Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

Zakażenie u kosmetyczki

2 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Moon__
Obrazek użytkownika Moon__
Zakażenie u kosmetyczki

Witam, głupio mi to tu pisać ale też nie mam z kim o tym porozmawiać. Dzisiejszego dnia byłam u kosmetyczki na robieniu paznokci. I wszystko było dobrze do momentu gdy zaczeła wycinać mi skórki. Zobaczyłam małą kropelkę mojej krwi na moim palcu co prawda prawie nie widoczną ale jednak tak jak to jest przy przycięciu sobie skórki. Cążki "czyściła" na moich oczach ale polegało to na psiknięciu z bliska na te cążki płynem do odkarzania jakimś specjalnym. Moje pytanie brzmi tak: czy jest jakakolwiek możliwość zarażenia się wirusem hiv? Czy powinnam się bać?

Paulina W
Obrazek użytkownika Paulina W
Witaj,

Witaj,

Zakażenie wirusem HIV jest możliwe tylko wtedy, gdy następuje kontakt z krwią, spermą lub wydzielinami z pochwy osoby zakażonej. W gabinecie kosmetycznym nie ma takiej możliwości. Kosmetyczka nie powinna jednak doprowadzić do tego, żebyś krwawiła, zwróć jej na to uwagę, jeśli jeszcze tam wrócisz. Jej narzędzia powinny być dezynfekowane, bo są na nich inne drobnoustroje. Pozostaje mieć nadzieję, że był to specjalnie przeznaczony do tego płyn.

Pozdrawiam

Paulina - edukatorka seksualna grupy Ponton

Porada wolontariuszy Pontonu nie zastąpi porady lekarza bądź innego specjalisty. Edukatorzy Pontonu nie mają wykształcenia medycznego, a ich porady mają jedynie charakter informacyjny.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

Nasi grantodawcy

X