Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

O nas

 

 

Jesteśmy nieformalną grupą wolontariuszek i wolontariuszy działających przy Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

W naszej działalności określamy się jako młodzi doradcy i doradczynie. Nasze działania to przede wszystkim edukacja seksualna oraz poradnictwo dla młodzieży w sprawach dojrzewania, antykoncepcji i zdrowia reprodukcyjnego.

Organizujemy pogadanki na temat antykoncepcji i profilaktyki chorób przenoszonych drogą płciową. Staramy się mówić także o współodpowiedzialności i asertywności, prawach pacjenta. Niestety, nie zawsze wystarcza nam czasu wydzielanego przez nauczycieli, którzy oddają nam własne godziny lekcyjne.

W czasie naszych zajęć uczniowie są zainteresowani, słuchają i zadają wiele pytań, a my stwarzamy im warunki do rozmowy na tematy, na które zwykle nie mają z kim porozmawiać. Staramy się zapewnić im to, czego nie dadzą im kolorowe pisma. Gdy wychodzimy często słyszymy miłe rzeczy takie jak podziękowania i zaproszenia na kolejne lekcje.
Dostajemy też maile, stąd wiemy, że sytuacja młodych ludzi często staje się całkowicie beznadziejna z powodu braku informacji. Dziewczyny piszą o niechcianych ciążach, o przemocy, a my już wtedy niewiele możemy pomóc. Rzetelna edukacja seksualna prowadzona w szkołach mogłaby zapobiec wielu dramatom takim jak nieplanowane ciąże nastolatek.

Grupa jest otwarta na chętnych/chętne w wieku 18-25 lat, którzy/-re mają ochotę zaangażować się i poświęcić wolny czas dla swoich rówieśników.

Należy zgłosić się telefonicznie (022) 635 93 95, 887 81 40 (prosić Aleksandrę Józefowską) lub wysłać e-mail na adres info[małpa]ponton.org.pl

 

Social media:

Facebook

Twitter

Pinterest

Instagram @grupaponton

Tumblr + Kampania Nie zmieniaj się na siłę

 

Raporty roczne:

2016

2015

2014

2013

 

Współpraca międzynarodowa:

Na poziomie regionalnym Ponton należy do Astra Youth - sieci organizacji z Europy Środkowej i Wschodniej zajmujących się zdrowiem reprodukcyjnym i seksualnym młodzieży.

http://www.astra.org.pl/youth

 

 

 

Nalezymy również do The Pact - koalicji 69 organizacji młodzieżowych działających wspólnie na rzecz poprawy zdrowia i praw seksualnych i reprodukcyjnych w celu zakończenia epidemii AIDS do 2030. Więcej informacji mozna znaleźć tutaj: www.theyouthpact.org

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

Nasi grantodawcy

X