 

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

Nasi grantodawcy

X