Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

tycie po odstawieniu

5 posts / 0 new
Ostatni wpis
mysia_369
tycie po odstawieniu

witam,
mam pytanko, czy i po jakim czasie od odstawienia tabletek antykoncepcyjnych można przytyć? czy istnieje w ogóle taki skutek uboczny?
ja odstawiłam tabletki pod koniec sierpnia i od jakichś dwóch-trzech tygodni strasznie dużo jem, czy to wynik właśnie odstawienia?

I jeszcze jedno. Przeczytałam ostatnio na Waszym forum wypowiedź dziewczyny, która prosiła o wytłumaczenie zjawiska zajścia w ciąże po 4 regularnych cyklach.. od zawsze piszecie, że miesiączka wyklucza ciążę, a tymczasem tu nagle taki post.. jak mam go rozumieć?

dziękuję i pozdrawiam :)

Ania K
RE: tycie po odstawieniu

mysia_369,

tyje się głównie z tego powodu, że spożywa się więcej kalorii niż ich zużywa. Wiele osób lubi mówić, że tyje od leków czy z innego powodu nie chcąc przyznać jasno, że je za dużo lub za mało się rusza.

Stosowanie pigułek może nieznacznie zwiększyć apetyt (wystarczy go kontrolować), jednak apetyt po zakończeniu stosowania antykoncepcji nie ma z pigułkami żadnego związku. Jeżeli czujesz, że twoja dieta nie jest odpowiednia, skonsultuj się z dietetykiem, który pomoże ci ustalić jadłospis odpowiedni do twoich potrzeb.

Sama sobie odpowiedziałaś na pytanie: nigdy nie potwierdziliśmy, że kobieta może być w ciąży i normalnie miesiączkować do 4 miesiąca ciąży. Natomiast nie mamy żadnego wpływu na to, że takie pytania wciąż padają.

Pozdrawiam

Od 1 października 2011 r. nie odpowiadam na wiadomości prywatne.

Porada wolontariuszy Pontonu nie zastąpi porady lekarza bądź innego specjalisty. Edukatorzy Pontonu nie mają wykształcenia medycznego, a ich porady mają jedynie charakter informacyjny.

mysia_369
RE: tycie po odstawieniu

Witam ponownie,
moje pytanie pojawiło się, ponieważ słyszałam nie raz, ze kobiety biorac tabletki czuły się świetnie, schudły (np. moja siostra) a po odstawieniu efekt tycia. Ja osobiście może nie mam bardzo zróżnicowanej diety, ale chodze na siłownie, staram sie odzywiać zdrowo, duzo ruszac. Takze sama nie wiem, czego takie tycie jest wynikiem.. niemniej jednak jest niepokojące.
Pozdrawiam

Ania K
RE: tycie po odstawieniu

mysia_369,

zwiększenie aktywności fizycznej może skutkować wzrostem apetytu - organizm zawsze będzie domagał się dostarczenia spalonej energii. Jednak co robić, aby uniknąć efektu jojo, porozmawiaj ze swoim trenerem - on doradzi ci, jak trenować i odżywiać się, by ćwiczenia nie szły na marne.

Są również schorzenia, które mogą powodować tycie - jeżeli bardzo cię to niepokoi, idź do lekarza.

Pozdrawiam

Od 1 października 2011 r. nie odpowiadam na wiadomości prywatne.

Porada wolontariuszy Pontonu nie zastąpi porady lekarza bądź innego specjalisty. Edukatorzy Pontonu nie mają wykształcenia medycznego, a ich porady mają jedynie charakter informacyjny.

mysia_369
RE: tycie po odstawieniu

Dziękuję za udzielone rady. Pewnie skorzystam :)

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

X