Młodzieżowy Telefon Zaufania

t22 635 93 92

Każdy piątek, 16.00-20.00

Śluz- mam już tego dość

2 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Katarzynowość
Śluz- mam już tego dość

Dzień dobry.
Mam 21 lat, miesiączkuję od 12 roku życia.
Kiedy miałam mniej więcej 10 lat, pierwszy raz zauważyłam na majtkach przezroczysty śluz. W związku z tym udałam się do ginekologa. Zbadał mnie i stwierdził, że nic mi nie dolega, a że śluz może się wiązać z dojrzewaniem i nie mam się czym przejmować.
Po tych 11 latach śluz nadal się utrzymuje, 365 dni w roku (z wyjątkiem miesiączek- wtedy ze względu na krwawienie nie jestem w stanie stwierdzić jego obecności). Czasem bywa mniejszy, czasem większy, jednak nie ma dnia, żeby nie występował. Myślałam, że z wiekiem sytuacja się unormuje, jednak nic się nie zmienia. Jest to dla mnie krępujące. Nie wiem, jak się zachowywać, kiedy latem wyjeżdżam nad morze i chciałabym się kąpać; niewygodnie byłoby mi wejść do morza z przyklejoną do bikini niewielką podpaską, więc zazwyczaj zostaję w szortach na brzegu. Również kiedy spotykałam się z chłopakiem, głupio mi było, że zawsze do majtów miałam przyklejoną podpaskę ze względu na śluz.
Czy to normalne? Da się to jakoś zmienić? Bardzo proszę o pomoc...

Magdalena Zimecka
Obrazek użytkownika Magdalena Zimecka
Witaj.

Witaj.
Możliwe, że jest to kwestia hormonów w Twoim organizmie. Generalnie u kobiet w trakcie całego cyklu występuje śluz i jest to zupełnie normalne. Ale z Twojego opisu wynika jakby były go bardzo dużo. Nie jestem lekarką, więc trudno mi powiedzieć, co może być tego przyczyną, skoro aż tak doskwiera Ci to w codziennym życiu, że potrzebujesz nosić podpaski. Myślę, że powinnaś udać się do ginekologa/ginekolożki.
W młodym wieku jest to związane z dojrzewaniem, ale Ty już jesteś po okresie dojrzewania, dlatego warto to sprawdzić.

Pozdrawiam.

Magdalena - edukatorka seksualna grupy Ponton

Porada wolontariuszy Pontonu nie zastąpi porady lekarza bądź innego specjalisty. Edukatorzy Pontonu nie mają wykształcenia medycznego, a ich porady mają jedynie charakter informacyjny.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

JAK UZYSKAĆ POMOC OD EDUKATOREK/-ÓW PONTONU?

NAJNOWSZE TEMATY NA FORUM

Nasi grantodawcy

X