Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

Zmiana orientacji?

4 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Mka
Zmiana orientacji?

Witam!

Mam taki problem, nie wiedziałam gdzie się z nim zwrócić. Mam ponad 30 lat i jestem lesbijką, jestem w związku z dziewczyną od około 7 lat, która przez większość część życia od ok.12 lat wchodziła w relacje wyłącznie lesbijskie ( raz tylko spała z mężczyzną). Ostatnio stwierdziła, że chyba jest biseksualna, co sprawiło, że wpadłam w panikę i nie wiem za bardzo co robić. Jeśli przez większość część tego czasu określała się jako osoba homoseksualna to możliwe, że tak późno zmieniła jej się orientacja? Niestety moje odczucia są niepokojące i za bardzo nie wiem co z tym dalej zrobić, gdyż wydawało mi się, że znam osobę, z którą jestem...Nie wiem czy taka zmiana umożliwi mi kontynuowanie tej relacji.

Marta Zielińska
Obrazek użytkownika Marta Zielińska
Witaj,

Witaj,
Witaj,

jedyne, co Ci mogę poradzić to szczera rozmowa z partnerką. Podziel się z nią swoimi obawami i przemyśleniami, jednak nie osądzaj jej. Orientacja seksualna to nie jest granica sztywno nakreślona przez kogoś z zewnątrz, więc to, jak się definiujemy i z kim chcemy wchodzić w bliskie relacje, może się w zmieniać ciągu życia, ale nie musi to od razu oznaczać końca Waszej relacji.

pozdrawiam,

Marta - edukatorka seksualna grupy Ponton

Porada wolontariuszy Pontonu nie zastąpi porady lekarza bądź innego specjalisty. Edukatorzy Pontonu nie mają wykształcenia medycznego, a ich porady mają jedynie charakter informacyjny.

Mka
Dziękuję. Problem w tym, że

Dziękuję. Problem w tym, że ciężko się rozmawia...Ja chciałabym znać szczegóły czyli np co pociąga ją w facetach i jak to jest silne. Ona za bardzo nie chce wdawać się w szczegóły. Wydaje mi się, że szczerość w związku dotycząca tematu seksu powinna być po obu stronach...Jakoś mnie ta informacja wybiła z rytmu, czy mam prawo czuć niechęć do partnerki, z powodu, że podobają się jej mężczyźni? Szkoda mi tej relacji, ale nie wiem czy będę potrafiła to zaakceptować. Czy popełniam błąd? Czy naprawdę seksualność jest płynna? Mi jakoś nic na razie się nie zmienia...Zastanawia mnie tylko czy mam prawo czuć się w tej sytuacji źle i np zrezygnować z tej relacji, bo wzbudza to we mnie niepokojące uczucia (ale jak to mogłaby wejść w relację z chłopakiem?). Czułam się lepiej, kiedy obie myślałyśmy podobnie...

Paulina W
Obrazek użytkownika Paulina W
Mka,

Mka,

Masz prawo czuć niepokój, bo znalazłyście się w nowej sytuacji. Na temat biseksualności wciąż mówi się niewiele, stąd powszechny brak zrozumienia tej orientacji. Dużo zależy od tego, czy Twoja partnerka poznała kogoś, kim jest zainteresowana, albo czy chce poznać kogoś nowego. Może także mieć takie fantazje, a niekoniecznie wolę, żeby je realizować. Bez rozmowy i ustalenia granic w związku się nie obędzie.

Pozdrawiam,

Paulina

Paulina - edukatorka seksualna grupy Ponton

Porada wolontariuszy Pontonu nie zastąpi porady lekarza bądź innego specjalisty. Edukatorzy Pontonu nie mają wykształcenia medycznego, a ich porady mają jedynie charakter informacyjny.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

Nasi grantodawcy

X