Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

W jaki sposób sprawdzić dopasowanie fizyczne?

3 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
jenixoju
W jaki sposób sprawdzić dopasowanie fizyczne?

Mam 21 lat i jestem mężczyzną. Nigdy nie miałem żadnej dziewczyny i nie próbowałem mieć z powodu uszkodzonego penisa (skrzywienie w pobliżu żołędzi).

Tak się złożyło że jakiś czas temu poznałem dziewczynę i spędzamy ze sobą dość dużo czasu. Ona nie wie o tym że nie jestem sprawny pod względem fizycznym. Myślę że powinna się o tym dowiedzieć żeby mogła podjąć decyzje czy chce poświęcać na ten związek swój czas, czy woli poszukać kogoś sprawnego.

Nie wiem w jaki sposób ją o tym poinformować i pozwolić ocenić czy moje ciało jest dla niej akceptowalne. Wydaje mi się że mimo skrzywienia powinno być możliwe umieszczenie penisa w pochwie, ale może to być bardzo nieprzyjemne. Podejrzewam że seks byłby bolesny a w najlepszym razie nieprzyjemny dla obu stron.

Ten związek jest na dość wczesnym etapie. Nigdy żadne z nas nie widziało drugiego bez ubrania ani nie dotykało. Wydaje mi się że jest za wcześnie na robienie próby seksu. Z drugiej strony oboje poświęcamy sobie zdecydowanie więcej czasu niż innym, więc wydaje mi się że mamy wobec siebie jakieś plany i oczekiwania. Ona zapewne zakłada że moje ciało jest prawidłowo zbudowane tak jak u innych.

W jaki sposób ją o tym poinformować i pozwolić ocenić czy jest to dla niej akceptowalne? Zdaję sobie sprawę z tego że będę musiał się przy niej rozebrać tak żeby mogła dokładnie zobaczyć na czym polega problem. Nie chcę żeby się przez to poczuła skrępowana moją nagością. Nigdy wcześniej żadne z nas nie uczestniczyło w tak intymnych sytuacjach jak nagość drugiej osoby. Nie wiem jak powinienem to zrobić.

Marta Zielińska
Obrazek użytkownika Marta Zielińska
Witaj,

Witaj,

przede wszystkim skąd założenie, że coś jest z Tobą nie w porządku i jesteś niezdolny do uprawiania seksu? Do czego/kogo tak naprawdę się porownujesz? Jeżeli do pornografii, to naprawdę nie jest to dobry punkt odniesienia. Jeżeli uważasz, że coś jest z Tobą nie tak, może zacznij od wybrania się do urologa/androloga i niech wypowie się na ten temat specjalista. Poza tym myślę, że powinieneś dać swojej dziewczynie samej podjąć decyzję co do współżycia z Tobą, jeśli już sprawy potoczą się w tym kierunku. Myślę, że urządzanie sztucznie stworzonej sytuacji "oględzin" swoich ciał to nie jest dobry pomysł. Takie rzeczy powinny wynikać naturalnie, z chęci obojga. Zresztą przed wizytą u lekarza nie warto jej niepotrzebnie straszyć.

pozdrawiam,

Marta - edukatorka seksualna grupy Ponton

Porada wolontariuszy Pontonu nie zastąpi porady lekarza bądź innego specjalisty. Edukatorzy Pontonu nie mają wykształcenia medycznego, a ich porady mają jedynie charakter informacyjny.

jenixoju
Byłem u urologa. Miał do

Byłem u urologa. Miał do zaoferowania tylko leczenie operacyjne. Czytałem na ten temat i oglądałem zdjęcia z przed i po operacji. Dla mnie to nie do przyjęcia. Operacja polega na wycięciu fragmentu penisa w miejscu skrzywienia. Dodatkowo z powodów dla mnie nie logicznych wycinany jest napletek w taki sposób że skóra pokrywająca penis kończy się przed żołędziem. Penis po operacji ma widoczne załamanie w miejscu w którym był wycięty fragment. To nie wygląda tak jak powinno, jak dla mnie ta operacja to okaleczanie.

Może rzeczywiście nie powinienem sztucznie poruszać tego tematu. Po prostu nie chciałem niemiłego zaskoczenia po tym gdy oboje dużo włożymy do tego związku.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

Nasi grantodawcy

X