Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

Męskie narządy płciowe

 
Ten artykuł dotyczy: 

 
Gdy oglądasz swoje narządy płciowe, najpierw widzisz owłosienie łonowe. Włoski porastają podbrzusze, nasadę penisa i na ogół jadra, sięgając aż do odbytu. Niektórzy mężczyźni przycinają lub golą sobie te włosy.

Następnie widzisz swój członek, pokryty napletkiem. Podczas stosunku, mycia czy masturbacji napletek zsuwa się, odkrywając żołądź penisa (główkę) - grubszą część penisa na jego końcu. Na samym czubku żołędzi jest otwór - ujście cewki moczowej przez które przepływa mocz oraz nasienie w czasie wytrysku. Napletek i żołądź łączy tzw. wędzidełko - niewielki paseczek skóry na spodniej stronie żołędzi. Część członka, która nabrzmiewa w czasie erekcji to jego trzon.

Pod penisem znajdują się jądra ukryte w worku skórnym, tzw. mosznie. Większość mężczyzn ma jedno jądro niżej niż drugie. W jadrach są produkowane plemniki, przechowują je natomiast najądrza. W czasie stosunku plemniki przemieszczają się do nasieniowodów i mieszają po drodze z różnymi wydzielinami tworząc spermę, która jest wyrzucana z cewki moczowej w czasie wytrysku.

Wewnątrz ciała znajduje się pęcherz moczowy i gruczoł krokowy czyli prostata. Jej wydzielina stanowi składnik spermy.


Tutaj możesz zobaczyć zewnętrzne męskie narządy płciowe - ani nie poprawione graficznie ani nie zoperowane (jak to bywa w magazynach czy na filmach porno).

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

Nasi grantodawcy

X