Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

Wiarygodność testu ciążowego

3 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
juliney
Wiarygodność testu ciążowego

Witam, w jednym poście opisywałam już swoją sytuację. Dnia 17 marca (5 dzień cyklu) i 23 marca (11 dzień cyklu) uprawiałam z chłopakiem petting i zaraz po tym bardzo zaczęłam się bać, że doszło do zapłodnienia w sytuacji, gdy przypadkowo mógł przenieść preejakulat do pochwy (o ile w ogóle go przeniósł, nie jestem pewna, czy ta sytuacja w ogóle miała miejsce, jedyne, co się zdarzyło, to to, że po pettingu mógł delikatnie otrzeć rękę o okolice mojej pochwy). Przez te parę tygodni towarzyszyło mi trochę dziwnych objawów, ale zaczęłam bardzo panikować i stresować się tą sytuacją i możliwe, że mój organizm faktycznie się zachowywał tak, jakbym była w ciąży. Wykonałam 4 testy ciążowe - 2 po południu, jeden o czułości 10 i drugi o czułości 25, następnie 2 dni później rano 2 testy o czułości 25 - wynik każdego testu był negatywny. Jednak spóźnia mi się okres już 6 dni, podczas gdy moje cykle wynoszą około 30 dni. Czy test po takim czasie od "zblizenia" jest wiarygodny? Czy możliwe, że opóźnienie okresu to wynik stresu związanego z tą sytuacją i zaburzeniami hormonalnymi?

juliney
Chciałam jeszcze spytać, czy

Chciałam jeszcze spytać, czy mam powody do obaw i czy powinnam za parę dni powtórzyć test z moczu o czułości 10.

Magdalena Zimecka
Obrazek użytkownika Magdalena Zimecka
Witaj.

Witaj.

Jeśli testy robiłaś po 14 dniach od tych zbliżeń, to są wiarygodne i skoro zrobiłaś ich aż cztery i wszystkie wyszły negatywnie to znaczy, że nie jesteś w ciąży, a okres spóźnia Ci się z innej przyczyny.

Na cykl ma wpływ wiele czynników, zatem to, że nie dostałaś okresu zgodnie ze swoimi wyliczeniami nie musi od razu oznaczać, że jesteś w ciąży.
Nie wiem, o jakich zaburzeniach hormonalnych napisałaś. Jeśli masz takowe zdiagnozowane przez lekarza/lekarkę, to owszem mogą one wpływać na cykl tak samo jak stres.

Pozdrawiam.

Magdalena - edukatorka seksualna grupy Ponton

Porada wolontariuszy Pontonu nie zastąpi porady lekarza bądź innego specjalisty. Edukatorzy Pontonu nie mają wykształcenia medycznego, a ich porady mają jedynie charakter informacyjny.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

Nasi grantodawcy

X