Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

Wiarygodnośc testu, objawy

2 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
apodeum
Wiarygodnośc testu, objawy

Witam. Jestem osobą, która odbyła kilka miesięcy temu ryzykowny stosunek. Po dokładnie w dniu upływania 8 tygodni (Formalnie po upływie 7 tygodni i 6 dni) wykonałem test w PKD w Chorzowie. Wynik testu był ujemny. Moje pytanie brzmi - na ile wiarygodny jest taki test? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wszyscy zalecają aby test wykonać po 12 tygodniach, natomiast ja jeszcze tego nie zrobiłem. Pytanie nasuwa sie w związku z faktem, że moje węzły chłonne powiększyły się pomiędzy 2-3 tygodniem po stosunku i utrzymują się do tej pory. Na początku były one dosyć bolesne przez krótki okres, natomiast oprócz tego nie było jak do tej pory innych objawów. Dziś zrobiłem USG jamy brzusznej oraz szyi, które wykazało, że największy z moich węzłów pod uchem ma 11mm, a moja śledziona ma długość 125mm (Jestem osobą dość sporych rozmiarów - 196cm/89kg wagi). Moje pytanie - jakie jest prawdopodobieństwo tego, że test wykonany po tych 8 tygodniach był fałszywie ujemny? Czy takie powiększenie śledziony sugeruje objaw zakażenia HIV oraz czy węzły chłonne mogą utrzymywać się przez tak długi czas jako objaw zakażenia. Węzły chłonne powiekszone są już od połowy czerwca tego roku.
Pozdrawiam.

Marta Zielińska
Obrazek użytkownika Marta Zielińska
Witaj,

Witaj,

takie rzeczy należy konsultować z lekarzem - my nie jesteśmy w stanie interpretować wyników badań itd. Nie bez powodu rekomenduje się odczekać 12 tygodni przed wykonaniem testu - jest to tzw. okienko serologiczne. Powtórz test po upływie tego czasu.

pozdrawiam,

Marta - edukatorka seksualna grupy Ponton

Porada wolontariuszy Pontonu nie zastąpi porady lekarza bądź innego specjalisty. Edukatorzy Pontonu nie mają wykształcenia medycznego, a ich porady mają jedynie charakter informacyjny.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

Nasi grantodawcy

X