Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

Wątpliwości

2 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Katarzynowość
Wątpliwości

Dzień dobry.
Mam 21 lat, jestem dziewczyną, dziewicą i od jakiegoś czasu zastanawiam się nad moją orientacją seksualną.
Od kiedy pamiętam, podobali mi się mężczyźni. Mam za sobą trzy związki z chłopakami, każdy z nich trwał ok. pół roku. Za każdym razem byłam zakochana (i w znaczeniu emocjonalnym, i fizycznym), jednak nie czułam zbyt dużego pociągu seksualnego. Pocałunki były przyjemne, ale nie interesował mnie seks.
Parę lat temu uświadomiłam sobie, że mam problem z masturbacją. Od dziecka masturbowałam się tylko w momentach, kiedy byłam poddenerwowana i musiałam rozładować napięcie. Nie podniecają mnie filmy pornograficzne ani zdjęcia nagich mężczyzn, natomiast w pewnym stopniu podniecają mnie nagie kobiety. Zwróciłam też uwagę, że lubię wątki lesbijskie w filmach czy książkach, a ja sama chętnie spróbowałabym pieszczot czy seksu z kobietą. Jednak jednocześnie nie wyobrażam sobie siebie w związku z kobietą. Nie wynika to absolutnie z mojego światopoglądu czy utartych wzorców kulturowych- jestem bardzo tolerancyjna i wspieram środowiska LGBTQ w walce o równouprawnienie. Po prostu czuję, że nie byłabym w stanie zakochać się w kobiecie i zaangażować się w związek emocjonalnie. Nigdy też w żadnej kobiecie nie byłam zauroczona.
Czy moja orientacja "romantyczna" może być inna od tej seksualnej? Jestem hetero, bi, homo czy może aseksualna?

Magdalena Zimecka
Obrazek użytkownika Magdalena Zimecka
Witaj.

Witaj.

orientacja w życiu człowieka może być płynna i zmieniać się z wiekiem. Mało jest ludzi, którzy są skrajnie hetero lub homoseksualni. Można być osobą heteroseksualną i mieć fantazje związane z tą samą płcią, ale nie jest od razu powiedziane, że się jest osobą homoseksualną.
Warto mieć wgląd w siebie i obserwować swoje reakcje, być otwartym na nowe doświadczenia i emocje. Wtedy dowiadujemy się o sobie coraz więcej i wiemy, co jest dla nas najlepsze, kiedy najlepiej się czujemy i co nam sprawia największą przyjemność. Łatwiej jest nam wtedy odpowiedzieć sobie na różne pytania dotyczące naszej tożsamości i orientacji.
Jesteś jeszcze młodą osobą, dlatego masz jeszcze czas, aby znaleźć odpowiedzi na temat swojej orientacji, szczególnie, że nie rozpoczęłaś jeszcze swojego życia seksualnego.

Pozdrawiam.

Magdalena - edukatorka seksualna grupy Ponton

Porada wolontariuszy Pontonu nie zastąpi porady lekarza bądź innego specjalisty. Edukatorzy Pontonu nie mają wykształcenia medycznego, a ich porady mają jedynie charakter informacyjny.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

Nasi grantodawcy

X